Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Mother's Little Helper

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
Chevy666
Pocestný duch
Pocestný duch
Chevy666


Počet príspevkov : 87
Age : 33
Registration date : 15.10.2012

Mother's Little Helper Empty
OdoslaťPredmet: Mother's Little Helper   Mother's Little Helper Empty27.03.14 20:01

So 17-stou epizódou ešte nik nezačal tak teda budem prvá dnes ja.
Celkovo mám z epky zmiešané dojmy. Prišla mi dosť smutná, pár svetlých momentov nám pripravil iba Crowley(ako inak) Smile Myslím že najlepšia bola odpoveď na otázku : Kam jdeš? - Zalít kytičky  Mother's Little Helper 316745 
Čo sa týka bráškov, opäť raz nám rozdelili epku rovno na dve, Dean sa vysporadúval so svojimi pochybami a strachom (čepeľ zrejme narobí Deanovi v hlave riadny bordel), zatiaľ čo Sam riešil prípad. Samova dejová línia ma bavila viac, hoci myslím že Dean toto "povzbudenie" potreboval. Koniec koncov sme sa dozvedeli že Abby má v zálohe tromfy, o ktorých nikto netušil a koniec série bude zrejme o to zaujímavejší.  Mother's Little Helper 404917 
Takže u mňa spokojnosť veľmi veľká. Dúfam, že nabudúce už bude aj Castiel. Nejak mi intuícia vraví, že by sme sa na koniec celej série mohli dočkať boja Abbynej armády a anjelov, ktorí prešli do "tímu Castiel".
Návrat hore Goto down
DexTeR_X5
Pocestný duch
Pocestný duch
DexTeR_X5


Počet príspevkov : 54
Age : 28
Registration date : 10.02.2014

Mother's Little Helper Empty
OdoslaťPredmet: Re: Mother's Little Helper   Mother's Little Helper Empty27.03.14 20:11

Vážení, tak tento diel u mňa prekonal ako ten predchádzaúci, tak aj mnoho mnoho ďalších. Scénaristi chytili slinu, keďže posledné dva diely sú lepšie ako celá séria do kopy, aspoň podľa mňa. Misha to zvládol na jednotku, ba dokonca ešte lepšie, a povedal by som, že tento diel je dokonca lepší, ako tie od profesionálnych režisérov. Jedniná vec, čo ma tu mrzela bolo, že keď už bol ten director, mohol si tam aspoň zahrať. Ak by som to mal zhrnúť tak to bolo: zábavné, vážne, neočakávané, a skvelo podané, aj vďaka dvom respektíve trom vlnám: Sam, Dean & Crowley, Henry & Josie.

Začiatočná vražda stojanom na sviečku alá čo si dáme na večeru, skvelá, už tu som vedel, že diel bude prinajmenšom zaujímavý. Zato odmeraný Dean, ktorý radšej bude študovať dokumenty, a piť koralku, ako ísť na nový prípad, fúha, to už musí byť riadne zlé, ešte teraz si spomínam na diel, kedy išiel radšej sám pracovať na prípade, na ružovo maľované, ako by mal so Samom a Kevinom, študovať starodávne jazyky diel 1 až 24. Very Happy

Deanova trasúca ruka, už len pri spomienke na Prvú čepeľ, to naozaj nie je dobré, vidím tu abstinenčné príznaky. Tou neočakávanosťou epizódy som myslel najmä situáciu, ktorá sa odohrala v dodávke. Akonáhle som uvidel bielo-modré svetlo, bol som si takmer istý, že anjeli tu berú nežiadúce nadčasy. To bol podľa veľmi dobrý krok od scenáristov, pretože asi nie som sám, čo si to myslel.

Dean "pracujúci" v krčme ma pobavil, ale ako vždy to zabil až samotný kráľ: "Klameš Samovi, ako keby bol tvojou manželkou, čo so mňa tak trochu robí tvoju milenku." A na to ten Deanov pohľad, ktorý hovorí za všetko. Very Happy

Babička bola podľa mňa zlatá, hlavne ako prišla za nič netušiacim policajtom s: "Démoni sú späť!", no neviem čo by som si pomyslel na mieste toho policajta. Mladá Julia, ako keby vypadla z oka tej starej, keby som ich videl len tak na fotkách, prisahal by som, že je to tá istá osoba, len v inom veku.

Ale zase na druhú stranu Crowleyho malý chit-chat s Deanom, tak to som si ako vždy náramne užil, neviem prečo ale ich rozhovory, aj keď sú vážne, tak sú zábavné zároveň, a opravte ma ak sa mýlim, ale tohoto názoru, asi nebudem jediný.

Dean: Choď do pekla!
Crowley: Kiež by!

Taktiež ten Crowleyho preslov o tom ako sa Dean cítil s čepeľou v ruke, bol úplne presný, aj keď si to náš Dean, nechce len tak ľahko pripustiť, je to tak.

Henry s Josie, tento litlle story som si užil, je veľmi dobré, že sa téma Men of Letters znova otvorila, a dúfam, že to nebolo naposledy, aspoň sme sa dozvedeli, ako to vlastne celé je s Josie/Abbadon. Spolupráca Henryho a Josie bola vynikajúca, hlavne pri tom exorcizme, jáj starý dobrý exorcizmus.

Novodobý Cain, v podaní Deana, veľmi zaujímavá teória, a keď to povedal sám Crowley, tak na tom aj niečo bude. Zato samotný Kráľ pekla bojaci sa o Deana, čo si viac priať, len ma už nebaví stále dookola počúvať: "Crowley zabijem ťa tu, prepichnem ťa tam, potom to s tebou skoncujem, po Abbadon si na rade ty..." Aj tak sa nakoniec ukázalo, že to nemyslí vážne, keďže ho "zachránil", nuž Crowley má vždy plán "B", ako odhaliť pravé zmýšľanie našich bratov. Beťár jeden. Very Happy

Nedá mi vypichnúť ďalšiu jeho skvelú hlášku, a to:

Dean: Kam ideš?
Crowley: Zaliať kvetinky, nechceš sa pridať? Vždy vážny! ( A ten jeho face, no došťal som sa!)

Neviem prečo, ale podľa mňa aj toto pokračovanie Crowleyho závislosti, bude mať nejaké dôsledky do budúcna, pretože podľa mňa to tam nevpichli, len tak aby sme vedeli, ale že nám chceli len pripomenúť, aby sme náhodou nezabudli, ak sa stane niečo veľké. (Už aby som išiel na spoveď, a na otočku do lekárne, a potom poslať expressom do pekla. Mať dobré vzťahy s Kráľom pekla sa môže hodiť.)

Manufaktúry na démonov? No Abbadon, ty si ale prefíkaná mrcha. Toto by ma nenapadlo, len by ma zaujímalo, ako premeniť takú dušu na démona, ale pre pekelného rytiera to musí byť maličkosť.

Zmodernizované lovecké spôsoby, alá elektronický exorcizmus, sa Samovi hodil, treba ísť s dobou, už len aby som si to nahral do mobilu, a potom sa to Samulet, už ani učiť nemusíme, že?

Efekt duší bol podľa mňa skvelý, a toto sa mi na SPN páči najviac, ako idú roky, tie efekty sú stále lepšie a lepšie. Toto by sme v takej 4. sérii nevideli.

Zhrnutie: Skvelý napínavý diel, plný humoru ale aj posunu v deji.
Hodnotenie: 10/10
Návrat hore Goto down
Padme
Crossroads demon
Crossroads demon
Padme


Počet príspevkov : 500
Bydlisko : Ďolíček
Nálada : wookijská
Registration date : 14.11.2011

Mother's Little Helper Empty
OdoslaťPredmet: Re: Mother's Little Helper   Mother's Little Helper Empty30.03.14 21:34

Trochu kostrbatý díl, zejména díky té jeptišce, silně pochybuju, že by jí Abaddon nechala žít.
Taky si říkám, že jsou tam defacto dva záporáci a dvě rozjeté linie (Abaddon a p*ča Metatron), takže jsem zvědavá, která z nich bude nakonec nosná, nebo zda se nějak propojí.

Po shlédnutí tohoto dílu se mi zdá, že Crowley si z Deana vychovává rytíře pekla. Král přece někoho takového potřebuje a Kain říkal, že on sám je stvořil.
Takže beru zpět teorii, že by Dean Crowleyho zabil. Spíš bych se nedivila, kdyby Dean vztáhl ruku na Sama (Jako Kain na Ábela) To by ho uvrhlo do totálního zoufalství, sebemrskačství a mohl by té "dark side" klidně propadnout.
Návrat hore Goto down
http://www.cswu.cz
Sponsored content





Mother's Little Helper Empty
OdoslaťPredmet: Re: Mother's Little Helper   Mother's Little Helper Empty

Návrat hore Goto down
 
Mother's Little Helper
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» 09x17 Mother's Little Helper

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Epizódy :: Deviata séria-
Prejdi na: