Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Rozhodnutí

Goto down 
+2
bohdy
Nemix
6 posters
AutorSpráva
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty08.05.12 12:03

už se vám někdy stalo, že se probudíte s pocitem, že musíte něco napsat.........no toto se stalo dnes mě Very Happy

včera jsem si znovu pustila 7x21 a hned jak jsem otevřela dnes ráno oko, tak jsem zjistila, že musím své myšlenky sepsat

dlouho jsem nic nepsala a nemyslím si, že je to dobré, ale berte to jako vyjádření mojich pocitů po epce - je to vlastně spíš taková krátká úvaha

budu ráda, za všechny postřehy Very Happy a i negativní komentáře Very Happy

povídka není slashová (i když .......)
hl. postavy: Dean, John a Castiel

ROZHODNUTÍ

Jednou za tisíce let se narodí člověk, jehož činy a rozhodnutí ničí svět.

Nemůže zemřít. Všichni to věděli, jen on ne. Byl vyvolený? Možná. Byl prokletý? Možná. Některá rozhodnutí změní svět a bylo by pošetilé si myslet, že bude líp. Nebude – a dokud si to on nepřizná, budou trpět všichni.

……………

Bylo by snadné zavřít oči, nemyslet, nechat se kolébat nevědomím. Nejde to. Byl úplněk a měsíc prosvětloval skrze rozbité okenní výplně a do pokoje proudil chladivý jarní vzduch. Lovec se zahrabal ještě více do deky, pozorujíc svého bratra, jak v klidu oddechuje z druhého kouta místnosti. Povzdechl si.

Když člověk nemůže usnout, začne se zaobírat věcmi, na které během dne nemá čas. Myslí na to, co bude dělat, co udělal a v tomto případě co dělá. Nevěděl to. Netušil, jak zabít Leviatany, jak pomoct Castielovi – nebo spíš, jak mu má odpustit. Kde se sakra stala ta chyba, že se toto stalo? Co udělal špatně?

„Ty opravdu nevíš, co se stalo?“ Hlas tak povědomý, hlas, který v lovcovi vzbuzoval napětí a respekt – bál se toho hlasu, ale bezpečně ho poznal. Po zádech mu přeběhla husí kůže.

„Tati?!“ Dean se zprudka posadil a rozhlížel se po místnosti nenápadně rukou šátrajíc po zbrani, kterou měl neustále při sobě. Nebyla tam – vlastně nic tam nebylo. Byl sám. Byl v prázdné místnosti sám. Zmocnila se ho panika, ale mozek mu našeptával, aby zůstal v klidu. Toto musí být sen – usnul. O tátovi se mu občas zdálo, ale toto bylo tak živé.

„Nikdy jsi neposlouchal. Mohl jsem se snažit sebevíc, ale ty jsi prostě tvrdá hlava a podívej, k čemu to vedlo.“ Pokojem se nesl Johnův hlas, ale nikde ho vidět nebylo.

„Co se tu k sakru děje. A o čem to mluvíš.“ Deana málo co dokázalo vyvést z rovnováhy, ale hlas jeho otce v něm vyvolával pocit úzkosti – doufal, že je to opravdu jenom sen.

„Sam by to pochopil, byl vždycky ten bystřejší.“ Lovce tato slova od neviditelné bytosti zasáhla víc, než by si pomyslel. „Ano Deane, spíš. Toto je sen, na který jsem se těšil několik let. Musíme si promluvit a to opravdu velmi vážně.“
S těmito slovy se v pokoji objevil stůl a dvě židle. Na jedné z nich seděl John a upřeným zrakem pozoroval svého syna. Dean se chtěl rozeběhnout a obejmout svého otce, tak moc mu chyběl. Ale něco v jeho očích ho zastavilo. Poznal, když byl jeho otec rozzlobený a ze zkušenosti věděl, že nemá cenu dráždit hada bosou nohou - tak se jenom posadil naproti němu. Pozoroval ho. Nevěděl, co má čekat, co přijde. Ale i po tolika letech věděl, kdo má v této chvíli rozhodující slovo.

V místnosti bylo dlouho ticho. Nikdo nepromluvil. Pozorovali se. Deanovi to začínalo být dost nepříjemné. Bylo to, jako by ho otcovy oči skenovaly. Jako by si prohlížely jeho duši. A zvláštním způsobem to bolelo. Sklopil hlavu, už nemohl ten pohled unést.

„Synu, jaké bylo základní pravidlo, co jsem tě vždycky učil.“ John prolomil ticho. Slova se nesla místností jako drobné jehličky, které se zabodnou do všeho živého, co vidí. S Deanem to trhlo. Bál se toho, co bude následovat. Začínalo mu to docházet.

„Je mi to líto, tati. Kdybych mohl, vrátil bych to zpátky….“ Mladší z lovců byl přerušen.

„Deane Winchestre, když se na něco zeptám, tak ty odpovíš. Rozumíme si.“

„Ano, pane. Základní pravidlo, které jsi mě učil, bylo věřit svým instinktům.“ Deanovi se zrychlil puls a nervozitou se začal štípat konečky prsů to dlaně a doufal, že se probudí, protože toto nebude vůbec dobré. Věděl, že až jednou dojde k zúčtování, tak to nebude procházka růžovou zahradou. Ale takto brzy to nečekal.

„Správně. Takže má další otázka. Proč se tímto neřídíš?“

Dean mlčel. Nevěděl, co na to odpovědět. Byl ztracený. Vždycky se snažil dělat vše pro to, aby zachránil co, nebo koho šlo. Věděl, že to párkrát posral, ale ……… Z myšlenek ho vytrhl hlas otce.

„Ano, správně mlčíš. Na to není odpověď. Nevím, kde jsem udělal chybu. Ale ty jsi se rozhodl všechno, co jsem tě učil, ignorovat. Zamysli se nad tím, co jsi udělal. Všechny tvé činy mají následky. Všechny. Neříkám, že každé rozhodnutí musí být správné, ale ono to vždy vede k řetězové reakci. Sleduju tvá rozhodnutí, Deane. A kam ty šlápneš, tam to umírá.“

„Já……..snažím se jednat správně.“ Dean slova sotva zašeptal. Věděl, že má jeho otec pravdu. Ano, opravdu se za všechno cítil vinný a evidentně i to bylo málo.

„Snažíš se?“ John se začal smát a najednou zvážněl. „Věděl jsem, že ty i Sammy jste vyjímečné děti. Ano, věděl jsem i o pokrevních liníích našich rodin. Proto, když jsi umíral, jsem věděl, že tě musím zachránit. Že ty nemůžeš zemřít, né teď. Ale jedno ti, Deane, řeknu. Toto bylo mé nejhorší rozhodnutí v životě.“

Dean zvedl hlavu a po tváři mu stekla slza. Věděl, že je zklamáním svého otce. Ano, věděl to.

„Neprosil jsem tě o to.“ Slova se rozlehla místností, ale nikdo v ní už nebyl. Dean zůstal v místnosti sám. Najednou to ticho a opět ta samota – to byl jako těžký kámen, který vám někdo položí na záda. V Deanově hlavě se pletla jedna myšlenka přes druhou. Všechny staré bolesti, které v sobě nosil, najednou vyplavaly opět na povrch. Pomalu si začínal uvědomovat, že měl otec pravdu. Všichni kolem něj umírají. A nebyli to jenom lovci. Opravdu ničí vše. Zničil všechny, které měl rád. Díky němu zemřela spousta nevinných lidí – civilistů. Nechal padnout svého anděla – svého jediného přítele. A proč? Protože neposlouchal své instinkty – až moc se nechal ovlivňovat city a tím, co chtěl on.

……………

Bylo ještě šero. Lovec procitl, ale nechtělo se mu otevírat oči. Nechtěl vidět, co všechno se stalo, kvůli němu. Chtěl být ještě chvilku slepý. Potřeboval se uklidnit a nastavit světu a hlavně Samovi svou pokerovou tvář.

Ticho přehlušil hlas. „Není to tvoje chyba, je to tvůj osud.“

Dean otvírat oči ani nemusel. Už podruhé za jeden večer poznal hlas, jenž k němu mluvil. Byl to jeho anděl. Anděl, který padl, protože ho vytáhl z pekla. Neměl to dělat.

„Co tu děláš Casi. Myslel jsem, že jsi s Meg.“ Lovec se protáhl a snažil se působit v pohodě. Ale Castiel do něj, i po tom všem, viděl. A i když teď byl, jak sám říká „mimo hru“, tak stále to pouto mezi nimi bylo a to se nedá zrušit.

„Deane, vím, o čem jsi snil. A ano, John má pravdu, veškerá tvá rozhodnutí mění svět.“

„Takže i ty jsi mi přišel dělat přednášku. Nech toho Casi.“

„Nebudu ti říkat, co jsi udělal špatně a co ne.“ Místnost naplnilo ticho. Lovec stál k andělovi zády a díval se před sebe a po chvilce přemýšlení si olízl rty a povzdechl si.

„Já ti nemůžu odpustit Casi – já nemůžu odpustit sobě.“ Lovec při posledních slovech zavřel oči a doufal, že anděl zmizí. Jeho starý Castiel to tak vždycky dělal. Dean na to spoléhal, nechtěl, aby ho takto viděl.

Najednou se stalo něco, co Dean nečekal. Anděl ho zezadu objal a do ucha mu zašeptal: „Právě jsi to udělal a tvé činy změní svět.“


Návrat hore Goto down
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty08.05.12 12:11

Nemix: O.k.... Takže jestli jsem někdy dávala Johnovi šanci, tak po této úvaze to má pohnojené nadobro Rozhodnutí 332617 Rozhodnutí 332617 Rozhodnutí 332617 Rozhodnutí 332617 Rozhodnutí 332617 Ale to je přesně John!!!!!! Dean z něj měl vždy strach a pociťoval k němu obrovský respekt, až přehnaný, řekla bych. A on s ním teď po tak dlouhé době naváže kontakt a má pro něj jen výčitky. Vždyť je to jeho vlastní syn Rozhodnutí 512176 Takže mě tím fakt neskutečně vytočil. A ano, to, že Dean v sobě dusí celou tu vinu, to je nám všem jasné. A můžeme mu stokrát říkat, že za to nemůže, ale on si to prostě vymluvit nedá. Ještě, že má svého věrného anděla Rozhodnutí 177401 Ten konec byl fakt krásný a dává Deanovi naději. Takže moc děkuji za tuto úvahu, protože se fakt povedla 702 Rozhodnutí 430869 702
Návrat hore Goto down
Padme
Crossroads demon
Crossroads demon
Padme


Počet príspevkov : 500
Bydlisko : Ďolíček
Nálada : wookijská
Registration date : 14.11.2011

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty08.05.12 12:21

Děvče, ty se vůbec nestyď psát... 704 704 Je to skvělé, zvláště ten začátek mě dostal. Takže kdy bude další? Smile
Návrat hore Goto down
http://www.cswu.cz
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty08.05.12 12:28

Bohdy: tvůj vztah k Johnovi znám a tak mě tvůj komentář moc nepřekvapil Very Happy ano, bylo to od něj hnusné, ale já se v tom ráda nípu Very Happy a ten konec -no předělávala jsem ho asi 6x ale nechtěla jsem to ukončit úplně tragicky Very Happy od toho je tu Sera Suspect
ale děkuji moc za komentář

Padme:
jsem ráda, že se líbí Very Happy jak říkám, je to taková oddechovka - ale potěší mě, když někdo napíše, že se mu to líbilo a ano, i já mám ráda ten začátek .......
a kdy bude další??? no to nevím, nápadů mám plnou hlavu ale vím, že psát moc neumím, takže další úvahu/povídku neslibuju Rozhodnutí 934194
Návrat hore Goto down
Padme
Crossroads demon
Crossroads demon
Padme


Počet príspevkov : 500
Bydlisko : Ďolíček
Nálada : wookijská
Registration date : 14.11.2011

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty08.05.12 13:46

Ale prd. To jsou jen takové řeči. Wink Umíš.
Návrat hore Goto down
http://www.cswu.cz
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty08.05.12 14:52

Vždyť já jí to pořád říkám 703
Návrat hore Goto down
Panthera
Winchester
Winchester
Panthera


Počet príspevkov : 1308
Age : 43
Bydlisko : Brno
Nálada : Think slashy... be horny... ;)
Registration date : 27.07.2009

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty08.05.12 19:54

Hele, konečně z ní po dlouhé době něco pěkného vypadne a ani nedá vědět.
To si beru osobně! Rozhodnutí 618406

Pěkný rozbůrek Johník a Dean, ale nejvíc oceňuji konec, úplně jsem viděla starého dobrého Kobliha, jak ho přátelsky objímá... *fňuk, smrk
Návrat hore Goto down
http://www.panthera-cz.com
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty08.05.12 20:05

Panthero: cssssss a já si budu brát osobně poznámku o dlouhé době, kdy ze mě vypadne něco pěkného - no dovol Suspect Wink

ale jinak no jo - se mnou to je těžké - ale když to na mě přijde, tak to musí rychle ven Rozhodnutí 934194
Návrat hore Goto down
Padme
Crossroads demon
Crossroads demon
Padme


Počet príspevkov : 500
Bydlisko : Ďolíček
Nálada : wookijská
Registration date : 14.11.2011

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty08.05.12 20:08

Docela si mě navnadila, abych mrkla na první dvě série - mě totiž vztah Dean a jeho otec, všechny ty věci s tím spojené, minuly. Vlastně celá ta postava Johna je mi dost vzdálená. Asi protože jsem se na první dvě série koukala v TV s tím podivným dabingem. Smile
Návrat hore Goto down
http://www.cswu.cz
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty08.05.12 20:11

no tak to já na prvních sériích vyrostla a Johna mám moc ráda - teda ten jejich vztah Rozhodnutí 934194
ale pokud tě má úvaha k tomu činu inspirovala, tak jsem jenom ráda, že jsem jí sem hodila (což je zásluha Bohdy, protože já jsem nechtěla - se mi zdála blbá Very Happy , jak jinak Very Happy )
Návrat hore Goto down
janča
Winchester
Winchester
janča


Počet príspevkov : 1216
Age : 34
Bydlisko : Vysočina
Nálada : docela fajn
Registration date : 29.07.2009

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty09.05.12 21:10

Nemix: Tahle tvoje úvaha byla moc pěkně pojatá, jen tak dál. Rozhodnutí 934194
Návrat hore Goto down
jajafilm
Nevinná obeť
Nevinná obeť
jajafilm


Počet príspevkov : 13
Age : 31
Nálada : Člověk se rodí nejdříve jako krychle, až později ho ostatní lidé otlučí a on se začne kutálet
Registration date : 09.07.2015

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty19.07.15 11:11

Tak tato povídka je pro mě byla velmi zvláštní, na takový podobný typ nenarazím zas tak často...
John je tady docela hajzl  Rozhodnutí 199226  Rozhodnutí 43228 ... ale přemýšlím jestli se skutečně jedná o něho, nebo je to jen Deanova projekce. Deanovo obviňování, projektováno skrze jeho otce. Víte, měli jste někdy takový ten sen, co vám rozšíří obzory a řekne nějakou pravdu z podvědomí, kterou tušíte, ale až ve snu to uslyšíte jasně... A Cas  Rozhodnutí 149768655 , který přijde Deana utěšit a srovnat vše na pravou míru...
Bezva!  Rozhodnutí 3909217443
Návrat hore Goto down
http://jajafilm.blog.cz/
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty26.07.15 20:24

Jajafilm, přijde ti zvláštní? V jakém smyslu?
Já jsem podobných povídek (v aj) už několik četla.

A ano, je tu hajzl, ale já takového Johna vnímám. Vím, že tvůrci SPN asi ne, ale já ano, a takto se mi líbí. Postavu Johna mám hodně moc ráda, jen si prostě myslím, že viděl jen sebe...

Tvá myšlenka o projekci není vůbec špatná - ono částečně to tak bude. Ač se to nezdá, tak Dean je fakt velká citlivka a bere na sebe opravdu všechnu tíhu světa. No asi to uzavřu tím, že by to bylo super téma na besedu Very Happy (že by příští rok na FFku Very Happy)

Děkuji za komentář!
Návrat hore Goto down
jajafilm
Nevinná obeť
Nevinná obeť
jajafilm


Počet príspevkov : 13
Age : 31
Nálada : Člověk se rodí nejdříve jako krychle, až později ho ostatní lidé otlučí a on se začne kutálet
Registration date : 09.07.2015

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty27.07.15 13:28

"...přijde ti zvláštní? V jakém smyslu?
Já jsem podobných povídek (v aj) už několik četla...." - Nop, přišlo mi to zvláštní rozhodně v dobrém slova smyslu. Jasně pár povídek zaměřených na téma toho, co by John řek klukům na jejich počínání po jeho smrti, jsem také četla (dokonce myslím, že jsem i nějakou napsala na setkání Castiela a Johna), ale nikdy to nebylo takové... nevím, filozofické, snové. Nikdy autor nenechával čtenáře v nejistotě (sen,  Deanova projekce, nebo skutečně názor Johna). To se mi líbí. Jestli máš více odkazů na toto téma, třeba i na povídky od jiných autorů, poslala bys mi je?  Twisted Evil  603

Jééé! Beseda na FFku na téma "jak je Dean vlastně citlivka a nese na sobě tíhu světa", to bych brala.  Rozhodnutí 934194


PS: Mimo téma: hodláte příští rok také udělat tedy nějaké ty přednášky na White Collar? Já že bych si vzala svůj klobouček...  Rozhodnutí 999804   Rozhodnutí 284389
Návrat hore Goto down
http://jajafilm.blog.cz/
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty27.07.15 14:47

Jajafilm, děkuji za pochvalu. Ano, asi je to maličko jiné a já jsem ráda, že to oceňuješ.

Bohužel ti odkazy nemohu poslat. Já si je neukládám. Pouze ty, které se mi líbí, ty si tisknu. (A věř mi, že je toho zatraceně málo).

A ano, bylo by to téma na besedu jak vyšité Very Happy tak uvidíme.

PS: ááááá tak už vím, která ty si Very Happy hele to je asi utopie, protože já bych moc ráda, ale to bych na tom musela začít pomalu dělat už teď, protože primárně se chci věnovat SPN. A hlavně vůbec nemám představu, zda by na takovou přednášku vůbec někdo přišel. Ale uvidíme, když budu dostatečně motivována, tak bych nějakou "WC" přednášku v mém stylu udělat mohla Very Happy Ano, "caffreyovské" klobouky mám 4 Very Happy
Návrat hore Goto down
jajafilm
Nevinná obeť
Nevinná obeť
jajafilm


Počet príspevkov : 13
Age : 31
Nálada : Člověk se rodí nejdříve jako krychle, až později ho ostatní lidé otlučí a on se začne kutálet
Registration date : 09.07.2015

Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty25.08.15 13:46

Ahoj, promiň, že odepisuji až teď. (Ty mořské potvory ve Francii a zlobři v Rakousku mi dali na frak Very Happy )
Nemáš zač. S těma odkazy... nevadí, já jen tak, kdyby náhodou. :-)

Nop, s WC je to škoda... Já bych klidně třeba prezentaci na to udělala, i když v mém podání by to byla přednáška historie dějin umění možná zkřížená s chemií... Bohužel jsem ještě na FFku žádnou přednášku nedělala, nevím, jak to chodí a sotva bych asi našla čas ji vytvořit, jsem ráda, že jsem letos vůbec mohla přijít a doufám, že budu moci i příští rok :-( ...
Návrat hore Goto down
http://jajafilm.blog.cz/
Sponsored content





Rozhodnutí Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozhodnutí   Rozhodnutí Empty

Návrat hore Goto down
 
Rozhodnutí
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky :: Nemix-
Prejdi na: