Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 06x13 Unforgiven

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
Ettie
Winchester
Winchester
Ettie


Počet príspevkov : 1500
Age : 34
Bydlisko : in the arms of the angel
Nálada : falling out of a perfect dream coming out of the blue..
Registration date : 13.01.2008

06x13 Unforgiven  Empty
OdoslaťPredmet: 06x13 Unforgiven    06x13 Unforgiven  Empty13.02.11 11:47

Oki,tak začnem ja Very Happy
Predtym ako mi stiahlo diel som si prečítala na nete všemožné reakcie na diel... Very Happy a čakala som niečo hrozne... Very Happy neviem či to bolo tým, že som bola unavená, ale tato epka vo mne nic nevyvolala...no tak Sam zabil zopar ludi.... policajta...atd... a?? Very Happy ved to robia stale...mozno ma tak nadchlo, ze sa dozvieme viac z toho čo sa dialo počas toho roka.... nové postavy a tak.... ale dalo sa Very Happy koniec akože... sorry:D hlavne, že ukazka na dalsiu cast Sam totalne ok.... aspon trochu to mohli nechat.... a jaredov koniec mi pripomenul epilepticky zachvat.... Very Happy ale inak...dobry diel Smile aspon ja myslim Smile
Návrat hore Goto down
http://modrestuhy.blog.cz/
Ellen
Žltočočko
Žltočočko
Ellen


Počet príspevkov : 694
Age : 53
Bydlisko : SR
Nálada : hope never dies...
Registration date : 23.03.2008

06x13 Unforgiven  Empty
OdoslaťPredmet: Re: 06x13 Unforgiven    06x13 Unforgiven  Empty14.02.11 5:59

Neviem či začať s tým najlepším, alebo tým najhorším. Oboje tu bolo požehnane. Laughing

Ok, tak začnem pekne zdola. Od náhľadu do Samovej minulosti som asi čakala viac. Predsa len, to že Sam bol hajzel bez duše, sme už videli ako pri Deanovi, tak aj Bobbym. Navyše práve v týchto spomienkach nebol až taký hrozný. Toho šerifa využil rovnako ako využil Deana a celkom som aj chápala, prečo obete na konci Sam zastrelil. Ja by som spravila tak isto.
No Samuel mi v tej epke šiel neskutočne na nervy. To jeho pokrytecké hundranie na Sama, aký je Sam studený a pod. Rolling Eyes Keď sa pozriem ako zapredal svojich vnukov Crowleymu, tak Sam bol oproti Samuelovi úplne neviniatko.
Tiež som mala pocit, že táto epizóda bola natočená tak, aby sa Sam čo najskôr musel hrabať vo svojich spomienkach. Bolo to príliš okaté ako Sam silou mocou chcel riešiť starý prípad. Div sa netriasol od nedočkavosti aby si mohol zaspomínať na staré časy. A Dean? Ten protestoval veľmi chabo, len aby sa nepovedalo. Takže už od začiatku mi bolo jasné, že Samova hrádza dostane pekné trhliny. Navyše celý ten prípad mal diery, ktoré ani jedného z oboch bratov očividne nezaujímali. Napr. im akosi bolo jedno, že sa všetky predchádzajúce obete zmenili na pavúčie monštrá a pobehujú niekde vonku. Hlavne, že si Sam v hlave vybavil starý a pomerne nezaujímavý prípad.
Nemám rada, keď sa príbeh umelo štylizuje tak, aby sme sa mohli dostať k pointe - Sam a jeho stena. A nech to stojí, čo chce. Dalo sa to spraviť aj jednoduchšie. Sam mohol vŕtať do toho, čo spravil Deanovi a Bobbymu, až kým by mu nepukla stena v duši. No, nie?

No a je tu nejaké plus? Áno, peklo pretekajúce cez trhlinu v Samovej duši. Very Happy Myslela som si, že Sera nás bude ťahať za nos až do konca série a tak bolo pre mňa príjemným prekvapením, že sa Samovi stena rozpadá tak rýchlo. Na Deanovom mieste by som The Death reklamovala jeho prácu, pretože tá jeho stena nevydržala ani dva prípady a nie to ešte celý život.
A čerešnička na torte? Horiaci Sam. 06x13 Unforgiven  733500 Pri tom pohľade moje zvrátené srdce priam krochkalo blahom.
Inak mi prišlo strašne smiešne ako sa Sam tak nečakane poskladal. V jednej sekunde rozpráva a vzápätí rachot akoby spadla aspoň jedna stena. Laughing Laughing
Návrat hore Goto down
janča
Winchester
Winchester
janča


Počet príspevkov : 1216
Age : 34
Bydlisko : Vysočina
Nálada : docela fajn
Registration date : 29.07.2009

06x13 Unforgiven  Empty
OdoslaťPredmet: Re: 06x13 Unforgiven    06x13 Unforgiven  Empty16.02.11 19:39

K této epizodě jen krátce.
Sam – překvapen sám sebou, čeho byl schopen. A určitě ho děsí příští budoucnost, až se mu postupně budou vybavovat další útržky z jeho života bez duše. Ten záchvat!! Že by už náznaky připomenutí pekla? A jestli to bude s blížícím koncem seriálu čím dál častější a intenzivnější – nic záviděníhodného. Ale možná se tak opravdu dovíme přímo od Sama, co se tam dole s ním dělo.
Dean – toho zase tolik nepřekvapilo bratrovo chování. Zažil na vlastní kůži, co Sam bez duše dokáže. Ale ten záchvat ho také určitě vyděsil. Došlo mu, že Sam ať chce nebo nechce, budou se mu veškeré vzpomínky vracet, až na samotný začátek – k peklu. 06x13 Unforgiven  806497
Návrat hore Goto down
PedroSanchez
Nevinná obeť
Nevinná obeť
PedroSanchez


Počet príspevkov : 9
Age : 42
Registration date : 17.11.2010

06x13 Unforgiven  Empty
OdoslaťPredmet: Re: 06x13 Unforgiven    06x13 Unforgiven  Empty17.02.11 8:08

súhlasím s Ellen, tá myšlienka "steny" vyslovene smerovala k tomu, že sa určite raz poškodí, takže k tomu muselo prísť, ale naozaj to urobili nejak neprirodzene prudko a nasilu... a to, že nám ukazujú znovu bezduchého Sama aký bol bezcitný hajzlík, je zbytočné - to už nikoho neprekvapí

nasilu bolo tiež to, ako "starý holohlav" nechal Sama nech si robí čo chce, pritom nám ho doteraz vykresľovali ako autoritatívny typ, a tie Deanove protesty proti vŕtaniu sa v minulosti boli tiež iba také platonické...

som zvedavý, čo chcú teraz zvyšok série riešiť... dúfam, že to nebude tak, že Sam sa bude každú chvíľu zmietať v kŕčoch ako epileptik a obaja budú po zbytok série hľadať nový "cement" na Samov múrik ... to by bolo trochu málo ako hlavná dejová línia
Návrat hore Goto down
Ellen
Žltočočko
Žltočočko
Ellen


Počet príspevkov : 694
Age : 53
Bydlisko : SR
Nálada : hope never dies...
Registration date : 23.03.2008

06x13 Unforgiven  Empty
OdoslaťPredmet: Re: 06x13 Unforgiven    06x13 Unforgiven  Empty18.02.11 10:01

PedroSanchez napísal:
...obaja budú po zbytok série hľadať nový "cement" na Samov múrik ...
Tak toto ma fakt rozosmialo. Že "cement na Samov múrik". 06x13 Unforgiven  316745
Návrat hore Goto down
Panthera
Winchester
Winchester
Panthera


Počet príspevkov : 1308
Age : 43
Bydlisko : Brno
Nálada : Think slashy... be horny... ;)
Registration date : 27.07.2009

06x13 Unforgiven  Empty
OdoslaťPredmet: Re: 06x13 Unforgiven    06x13 Unforgiven  Empty20.02.11 18:24

Než jsem se přinutila dodívat na celou epku, zabralo mi to týden. Nějak extra nadšená jsem z ní nebyla, takže jsem si to vzala na etapy.
Jako starý morous musím konstatovat, že mě pobavily pouze Samovy "bezduché" flashbacky. Celkově tyto "vysvětlovací" epky á la dovětek hlavní dějové linie moc nemusím. Prakticky vzato slabý průměr se zajímavou tečkou - posledních dvacet vteřin bylo fajn. Cool
Návrat hore Goto down
http://www.panthera-cz.com
Sponsored content





06x13 Unforgiven  Empty
OdoslaťPredmet: Re: 06x13 Unforgiven    06x13 Unforgiven  Empty

Návrat hore Goto down
 
06x13 Unforgiven
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» 06x13 Unforgiven
» 06x13 Unforgiven

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Epizódy :: Šiesta séria-
Prejdi na: