Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 VÍRA

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

VÍRA Empty
OdoslaťPredmet: VÍRA   VÍRA Empty18.04.12 23:46


Krátká povídka, která mě napadla dnes ráno. Je, řekla bych, k zamyšlení. Je o zamyšlení.

Nehci jí vysvětlovat tady, protože si myslím, že ta povídka sama o sobě je vystihující a je třeba si přečíst jí. Je o tom, v co věří Cas, a o tom, v co věří Dean. V zásadě věří oba v totéž, ale každý vidí Boha, v něčem jiném. Cas, v osobě, ve skutečném Bohu, ve Stvoření, a Dean v detailech, okolo sebe.

Nenapšu víc, protože, všechno podstatné je níže.

Děj se odehrává bezprostředně po finále dílu 5x13. Když se Cas zotaví ze své výpravy do minulosti. A, pochybuje o své víře.

Postavy: Cas, Dean (NE slash, ale pokud chcete můžete ho tam vidět). Comfort, hurt. A, hlavně ta úvaha.

Důležitou roli hraje Deanův amulet. A, taky to, jaký je Dean doopravdy uvnitř. Tedy, hluboko, v duši.

Enjoy...



VÍRA




Zvedl oči, k obloze. Otče, začal Cas, v duchu, ale okamžitě, přestal. Cas by neměl začínat konverzaci, když nemá, co říct.

Cas, se probral před několika hodinami, zpět v roce 2010. Ujistil oba bratry, že je v pořádku, a že nemá v úmyslu je, zdržovat. Teď seděl před motelovým pokojem a čekal, až Dean nanosí věci do impaly. Byla to záminka zdržet se ještě chvíli a dopřát milosti čas, zregenerovat se. Cas, si vybavil dobu temna, před stvořením světa. Tehdy, Cas (ne, Castiel. Tehdy, ještě nebyl Cas), vletěl do srdce bouře, aby dopomohl Stvoření, a vyletěl z ní nezraněný. Teď ho oslabí tři desítky let, zpět.

Rukou zajel do kapsy, a nahmatal Deanův amulet. Přívěšek v dlani příjemně studil.

Říkal si, že Dean má možná pravdu. Třeba, je Bůh opustil. Rozhodně není na Castielově straně. Dean zabouchl kufr, impaly a zastavil se před dveřmi motelu. Cas mu seděl v cestě. Anděl beze slova natáhl ruku, podávajíc Deanovi amulet.

Lovec, polkl. „Co, děláš?“

Cas, neodpověděl, držel ruku před sebou. Pravděpodobnost, že najde Boha, se vyrovná šanci sněhové vločky v Pekle.

A, najít dole Deanovu, duši v pořádku.

Asi se musel v minulosti praštit do hlavy. Ne, obrazně řečeno. Pořád, ho bolí, ale Castiel má teď na mysli víru v Boha. Co, si myslel?

To, co ho dostalo odtud, do minulosti, a pak zpět, v pořádku, bylo štěstí. Možná, že Bůh měl prsty v nevyhnutelném, ale nebyl tam a nedržel Casovu ruku, když anděl krvácel. Cas, ví, že je to absurdní, ten pocit samoty, protože Cas není sám. Ale, to ho neutěší.

Někdy, je těžké vyjádřit emoci slovy.
Kdyby Dean viděl jeho očima, chápal by, proč je těžké chápat tohle. Cas, nevidí svět, jako Dean. Tam, kde jsou věci, Cas vidí otisk rukou, které je udělali. Vidí, auru okolo lidí, jako barvu a tvar, i průhledné siluety, duchů putujících ulicemi. Slunce. Mraky, a trávu.

Oceán.

Ale, kamkoli se Cas podívá, ve všem, vidí Boha. Je tedy, těžké uvěřit, že tady Bůh není, a opustil je. Pravděpodobně, má Cas něco s očima.

„Dal jsem ti to z nějakého důvodu.“

Cas, si nevšiml, že Dean přistoupil. Aura, jeho duše změnila barvu, v purpurovou, a Cas si není jistý, proč, jestli se lovec zlobí, nebo je to zápal. Cas, to v případě Deana, nikdy nepozná, a navíc má dojem, že ty emoce se jedna s druhou mísí.

Pootočil hlavu ke straně.

Dean, ho zaskočil. Vztáhl ruku a zavřel Castielovu dlaň. Cas, je dotčený. „Tak se neopovažuj přestat teď.“

Přestat co. Věřit?

Bojovat?

Barva Deanovy duše, je při okrajích zlatá, jako oheň, a Cas, od ní nemůže odtrhnout oči. Pulzuje, a Cas zná i to, tu bolest. Anděl, chce, vztáhnout ruku (svou, skutečnou ruku), a duši utěšit, jako tehdy v Pekle, ale neodváží se, protože Dean, si zakládá na osobním prostoru, a Cas má navíc pocit, že tady na zemi platí jiná etiketa. Odvrátil pohled.

Dean si to gesto špatně vyložil. Vyjmu přívěšek z Casovy ruky, a Cas ho okamžitě, postrádá. Zalitoval toho, že ho Deanovi vnutil zpět.

Lovec, si ho nenechal. Přetáhl řemínek Casovi přes hlavu, a pak si, rudý ve tváři, rychle stoupl. Castiel, je v šoku.

Dean, se nervozně zasmál, a Cas vzhlédl. „Nechci, abys to ztratil.“

Přikývl. „Děkuju, Deane.“

„Maličkost,“ Pročistil si hrdlo.

Casovi neunikl zážeh v Deanově duši. Pořád, to nechápe. Rukou se automaticky chytil za krk, tisknouc přívěšek, ke kůži. To horko.

Je, to Bůh?

Dean, otočil hlavu, vzhlížejíc úkosem k obloze, a Cas, sedící na zemi, má pocit, že je vyšší a starší, a hoden toho být Michaelův meč. Ale, to není správně. Dean, je víc. Cas, vztáhl ruku, tu, kterou Dean nevidí, ale, pak od úmyslu upustil.

A, Deanova nedotknutelná duše, se schovala hlouběji, do Deana. Zaplula dovnitř, toho těla, ukrývajíc se, před dotykem z milosti.

Ani jeden z nich nepromluvil. Vítr, vnesl Casovi prach do očí, a na moment, Cas vidí svět Deanovýma očima, stromy, a silnici, siluety beze, jemných lidí, kráčejícími ulicí.

Pro ně, je Dean ochotný riskovat život, a vést tuhle válku. To, co vidí před sebou, tomu i věří. V TO věří.

A, zrovna tak i Castiel.





Návrat hore Goto down
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

VÍRA Empty
OdoslaťPredmet: Re: VÍRA   VÍRA Empty20.04.12 23:14

Maky: Zajímavá úvaha... měla bych si ji přečíst ještě jednou, abych ji pořádně vstřebala... a možná i lépe pochopila... Ale myslím, že se ti podařilo vykreslit oba charaktery věrohodně. Dean je přesně takový... uzavřený do sebe... i když něco cítí, a nepochybuji, že NĚCO CÍTÍ, tak to prostě zatlouká a zatlouká a zatlouká... a stále dokola... Jak mu má pak Cas rozumět?! Samozřejmě, že je zmatený... a bolí ho to... myslí si, že na něj Dean kašle... což poslední dobou i dělá Suspect Ale já stále věřím, že Dean nakonec "prozře" a vše bude mít ten dobrý... pro nás správný... konec VÍRA 430869 Děkuji Ti, Maky i za tuto povídku VÍRA 932600
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

VÍRA Empty
OdoslaťPredmet: Re: VÍRA   VÍRA Empty21.04.12 21:16



Byla to spíš víc úvaha, než co jiného, ale proč ne? Na Casovi a Deanovi je úžasné, že jsoou oba vzorem něčeho, velice specifického: Lidskosti. I, Cas. Vždycky jsem obsazení andělů v SN považovala za způsob, jak jenom zdůraznit, lidkost. Dean, a vedle toho, andělé. A, Cas takové to pojítko mezi, ten přerod.

Jé, ty věříš... mně nadchl popis nadchízejících epizod, a říkám si, žře třeba, možná... zní to jako starý dobrý SN. Archandělé a klíče. Ale, radši už nedoufám v nic. Mám skoro pocit, že to dělají naschvál, aby nás štvali. Že to obětí Casovi nedopřejí z čistéh principu, víš?

Naštěstí je tu FF Smile
Návrat hore Goto down
FooFighterkaSN
Crossroads demon
Crossroads demon
FooFighterkaSN


Počet príspevkov : 314
Age : 31
Registration date : 11.05.2010

VÍRA Empty
OdoslaťPredmet: Re: VÍRA   VÍRA Empty22.04.12 19:04

maky neviem si predstavit toto forum bez teba. Velmi pekne napisane ako vzdy Very Happy VÍRA 103511
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

VÍRA Empty
OdoslaťPredmet: Re: VÍRA   VÍRA Empty23.04.12 4:31


Děkuju Smile Já si zase neumím představit psaní bez tohohle fora a čtenářů!

Příjemný kompliment...
Návrat hore Goto down
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

VÍRA Empty
OdoslaťPredmet: Re: VÍRA   VÍRA Empty26.04.12 20:31

Maky: tato úvaha (jak píšeš) - já nevím. jestli se mi líbí nebo ne - ano, zase rýpu, kam nemám
ono je vždycky těžké vidět věci stejně - líbí se mi, že vyzdvihuješ, že je potřeba mít víru - ale nějak nevím - mám z toho smíšené pocity
ono v podstatě - na této úvaze (zůstanu u tohoto označení) je vlastně všechno správně, všechno zapadá - jenom prostě já mám pocit, jako by tomu něco chybělo - možná se v tom nevyznám - nečtu mezi řádky a pozorně - nevím

asi je to opět můj osobní problém - víš, líbí se mi, jak ty popisuješ auru, kterou Cas vidí a pak reálno, co vidí Dean - ale prostě ne -pro mě to nefunguje - a už mlčím, protože jsem zase trochu jedovatá a to nechci - víš, že se mi líbí tvůj styl psaní - už raději mlčím Very Happy
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

VÍRA Empty
OdoslaťPredmet: Re: VÍRA   VÍRA Empty27.04.12 20:55


Nemix: Mně nevadí když se Ti něco nelíbí, nebo Ti to nesedne. To je přeci normální. A pak, je pro mě mnohem větší kompliment, když jinde napíšeš, kladnou reakci, protože vím, že je to upřímné. Takže bud upřímná dál Smile

Nevím, co k tomu říct... myslím, že Ti tak úplně nesedl styl povídky. Prostě ne Tvůj šálek kávy Smile

A, možná tomu vážně něco chybělo... možná. Na to asi už nepřijdeme. No, za komentář Ti to stálo, a to se počítá!

Děkuju Smile
Návrat hore Goto down
Mason
Winchester
Winchester
Mason


Počet príspevkov : 1363
Age : 41
Nálada : Mnohem lepší
Registration date : 14.05.2008

VÍRA Empty
OdoslaťPredmet: Re: VÍRA   VÍRA Empty03.05.12 19:10

Maky: ty jsi křestanka?
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

VÍRA Empty
OdoslaťPredmet: Re: VÍRA   VÍRA Empty03.05.12 19:41


Mason: Uh... Ne! Proč?

Vážně, proč?
Návrat hore Goto down
Mason
Winchester
Winchester
Mason


Počet príspevkov : 1363
Age : 41
Nálada : Mnohem lepší
Registration date : 14.05.2008

VÍRA Empty
OdoslaťPredmet: Re: VÍRA   VÍRA Empty03.05.12 20:29

Já jen, že nekteré tvé uvahy jsou s naboženským podtextem:-)
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

VÍRA Empty
OdoslaťPredmet: Re: VÍRA   VÍRA Empty05.05.12 22:13


To je pravda. KATOLIČKA PÍŠÍCÍ SLASH - to bych asi skončila v Pekle Smile

Ne, nejsem katolička a ten náboženský podtext je tam ze dvou důvodů -

jednak kvůli Casovi a pak, protože á věřím. Ne tak jako Cas, ne v Boha, jako křetané, ale "věřím" a řekla bych, že my všichni vkládáme do toho co děláme (psaní, cokoli...) tu část nás, která VĚŘÍ.

Návrat hore Goto down
Sponsored content





VÍRA Empty
OdoslaťPredmet: Re: VÍRA   VÍRA Empty

Návrat hore Goto down
 
VÍRA
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky :: Maky-
Prejdi na: