Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 5x16 - a co si o tom myslím já

Goto down 
+2
Maky
Nemix
6 posters
AutorSpráva
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

5x16 -  a co si o tom myslím já Empty
OdoslaťPredmet: 5x16 - a co si o tom myslím já   5x16 -  a co si o tom myslím já Empty30.01.11 17:37

Toto není klasická povídka. Jsou to mé myšlenky, které si nemohu nechat pro sebe. Jsou to vlastně myšlenky Deana. Celé se to odehrává po díle 5x16, kdy Dean zahodí přívěšek od Sama. Jsou to vlastně myšlenky, které se mu mohly honit tou dobou v hlavě. Very Happy

Doufám, že aspoň někomu se to bude líbit, pokud ne....tak co nadělám....


Zklamal jsem je. Musel jsem je zklamat. Neumím si to jinak vysvětlit.
Je to jako moje osobní noční můra. Přišel jsem o matku, o otce a nakonec i o Sammyho. Já vím, že nejsem dokonalý a ani jsem se to nesnažil nikomu vnutit. Hrozně moc jsem chtěl mít normální život, chtěl jsem mít domov. Přál jsem si, abychom byli všichni zase spolu, abychom byli rodina. Stál ale o to kromě mě ještě někdo jiný?
Máma zemřela – je to už dávno – pro mě je to ale jakoby se to stalo včera. Bolí mě každá vzpomínka na ní. Vím, že to byla moje chyba, že jsem v tu osudnou noc měl něco udělat. Vyčítám si to. Sam si myslí, že to byla je vina. Žlutoočko přišel za námi domů kvůli němu. Ano, je to tak. Ale to není jeho vina. On to nemohl nijak ovlivnit, byl malý – byl to jeho osud.
Otec – je – byl to můj velký vzor – můj hrdina. Poslouchal jsem ho vždy na slovo, věřil jsem, že vše co děláme je pro naše dobro. On měl ale i svá tajemství, neptal jsem se. Co já jsem pro něj vlastně byl – tehdy to byla celá pravda, co jsem se dověděl díky kořenu snů. Byl jsem pro něj jenom poslušný voják – ten, co dává pozor na mladšího bratříčka. On ode mě vždy odcházel a nechával mě samotného, abych si poradil. Bral jsem to tak, jak to je. Nikdy jsem mu to neřekl, ale nenáviděl jsem ho za to. Byly situace, kdy jsem ho velice potřeboval, nebyl tu. Já tu pro něj byl vždy a pak se vypařil. Hledal jsem ho – dlouho jsem ho hledal. A proč vlastně, aby mi mohl vynadat, aby na mě mohl přehodit opět svoje starosti. A pak – obětoval se za mě. Nežádal jsem ho o to. Vím, že to neměl dělat, není to tak správné.
Sam – bez něho bych nemohl žít. On je můj život. Žiju pro něj. Neuvědomuje si to. Vždy jsem se o něj staral. Byl jsem tu pro něj. Po smrti Jess a otce jsem věřil, že spolu můžeme vyjít jako bratři, že si pomáháme. Ale on mě zrazoval zas a zas.
Když už jsem si myslel, že by to nemohlo být horší – bylo. Nevím, co si mám myslet, co cítit, jak se k celé situaci postavit. Udělal jsem něco špatně, jenom nevím co. Jak jinak se může stát, že Sammy nemá žádnou šťastnou vzpomínku se mnou. Jeho šťastné vzpomínky – to je pro mě noční můra. Jak mi po tom všem může říct, že on pohlíží na rodinu jinak. Já jsem přeci taky jeho rodina.
Vždycky jsem považoval přívěšek, který jsem od Sama dostal, jako takové pouto mezi námi – jako náš společný amulet. Zahodil jsem, zahodil jsem tím i Sama – možná. Musel jsem to udělat. Možná to bylo přehnané gesto, ale já už ho nechci, když vím, že pro něj to pouto mezi námi nic neznamená. Že já pro něj nic neznamenám.
Nechtěl jsem za svůj život toho tolik, ale to že zůstanu sám….. – jak s tím se poprat – to netuším. Opět se začnu přetvařovat, stejně jako většinu mého života.
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

5x16 -  a co si o tom myslím já Empty
OdoslaťPredmet: Re: 5x16 - a co si o tom myslím já   5x16 -  a co si o tom myslím já Empty30.01.11 17:46

Mně se to líbí Smile ... mimochodem, jsem moc ráda, že jsi tu svou úvahu napsala a zvřejenila, opravdu! Taky jsem mockrát přenýšlela nad tím, proč Dean ten přívěšek zahodil - nebylo to kvůli tomu, že je Blh zradil myslím, že ne - myslím si, že zahazoval sama.. to jsi napsala moc hezky, "zahazoval sama". Tahle epizoda byla asi pro Deana klíčová, protože právě po té se tak zlomil - předtím ne, ale v téhle se zlomil a pak už šlo všechno z kopce... Dean vlastně nikdy nepřemýšlel nad tím, proč bojuje - bylo to správné, nepotřeboval důvody, bojoval pro Sama a tak.. ale najednou mu došlo, že to, čemu věřill, je lež a že to pouto (jak jsi ty napsala) neexistuje - a tak, jak se Cas cítil ohledně Boha, tak se Dean cítil ohledně Sama - zrazený... napsala jsi to moc hezky Smile... a taky se mi líbila ta pasáž, kdy Dean popsiuje, co znamenal pro otce - to se mě dotklo, to jsi napsala moc pěkně... jsem ráda, že jsem si tuhle tvojí úvahu mohla přečíst! Smile A budu se těšit na tvé další případné úvahy...
Návrat hore Goto down
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

5x16 -  a co si o tom myslím já Empty
OdoslaťPredmet: Re: 5x16 - a co si o tom myslím já   5x16 -  a co si o tom myslím já Empty30.01.11 17:51

Také jsem nadšená Smile Vždy jsem si říkala, jak mohl Dean ten talisman zahodit a ty jsi mi to krásně osvětlila 5x16 -  a co si o tom myslím já 103511 Dává to logiku. Je mi Deana strašně moc líto, protože na něm vždy ležela tíha osudu celé rodiny, vždy si myslel, že vše je jen jeho chyba, ale tak to vůbec není 5x16 -  a co si o tom myslím já 199226 Nejraději bych ho celého zpusinkovala 5x16 -  a co si o tom myslím já 199226 Chudáček... Takže opravdu skvělý psychologický rozbor a už se těším na tvé další příspěvky 5x16 -  a co si o tom myslím já 177401
Návrat hore Goto down
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

5x16 -  a co si o tom myslím já Empty
OdoslaťPredmet: Re: 5x16 - a co si o tom myslím já   5x16 -  a co si o tom myslím já Empty30.01.11 18:01

teda holky - překvapily jste mě komentářema a to moc 702 děkuji za ně 5x16 -  a co si o tom myslím já 92299

Maky: mě ani jednou nenapadlo, že by ten amulet zahodil kvůli Bohu. Sam ho zklamal. Já mám tento díl moc ráda a jsem ráda, že ty mé myšlenky se někomu líbí. Je to nic moc, ale tak co už. Moc děkuji za tvůj názor. Vím, že zrovna ty mi v tomto rozumíš.

Bohdy: jsem ráda, že jsem ti pomohla pochopit, proč přívěšek zahodil, ale je to jen můj názor a myslím si, že spousta lidí na to bude mít jiný pohled. Obávám se ale, že na další můj výtvor si budeš muset zase nějaký čas počkat.
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

5x16 -  a co si o tom myslím já Empty
OdoslaťPredmet: Re: 5x16 - a co si o tom myslím já   5x16 -  a co si o tom myslím já Empty30.01.11 20:53

Já jsem si hlavně Tvojí povídku ráda přečetla Smile Líbí se mi uvažovat nad smyslem a významem věcí a gest a líbí se mi i, když mě někdo poporstčí k tomu uvažovat... a rozhodně jsem proto, abys, až příště pocítíš potřebu něco napsat, to něco napsala... protože tím se jednak něco dovídáš Ty - a pak, někdy, třeba i nechtíc, způsobíš, že někdo začne uvažovat nad něčím, co ho dosud ani nenapadlo.. psát tohle všechno, co se nám honí hlavou, je důležité Smile
Návrat hore Goto down
janča
Winchester
Winchester
janča


Počet príspevkov : 1216
Age : 34
Bydlisko : Vysočina
Nálada : docela fajn
Registration date : 29.07.2009

5x16 -  a co si o tom myslím já Empty
OdoslaťPredmet: Re: 5x16 - a co si o tom myslím já   5x16 -  a co si o tom myslím já Empty07.02.11 19:46

Nemix: Pěkně jsi to popsala. Ano Dean byl v tom okamžiku naštvaný na celý svět, ale asi nejvíce na Sama. 5x16 -  a co si o tom myslím já 43228 Zkrátka se v něm něco zlomilo. Sad Ale bez toho amuletu je jako bez ruky a já stále pevně doufám, že se ještě objeví. 5x16 -  a co si o tom myslím já 934194
Návrat hore Goto down
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

5x16 -  a co si o tom myslím já Empty
OdoslaťPredmet: Re: 5x16 - a co si o tom myslím já   5x16 -  a co si o tom myslím já Empty07.02.11 21:49

Jančo a Maky: děkuji za komentáře Very Happy
já jsem toto celá vlastně napsala proto, že jsem se hodně setkávala s tím, že někdo nechápal, proč Dean ten přívěsek zahodil a já Dean naprosto chápala.....tak jsem měla nutkání se tím aspoň takto ospravedlnit a doufám, že se mi povedlo zachytit hlavní myšlenku 5x16 -  a co si o tom myslím já 934194 5x16 -  a co si o tom myslím já 934194 5x16 -  a co si o tom myslím já 934194
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

5x16 -  a co si o tom myslím já Empty
OdoslaťPredmet: Re: 5x16 - a co si o tom myslím já   5x16 -  a co si o tom myslím já Empty09.02.11 5:21

Nemáš vůbec zač Smile

Je moc dobře, že jsi to, co se Ti honilo hlavou, napsala... kolikrát přemýšlím nad spousty zápletek v SN, ale, nakonec nemám energii nebo náladu ty myšlenky napsat - nebo mám pocit, že to neumím... Ty jsi to ale udělala, což je skvělé Smile
Návrat hore Goto down
deanmonka
Nevinná obeť
Nevinná obeť



Počet príspevkov : 9
Registration date : 10.07.2014

5x16 -  a co si o tom myslím já Empty
OdoslaťPredmet: Re: 5x16 - a co si o tom myslím já   5x16 -  a co si o tom myslím já Empty30.09.14 18:53

Tak nějak jsem si původně myslela, že se přívěsek opět objeví, že jej Dean (Cas, Sam) nakonec z koše vyndá. No nestalo se Sad.
Myslím Nemix, že si dost věrně vystihla, co si Dean mohl myslet. Jeho otec zasvětil život pomstě, a také tak vychovával své děti, hlavně Daena. Dean, narozdíl od Sama, věděl, o co je Azazel připravil, takže přestože toužil po normální rodině jako Sam, toužil i po pomstě a jeho život - lovení duchů, příšer, démonů, ochrana lidí (hlavně Sammyho) - dával smysl. Ale postupem času tento smysl nějak vyprchal. Smrt otce, zabití Azazela (ale vypuštění mnoha jiných démonů), Samova smrt (kterou neustál, což vedlo k Samovo vzkříšení), peklo, andělé (dick), Samova zrada. Ať udělal, co udělal, vždy to vedlo k ještě horším věcem (alespoň zdánlivě), než kterým se snažil zabránit. Jeho jistota, že když zabíje "příšeru", pomůže lidem, že budou s bratrem rodina, byla totálně zadupána a neexistovalo žádné dobré východisko. A popravdě řečeno neexistuje dodnes (viz. konec 9.série) - naštěstí pro nás diváky SPN.
I když já stále doufám a věřím, že dobro zvítězí a Dean a Sam najdou štěstí a klid (Jsem pro ty happy endy Very Happy Very Happy Very Happy ).
Takže Nemix, tvojí úvahu tohoto typu beru. Klidně nějakou další přihoď. Budu se těšit.
Návrat hore Goto down
jajafilm
Nevinná obeť
Nevinná obeť
jajafilm


Počet príspevkov : 13
Age : 31
Nálada : Člověk se rodí nejdříve jako krychle, až později ho ostatní lidé otlučí a on se začne kutálet
Registration date : 09.07.2015

5x16 -  a co si o tom myslím já Empty
OdoslaťPredmet: Re: 5x16 - a co si o tom myslím já   5x16 -  a co si o tom myslím já Empty19.07.15 10:09

Pěkné... myšlenky postav, proč jednají tak jak jednají, jsou vždycky moc fajn... 5x16 -  a co si o tom myslím já 3909217443
Návrat hore Goto down
http://jajafilm.blog.cz/
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

5x16 -  a co si o tom myslím já Empty
OdoslaťPredmet: Re: 5x16 - a co si o tom myslím já   5x16 -  a co si o tom myslím já Empty26.07.15 20:08

Dámy, moc mě těší, že jste se nezalekly a i tuto úvahu jste přelouskaly. Docela mě to překvapuje vzhledem k tomu, kolik sérií už od té doby uplynulo. Těší mě, když vidím, že se někteří i nad celým SPN zamýšlejí (zapojují mozek, a že to není tak časté).

Takže děkuji za pochvalu. Až se naskytne nějaký díl, který bude stát za to, tak se ráda se svou úvahou/povídkou zase ráda ozvu.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





5x16 -  a co si o tom myslím já Empty
OdoslaťPredmet: Re: 5x16 - a co si o tom myslím já   5x16 -  a co si o tom myslím já Empty

Návrat hore Goto down
 
5x16 - a co si o tom myslím já
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky :: Nemix-
Prejdi na: