Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 ROZČAROVÁNÍ

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

ROZČAROVÁNÍ Empty
OdoslaťPredmet: ROZČAROVÁNÍ   ROZČAROVÁNÍ Empty16.03.12 19:32

Něco NOVÉHO, co jsem nikdy nenapsala, a nemyslela si, že kdy napíšu. Ale, je pátek, já slíbila přidávat povídky, a dnes ráno jsem se probudila, osprchovala a pod proudem vody mě napadlo tohle. Napsáno rychle, a naráz. Krátké, výstižné. Jiné.

Nikdy jsem:

Nepsala o čtrté sérii. Tady, to je. Castielovy pocity, když byl uvzněný Zachariášem v Nebi v díle 4x20.

Jeho, NÁVRAT.

A, pozor: Balthazar! Nikdy jsem o těch dvou doopravdy nepřemýšlela, ale dnešní ráno je prostě plné překvapení!

Doufám, že se vám ta lrátká povídka bude líbit a zpříjemní vám páteční den.



ROZČAROVÁNÍ


Castielovou milostí, se jako rozžhavený kov,

rozlévá,

KORUPCE

EMOCE

POCHYBNOST

POCIT

BOLEST,

pulzuje v něm, a PLNÍ Castiela, zcela, naprosto, definitivně.


Zkusil, nekřičet, ale po dnech to vzdal, uvědomujíc si, že nic a nikdo ho nevysvobodí, neexistuje nic, kromě bolesti, a trestu a Castiel si může dovolit křičet, protože to je součást té nové, nevšední, nepříjemné reality. Nikdo, se koneckonců nestaral. Nikdo, neví, že by MĚL.

Castiel, rozeznal, tvář každého z bratrů, kteří zařízli ostří čepele, do jeho křídel. Nůž se prořezává podstatou Castielovy milosti, jeho bytí, a prostupuje jím, a Castiel přestal křičet, a místo toho se dívá, upřeně do očí svých druhů. Namlouvá si, že ho zraňují proti své vůli, jednoduše poslouchajíc rozkaz, který jim byl udělen, ale, tvář andělů je kamenná a Castiel čtouce v jejich milosti, vidí a ví, že NECÍTÍ nic. Odvrátil tvář, a přestal se dívat.

„Castieli!“ ROZKAZ.

Zvedl, oči. Castiel, JE poslušný. Zachariáš na něj hledí z výšky. Anděl, odložil, nůž, kterým dosud odřezával, kousky, Castielových křídel. Castiel, si nemůže pomoc. Ulpí očima, na milostí, pokrytém ostří, položeném na straně. Zachariáš, je DOTČENÝ, a tváří se mírně rozčarovaně, jakoby ho zasáhlo, že Castiel nevěnoval dostatečnou pozornost tomu, že ho MUČÍ.

„Vzbouřit se proti mně?“

Castiel, polkl. Má stažené hrdlo, a slova linoucí se z jeho andělských úst, nezní jako melodie, ale jako vlny tříštící se o skály. „Myslel jsem –„

Zachariáš ho umlčel mávnutím ruky. „Nemáš, CO MYSLET, Castieli. Ty, Máš poslouchat. ROZUMÍŠ?“

Přikývl.

„Byl, jsi, předpokládám, zmatený. Správně?“

Přikývl, znovu. Vzpomněl si, CO se sluší. Odkývat, VŠE.

„Dobře. Dobře. Uvidíme.“

Zachariáš zmizel, a Castiel, cítí proti své vůli, úlevu.

Když o pár hodin později slyší, křídla, otevře oči, čekajíc trest. K Castielovu překvapení, se nad ním nesklání Zachariáš, ale Balthazar, bratr, z posádky. Anděl, zlomí pečeť, držící Castiela na místě,

Castiel, nezkusí, uniknout. Je pořád, paralyzovaný. UVNITŘ.

„Běž,“ řekl, Balthazar. „Smíš, jít.“

Castiel, se váhavě, spíše zkušebně, nadzvedl na lokti. „Jak, to?“ hlesl, zmateně. Balthazar, si nenápadně prohlíží, Castielovu pravou polovinu těla, tu kterou Zachariášův, ZÁKROK, zasáhl nejvíc, a Castiel, zvedne jedno křídlo, a pateticky, se jím zaštítí. Balhazar, to zdá se chápe. Pohlédl, Castielovi do očí.

„Jsi, ODDANÝ.“

To, je pravda. Castiel, byl vždycky, takový. Anděl, oddanosti.

„Proto si myslíme, že je tady pro tebe pořád, šance,“ poslední slovo, Balthazar vyslovil, s mírným opovržením, „zařadit, se,“ Ten pohled, z Balthazarovy tváře nezmizel: Anděl, dohadující se, se sebou sama. Jako, vždy. Balhazar, byl vždycky tichý rebel. Balthazar, podkopávající autoritu nadřízených, a ztrácející se, BŮH VÍ kam, a VŽDY mu to prošlo.

„Jdi. Čekáš, na Zachariáše? Chceš se mu postarat o další zábavu?“

Castiel, namáhavě polkl. „Nebavil se,“ Míní MUČENÍ. Castiel tomu chce – MUSÍ, věřit. „Byla, to povinnost.“

„Správně,“ Balthazar, přikývl, a v tuhle chvíli se prozradil. Ušklíbl se. „Když to říkáš. Slyšel jsem, že I ty sis těch posledních pár měsíců, vychutnal. Bavil ses? Casi?“

Castiel, zvedl oči.

„Stojí ti ty lidi za to, nebo jsi vážně, zblbnul?“ a Balthazarlv výraz, změkl. „Nevím, jak to, ale, chybíš mi, tady, bratře.“

Zmizel.

Balthazar, je dobrý anděl. Ale, neposlušný.

NENÍ Zachariáš.

Balthazar, se když, pozoruje věci, doopravdy dívá, a co víc, on, VIDÍ.

Nemyslitelné.

Ale, Balthazar, je CHYTRÝ. Neprozradí, se.

NENÍ, Cas.

I, Cas VIDÍ věci, ale on o nich, nerozvážně,

MLUVÍ

CÍTÍ,

A, MILUJE.

Balthazara, svého stupidního bratra,

Boha.

LIDI.

Deana.

Castiel se mírně otřásl. Zkušebně, rozevřel křídla. Je zmrzačený, ale ví, že rány se zahojí. Cítí, je hojit se, teď když pečeť byla zlomena. Čeká, ještě chvíli, vychutnávajíc SVOBODU,

v, jistém, slova smyslu.

Pak, se vrátí na zem.




Když, Claire Castiela vidí, děvče, se tváří, skoro zklamaně. „Představovala jsem si tě jinak,“ špitla. „Čekala jsem, něco trochu, jiného.“

Castiel si na okamžik myslí, že Claire poukazuje na jizvy, na jeho milosti, a na, rozdrásaná křídla, ale Claire se mu dívá do očí.

Castielovi nezbude, než uznat: „Já, taky.“




Návrat hore Goto down
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

ROZČAROVÁNÍ Empty
OdoslaťPredmet: Re: ROZČAROVÁNÍ   ROZČAROVÁNÍ Empty16.03.12 20:03

Zajímavá povídka... Ten torturing se mi líbil ROZČAROVÁNÍ 312566 Úplně vidím, jak Cas kouká oddaně na Zachariáše ROZČAROVÁNÍ 555452 A o tom to je. O té oddanosti, kterou Cas měl. Bylo to v něm, nemohl to změnit, nemohl s tím nic udělat. Do jisté doby... Jsem ráda, že se Cas pak změnil, že začal CÍTIT. Protože podání andělů jako vojáků, kteří jen tupě přijímají rozkazy... to se mi nezamlouvá. A Balthazar ROZČAROVÁNÍ 430869 Toho jsem měla vždy ráda. A kdo by nemiloval rebely?! Maky, děkuji za zpříjemnění pátečního večera a budu se zase těšit na Tvé další výtvory ROZČAROVÁNÍ 430869
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

ROZČAROVÁNÍ Empty
OdoslaťPredmet: Re: ROZČAROVÁNÍ   ROZČAROVÁNÍ Empty16.03.12 20:26


He to taková kratší, nerozvedená povídka, ale mám pocit, že to nevadí, protože spoustou vět odkazuji na něco, co se v seriálu stane, nebo stalo. Je to skryté, a to mě baví, ukrývat tyhle významy do slov.

Balthazar musel být na scéně dlouho před Deanem, tak jsem si říkala, proč ho nezmínit? Smile

Představ si to, když jim velela Anna. Castiel, Uriel, a Balthazar? Ale, on asi nebyl v Casově posádce? Protože Cas řekl, že Uriel byl nejvtipěnjší, takže... moc, o tom přemýšlím, co? Tohle období nemám moc ráda. Je takové vzdálené, pořád nepopsané, a neuchopitelné. Neprobádané.

Ta oddanost, to je Casův největší PROBLÉM. Slabost, hloupost, a na to rovněž narážím. Castiel je hodně věcí, ale ze všeho nejvíc oddaný a já mám pořád pocit, že oddanost je taková andělská vlastnost, je to "návyk", jako pro nás dýchat. Je to zažité, a Cas to nemůže setřást. A mně se zdá, a táhne se to celým seriálem s jeho charakterem, že když se Cas vzbouřil proti nebi, tak pak tu svou oddanost "aplikoval" ve vztahu s Deanem (a Samem).A to, pro něj bylo a je osudné. Víš, jak to myslím? Nemůže si pomoc. Cítí tu potřebu (a ani o tom neví), být oddaný. A, aniž nad tím přemýšlel, stal se oddaným lovcům.

Děkuju za komentář Smile
Návrat hore Goto down
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

ROZČAROVÁNÍ Empty
OdoslaťPredmet: Re: ROZČAROVÁNÍ   ROZČAROVÁNÍ Empty16.03.12 20:53

Tak jestli byl Uriel ten nejvtipnější, tak potěš Rolling Eyes Jinak s tou oddaností máš určitě pravdu. Tuhle vlastnost ze sebe Cas nesetřese. Už takový prostě je. Bohužel. Proto na to mnohokrát dojel...
Návrat hore Goto down
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

ROZČAROVÁNÍ Empty
OdoslaťPredmet: Re: ROZČAROVÁNÍ   ROZČAROVÁNÍ Empty16.03.12 21:36

Maky: ano, u tebe neobvykle krátké a strohé - ale mě se to líbilo....
jenom nevím proč, ale když tě napadne tato povídka, tak k tomu musíš mít nějaký důvod - a asi budu vlezlá a neměla bych se ptát, ale kolik z této povídky jsi Cas TY........

jak se mi ta povídka líbí, tak je mi z ní zároveň hrozně smutno - je to protiklad, ale je to tak

a jak s bohdy narážíte na tu jeho oddanost - Cas vždycky věřil a nepochyboval - byl anděl, tak neměl důvod - a byl přesvědčen o tom, že jedná správně - a pak přišel zlom......a když se to tak vezme, tak Cas byl oddaný vždy - a to i když padnul - byl oddaný Deanovi, byl oddaný myšlence, že zachrání svět .....je to prostě jeho vlastnost a já ho takového beru.....takže suma sumárum - v tomto s tebou Maky souhlasím, jenom jsem měla potřebu to taky napsat Very Happy
Návrat hore Goto down
Terrik
Crossroads demon
Crossroads demon
Terrik


Počet príspevkov : 489
Age : 33
Nálada : bez nálady
Registration date : 10.04.2011

ROZČAROVÁNÍ Empty
OdoslaťPredmet: Re: ROZČAROVÁNÍ   ROZČAROVÁNÍ Empty16.03.12 21:44

wooow... moc se mi to líbilo, zbožňuju Baltazara...a tahle povídka, ta (na tebe) neobvyklá krátkost... myslím že nebylo třeba víc slov, zhltla jsem to a nevěděla co napsat... ani mě nikdy nenapadlo přemýšlet co se s Casem v nebi dělo, ale tahle představa mi je sympatická, opravdu a co mě dostalo, nevím proč ale tady se mi tajil dech:

MLUVÍ

CÍTÍ,

A, MILUJE

to nemělo chybu, alespoň pro mě
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

ROZČAROVÁNÍ Empty
OdoslaťPredmet: Re: ROZČAROVÁNÍ   ROZČAROVÁNÍ Empty17.03.12 19:57


Fěkuji za komnentáře Smile Člověk by nevěřil, co taková krátká povídka, rozpoutá Smile

Ale, já souhlasím s Terrikem v tom, že krátkost někdy není na škodu, protože člověk by neměl věci uměle protahovat. Bylo řečeno vše, co mělo být, takže ta povídka je vlastně dlouhá tak akorát Smile

bohdy: Loajalita, je úžasná, ale záviděníhodná vlatsnost, ale často vede k debedestrukci...

Terrik: Děkuji Smile Já o čtvré sérii nikdy nepsala. To období mi nějak nesedlo. Hrozně ráda jsem sledovala seriál, ale pak po páté sérii, jsem začala psát, a došlo mi, že já vlastně toho Case ze čtvré neznám. Byl pro mě, jako to období, nepropbádaný, nezachytitelný... a v téhle pvoídce se mi nějak podařilo najít toho starého, vlastně nového Case v tom starém. A, najednou jsem si uvědomila, že se o tomhle období psát dá. Cas, tam JE!

Jsem, ráda že jsem i u Tebe uspěla Smile


Nemix: Taky děkuju za komentář Smile Výše jsem napsala Terrik, "svůj" názor na tu krátkost a období čtvrté série. Tou povídkou jsem prolomila takové tabu, uvnitř sebe. O tomhle "starém" Castielovi. O nic víc, asi nešlo. Bude to znít divně, ale já píšu tyhle pvoídky o bolesti a mučení, když mm vzásadě dobrou náladu. Těžko, říct.

Castiela bych popslaa několika slovy: Nepopatelný, oddaný, a věřící. Ta víra, kterou Cas má, kráčí ruku v ruce s oddaností. Castiel věřil v rozkazy, věřil v to, co mu bylo řečeno. Měl bvíru v Boha, a pak ostupně, když všechno ostatní selhalo, začal věřit v Deana. A, tady se to všechno posralo, protože lidi (a Cas v tu dobu byl člověk), by neměli věřit v lidi. Neměli by se upínat k té víře. Měli by najít víru v sebe sama, a to je něco, co Cas neumí. A, doufám, že o tom je jeho postava v téhle sedmé sérii, o tom, že se postaví na vlastní nohy, a konečně začne věřit sám v sebe. A, v tom jsem asi krok před Casem, pokud se ptáš, kolik z něj jsme v téhle povídce, já Smile




Návrat hore Goto down
Sponsored content





ROZČAROVÁNÍ Empty
OdoslaťPredmet: Re: ROZČAROVÁNÍ   ROZČAROVÁNÍ Empty

Návrat hore Goto down
 
ROZČAROVÁNÍ
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky :: Maky-
Prejdi na: