DomovDomov  FAQFAQ  HľadaťHľadať  RegistráciaRegistrácia  Zoznam užívateľovZoznam užívateľov  Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny  StránkaStránka  Prihlásenie  

Share | 
 

 Colt

Goto down 
AutorSpráva
DexTeR_X5
Pocestný duch
Pocestný duch
avatar

Počet príspevkov : 54
Age : 22
Registration date : 10.02.2014

OdoslaťPredmet: Colt   18.02.14 14:25

Takže, viem že táto téma tu už bola spomínaná, ale nedalo mi to, a chcel by som ju podrobnejšie prebrať. Hlavne ma zaujíma akých 5 bytostí dokáže kolt zabiť.

V roku 1835, kedy bola v noci viditeľná Halleyho kométa, muži ktorí zomreli pri Alamo povedali Samuelovi Coltovi aby vyrobil zbraň. Špeciálnu zbraň pre lovca. Colt taktiež vyrobil 13 nábojov. Za svoj život ich stihol vystreliť 6, a potom zmizol aj so zbraňou. Hovorilo sa, že táto zbraň dokáže zabiť čokoľvek.
----Toto nám zanechal John Winchester vo svojom denníku.

Avšak, v 10 časti 5. série sme sa dozvedeli od Lucifera toto:
Lucifer: "Don't feel too bad, Sam. There's only five things in all of creation that gun can't kill, and I just happen to be one of them. But if you give me a minute, I'm almost done."

To znamená, že neexistuje jednoznačná odpoveď na otázku: Je to 5 jednotlivcov, alebo je to myslené ako 5 rôznych druhov bytostí? Najmä ak vieme, že zbraň bola použitá iba na malé spektrum bytostí. Takže vieme s istotou pouvedať, že colt dokáže zabiť:

1. Priemerného démona ( démoni strednej a vyššej vrstvy, ako Azazel, alebo Alastair)
2. Upíra
3. Fénixa
4. A pravdepodobne pekelného psa.

Základnou myšlienkou sa zdá byť to, že colt dokáže zabiť iba stvorenia, ktoré sú nízko v hierarchii moci. Napríklad nikde nie je uvedené, kde získal Colt takú moc aby dokázal vytvoriť zbraň účinnú proti všetkým stvoreniam ktoré dovtedy poznal?
Ale napríklad, v 3. sérii pomohla Bobbymu Ruby, démon, s výrobou špeciálnych nábojov do coltu. Takže teoreticky, by colt nemal byť schopný zabiť žiadnu bytosť silnejšiu ako démon. (Ako vedľajšiu poznámku, by to tiež vysvetľovalo, prečo dokázalo anjelské kopí zabiť Gabriela - pretože bol zabitý svojím vlastným anjelským kopím. Je nepravdepodobné, že štandardná anjelská zbraň by to dokázala.)

Takže, pozrime sa na to. Ako hlavný bod úvahy musíme brať to, že keď Lucifer povedal túto slávnu vetu, tvorcovia ešte nevedeli, že niekedy bude existovať v seriáli také stvorenie ako: Leviathani, Matka všetkého, alebo rytieri pekla. Túto skutočnosť treba brať ako najpodstatnejšiu a ňou sa podľa mňa treba riadiť.

Stvorenia ktoré nedokáže zabiť colt, rozdelím na dve skupiny:
1. Stvorenia ktoré boli známe tvorcom v čase keď bol povedaný výrok o 5 bytostiach.
2. Stvorenia ktoré sa objavili o mnoho častí neskôr, a pravdepodobne neboli zaradené do skupiny colt-imúnnych bytostí.

Ak hovoríme o stvoreniach ktoré boli známe tvorcom, pri vyrieknutí Luciferovej vety, podľa mňa sú to:

1. Archanieli - Je to takmer určite skupina bytostí, ktoré sú voči coltu imúnne. Nedá sa povedať, že Lucifer je imúnny, ale Michael, Gabriel a Rafael nie. Je to ako keby sme povedali že jeden upír je immúny ale ostatný nie. Ak by Lucifer myslel na jednotlivcov, nie na druhy stvorení, títo štyria by takmer určite patrili medzi ne. Ale podľa môjho osobného názoru sa to berie skupinovo, keďže tu máme ešte dôležitejšie a silnejšie postavy. Treba si všimnúť, že Castiel verí, že colt by Lucifera zabiť mohol, takže je to 50/50 že colt dokáže zabiť aj obyčajných anjelov, alebo budeme hovoriť o skupine bytostí nie ako o archanjeloch, ale ako o anjeloch všeobecne.

2. Jazdci apokalypsy . To je celkom isto ďalšia skupina stvorení, ktoré coltom zabité byť nemôžu. Sama smrť povedala, že ako jediná prežije všetko, dokonca aj boha. Ak by sme ju zobrali za slovo, že sa stavia nad boha. Je celkom isté, že jednoducho nemôže byť zabitá ničím, a coltom už vôbec nie. Ostatní jazdci apokalypsy (vojna, hladomor, choroba - mor)
sa zdajú byť niečím, čo nie je len tak ľahko zabiteľné. Svojou mocou ktorú držia v prsteňoch, sú jedny z najmocnejších stvorení na svete.

3. Boh - No ako by to vyzeralo keby, v tejto priečke chýbal boh. Podľa slov smrti, je to druhá najmocnejšia bytosť, čo existuje. Pozrime sa na poslednú časť 6. série, kedy sa Castiel stáva právoplatným bohom. Ako môžme vidieť, nezabilo ho ani bodnutie anjelským kopím, a to znamená, že jednoducho sa naozaj stal bohom. Ak by sme to chceli brať v praxi, bolo by až smiešne že archanjeli, ktorých boh stvoril sú imúnny, ale ich stvoriteľ nie. Jediná vec čo môže podľa mňa zabiť boha je smrť alebo on sám.

4. Antikrist - Jesse Turner, kríženec človeka a démona, ako sme si v piatej sérii mohli všimnúť, je silnejší ako démoni, ako anjeli a preto je veľmi pravdepodobné, že môže byť imúnny voči coltu. Prinajhoršom by tú guľku zastavil v polke cesty, že by sa ho ani nedotkla. Je to síce veľmi diskutabilné. Taktiež by mi mohol niekto namietať že keď hybrid človeka a démona prečo nie aj nephilim (hybrid človeka a anjela). Je možné že je taktiež imúnny, ale v seriáli sa tento druh, zdržal až príliš krátko na to aby bolo možné posudzovať imúnnosť tohto druhu.

5. Bohovia - Podľa mňa je pravdepodobné, že aj tí najvyšší bohovia z jednotlivých náboženstiev môžu byť voči coltu imúnny. Pretože, pravdepodobne nie sú až tak silný ako Boh, ale niektorý z nich ako: Zeus, Kali, Osiris, Odin alebo Chronos (boh času) a iný môžu byť dosť silný na to aby boli imúnny. Napríklad ako bolo vyhlásené: Osiris nemôže byť zabitý, iba uspatý na niekoľko storočí. Z toho mi vychádza, že by ho nezabil ani colt.

Ak do úvahy zoberieme stvorenia, ktorými sa naši drahí bratia zaoberali o pár sérii neskôr mohli by sme k týmto piatim druhom bytostí pridať ešte minimálne ďalšie 4, ak nie viac:

1. Eve - "Matka všetkého". Je silnejšia ako ktorákoľvek bytosť (vrátane álf) ktorú stvorila. To ju stavia do silnej pozície, a je pravdepodobné, že taktiež nemôže byť zabitá coltom, keďže ako bolo spomínané, jediná vec čo ju dokáže zabiť je fénixov prach.

2. Leviatani - Tí sú skupinka sama o sebe. Boja sa ich anjeli, boja sa ich démoni, boja sa ich alfy, ktorékoľvek stvorenie Evy by zabili zo zaviazanými očami, dokonca sa ich bál aj boh! Ich zabitie je ťažšie ako zabitie ktorejkoľvek inej bytosti, okrem pár výnimiek. Je skoro nemožné, aby nepatrili do skupiny imúnnych voči coltu.

3. Sudičky - Je to jedna zo skupín, ktorou si nie som až tak veľmi istý, ale treba uznať, že tieto tri sestričky sú mocné až až.
Dalo by sa povedať, že sú až nejakým druhom božstva, a jediný spôsob zabitia je pravdepodobne anjelským kopím. A aj keby to bolo možné, sudička by v momente výstrelu zastavila čas uhla sa, a neumrela by.

4. Pekelný rytieri - Jediná skupina démonov, ktorý coltom pravdepodobne zabitý byť nemôžu. Ak na nich nefunguje démonský nôž - vyrobený pre zabíjanie démonov, tak pochybujem, že colt je toho schopný. Ako bolo spomenuté, jediný spôsob zabitia je prvou čepeľou, alebo archanjelom.

Toto sú podľa mňa bytosti, ktoré nemožno zabiť coltom, aj keď čo napríklad taký kraken? Alebo Golem? Je to veľmi diskutabilné a samotný tvorci nechali túto tému otvorenú. Bol by som veľmi rád, keby sa colt našiel a objasnila by sa táto záležitosť. Ale jedna vec mi nejde do hlavy:

Určite si všetci pamätáte na ten diel, kedy Dean klamal Castielovi, že našiel jednu z božích zbraní (konkrétne Roh pravdy) a Castiel prehľadal mesto za menej ako dve sekundy. Touto metódou by Castiel colt našiel za pár hodín. Ale nikto z tvorcov si na takýto detail ani nespomenul. Takže nám ostáva iba dúfať, že sa táto záležitosť objasní.

Povedzte svoje názory na danú tématiku, alebo ma opravte ak si myslíte, že som niečo napísal zle, alebo si myslíte, že to tak nie je. Ďakujem za prečítanie a prípadné názory na danú tému. S pozdravom Samuel Colt Smile
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Colt
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Supernatural-
Prejdi na: