Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 KRAVATA

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

KRAVATA Empty
OdoslaťPredmet: KRAVATA   KRAVATA Empty22.09.11 10:13

Cítím se lehkomyslně... jenom tak, pro nic jsem se v jednu hodinu ráno rozhodla napsat drabble. Bylo to drabble, jenže pak se to změnilo v dvou-stránkovou povídku. Ale, stylem to pořád odpovídá drabble. Zápletka tam v podstatě není, ani geniálního závěru se nedočkáte.. je to jednoduše krátký úsměvné dílo ze světa Deana a Case... jeho účelem je prosvětlit těm, kdo jej budou číst den - nic víc... třeba se začnete cítit trochu bezstarostně... lidé nemůžou být v jednom kuse vážní - i když o mě se to polední dobou pokouší. Adi právě proto jsem se rozhodla být na chvíli out of my head Smile

PS: Zamilovala jsem si Deana z téhle povídky... měl zrovna moc dobrý den!



KRAVATA



„Casi, uprav si kravatu.“

Castiel pootočil hlavu: „Je s ní něco v nepořádku?“

„Je nakřivo.“

„Ach…“ Castiel jednoduše posunul uzel na vázance v domnění, že tím zlepší celkový dojem. Docílil ale jenom toho, že se málem oběsil. „Lepší?“

Dean neměl to srdce říct mu NE. Místo toho k němu přistoupil a začal modrou kravatu upravovat sám. Trvalo mu celou minutu rozplést uzel, který Castiel vytvořil a další dvě zkusit uvázat nový. Nakonec to vzdal. Byla to ďáblova vázanka! „Casi,“ řekl roztrpčeně, „vážně musíš tuhle věc nosit?“

Anděl uchopil konec kravaty mezi prsty. Zvedl jí do úrovně svých očí a pohlížel si jí.

„Díky tomuhle ošacení zapadám mezi vás, Deane.“

„Ne, Casi – díky TOMUHL E oblečení vypadáš jako vetřelec. Měl bys nosit něco – vycházkovějšího. Míň formálního.“

„Například?“ Castiel nezněl zvědavě. Upíral na Deana modré oči a čekal na další instrukce.

„Nevím – možná koženou bundu s nápisem Pekelní andělé nebo jsem Anděl s ďáblem v těle. Zapoj představivost,“ ušklíbl se. Představil si Castiela v čele motorového gangu. „Dobře – měl bys začít s něčím víc neutrálním. Třeba s obyčejným tričkem.“

„Hmm…“ zamumlal Castiel a vypařil se. Dean zůstal v pokoji sám, s Castielovou kravatou ve svých rukách.

„Doufám,“ prohlásil, lehnul si na postel a zapnul televizi, „že šel shánět tu motorku.“

Castiel se vrátil asi za půl hodiny. Trefil se do pěti minut vyhrazených televizní stanicí pro reklamy. „Hej, Casi, zapomněl jsi tady – „ Dean se líně otočil a chtěl dodat „svojí kravatu,“ jenže Castiel ho zaskočil. Měl na sobě džíny, bílé tričko a tmavě modrou bundu.

Sam vyšel z koupelny právě ve chvíli, kdy anděl přebral od konsternovaného Deana vázanku a snažil se přetáhnout si jí přes hlavu. Castiel zarazil ruku v půli pohybu a upřeně pohlédl na mladšího lovce. Kravata mu zůstala ležet na hlavě – její konec vysel dolů a houpal se vedle jeho levého ucha.

„Casi… hm – ahoj. Pěkné šaty,“ střelil koutkem oka po bratrovi a Dean z jeho pohybujících se úst odezíral Cos mu řekl? Pak se podíval přímo na anděla. „To ti poradil Dean?“

„Ano,“ do-přetáhl si kravatu přes hlavu. Vypadal jako špatně oblečený manekýn.

„Je to, vážně moc hezké,“ Sam se smířlivě usmál, „ale mám pocit, že ta kravata… není to ono…“ chtěl diplomaticky dodat, že jí může klidně zahodit, jenže Dean se konečně neudržel, vstal z postele a zahulákal -

„Co jsi to se sebou sakra udělal?“

Castiel vypadal zmateně: „Říkal jsi…“ přimhouřil oči. „Ty a Sam nosíte totéž. Myslel jsem si – není to vhodné?“

„Ne! Kdo ti to prodal? Měl bys je zažalovat. Běž a sprav to…“

Anděl pohlédl na Sama a pak zpět na Deana. Přikývl a zmizel.

Sam byl upřímně překvapený… dobře, ta kravata BYLA trochu moc, vidět Castiela v jiném oblečení než je formální, byla ale příjemná změna.

„Co je? Co se ti na tom nezdálo? Vždyť vypadal tak… tak…“

„Normálně,“ pomohl mu Dean.

„Jo, přesně. Až na tu kravatu. Cos měl za problém?“

„No…“ Dean nedovedl říct: Jenom jsem ho popichoval, ve skutečnosti nechci, aby se měnil, protože i když se obléká nemožně, je to Cas… nechci, aby byl jiný, protože ho mám rád takového, jaký je… Ne před Samem. Ztrapnil by se v jeho očích navždy. Nahlas proto řekl. „No právě… ta kravata se k té bundě nehodila. Vypadal jako blbec.“

Sam nadzvedl obočí: „Přemýšlel jsi o tom, že bys mu řekl, aby si sundal JENOM tu kravatu a zbytek si nechal?“

Dean se usmál. Lehnul si zpátky na postel a přepnul program: „Ne. Měl jsem? Na,“ hodil Samovi telefon. „Můžeš mu zavolat a říct mu, že mu to moc sluší,“ zašklebil se. „Určitě ocení takovou citlivost.“

„Trhni si,“ Sam zmizel ve vedlejší místnosti.

Dean se usmíval. Castiel nemá důvod oblékat se jinak. V té bundě vypadal sexy – jenže… jenže Dean má rád všechny vrstvy, které dělají z Castiela Case… je to – taková obsese.

Zaslechl šustění křídel.

„Deane…“ zjevil se před ním v béžovém baloňáku, černém obleku a bílé košili. Kravatu držel v ruce. „Mohl bys?“ bezmocně mu jí předal.

„Co jsi zač, Klark Kent? Schovával ses v telefonní budce? Fajn,“ dodal, když mu došlo, že jediná odpověď, jíž se dočká, bude ono vytrvalé nechápavé zírání. „Pojď sem.“

Castiel poslušně předstoupil.

„Drž,“ Přetáhl mu kravatu přes hlavu a nedbale jí utáhl. Nakonec poodstoupil, aby si prohlédl výsledek. Castiel měl rozcuchané vlasy – pravděpodobně od všeho toho převlékání, oči mu zářily a tváře měl mírně růžové. Vázanka a všechno ostatní bylo na svém místě… nevypadal krásně, ani přitažlivě – nebylo na něm nic obzvláště hezkého – společně ale každá vrstva jeho zevnějšku a osobnosti vytvářela Case

zatáhl za kravatu, jejíž konec držel stále ještě v ruce a přitáhnul si k sobě anděla blíž: „Příště,“ zahlaholil, „až se budeš chtít za každou cenu svlékat – nechej to udělat MĚ a… nechoď pryč. Rád se dívám. A –„ políbil ho, „nezkoušej se, už nikdy, TOHOHLE zbavit.“

Castiel přikývl. Posadil se s Deanem na postel. V televizi běžel nějaký naučný pořad a Sam se vypařil, dávajíc jim trochu soukromí… jsou sami. Mají před sebou celé odpoledne… můžou dělat, cokoli je napadne. Třeba –

učit se vázat tu božskou kravatu.






Naposledy upravil Maky dňa 23.09.11 0:26, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Tuti
Nevinná obeť
Nevinná obeť
Tuti


Počet príspevkov : 21
Age : 35
Bydlisko : Hradec Králové; ČR
Nálada : Watching SPN=LOL - Reading Dastiel=Nosebleed
Registration date : 18.09.2011

KRAVATA Empty
OdoslaťPredmet: Re: KRAVATA   KRAVATA Empty22.09.11 17:54

Můj den nemůže bej projasněnější Very Happy
BTW úplně vidím Casse jako toho vůdce motorkářskýho gangu KRAVATA 312566
Ovšem Deanovy myšlenkový pochody jsou jako vždy bezkonkurenční: "opovaž se to svlíkat a jestli jo, tak to udělám já sám" lol!
Tohle mě fakt dostalo!! 704

Návrat hore Goto down
http://ajka-ijka.blog.cz/
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

KRAVATA Empty
OdoslaťPredmet: Re: KRAVATA   KRAVATA Empty22.09.11 20:39

Maky: KRAVATA 258431 KRAVATA 258431 KRAVATA 258431 Asi tak...
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

KRAVATA Empty
OdoslaťPredmet: Re: KRAVATA   KRAVATA Empty22.09.11 21:42

Jé... ona je to vážně taková hloupost - chtělo se mi.. no - prostě napsat něco odpočinkového a strašlivě hloupého. Jsem ráda, že to nebyla naprostá pitomost a že jsem vás pobavila Very Happy respektive, že Dean a Cas vás pobavili! Není to jinak úžasné dílo, ale to ani nebyl můj záměr.. takže jasnější den, huh? Good to know Smile

Jo - Dean měl lepší den! Obvykle z Case oblečení jednoduše serve :-) v téhle povídce se projevilo jeho něžnější já...

PS: Tuti: Já si ho v čele toho gangu představila taky Smile Anyway, vítej na foru!
Návrat hore Goto down
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

KRAVATA Empty
OdoslaťPredmet: Re: KRAVATA   KRAVATA Empty22.09.11 23:57

víš co Maky: tak toto je přesně to, co na tvém psaní obdivuju, proto se mi tvé psaní líbí - ty prostě umíš udělat z takové hloupé věci, z toho nic - ty prostě umíš napsat povídku o hloubce a smyslu - a i když je to krátké, tak to má logiku ...
v této povídce hlavně vyzdvihuju Deanovy myšlenky - ty jsou perfektní Very Happy
ano, toto se mi hodně líbilo - odpočinkové a přitom zvláštní a krásné
takže Nemix tentokrát zvedá palec nahoru a těší se z dobrého pocitu z tohoto dílka 702
Návrat hore Goto down
Tuti
Nevinná obeť
Nevinná obeť
Tuti


Počet príspevkov : 21
Age : 35
Bydlisko : Hradec Králové; ČR
Nálada : Watching SPN=LOL - Reading Dastiel=Nosebleed
Registration date : 18.09.2011

KRAVATA Empty
OdoslaťPredmet: Re: KRAVATA   KRAVATA Empty23.09.11 15:02

Maky: Děkuju za přivítání holky 603
Návrat hore Goto down
http://ajka-ijka.blog.cz/
Sponsored content





KRAVATA Empty
OdoslaťPredmet: Re: KRAVATA   KRAVATA Empty

Návrat hore Goto down
 
KRAVATA
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky :: Maky-
Prejdi na: