Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Crowleyho nočná mora

Goto down 
+2
syd
just-me
6 posters
AutorSpráva
just-me
Lovec v plienkach
Lovec v plienkach
just-me


Počet príspevkov : 237
Bydlisko : Slovensko
Nálada : nevyliečitelný optimista...
Registration date : 26.03.2011

Crowleyho nočná mora Empty
OdoslaťPredmet: Crowleyho nočná mora   Crowleyho nočná mora Empty23.04.13 7:08

Pomerne dlho som zvažovala, ako uvediem tento literárny počin, až som si nakoniec povedala, že žiadne siahodlhé vysvetľovanie vlastne nie je potrebné.
Uvediem len, že tento víkend sa v Banskej Bystrici konal súkromný minicon fanúšikov istého nemenovaného seriálu, s ktorého výsledkom sa môžete teraz zoznámiť. Vážené dámy a páni, predstavuje sa vám

Crowleyho nočná mora

New York, rok 2043

     Bola polnoc a v okrajovej štvrti Veľkého jablka zase raz štrajkovalo pouličné osvetlenie. Preto si nikto nevšimol scénu, ktorá sa odohrávala na streche polorozpadnutého výškového domu v bezvýznamnej ulici.
Pre Deana Winchestera, ostrieľaného starého lovca, to bola jedna z najprekvapujúcejších skúseností, ktorú pri love zažil. Duch celým svetom ukrivdeného kamelota, po ktorom v ten večer šiel, sa miesto ďalšieho pokusu o útok a záchranu svojej posmrtnej neveselej existencie, len škodoradostne rozosmial a spokojne sa rozplynul. Dean ešte chvíľu nechápavo hľadel na miesto, odkiaľ zmizla jeho korisť, potom si uvedomil, že niečo je zle. Veľmi zle. Šedivý lovec sa s veľmi nepríjemným tušením otočil, prešiel pár krokov smerom ku kraju strechy a poslúchol náhle nutkanie pozrieť sa dolu.
„A sakra.“
O štyridsať poschodí nižšie vo svetle reflektorov čierneho veterána uvidel na zemi... vlastné dolámané telo. Roztiahnuté končatiny, rozširujúca sa kaluž krvi pod telom a krk vo veľmi neprirodzenom uhle nenechávali priestor na pochybnosti.
„Tak toto už asi nerozchodím.“

Kongresová miestnosť, Hotel Setai Fifth Avenue, NY, v tom istom čase

„Takže Dean Winchester je nakoniec mŕtvy. Ten tŕň v zadku nevie prestať robiť problémy.“ Crowley položil na stôl pohár jantárového alkoholu a otočil sa k jednému zo svojich nohsledov, zoradených za jeho chrbtom pri stene. „Si si istý, že prídu všetci?“
„Väčšina z nich, pane,“ poponáhľal sa úctivo odpovedať démon. „Kálí sa veľmi rozhodne odmietla stretnutia zúčastniť, hneď ako sa dozvedela predmet rokovania. Zástupcovia egyptského panteónu boli zdvorilejší, ale o nič menej rozhodní, pravdepodobne je to dôsledok toho Osirisovho fiaska. Ostatní účasť prisľúbili.“
Crowley znova vzal do ruky pohár, v snahe získať pokoj, ktorý v tejto chvíli rozhodne necítil. S charakteristickým zvukom trepotajúcich krídel sa zjavil prvý účastník dnešného mimoriadneho zhromaždenia. Nebeský zástupca Kamael veľmi chladne kývol Crowleymu hlavou a zostal opatrne stáť na opačnom konci prepychovo zariadeného konferenčného salónika, jasne dávajúc najavo, že keby situácia nebola taká vážna, nič by ho neprinútilo zotrvať v jednej miestnosti so samozvaným vládcom pekla.
Trápnu chvíľu prerušil príchod ďalšieho hosťa. Smrť v dokonale padnúcom sivom obleku, s neodmysliteľnou paličkou v ruke nevzrušene kývol prítomným. Sprevádzala ho Tessa so štyrmi ďalšími kolegami, v čiernych oblekoch zo všetkého najviac pripomínali skupinu agentov CIA. Posledný jazdec apokalypsy v aktívnej službe chladne zhodnotil bohatú ponuku švédskych stolov, rozostavených pozdĺž dlhšej steny salónika. Jemne zdvihol obočie a znechutene sa otočil ku Crowleymu.
„Udivuje ma, že najlepší hotel v New Yorku nemá na jedálnom lístku hotdogy.“ Organizátor stretnutia si so zjavným sebazaprením zahryzol do jazyka, luskol prstami a najbližšie stojaci démon zmizol. Smrť ležérne ukázal na fľašu s vodkou a pobral sa k čestnému miestu za veľkým okrúhlym stolom. Crowley len prehltol, keď si uvedomil, že to bolo miesto po jeho pravici. Jeden z členov sprievodu medzitým servíroval Smrťovi vybraný nápoj a disciplinovane sa pripojil ku kolegom, stojacim za šéfovou stoličkou ako osobná stráž. Kamael si po príchode ďalšieho účastníka viditeľne vydýchol, ale svoje miesto v kúte neopustil.
Miestnosť sa postupne začala napĺňať, v rýchlom slede za sebou sa zjavili Nyja, slovanská bohyňa zásvetia, v jednoduchých ľanových šatách, Manitou v slávnostnom odeve indiánskeho náčelníka a správcovia podsvetia zaniknutej Mezopotámie Ereškigal a Nergal v honosnom, aj keď trošku obdratom odeve. Crowley ich privítal širokým úsmevom a priateľským gestom ich pozval k švédskym stolom.
„Drahí hostia, kým začneme, nechal som pre vás pripraviť menšie občerstvenie.“ Na preplnených stoloch stáli misy s ľadom, v ktorých sa chladil iránsky Almas kaviár, vedľa boli obložené chlebíčky posypané bielou hľuzovkou. Medzi dezertmi kraľovali bonbóny od Knipschildta,  na misách s ovocím dominovali neprehliadnuteľné japonské čierne melóny dansuke. Mezopotámskej dvojici sa nadšením rozžiarili oči a rýchlosťou skoro nedôstojnou využili hostiteľovu ponuku.
Šuchot drahého hodvábu upozornil prítomných na príchod desiatich sudcov čínskeho podsvetia. Zjavili sa uprostred miestnosti oblečení ako jeden muž, do tradičného vyšívaného sudcovského rúcha s ozdobným zapínaním, na hlavách okrídlené čierne tylové čiapočky. Jeden zo sudcov si dovolil letmý maškrtný pohľad smerom k ponúkanej polievke z vtáčích hniezd. Rýchlo sa však spamätal a nasledoval ostatných, ktorí na čele s Je-luo-wangom dôstojne kráčali ku konferenčnému stolu. Najvyšší sudca dôstojne zaujal miesto, deviati spravodliví sa disciplinovane zoradili za jeho stoličkou. Vyschnuté ruky vsunuli do širokých hodvábnych rukávov, ich vráskavé tváre sa takmer strácali medzi vysokými plecnými vypchávkami.
Puknutie, ktoré oznamovalo príchod ďalšieho pozvaného, bolo okamžite prehlušené nezrozumiteľnou hádkou. Prítomní, okrem nesmierne dôstojných Číňanov, prekvapene pozreli na rozpoltenú postavu zástupcu rímsko-gréckeho panteónu Pluta/Háda. Rozhádaný boh si všimol pozornosť ostatných. Dôstojnejšia rímska polovica, Pluto, s krátkym vojenským zostrihom vlasov, zdvihol ruku na pozdrav. Rozšafnejší Hádes si v rozpakoch prehrabol dlhé kučery a s uličníckym úsmevom zahlásil „Ahojte všetci.“ Rímska polovica so znechutením prevrátila oko. Nyja sa so záujmom dotkla pohľadom dlhého svalnatého stehna, nedostatočne zahaleného krátkou rímskou vojenskou tunikou, zatiaľ čo grécku nohu zahaľovala dlhá biela tóga.
Riziko ďalšej schizofrénnej roztržky odvrátil príchod Izanami a jej hlučného sprievodu. Pestro odetí rozjarení shinigami okamžite nabrali smer švédske stoly. Crowley v nepríjemnej predtuche naprázdno prehltol, našťastie pre ponúkané dobroty stačil jeden rázny posunok ľadovo krásnej Izanami, aby banda jej výtržníkov zo sklopenými ušami zaliezla do kúta, kde sa okamžite začali venovať vlastným záležitostiam. Vytiahli karty a peniaze.
Zjavenie Amaterasu bolo menej nápadné, krásna bohyňa hrejivým úsmevom, ktorý bol v ostrom kontraste s Izanaminou chladnou dôstojnosťou, pozdravila prítomných.
Skoro naraz na zhromaždenie dorazili aj etrustská bohyňa Leinth v jednoduchom tmavom plášti, Ír Arawn v bielom odeve žreca a Hell v dlhých splývavých šatách pod teplým plášťom lemovaným kožušinou. Arawn sa rozhodol zoznámiť s fľašou medoviny, ktorá náhodou stála vedľa zamyslenej Nyje. Slovanskej bohyni sa rozžiarili oči pri pohľade na statnú Írovu postavu. Sebavedomým úsmevom ocenil jej záujem a ponúkol jej druhý pohár s medovinou.
Hell si vyzliekla plášť, namrzená, pretože sa nenašiel žiadny ochotný pomocník, rozhodla sa preložiť plášť cez najbližšiu voľnú stoličku, na ktorú si po krátkom zaváhaní rovno sadla.
Leinth chvíľu nerozhodne stála, zarazená množstvom prítomných, potom sa rozhodla napodobniť Hellin príklad a obsadila ďalšiu voľnú stoličku.
Crowley si medlil ruky a s uspokojením sledoval, ako sa konferenčný salónik najdrahšieho newyorského hotela zapĺňa bohmi a bohyňami smrti a zásvetia, ktorí sa dostavili na jeho pozvanie. Kútikom oka si všimol, že jeden z jeho démonov s úctivým úklonom servíruje Smrťovi hotdog s štedrou dávkou horčice a čili omáčky. V duchu si urobil poznámku, že má snaživému démonovi prideliť dôležitejšiu úlohu. Vzápätí na neho zabudol, pretože zjavenie aztéckeho boha, odetého do vtáčieho peria a s lebkou obrovského hada na hlave, upútalo každého. Crowley sa flexibilne rozhodol využiť vzniknutú chvíľku ticha na oslovenie zhromaždených. Jeho prvé slová prehlušila veselá pesnička dvoch oneskorencov zakvačených do seba. Dvojica vyzerala komicky. Korpuletný Polynézan Milu, odetý len do suknice z palmových listov, objímal okolo krku dôstojného chlapíka vo fraku, cylindri a so šviháckym monoklom na oku. Pán pekla si s vypätím všetkých síl udržal prívetivý úsmev, zatlieskal, aby na seba pritiahol pozornosť.
„Drahé kolegyne a kolegovia. Som potešený, že ste v takom hojnom počte prijali moje pozvanie. Prosím, zaujmite miesta pri stole. Občerstvenie si, samozrejme, môžete zobrať so sebou,“ dodal, pri pohľade na poslednú došlú dvojicu, nadšene sa prehrabávajúcu v ponuke alkoholických nápojov.
Keď vlna ruchu usádzajúcich sa hostí utíchla, Kamael, dosiaľ stojaci v kúte, si z hrôzou uvedomil, že posledná neobsadená stolička je po Crowleyho ľavici. Vládca pekla počkal, kým sa usadí.
„Drahí prítomní, kým sa začneme venovať hlavnému bodu nášho stretnutia, rád by som vás navzájom predstavil, pre prípad, že sa nepoznáte. Myslím, že Smrť nemusím nikomu predstavovať.“ Muž v sivom obleku jemne kývol hlavou. „Krajinu vychádzajúceho slnka reprezentujú bohyňa podsvetia Izanami a šintoistická bohyňa slnka Amaterasu.“ Obe dámy sa usmiali, Izanami chladne a odťažito, Amaterasu vrelo a srdečne. „Čínske zásvetie zastupujú dôstojní sudcovia, ktorých vedie vznešený Je-luo-wang,“ odmlčal sa. Najvyšší sudca sa na rečníka ani nepozrel, deviati spravodlivý stáli nehybne ako terakotová armáda. „Ďalej mi dovoľte predstaviť pani Ereškigal a pána Nergala z Mezopotámie,“ manželský pár za predstavenie poďakoval spoločenským úklonom. „Etruskú bohyňu smrti Leinth,“ tmavovlasá bohyňa kývla hlavou. „Pluta/Háda z rímsko-gréckeho panteónu.“ „Vďaka, kamoš,“ zareagoval Grék. Crowleym trhlo, ale ovládol sa. „Zo srdca starého kontinentu prišla Nyja,“ ďalší spoločenský úklon. „Ďalekú cestu z Írska má za sebou Arawn,“ menovaný kývol na pozdrav. „Mocných Vikingov zastupuje Hell,“ zachmúrená bohyňa prikývla. „Zo strednej Ameriky k nám zavítal ehm, ehm...“ hostiteľ si v rozpakoch odkašľal.
„Mictlantecuhtli“ ozvalo sa otrávene spod hadej lebky.
„Vedľa neho sedí barón Sobota...“
„Hovorte mi Papa Ghede,“ prerušil ho muž v cylindri.
„... a jeho priateľ z Polynézie Milu,“ nenechal sa Crowley vyviesť z rovnováhy. „Za pôvodných obyvateľov Ameriky medzi nami sedí veľký Manitou,“ mohutná perová čelenka sa pohla na pozdrav. „Nebesia zastupuje Kamael,“ odbil posledného prítomného. Anjel jeho smerom hodil ustrašeno-urazený pohľad. Crowley, pyšný sám na seba, zaujal svoje miesto.

XXX

     Dean sa otočil a vybral sa smerom k núdzovému schodišťu. Po pár krokoch zastal. „Čo som sa už načisto zbláznil?!“ Chvíľku sa sústredil, rozpamätávajúc sa na lekcie, ktoré kedysi dostal ako duch dobrovoľník, zablikal a o okamžik neskôr sa objavil dole pri svojom tele.
„Fajn, takže dôchodok sa nekoná. Ale čo, dopekla, sa stalo, veď som toho ducha trafil?“ Zrak mu padol na brokovnicu, ležiacu kúsok ďalej a na niekoľko rozsypaných nábojov. Pár z nich pád zo zhruba sto metrov neprežilo a ich obsah sa rozsypal okolo. Dean vytreštil oči. „Ja toho Sama vážne zabijem. Čakal som všeličo, ale že otrčím kopytá, pretože mi môj dementný brat nasáčkuje do nábojov zmäkčovač vody miesto kamennej soli, tak to je už vážne priveľa. Keď sa toto niekto dozvie...“ napoly zúfalo, napoly neveriacky pokrútil hlavou. „Vlastne, keď som už pri tom,“ zvedavo sa poobzeral okolo seba, „nemal by si po mňa už niekto prísť? Poslať ma do suterénu, do podkrovia, proste niekde? Haló!“ zavolal. „Tessa?! Smrť?! Niekto?!“ Žiadna reakcia, na celej tmavej ulici bol jedinou neživou dušou. Naštvane a ukrivdene sa oprel o kapotu svojej celoživotnej lásky, zvedavý, čo s ním teraz bude. „Tak toto je vážne skvelé. Celý život sa mi tá banda všivavá pletie do cesty a teraz, keď som im konečne spravil radosť, tak po mne ani pes neštekne.“


Naposledy upravil just-me dňa 24.06.15 12:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
syd
Pocestný duch
Pocestný duch
syd


Počet príspevkov : 109
Bydlisko : Praha
Registration date : 24.07.2008

Crowleyho nočná mora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Crowleyho nočná mora   Crowleyho nočná mora Empty23.04.13 8:00

Tedaaaa... já nevím, ale z tohohle kousku mám pocit, že to bude suprová povídka! Už se těším na další pokračování Wink
BTW: Bezvadná práce se všemi těmi bohy! Crowleyho nočná mora 319161
Návrat hore Goto down
http://supernatural-cz.blog.cz
just-me
Lovec v plienkach
Lovec v plienkach
just-me


Počet príspevkov : 237
Bydlisko : Slovensko
Nálada : nevyliečitelný optimista...
Registration date : 26.03.2011

Crowleyho nočná mora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Crowleyho nočná mora   Crowleyho nočná mora Empty27.04.13 10:17

Dúfam, že sa bude dokončenie páčiť. Very Happy

XXX

Crowley si spokojne spojil prsty do striešky a preletel pohľadom prítomných.
„Drahí priatelia...“
„Pavián ti je priateľom,“ polohlasne sa ohradil Milu.
Crowley zaťal zuby. „Drahí priatelia,“ zdôraznil, „pozval som vás sem kvôli prerokovaniu záležitosti s najvyššou prioritou. Dnes v noci definitívne zomrel Dean Winchester. Požiadal som tu prítomného Smrťa o pozdržanie vyzdvihnutia jeho duše, ešte raz mu ďakujem za to, že mi vyhovel. Najskôr totiž musíme vyriešiť otázku kto z nás prijme Winchesterovu dušu.“
„Nebol náhodou tento človek zapletený do tej nepríjemnej záležitosti s Ódinovou smrťou?“ zaujímalo Hell.
„To meno mi je známe,“ zarazil sa Pluto. „Nemá on na svedomí Chronosa?“
„Do Tartaru! Však ten týpek sa zaplietol s Prométeom a skončilo to Diovou smrťou,“ doplnil s vytrešteným okom Hádes.
„Vaše informácie sú pozoruhodne presné, páni,“ pousmial sa Smrť kútikom úst. „Ešte jednu kolu, prosím,“ otočil sa k najbližšie stojacemu démonovi.
„Čo je na tom človeku také zvláštne, že sa kvôli jeho duši koná toto zhromaždenie. O čom ste teraz hovorili,“ netajila zvedavosť Leinth.
„Je to lovec a potrebuje špeciálnu starostlivosť,“ odvetil Crowley neochotne.
Nyja nedôverčivo prižmúrila ľadovomodré oči. „Ale byrokraticky predsa patrí pod vás, takže rovnako ako Leinth, ani ja nerozumiem dôvodu tohto stretnutia.“
„Vzhľadom na jeho doterajší prístup, činnosť a jej dôsledky...“ pokúsil sa zahmliť fakty neradostné pre Peklo jeho momentálny vládca.
„Myslíte tým zabitie Azazela a jeho podiel na zatvorení Lucifera do klietky?“ prerušil ho Smrť s úsmevom, ktorý naznačoval isté sympatie k predmetu rozhovoru.
Crowleymu nekontrolovane unikol jeden veľmi nahnevaný pohľad smerom doprava. „Hej, a to som sa ešte nezmienil o Lilith, Alastairovi, rádových démonov ani nepočítam,“ odvrkol.
„Takže keď som správne pochopil, v Pekle ho nechcete. V poriadku, tomu rozumiem. Prečo si nás sem ale zvolal? Nejdú u vás takíto ľudia do Neba?“ zaujímal sa Nergal.
„My máme s Deanom Winchesterom veľmi neblahé skúsenosti,“ takmer pošepky zareagoval Kamael. „Kvôli jeho neposlušnosti a tvrdohlavosti sme prišli takmer o celú našu elitu. Vlastnou rukou zabil Zachariáša, skorumpoval Castiela, čím nepriamo zapríčinil Rafaelovu smrť, dôsledky týchto jeho činov znášame doteraz.“
„Ešte sa byrokratke nepodarilo upratať ten bodrel?“ obrátil sa k nemu Crowley s diabolským úškrnom. Pri tomto podpichnutí stratil anjel časť svojho strachu a sebaovládania.
„Chýba nám stabilné vedenie, odkedy je Michael zavretý v klietke spolu s Luciferom,“ zdôraznil posledné slovo.
„Za to som mu zabudol poďakovať,“ zahundral si Crowley sám pre seba, prekvapený, akú pozornosť vzbudilo ich krátke extempore medzi ostatnými zhromaždenými, okrem haitského a polynézského božstva, ktorí sa viac venovali zvyšovaniu promile vo svojom krvnom obehu.
„Prepáčte, nie všetci sme mali s dotyčným tú česť. Čo je zač, ten Dean Winchester?“ prispel Arawn do diskusie.
Skôr než stihol pán pekla niečo povedať, zareagoval na položenú otázku Smrť. „Je to lovec nadprirodzených bytostí, jeden z najlepších. Patrí medzi vyvolených. Nebudem zabiehať do podrobností, poviem len, že zastavil Apokalypsu. Trikrát,“ dodal dôrazne. Pýtajúci sa naprázdno prehltol.
„To je predsa obdivuhodné,“ ozvala sa Leinth, „ale práve preto nerozumiem, v čom je problém. Veď tieto činy ho ovenčili nesmrteľnou slávou a takýto čestný a udatný bojovník by si zaslúžil posmrtný život vo večnej blaženosti,“ spýtavo sa pozrela na anjela.
Kamael sa pod ťarchou jej pohľadu scvrkol. „Žiaľ, vzhľadom na pretrvávajúcu nestabilnú situáciu v nebeskom kráľovstve aktuálne nevieme Deanovi zabezpečiť zodpovedajúce miesto v Raji.“
„Kým sa nestabilizuje situácia v nebi, možno by mohol nájsť dočasné útočisko na Elyzejských poliach,“ obrátila sa Leinth smerom k Plutovi/Hádovi.
Rímska polovica jej vrátila pohľad. „Nie som si istý, či sú Elyzejské polia vhodným miestom pre bojovníka takéhoto formátu.“
Vlády nad ústami sa zmocnil Hádes. „Určite by mu bolo lepšie vo Valhalle,“ chlípne žmurkol na Hell. „S Valkýrami by sa isto zabavil lepšie než s Cerberom.“
Hell ho spražila zdrvujúcim pohľadom. „To je síce pravda, ale odkedy je Ódin po smrti, Valhalla nie je v prevádzke. Som si istá, že na Elyzejských poliach sa nájde miesto pre ešte jedného hrdinu.“
„V tom prípade úprimnú sústrasť. Ako poznám Deana, nevydrží sa dlho nudiť,“ zašomrala si Tessa, poslušne stojaca za šéfovou stoličkou popod nos.
Crowley tichu poznámku začul, naprázdno prehltol a pred očami mu prebehol sled apokalyptických udalostí, zapríčinených nudiacim sa Deanom Winchesterom. Jeho tvár postupne začínala nadobúdať červený odtieň. Nielen, že ho títo bezvýznamní bohovia prestali brať na vedomie, najhoršie bolo, že sa rozhovor uberal neželaným smerom.
„Mám dojem, že ste vôbec nepochopili, čo od vás potrebujem,“ hrubo ich prerušil. „Nie ste tu preto, aby ste riešili pohodlie a večnú blaženosť tej nočnej mory vo flanelovej košeli,“ hlasitosť jeho prejavu sa postupne zvyšovala, „ale musíme nájsť miesto, skadiaľ mi už nikdy viac nepríde na oči. Hovoríme tu o Deanovi Winchesterovi, ktorého arogancia, neúcta k autoritám a odhodlanie sú hrozbou pre nás všetkých, aj keď vy si to možno neuvedomujete.“
Mrazivá Izanami, na ktorú Crowleyho výstup nespravil žiaden dojem, posmešne odtušila. „Ale takých máš predsa plné Peklo.“
Crowleyho zrak zahalil červený opar. „Ten sukin syn má toľko šťastia, že si nájde nejakú myšaciu dieru, ktorou by sa dostal z Pekla a tentokrát dokonca aj bez pomoci našich okrídlených priatelíčkov,“ šľahol nahnevaným pohľadom doľava na anjela, ktorý sa neúspešne snažil tváriť, že tu nie je.
„Z pekla šťastia?“ potmehúdsky sa opýtala Tessa. Crowley ostentatívne jej poznámku prepočul.
„On ti ušiel z Pekla?“ spýtala sa Ereškigal s neskrývaným pohŕdaním.
Crowley vybuchol ako sopka. „Tak ale do čerta, veď on dokáže všetko, dokonca ušiel aj z Očistca!“
„V tom ale my prsty nemáme,“ nesmelo pípol anjel.
Rozzúrený vládca pekla sa nadýchol k ďalšej obžalobe, ktorú už nestihol vysloviť. Prítomných ohlušil nečakaný ohňostroj, shinigami, zabudnutí vo svojom kúte, oslavovali ukončenie partie. CIA za Smrťovým chrbtom sa znechutene obzrela ich smerom, Amatersu s pochopením jemne pokrčila plecia, mezopotámsky manželia nadskočili na stoličkách, európsky bohovia a bohyne zachovali pokoj, ich pohľady na hlučných nezbedníkov však hovorili za všetko. Spod hadej lebky sa ozvalo pár slov v aztéčtine, podľa tónu určite nešlo o pochvalu, pripitá dvojica sa hlasne dožadovala pokračovania svetelnej show, riedke briadky čínskych sudcov sa ani nezachveli. Izanami nespokojne nakrčila obočie, stačilo jediné lusknutie prstami, aby roztatárená banda stiahla uši a chvosty. Náhle prerušenie poskytlo rozohnenému rečníkovi príležitosť, aby sa spamätal. Pohľad na zarazené tváre prítomných, najmä na potuteľne sa usmievajúceho Smrťa, mu pripomenul, že sa musí ovládať.
„Vážení, dúfam, že som našu situáciu vysvetlil dostatočne jasne, takže sa vás pýtam, kto je ochotný prevziať na seba zodpovednosť za dušu Deana Winchestera.“

XXX

V bezvýznamnej newyorskej uličke zelenooký lovec stopäťdesiaty ôsmy krát pozrel na zápästie. Fakt, že jeho hodinky sa rozbili spolu s jeho telom, nemal vplyv na ich spoľahlivosť. Od jeho smrti uplynula už skoro hodina. Frustrovane odkopol kamienok, ktorý sa mu priplietol pod topánku. „Toto sú služby,“ vybuchol pri pohľade na svoju zakrvavenú mŕtvolu. „Ak si ma rýchlo niekto nevyzdvihne, len potom zistia, čo dokáže pomstychtivý duch. Sam bude prvý na rade. Druhý bude... Došľaka, ako sa duch dostane bezpečne do Pekla?“

XXX

Dobrotivá bohyňa Amaterasu zdvihla zrak od svojich zopätých rúk a hrejivo sa usmiala. „V našom mimosvete Tokoyo máme dostatok miesta pre každého. Môžeme túto bezprízornú dušu prijať.“
„Môžete mi zaručiť, že sa odtiaľ už nikdy nedostane?“ uisťoval sa Crowley.
„My nikoho nedržíme proti jeho vôli, bolo by to porušením našich pravidiel, môže sa kedykoľvek vrátiť, pokiaľ bude chcieť.“
Hlavný démon zúfalo privrel oči. Toto nebolo presne to, čo chcel. „Nie, vďaka, hľadám preňho skôr trvalé bydlisko než podnájom.“
Ostatní bohovia a bohyne si medzi sebou vymenili niekoľko veľavravných pohľadov, len barón Sobota a Milu si nechali doniesť ďalšiu fľašu.
„Ďakujem, cica,“ potľapkal polonahý boh statného čašníka po zadku.
Bývalý kráľ križovatiek sa niekoľko krát zhlboka nadýchol, obrátil sa doprava a úctivo začal. „Možno by nám mohol poradiť najstarší z nás.“
Smrť pokojne odložil nedojedený kúsok hotdogu na papierový tanierik pred sebou. „Moji zamestnanci duše len vyzdvihujú, cieľovú stanicu musíte určiť vy.“
Crowley si uvedomil, že plavý jazdec sa na celej situácii dobre zabáva, preto sa nepokúšal ďalej naliehať. Preniesol pohľad na Izanami.
„Japonské nadprirodzeno už má s Winchesterovcami zlé skúsenosti, takže odmietam zodpovednosť za jedného z nich,“ odvetila na nevyslovenú otázku.
Organizátor podujatia preniesol pozornosť na dosiaľ mlčiacich čínskych sudcov. „Ako sa vyjadrí vznešený Je-luo-wang?“
Najvyšší sudca po krátkom hlbokom zamyslení záporne pokrútil hlavou. Deväť spravodlivých za jeho chrbtom pokrútilo hlavami ako jeden muž.
Crowley sa s nádejou pozrel na mezopotámsky manželský pár.
„Ja by som ho aj prijal...“ začal váhavo Nergal, „...ale obávam sa, že naše bezpečnostné opatrenia sú už trošku zastaralé pre dnešný svet, “ dokončila milo ale rázne manželovu vetu Ereškigal. Mezopotámsky boh nadskočil, keď ho rýpla do boku. „Drahý, vlastné peklo ho nechce. Majú na to nejaký dôvod. A ja chcem mať doma poriadok!“ zúrivo zašepkala.
Leinth nečakala, kým ju Crowley osloví. „Dotyčný s našou kultúrou nemá nič spoločné, takže nevidím dôvod, prečo by som sa do toho mala miešať.“
Pluto/Hádes sa prekvapivo vyjadrili bez obvyklej predchádzajúcej hádky. „Kvôli tomuto smrteľníkovi sme prišli o Chronosa a Dia. Rozhodne sa dištancujeme od povinnosti strážiť toto indivíduum teraz i v budúcnosti.“
Nyja prebrala štafetu. „Neťahajte ma do vašich anglosaských sporov,“ odmietla priamo. „Po tom, čo som tu počula, nemám chuť ťahať za vás gaštany z ohňa.“
Arawn sa odmietavo oprel o opierku stoličky. „Nie som ochotný preberať zodpovednosť za vaše chyby.“
„Ako som už spomenula, Valhalla od Ódinovej smrti neprijíma ďalšie duše. Už nemám viac čo dodať,“ vyhlásila Hell s kamennou tvárou.
„Ešte nemám s Winchesterom osobnú skúsenosť, ale keď som vás vypočul, ani po tom netúžim,“ zaradil sa Mictlantecuhtli k skupinke odmietajúcich.
Po Aztékovej zápornej odpovedi si Crowley znechutene premeral dvoch bohov, opitých pod obraz boží, a rovno sa s pálčivou otázkou obrátil na Manitoua.
„Nestarám sa o záležitosti bledých tvárí,“ uškrnul sa Veľký Duch škodoradostne. „Dohovoril som. Howgh.“
Crowley sa obrátil naľavo. Nerobil si veľké nádeje, ale pokúsiť sa musel.
„Nebesá neprijmú Deana Winchestera,“ pokúsil sa o zásadné vyhlásenie Kamael.
„Prečo?“ naliehal pekelník.
„Naše dôvody som už vysvetlil,“ pípol neisto anjelik.
„Svoje dôvody si môžeš strčiť vieš kam! Celé roky bol vašou figúrkou.“
„Nepopieram, že Nebo občas využilo jeho schopnosti...“
„Tak prečo ho nechceš? Veď je to váš vyvolený!“
„Mám príkaz hovoriť nie za všetkých okolností,“ vyletelo z Kamaela zúfalo.
Crowley sa nahnevane odvrátil. „Byrokratka,“ to slovo zo seba vypľul ako nadávku. „Mal som pozvať aj tých divochov z Afriky, o tom otravnom lovcovi nič nevedia, nebol by problém im ho podstrčiť,“ zamrmlal si popod nos. Zostávala mu posledná nádej. Oslovil Polynézana, dúfajúc, že kvalitne pripitého boha sa mu podarí ľahšie presvedčiť. „Vyjadrite sa aj vy, vážený Milu!“ oslovil ho. „Vezmete si dušu toho smrteľníka na starosť?“
Na opitého prejavil Milu prekvapivé množstvo duchaprítomnosti. „Ja žiadne problémy navyše nepotrebujem. Toto je váš svinčík.“
Trápne ticho, ktoré zavládlo po poslednom odmietnutí, prerušil nežný hlas Amaterasu. „Keď pre tú úbohú dušu nie je miesto v žiadnom záhrobnom svete, ponechajme ju teda na tomto.“
Crowley prekvapene pozrel na slnečnú bohyňu. „Mám vopchať jeho dušu nazad do tela?“
„Rozhodne nemôžem súhlasiť s opätovným porušením prírodného poriadku. Dean Winchester je regulárne mŕtvy a mŕtvy aj ostane,“ nekompromisne zasiahol Smrť.
Amaterasu s úsmevom prikývla. „Súhlasím. Duša však nemusí stále užívať to isté telo.“
„Reinkarnácia?“ ožil Crowley. „Pre mňa je to dostatočne prijateľné riešenie. Začne znova ako úplná nula. Vedela by ste to zariadiť?“
„Z Tokoya sa duše vracajú späť do života o svojej vôli, ja nezasahujem do kolobehu života. Len na nich záleží, či si chcú do nového života zobrať skúsenosti z minulosti, alebo chcú začať úplne od začiatku.“
Crowley chvíľu zvažoval jej návrh, pohľadom preletel prítomných a zastavil sa na Papa Ghedem.
„Barón Sobota...“
„Hovorte mi Papa Ghede,“ ozval sa predstaviteľ vúdú náboženstva podnapito.
„Papa Ghede,“ nehádal sa Crowley, „spravíte mi láskavosť?“
„Za fľašu niečoho takéhoto,“ zamával boh z tropického raja fľašou prvotriednej škótskej whisky, „aj dve.“
„Chcem, aby sa Dean Winchester znova narodil. Hneď! Čo najskôr,“ opravil sa.
Papa Ghede si priložil prsty k spánkom, zamrmlal pár slov, prevrátil oči. „Zariadené,“ vyhlásil po chvíľke a spokojne sa napil z fľaše.
Crowleymu sa na tvári rozlial víťazný úsmev. Z dnešku sa nakoniec vykľul výborný deň. Navždy sa zbavil toho otravného lovca vo flanelovej košeli, ktorý roky krížil jeho plány. A hlavne, to bolo na veci najlepšie, nestálo ho to skoro nič. Postavil sa, naširoko roztiahol ruky v prívetivom geste. „Ďakujem všetkým za účasť a spoluprácu, najmä barónovi. S platením si nerobte starosti, všetko ide na môj účet. Mám v tomto hoteli nadpolovičný podiel. Lúčim sa s vami.“ Spokojný hostiteľ teatrálne zmizol. Roztrasený Kamael sa ani nezdržoval s rozlúčkou. Väčšina prítomných si z nich zobrala príklad a pobrali sa tiež. Zopár hostí sa rozhodlo robiť spoločnosť švédskym stolom, kým budú mať čo ponúknuť. Nergal zakotvil pri plodoch mora, zatiaľ čo jeho polovička dala prednosť zmrzline zdobenej jedlým zlatom. Azték s nevysloviteľným menom odložil svoju kostenú pokrývku hlavy a nedôverčivo ochutnával ponuku teplého pultu, Milu a Ghede sa nerozhodne, ale s nadšením, prehrabávali v ponuke liehovín. Príprava obľúbeného Haiťanovho nápoja zaujala Arawna a Nyju, ktorí sa chceli na cestu trochu zásobiť. Slovanka v jednej ruke držala podnos s bonbónmi a v druhej tanier s obloženými chlebíčkami s hľuzovkou, Ír ju jednou rukou objímal okolo pása, do druhej vzal fľašu Don Perignonu, ktorá ušla Polynézanovej pozornosti.
„Len tak medzi nami,“ obrátil sa na Papa Ghedeho. „Kým si tú dušu strčil do nového tela, vymazal si jej spomienky z tohto života?“
Papa Ghede sa uškrnul, zdvihol veľký pohár s bielym rumom, koreneným dvadsiatimi druhmi korenín. „A chcel to odo mňa niekto?“

Lawrence, Kansas, 2050

„Deti, večerať!“
Po schodoch zadupotali nožičky a do kuchyne vtrhlo deväťročné dievčatko. „Konečne, umieram od hladu,“ nadšene sa posadilo za stôl. Usmialo na otca, ktorý práve zložil noviny, aby urobil manželke priestor na položenie hrnca, z ktorého sa dvíhala vábivá vôňa.
„Zlatíčko, umyla si si ruky?“
Dievčatko sa neochotne zdvihlo od stola.
„Dnes budeme mať diétnu večeru, drahý. Neviem nájsť soľ, a pritom som si istá, že som včera kúpila nový balíček.“
„To je zvláštne, zlatko. Keď si to teraz spomenula, tak ma napadlo, že som dnes nevedel nájsť kanister s benzínom do kosačky.“
Do kuchyne sa vrátila dcérka, mávajúc mokrými rukami. Matka spozornela. „Catherine, kde máš bračeka?“
Catherine uprela na mamu veľké zelené oči. „Neviem, už chvíľku som ho nevidela. Ale myslím, že sa šiel hrať von, naposledy hľadal svoju lopatku.“
„Dúfam, že sa nešiel hrať ku Greedovcom. Tie deti pre neho nie sú vhodnými kamarátmi. Strašne si vymýšľajú,“ starostil sa otec. „Predstav si, ten najstarší, Peter, mi minule tvrdil, že v dome im bliká svetlo, na zrkadlách sa zjavuje námraza a nábytok sám od seba mení miesto. A malá Lucy vraj v komore videla ich mŕtveho dedka.“
„Neskutočná historka. Ich rodičia by mali viac dozrieť na ich výchovu.“
„Ale Greedovci včera išli na víkend preč,“ skočila im do rozhovoru Cathy.
Otec sa postavil. „Večera ešte chvíľu počká. Idem malého pohľadať, či sa mu niečo nestalo. V poslednej dobe mi robí starosti, správa sa trochu čudne.“
O dve hodiny neskôr hlava rodiny ešte stále systematicky prehľadávala okolie, pátrajúc po šesťročnom blonďavom zelenookom potomkovi. Prezrel všetky jeho obľúbené miesta na hranie, obvolal všetkých kamarátov, a usúdil, že je načase rozšíriť okruh pátrania. Mohol si vybrať medzi romantickým lesíkom, s ním susediacim starým cintorínom alebo rozpadnutou historickou budovou na opačnej strane ulice. Starý cintorín vylúčil hneď, šesťročné dieťa by na také strašidelné miesto samo podvečer nešlo. Rozhodol sa najprv prehľadať lesík, a ak syna nenájde, pôjde prehľadať ten rozpadnutý barák. Nestrácal čas. Jeho hlasné „Andrew, Andrew“ doľahlo až na starý cintorín k malému chlapcovi, usilovne rozkopávajúcemu hrob, nad ktorým stál lacný náhrobný kameň s vytesaným menom: Solomon Greed. Chlapček zaťal zúbky a zatlačil plastovú lopatku hlbšie do hliny.
„Volám sa Dean! Koľkokrát vám mám opakovať, že mi máte hovoriť Dean! Do čerta!“ plastová lopatka nevydržala nápor jeho emócií a praskla. „Do čerta!“ Zopakoval ešte naštvanejšie a šmaril nepoužiteľné zvyšky náradia ku kanistru s benzínom, ktorý potiahol otcovi a balíčku soli, ktorý márne hľadala matka. „Musím si zohnať poriadnu lopatu, keď to chcem dnes v noci dokončiť,“ začal sa škriabať von z hrobu. Detské ruky sa triasli námahou, ale lovec Dean Winchester bol zvyknutý nevzdávať sa.
Návrat hore Goto down
adrusik
Pocestný duch
Pocestný duch



Počet príspevkov : 59
Bydlisko : stredné Slovensko
Registration date : 03.08.2012

Crowleyho nočná mora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Crowleyho nočná mora   Crowleyho nočná mora Empty27.04.13 20:09

just-me: som rada, že si sa o tento príbeh rozhodla podeliť, bola by ho škoda držať niekde v šuflíku. Predstava neustále sa vyskytujúceho Deana vo svete je skvelá, ale čo mi bude chýbať k jeho dokonalej dušičke je jeho dokonalé telo Crowleyho nočná mora 177401 ...ja viem som malicherná Crowleyho nočná mora 3047205706
Návrat hore Goto down
aceras1
Crossroads demon
Crossroads demon



Počet príspevkov : 303
Registration date : 03.03.2011

Crowleyho nočná mora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Crowleyho nočná mora   Crowleyho nočná mora Empty28.04.13 14:20

Vďaka za poviedku. Príjemná zmena Crowleyho nočná mora 99937
Návrat hore Goto down
just-me
Lovec v plienkach
Lovec v plienkach
just-me


Počet príspevkov : 237
Bydlisko : Slovensko
Nálada : nevyliečitelný optimista...
Registration date : 26.03.2011

Crowleyho nočná mora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Crowleyho nočná mora   Crowleyho nočná mora Empty20.05.13 19:40

Trošku oneskorene, ale ďakujem všetkým za slová chvály a uznania a za čas, ktorí ste venovali tomu, že ste sa o svoje názory podelili a všetci účastníci vyššie spomínaného miniconu sú potešení, že sa vám poviedka páčila. Crowleyho nočná mora 1956175960

syd - vďaka za ocenenie, však to aj dalo prácu ich všetkých vypátrať Wink

andrusik - a ty si už videla šesťročné chlapča s dokonalým telom? Neboj, však on dorastie... Crowleyho nočná mora 934194

aceras1 - som rada, že si sa zabavila Smile
Návrat hore Goto down
syd
Pocestný duch
Pocestný duch
syd


Počet príspevkov : 109
Bydlisko : Praha
Registration date : 24.07.2008

Crowleyho nočná mora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Crowleyho nočná mora   Crowleyho nočná mora Empty21.05.13 10:31

Omlouvám se za svou opožděnou reakci - práce až nad hlavu a málo času Crowleyho nočná mora 579569
Teď jsem to konečně dočetla a teda FAKT klobouk dolů! Parádní práce, chudáka Deana si přehazují jak horkou bramboru Very Happy Opravdu jsem se skvěle pobavila a v práci po mně divně koukali, když jsem se - pro ně bezdůvodně - tlemila u počítače Crowleyho nočná mora 99937 Jako Dean s plastovou lopatičkou kope hrob? Crowleyho nočná mora 226291578 Zajímavá představa a nemá chybu! Jo, když něco chceš, tak musíš promyslet a vyslovit všechny detaily! Se divím, že zrovna TOHLE Crowleymu ušlo, ale to bylo asi z toho nadšení, že se Deana konečně zbaví Wink
Takže díky moc za skvělé počtení! A budu se těšit na další tvojí práci Crowleyho nočná mora 92299
Návrat hore Goto down
http://supernatural-cz.blog.cz
janča
Winchester
Winchester
janča


Počet príspevkov : 1216
Age : 34
Bydlisko : Vysočina
Nálada : docela fajn
Registration date : 29.07.2009

Crowleyho nočná mora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Crowleyho nočná mora   Crowleyho nočná mora Empty06.06.13 20:01

Zkrátka - Dean je nezničitelný. lol!
Návrat hore Goto down
just-me
Lovec v plienkach
Lovec v plienkach
just-me


Počet príspevkov : 237
Bydlisko : Slovensko
Nálada : nevyliečitelný optimista...
Registration date : 26.03.2011

Crowleyho nočná mora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Crowleyho nočná mora   Crowleyho nočná mora Empty06.06.13 20:09

syd - tvorčí tím ďakuje za ocenenie Smile
janča - tak to si presne vystihla Crowleyho nočná mora 3711883763
Návrat hore Goto down
deanmonka
Nevinná obeť
Nevinná obeť



Počet príspevkov : 9
Registration date : 10.07.2014

Crowleyho nočná mora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Crowleyho nočná mora   Crowleyho nočná mora Empty21.08.14 19:44

Po včerejším přečtení této povídky, jsem se rozhodla také pro malý koment (na začátek trochu jinak). Je Ti doufám jasné, že jsi připravila o rozum minimálně jednu osobu? ... Samozřejmě to myslím obrazně Smile. Jako matka si ani nechci představovat, jak zoufalá musí být Deanova "nová" máma, když její malý kluk běhá s benzínem a sirkami po hřbitovech a vykopává hroby, nebo to alespoň zkouší. A tvrdí, že se jmenuje Dean a vlastně není její syn. Možná bys mohla zkusit nějaké volné pokračování Smile)?
Myšlenka, že Deana (jeho duši) nikdo nechce a proč, je zajímavá. To se mi moc líbilo. A oceňuji tvoji práci, jakou sis musela dát s vyhledáním všech těch božstev (i když ve výsledku mi to přišlo trochu zdlouhavé - snad se neurazíš, že to píši).
Tvé ostatní povídky, co jsou v dokončených, jsem již také přečetla. Takže piš klidně dál, já tvé povídky číst budu.
Návrat hore Goto down
just-me
Lovec v plienkach
Lovec v plienkach
just-me


Počet príspevkov : 237
Bydlisko : Slovensko
Nálada : nevyliečitelný optimista...
Registration date : 26.03.2011

Crowleyho nočná mora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Crowleyho nočná mora   Crowleyho nočná mora Empty22.08.14 14:50

deanmonka - ďakujem za spätnú väzbu. K tomu môžem zatiaľ dodať, že voľné pokračovanie sa neplánuje, ďalší život Deana Winchestera je už len v jeho vlastných rukách (a aj to, ako si to zariadi s novou rodinou).
Po druhé, neboj sa, rozhodne si ma svojim názorom neurazila. Beriem, že výpočet všetkých tých bohov mohol byť zdĺhavý, ale pre cieľ poviedky to bolo nevyhnutné.
Základný námet na tento literárny počin totiž vznikol pri jednom úplne nevinnom rozhovore s ďalším fanúšikom, kde sme sa "filozoficky" zamýšľali nad tým, že popri všetkých tých problémoch s nebom, peklom a očistcom (a Deanovou účasťou na nich) a popri všetkých tých recykláciách, kam vlastne Dean pôjde, keď nakoniec definitívne umrie.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Crowleyho nočná mora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Crowleyho nočná mora   Crowleyho nočná mora Empty

Návrat hore Goto down
 
Crowleyho nočná mora
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Rozpísané poviedky-
Prejdi na: