Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Spasitel

Goto down 
AutorSpráva
jajafilm
Nevinná obeť
Nevinná obeť
jajafilm


Počet príspevkov : 13
Age : 31
Nálada : Člověk se rodí nejdříve jako krychle, až později ho ostatní lidé otlučí a on se začne kutálet
Registration date : 09.07.2015

Spasitel Empty
OdoslaťPredmet: Spasitel   Spasitel Empty15.09.15 17:22

Autor: jajafilm
Postavy: Dean, Smrt
Varování: žádné
Anotace:
Tato povídka se vztahuje na poslední díl desáté řady seriálu Supernatural (Lovci duchů).
Nepřišlo mi, že by byl Smrt ze svého konce nějak překvapen, a jde vůbec Smrt překvapit? Je možné přelstít samu Smrt? Lidstvo o něčem takovém sní již mnoho, mnoho let, ale Smrt tu byla ještě déle. Křesťané věří, že něco takového se povedlo alespoň Synu božímu… ale co se týče Deana… Je to zvláštní.
Smrt mu sama dala svoji kosu, dobrovolně a on ji dobrovolně přijal. Ti dva mezi sebou měli vždy zvláštní a speciální vztah. Někdo dokonce tvrdí, že Smrt se k Deanovi choval téměř otcovským způsobem, pokud jde o mě, tak já nevím, jak bych to definovala. Je však zajímavé, že z našich kluků to byl Dean s kým Smrt často mluvil a vysvětloval mu, jak věci vidí on, půjčil mu prsten a dokonce ho nechal na jeden den dělat za něj jeho práci.
Tak mě napadlo, s tím kdo Smrt je a jak dlouho tvrdil, že je na světě, co když to tak chtěl. Co když si přál svůj konec. Miliardy let služby, to musí přeci unavit i zatraceně mocnou bytost jako je on, ne?
**************************************************************

Spasitel


"Prosím, udělej mi čest," pravil a podal mu svoji kosu.

Miliardy let žil a chodil po zemi, léčil a napravoval to, co život vzal. Ochraňoval cestu duší a staral se o vyšší řád, to by každého unavilo, zvláště když za to není vděku. Byl božstvem, viděným a velmi mocným, nikoliv však milovaným a opěvovaným. Věřil, že je to jeho osud, prokletí a nejvyšší trest. Jeho uvěznění bylo boží milostí a jeho vlastní konec, nebude ničím jiným než svobodou. Byl čas, předat svojí tíhu vyvolenému.

A spasitel vzal jeho utrpení, protože v Božím království není místo pro někoho, jako je on.
Návrat hore Goto down
http://jajafilm.blog.cz/
 
Spasitel
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky-
Prejdi na: