Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 09x13 The Purge

Goto down 
+3
bohdy
Chevy666
sisel
7 posters
AutorSpráva
sisel
Žltočočko
Žltočočko
sisel


Počet príspevkov : 754
Age : 34
Bydlisko : Žilina
Nálada : skúškové obdobie :D
Registration date : 12.03.2008

09x13 The Purge Empty
OdoslaťPredmet: 09x13 The Purge   09x13 The Purge Empty05.02.14 3:54

píšem to za pochodu, jak sledujem epizódu online...
celkom zábava, aj keď to dosť seká. čo mi udrelo do očí, je tá procedúra so sklenenými bankami, videl som naživo jak sa to robí, a som čakal že tu v SPN z toho spravia nejaké čáry-máry. našťastie sa nestalo  Smile 
kua, ale zbehlo mi to rýchlo, budem si to musieť pozrieť ešte raz, bo mi asi dosť veľa vecí ušlo  Rolling Eyes

edit: tak rozhovor rozhovor bratov na konci - presne to o čom sme sa bavili na fóre pri poslednej epke, Sam povedal presne to o čom sme sa dohadovali  Laughing 
zaujímavé, už tretia epizóda v rade čo skončila ich rozhovorom.
a tak som si spomenul, ako sa bratia rozprávali v minulej sérii pri prvej skúške - o tom, kto by mal tie skúšky podstúpiť, a Samov argument bol, že ak ich spraví Dean, bude to pre neho koniec, svetlo na konci tunela(či tak nejako), že radšej ich spraví Sam, že on má dôvod, vôľu prežiť tie skúšky, a žiť ďalej. A teraz vyčíta Deanovi, že ho nenechal zomrieť.
Návrat hore Goto down
Chevy666
Pocestný duch
Pocestný duch
Chevy666


Počet príspevkov : 87
Age : 33
Registration date : 15.10.2012

09x13 The Purge Empty
OdoslaťPredmet: Re: 09x13 The Purge   09x13 The Purge Empty06.02.14 13:14

No epka fajn, lovenie príšer nesmie chýbať. Ale podstatné bolo opäť až na konci. Jasné, Sam je proste iná povaha ako Dean, už raz bol na neho Dean nahnevaný že ho nehľadal a žil si pokojne svoj život. Ale myslím že tá vec s Kainovým znamením dostane Deana do podobnej situácie ako keď mal Sam zatvoriť bránu pekla. A dúfam že vtedy si Sam uvedomí a dospeje k rozhodnutiu že ani on by Deana umrieť nenechal. Podľa mňa k tomu smerujeme, ale možno sa mýlil a tvorcovia nám bráškov rozoštvú nadobro:(
Návrat hore Goto down
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

09x13 The Purge Empty
OdoslaťPredmet: Re: 09x13 The Purge   09x13 The Purge Empty06.02.14 15:22

Ano, podstatné bylo na konci. A musím říct, že v tomhle fandím Samovi. Moc se mi líbila ta chvíle, kdy řekl Deanovi, že on by ho nezachraňoval. Protože já mu to fakt věřím! Vážně věřím tomu, že kdyby Dean umíral, tak Sam by ho nezachraňoval nějákými čáry máry hokus pokusy. Jasně, udělal by vše, co je v jeho silách, ale lidských! Myslím, že v tomhle Sam nelhal. Prostě je toho názoru, a už to řekl několikrát, že když příjde jejich čas, mají odejít a ne, že se budou zachraňovat až do skonání světa. Prostě v tomhle jsem za jedno se Samem. Také mi vadí to věčné oživování jejich postav. Ne, že bych jim přála smrt, ale už je toho prostě moc.
Návrat hore Goto down
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

09x13 The Purge Empty
OdoslaťPredmet: Re: 09x13 The Purge   09x13 The Purge Empty06.02.14 23:31

Pardon, zas se musím vypsat z podoby, i když je mi jasné, že to možná nikdo číst ani nebude.  09x13 The Purge 934194  09x13 The Purge 99937
 
bohdy napísal:
Prostě v tomhle jsem za jedno se Samem. Také mi vadí to věčné oživování jejich postav. Ne, že bych jim přála smrt, ale už je toho prostě moc.

Tohle je dost složité téma a myslím, že se nedá říct, jestli jeden z nich jedná správně nebo špatně. Mně osobně bylo na konci této epky úplně špatně od žaludku. Protože přesně na tohle téma, jsme se bavily s holkama už někdy před pěti lety. A naše tvrzení se potvrdilo - Sam by bez Deana žít dokázal, Dean bez Sama nikoliv. Přesně tohle je rozdíl mezi nimi. Takhle je to od začátku, ale není jisté, že to tak bude do konce. Tedy bude, protože podle mě Dean se už nezmění, lidskou povahu nejde v určitém ohledu vůbec změnit, maximálně částečně ovlivnit. Takže myslím, že se MOŽNÁ dočkáme toho, že Dean jednou nechá Sama zemřít, ale jedině proto, že ho k tomu Sam donutí (podobným jednáním, které předvedl na konci této epizody). Ale nebude to rozhodnutí ze srdce Deana, jelikož to mu velí něco jiného.

Asi každý člověk se staví k podobnému tématu jinak. Většina se dokáže smířit se smrtí svého nejbližšího....především proto, že mu to velí rozum. A hlavně proto, že většinou mají po svém boku nebo v okolí někoho, kdo mu pomůže vyrovnat se s tou ztrátou a připomene mu, že stojí za to žít dál. A zase je rozdíl u každého člověka, jak rychle se s tím dokáže vyrovnat. Někdo se dokáže oženit či vdát za dva roky po smrti své milované manželky či manžela, někdo už si partnera nenajde nikdy a je raději sám - ale žije. Jiný si naopak vezme život, protože pro něj bez jeho "druhé polovičky" ztratí život smysl. Může někdo někoho soudit za jeho rozhodnutí??? To je ta zásadní otázka. Někdo jedná ve zkratu, někdo prostě přijde i za 3 roky na to, že tu ztrátu přece jen nedokáže zvládnout a "odejde" za svým milovaným. Spousta lidí se takto rozhodne třeba po smrti svého dítěte. Ale k věci, proč tohle všechno píšu...
To jsem jen uvedla příklady, že ne každý se dokáže dívat na život či smrt tak, jako Sam. Navíc jsme v Supernaturalu, a teď nemyslím ani tak to, že je to jen vymyšlený seriál, ale jde o to, o čem jsem psala už minule. Sam a Dean nežijí běžný život smrtelníků, proto od nich nemůžeme čekat "běžné chování a přemýšlení". Snad chápete, jak to myslím. Když se totiž vžiji do situace Deana, naprosto chápu, proč je takový sobec, který nechce a nedokáže (možná ano, ale prostě si to zatím nepřipouští) žít bez Sama. A na otázku "Proč tomu tak je?" je jednoduchá odpověď - protože on opravdu nikoho jiného už nemá a ani mít nebude. Nikdo mu nikdy nenahradí bratra. S čímž by se dalo žít, i když se zlomeným srdcem. Jde však o to, že pokud z tohoto seriálu zároveň se Samem nezmizí i VŠECHNY nadpřirozené bytosti a Dean tím pádem přestane být lovcem, nemá šanci na normální život, který by mu dával smysl bez Sama. Nemůže mít přátele, partnerku či partnera, maximálně zase jen pracovního a to je v jeho situaci taky dost ošemetná záležitost. Prostě než takový život, to už je pro něj přijatelnější sáhnout k jakýmkoliv dostupným metodám, jak si udržet Sama po své boku. Ano, je to sobecké a nefér vůči Samovi, ale na druhou stranu stejně tak může někdo říct, že je od Sama nefér vůči Deanovi, že s ním nechce zůstat a raději chce zemřít. Jak říkám, je to složité téma.

Proto nesdílím názor s bohdy. Mně to nevadí, že se neustále zachraňují (když jsme v SN a je to prostě možné), protože pro mě je právě tohle důkaz lidskosti, lásky. Vždyť člověk je člověkem právě proto, že má city a dokáže se řídit srdcem. Je to jeho slabina, ale zároveň i síla. Dean by nebyl tam kde je, nebýt Sama. A když už chce Sam "vyčíslovat" jestli Dean udělal víc dobra nebo zla, ať se zkusí zamyslet nad tím co by bylo, kdyby ho Dean nechal zemřít hned napoprvé, vůbec by se tím pádem nedostali k záchraně světa a lidstvo by díky tomu bylo už dávno po smrti - jsem to teď zjednodušila  Laughing . Ale v podstatě je to tak. Způsobili i pár průse*ů a spousta lidí zemřela, ale kolik jich zachránili, to už Sam tak nějak pozapomíná. Pro někoho je hnací síla ke konání dobra jen jeho "dobré srdce a vůle", pro Deana je to hold hlavně jeho rodina.Podle mě i on už má nárok na sobeckost a Sam by mu ji neměl vyčítat. Jasně, může mu vyjádřit svůj nesouhlas, vždyť jsou bratři a měli by být k sobě upřímní. Ovšem jejich situace byla vždycky dost složitá a v žádném vztahu nejsou vždy jen "růžové obláčky". Myslím, že při tom závěrečném rozhovoru byl Sam na Deana zbytečně tvrdý a mohl jednat víc s citem. Protože já být na místě Deana, tak mi to vyzní, že mě bratr nemá dostatečně rád. Dost mi totiž připadlo jako situace, kdy např. muž miluje svoji ženu a chce ji mít navždycky po svém boku a je ochoten pro to udělat cokoliv, ale ona k němu stejně silné city nechová, takže ji tento jeho postoj začne postupně utlačovat a "dusit ji". Možná je to chyba, přirovnávat milostný vztah v sourozeneckému, ale nabízí se mi to z výše uvedených důvodů - že Dean má prostě minimální šanci na normální život s partnerkou, či dětmi. Takže u něj chápu tuhle silnou touhu držet se svého nejbližšího zuby nehty. Naopak právě moc nechápu Sama, ať se snažím sebevíc. Ne že bych nechápala, že by dokázal žít bez Deana - to u něj naopak obdivuji. Ale nechápu to, jak se může zrovna ON divit tomu, jak se Dean chová a jak mu to může vyčítat. Proč ho chce tak moc opustit?? Proč se dokáže tak "snadno" smířit se smrtí, přestože ví, jak fatální následky to bude mít na jeho bratrovi? To mi hlava nebere a nabízí se mi jediná odpověď - prostě ho nemá rád tolik jako Dean jeho. A to je na tom to smutné. Možná se pletu a křivdím mu, protože třeba jen dokazuje svoji lásku jiným způsobem - bohužel ale takovým, který Dean ani já nedokážeme pochopit.
Mně osobně kdyby moje sestra nebo bratr řekl, že by mě nechal zemřít (zatímco by měl možnost jak mě zachránit), tak by mě asi rovnou švihlo.  lol! Musím to trochu odlehčit, protože je to fakt depresivní téma. Ale jsem za něj tvůrcům SN vděčná, protože tohle v žádném jiném seriálu neuvidíme a dost to pobízí k zamyšlení nad sebou samým, nad jednáním ostatních lidí a jestli je toto jednání "správné" či "špatné".

Jsem i docela zvědavá, jakým dalším situacím budou bráchové ještě vystaveni, a jestli tím pádem nějak změním i já svůj názor na Sama, a třeba uznám, že Samovo jednání dává smysl. Museli by se asi dopracovat do fáze, kdy by opravdu mohli skončit s lovením a dostali skutečnou šanci na nový život, ve kterém by nebyli závislí jeden na druhém. Ale k tomuto směru se nepřikláním, já se budu raději rochnit v Deanově bratrské posedlosti a odhodlání nikdy se ho nevzdát.  702 09x13 The Purge 934194 603 09x13 The Purge 316745 
A nebo teda přijímám jen tu druhou možnou variantu - Samovi dát poslední sbohem a k Deanově boku navždy přilepit jistého anděla, který by se mu, podle mě, již dokázal postarat o nový smysl života.  09x13 The Purge 3173061710 09x13 The Purge 4279267720 lol!
No tak co, nezabíjete mě. Každý si v seriálech hledáme něco jiného, co nás upoutá.  09x13 The Purge 1273816871 Laughing
Návrat hore Goto down
luciakanky
Pocestný duch
Pocestný duch
luciakanky


Počet príspevkov : 67
Age : 35
Bydlisko : Badín
Nálada : bazinga
Registration date : 25.09.2010

09x13 The Purge Empty
OdoslaťPredmet: Re: 09x13 The Purge   09x13 The Purge Empty07.02.14 21:44

super epizoda, super koniec, hádam najlepší rozhovor Sama a Deana vôbec. Sam bol úprimný a fakt osm mu to verila, že by Deana nezachránil. Čo už každý je iný. Ja súhlasím s Deanom a som zvedavá, ako sa ich vzťah bude vyvíjať ďalej.
Návrat hore Goto down
http://www.hudbovica.blog.sk/
DexTeR_X5
Pocestný duch
Pocestný duch
DexTeR_X5


Počet príspevkov : 54
Age : 28
Registration date : 10.02.2014

09x13 The Purge Empty
OdoslaťPredmet: Re: 09x13 The Purge   09x13 The Purge Empty10.02.14 15:07

Tak túto časť by som zhrnul len do jediného slova. Ako by povedal Dean "awesome". Tak takto som sa nepobavil snáď už od tej časti kde Lucifer pri stretnutí Samovej hlavy s panvicou povedal: "Ay caramba mi cabeza".

Pre mňa, nemôžem povedať, že najlepšia, ale určite najzábavnejšia časť, akú som v tejto sérii videl.
Skeletor: "I saw you slip a hot dog in your pocket!"
Jabba: "Well, I hate to break it to you, pal, but that's no hot dog."
A ten face toho černocha, že: "not bad"

Scéna Dean + kobliha (neviem ako sa to povie po slovensky), jednoducho ďalšia z fantastických v tomto diely.

A konečne, konečne tu máme novú prišerku na hranie, aj keď toto je len nejaký parazit, lepšie niečo než nič!

Dean: Nice shorts!
Sam: Nice hairnet.

Tak tomu hovorím strela do čierneho! Až som to musel stopnúť, ako som sa smial. Dean a jeho pudingová diéta.... no čo k tomu dodať, nezbedník jeden, že mu tá jedna lyžička nestačila!

Zase sa raz tvorcovia pohrali s myšlienkou, že nie všetky monštrá, sú zlé a krvilačné (v tomto prípade tukulačné) beštie.
Len škoda že nám ten "Canyon Valley" zavreli, už som si chcel kúpiť permanentku!

Záverečná scéna: Tak toto bola od Sama podpásovka. No mal by sa hanbiť, fuj to! Že by ho v tej istej situácii nechal zomrieť, tak to od neho nebolo fakt pekné. Ale hej, čo sa čudujeme, už to raz tak spravil, keď ho nechal v očistci.
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

09x13 The Purge Empty
OdoslaťPredmet: Re: 09x13 The Purge   09x13 The Purge Empty11.02.14 22:42

Chrystelle napísal:
A nebo teda přijímám jen tu druhou možnou variantu - Samovi dát poslední sbohem a k Deanově boku navždy přilepit jistého anděla, který by se mu, podle mě, již dokázal postarat o nový smysl života.  09x13 The Purge 3173061710 09x13 The Purge 4279267720 lol!
No tak co, nezabíjete mě. Každý si v seriálech hledáme něco jiného, co nás upoutá.  09x13 The Purge 1273816871 Laughing

Amen to that. Ono jde o to, že nezáleží na tom, jestli máš nebo nemáš ráda slash - pravdou zůstává, že Castiel Deanovi prospívá. Sam už ne. Je to jeho bratr, milují se, ale očividně ten vztah, co mezi sebou mají je nezdravý. Není se čemu divit, po tolika letech. Už jim to neprospívá. Měli by se odloučit, oba začít něco nového - a zůstat milujícími bratry. Ale už ne partnery. To, co řekl Sam, to jenom potvrzuje. Být bratr a partner dohromady po všem, co se stalo, už prostě nefunguje. A kdyby - až ? Sam odejde, s Deanem by mohl zůstat Cas. Protože Dean není osamělý pardál. Někoho k sobě potřebuje a myslím si, že Cas je ta správná osoba. Cas je někdo, kdo by s ním mohl zůstat napořád a vydržel by to a nestalo by se z toho klišé a nebylo by to nemožné - ne v jejich případě. Castiel je totiž dost silný na to, aby se o sebe dokázal postarat, nezávisel na Deanovi - a přitom ho pořád potřebuje. Nemusí mu, jako Sam, dokazovat, že ne. A rozumí Deanovi - vidí do něj - a bude ho milovat a vždycky se vrátí, děj se co děj.

A jsem ráda, že nejsem jediná, kdo se tu vypisuje z podoby Smile

Návrat hore Goto down
Sponsored content





09x13 The Purge Empty
OdoslaťPredmet: Re: 09x13 The Purge   09x13 The Purge Empty

Návrat hore Goto down
 
09x13 The Purge
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» 09x13 The Purge

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Epizódy :: Deviata séria-
Prejdi na: