Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 MILOST III

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

MILOST III Empty
OdoslaťPredmet: MILOST III   MILOST III Empty21.03.12 22:45

Touto krátkou povídkou uzavírám "JARNÍ TRILOGII" MILOST.

Děj se odehrává před MILOST I.

Jsem, krutá, že? Vzlet, před pádem.


MILOST III


„Jaký to bylo? Být anděl. Na začátku. Pamatuješ si, něco?“

Leží, spolu na dvoru za Bobbyho domem. Zemi vyhřálo sluníčko, a ve svěžím, jarním vzduchu voní tráva. Castiel má na sobě jen tričko, s krátkým rukávem, a Dean si všiml husí kůže, která Andělu, vyskočila na pažích.

Oba, leží na zádech, dotýkajíc se rameny jeden druhého.

Cas, přivřel oči. Dopadlo mu do nich sluneční světlo. „Deane,“ přetočil se na bok. Zvedl ruku, a přejel prsty podél linie Deanovy tváře. Zarazil se u rtů, zaváhal a ruku spustil. „Proč je to důležité? Jsem TADY. S tebou. Není to, DOST?“

„Fajn,“ hlesl, lovec. NIKDY. Je, přece, Dean.

Hledí jeden na druhého, a pak se Cas ušklíbl. Doopravdy, ušklíbl. Je to částečně vyzývavý, ale, i rebelský úsměv.

„A, už nejsem „svatý“.“

„Hej,“ Dean ho šťouchl do ramene. „Tos nebyl nikdy.“

Castiel, se zatvářil na oko zraněně. „Au,“ sykl. „To bolelo.“

Ta, lidská, k Casovi naprosto nehodící se reakce, odzbrojila dokonce i Deana.

„Kdo tě učil sarkasmu?“

Castiel nadzvedl obočí. „Nemám, ponětí. KDO asi?“

Dean, se vyhoupl do sedu, a sklonil se nad Casem. Lovec, pozoruje, jak se výraz jeho tváře mění. Z překvapeného, v masku něhy. Anděl, zvedl ruku, laskajíc Deanův krk, paži, zastavil se u otisku na ramenu. Zvedl se vítr. Na Castielovu tvář, dopadl stín. Deanovy vlasy ve vánku poletují lovci, okolo tváře. Cas, se zhluboka nadechl, a zvířil prach.

Chce, cítit, Deana. Živočišnou vůni. Zápach, a esenci v jednom.

Byl u stvoření vůní. Anděl, jim dával, jména a tvar. Tohle je, však jiné. Cas, tvořil vůně, ale nikdy je doopravdy necítil. Teď, cítí Deanův pot, a šampon ve vlasech, a taky to, jak voní Deanovo triko, tu vypranou látku, umazanou od prachu, a zteplalou sluncem.

Sladký vzduch, momentu dodal éterickou atmosféru.

To, nevymyslel nikdo. Ani, Bůh. To, se musí stát, a zažít, a Cas, konečně ví, a chápe, CO je „Stvoření.“

MOC spočívá v možnosti, CÍTIT, a prožívat věci.

„Hej,“ Dean se tváří starostlivě. „Už zase máš TEN výraz.“

Cas, zvedl oči. Odráží se v nich Nebe. Rychle, se vzpamatoval, maskujíc zamyšlení, netrpělivostí. „Polib mě, a změň to.“

KDO, Case učil tyhle fráze? Dean, se shýbl. Castiel do pootevřených úst lovce, NĚCO zamumlal. Svírá lem Deanova trička, ve snaze, držet lovce blízko. Do zad, se mu bod tíhou Deanovy váhy, zabodávají drobné kamínky, ale, Cas to nevnímá. Zvedl i druhou, zaprášenou ruku, ZNOVU jí pokládajíc na Deanovo rameno. Castiel, NEZAVÍRÁ oči, když Deana líbá. CHCE se dívat. Vidět, každý detail. Být, s Deanem.

Bůh se možná, taky dívá. A, Cas málem zčervenal, ale ovládl se.

„PŘEDTÍM. Na začátku…?“

David přijal výzvu Boha, a „utkal“ se s Ním. Castiel, TAKY bojoval.

Ta svátost, světlo, boží přítomnost, je TOHLE. V OKAMŽIKU. V Deanových pohybech, a v tom, jak lovec, Case "laská". V dotycích. Být držen, a držet.

DRŽET. Dean, klesl, zpět, na zem, VEDLE Case. Ti dva, společně pozorují mraky plující po obloze. Ochladilo se, a jarní vzduch, zlátne, paprsky zapadajícího slunce. Dean, zavadil prsty o Castielovu ruku. Zem, hřeje. Castiel, se nikdy necítil tak, DOOPRAVDY živý.

A, dívá-li se Bůh, pak to jistě, chápe:


moment lidskosti

moment, slabosti

moment, lásky


V noci, si Cas svlékl tričko, a složil ho pod hlavou, jako polštář. Chce, cítit vůni země, prachu, a Deana. Tu,

LIDKOST, SLABOST

LÁSKU.


Cas, si pamatuje všechno, ale je člověk, a ti zapomínají. A, Cas nechce zapomenout tohle.


MOMENT.


… Just, in the case


Návrat hore Goto down
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

MILOST III Empty
OdoslaťPredmet: Re: MILOST III   MILOST III Empty22.03.12 11:39

Maky: díky, právě jsem se zasnila a je to velice příjemné 702 a to jaro je z toho hodně cítit - je to super
a Cas používající sarkasmus - vůbec to k němu nejde, ale je to děsně roztomilé MILOST III 932600
prostě já se tu usmívám a jsem zasněná
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

MILOST III Empty
OdoslaťPredmet: Re: MILOST III   MILOST III Empty22.03.12 17:06



Víš, co se mi Nemix zdá? Že celá ta "Trilogie" dostávávětší smysl (a hlavně ta první část, u níž jsi psala, že nevíš, moc co napsat), po přečtení i té druhé a hlavně téhle teřtí části. Jsem si tím skoro jistá, že když ted čtenáří ví, co předchzelo (Milost III), a co se stalo pak (Milost II), před a po Milosti I, tak ta první část, DÁVÁ jiný smysl. Vyzní jinak. Celé to jako celek zní trochu jinak.

Byl účel aby to bylo úsměvné, ale současně to má i trochu bolet. Není to nijak přelomová povídka, a o nic se v ní nepokouším, ale je pro mě důležitá kvůli emocím, které popisuji. Je to něco neuchopiteného... jako, cítit, chtít, přát si, a neumět se s ím vypořádat. A, ani to nejde. To nejlepší, co MŮŽEŠ udělat, je to napsat, ale stejně nikdy ddoopravdy nevyjádříš, CO cítíš. To, co já v té povídce vidím, tam asi nikdo nemůže vidět, ale i en úsměv který jsme vám vykouzlila na tváři, je důkaz toho, že jsem se o NĚCO málo z toho pocitu podělila. Občas by mě hrozn zaímalo, co vidí a cítí lidi, co čtou tyhle moje povídky.

A, ano, Cas pozžívvající sarkasmus, je nepředstavitelný, a tak lidský, a - je to špatně, ale je to roztomilé Smile

Děkuju za komentáře!
Návrat hore Goto down
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

MILOST III Empty
OdoslaťPredmet: Re: MILOST III   MILOST III Empty23.03.12 14:33

Mě se nejvíc líbil Cas s krátkým rukávem Very Happy Je to pro mě tak nepředstavitelná představa, že jsem se musela usmát. Ale možná se zítra ráno dočkáme i této možnosti MILOST III 934194
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

MILOST III Empty
OdoslaťPredmet: Re: MILOST III   MILOST III Empty10.04.12 21:07


Já miluju Case s krátkým rukávem... představuju si, že padl, je člověk, a loví s Deanem. A, sedí si tak spolu, Cas v krátkém rukávu. Někdy se hádají, někdy praští, někdy nenávidí, jindy Dean Casovi něco vysvětluje, pak Cas Deana utěšuje... mám hrozně ráda thle fiktivní období, kdy je Cas jeden z bratrů.
Návrat hore Goto down
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

MILOST III Empty
OdoslaťPredmet: Re: MILOST III   MILOST III Empty10.04.12 21:11

Maky: Ty ještě žiješ lol! Já tu vyhlížím každý pátek, že tu snad najdu Tvou novou povídku a ticho po pěšině 703 Ale je mi jasné, že asi nestíháš. Tak jsem ráda, že jsi se alespoň takhle krátce ozvala MILOST III 932600
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

MILOST III Empty
OdoslaťPredmet: Re: MILOST III   MILOST III Empty10.04.12 21:22


Jé, bohdy, já žiju... já jen. Mám ted nějaké osobní problémy, tak se s tím vyrovnávám po svém. Cestuji a píšu, a píšu a píšu.. před dvěma týdny jsem napsala dlouhou (asi padesátistránkovou) ovídku o dílu 7x17,

ale, pak jsem byla pryč, a v práci, a nestihla jí přidat. Jestli tě to potěší, určitě jí přidám do tohohle pátku, a pak jich mám rozdělaných dalších, no, asi milion Smile

Jsem hrozně moc ráda, že na mě takhle myslíš.. promin, že jsem s eneozvala dřív. Vědět, že tu vždycky budeš, a budeš ci chtít číst o Casovi mě nicméně vždycky motivuje a za to Ti děkuju Smile!!
Návrat hore Goto down
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

MILOST III Empty
OdoslaťPredmet: Re: MILOST III   MILOST III Empty10.04.12 21:31

Maky: Samozřejmě, že na Tebe myslím MILOST III 430869 Je mi líto, že máš osobní problémy, ale nepochybuji o tom, že bude zase líp. Stále zažíváme nějaké trápení, které nás mají zkoušet. A ty jsi jedna z těch silných osobností, která určitě všechny nástrahy osudu překoná. Navíc nepochybuji o tom, že nad Tebou bdí andělé... nebo alespoň jeden konkrétní anděl určitě 703 Ti Tě nenechají padnout. Přeji Ti, ať se to vše urovná a ať si plnými doušky užíváš tento jarní čas MILOST III 328356
Návrat hore Goto down
Sponsored content





MILOST III Empty
OdoslaťPredmet: Re: MILOST III   MILOST III Empty

Návrat hore Goto down
 
MILOST III
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» MILOST
» MILOST II

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky :: Maky-
Prejdi na: