Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Watchmen

Goto down 
+16
Fazulina
dion-fortune
Hiro666
lentilka
CrazyD
janka410
Kristine
Samabel
Soniq
Faith
Zizi
Sarinka
lenkka
SkreechTina
Anwiel
Chrystelle
20 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty20.07.08 14:40

Anwiel, já už nemám sílu to komentovat. To je prostě vrchol. Watchmen - Stránka 2 968235

Tina, díky za fotky! Watchmen - Stránka 2 258431 Ta druhá fotka, to je bomba. Watchmen - Stránka 2 316745 To je jako taky Jeff? Shocked
A erotickou scénu nechci Watchmen - Stránka 2 202744
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty20.07.08 20:43

Chrys: Ono v skutočnosti (v komixe) tú babu znásilní, ale Jeff hovoril, že sa pokúsi Comediana "poľudštiť", takže radšej verím v nejakú jemnú erotikuš scénu ako násilie, ale ako som písala, uvidíme, ako verne sa bude režisér držať komixu, takže kto ho vie Rolling Eyes Ale inak samozrejme že som proti HOCIJAKEJ osobe druhého pohlavia v jeho okolí Wink
Návrat hore Goto down
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty20.07.08 20:53

affraid No ještě aby někoho Jeffe znásilňoval.... 602 Doufám, že k tomu fakt nejde, protože tohle tedy chci vidět ještě méně, než nějakou romantickou chvilku s nějakou ženštinou. Suspect 603
Návrat hore Goto down
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty20.07.08 21:29

To néé, to by se mi nelíbilo Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Ikdyž vim, že by to Jeff zvládnul zahrát dobře, ale stejně...
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
lenkka
Winchester
Winchester
lenkka


Počet príspevkov : 2352
Age : 35
Bydlisko : kdekoľvek s mojim supermanom
Nálada : predsvadobná
Registration date : 06.07.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty20.07.08 22:29

No to tam dufam nebude že tam iekoho znasilní. Lebo to by ma zabilo Watchmen - Stránka 2 994403 Watchmen - Stránka 2 994403 Watchmen - Stránka 2 994403 Nech je tam radcsej nejaka milostna scena nejakou ženskou aj ked nie som rada ked ma okolo seba nejake tie babenky, ale toto teda naozaj nie. Watchmen - Stránka 2 449740 Watchmen - Stránka 2 449740 Watchmen - Stránka 2 449740
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty20.07.08 22:50

Takže okey, na chvíľu stop so špekuláciami, bude ako bude Rolling Eyes

Zistila som, že v trailery je Jeff 3X!!!
Keď je v ohni, keď letí von oknom a keď praští do tej steny potom, čo netrafil toho svojho vraha. Názorná foto:

Watchmen - Stránka 2 W11cy1.th

A teraz pár fotečiek z traileru, dúfam, že potešia Wink

Watchmen - Stránka 2 W6zp9.thWatchmen - Stránka 2 W7oh4.thWatchmen - Stránka 2 W8cc9.th
Watchmen - Stránka 2 W9iw7.thWatchmen - Stránka 2 W10fp7.thWatchmen - Stránka 2 W1dq8.th
Watchmen - Stránka 2 W2ls4.thWatchmen - Stránka 2 W3uu1.thWatchmen - Stránka 2 W4hw2.th

Tu úžasne žiari ten jeho odznak:

Watchmen - Stránka 2 W5ly2.th
Návrat hore Goto down
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty20.07.08 23:07

702 702 702 702 702 702 702 702 702 702 702 Jeff a oheň!!!! Comedian by se mi hodil včera, byla sem na slavnostech ohně a lovu! Ikdyž bejt tam on, tak bych nebyla schopná čehokoli, takže... Ikdyž, kdyby byl se mnou ve dvojci.... drool drool drool drool
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty20.07.08 23:19

Verím, že by si zhorela z neho do tla, keby tam bol, fakt mu to desne sekne v tom ohni. 603 Už som si myslela, že som s tým trailerom otravná, lebo všetko ma tam fascinuje - hudba, Jeff, efekty, Jeff, Jeff....pardon 603
Návrat hore Goto down
lenkka
Winchester
Winchester
lenkka


Počet príspevkov : 2352
Age : 35
Bydlisko : kdekoľvek s mojim supermanom
Nálada : predsvadobná
Registration date : 06.07.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty21.07.08 14:02

ST : Watchmen - Stránka 2 99937 Watchmen - Stránka 2 99937 Watchmen - Stránka 2 99937 Zabudla si tam napisat že ta v traileru fascinuje Jeff Watchmen - Stránka 2 316745 Ale nie si sama.
v tom ohni wau ja len 702 702 702
moja fantazia vzdy pracuje na plne obratky ked ho tam vidim drool drool drool
Návrat hore Goto down
Faith
Winchester
Winchester
Faith


Počet príspevkov : 1897
Age : 33
Bydlisko : Mars
Registration date : 23.02.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty21.07.08 14:11

affraid affraid affraid jejda, to je nadhera. nas Jeff je vzdy a vsade taky roztomily a nadherny 702 ten film sa mi zda zaujimavy
Tini,zeriem tvoj podpis 702
Návrat hore Goto down
http://kristenstewart.sk
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty21.07.08 14:21

lenkka: No máš pravdu, ako inak. U mňa sa deň nepočíta, ak si aspoň 2x nepustím trailer 603
Faith: Dik moc, ten jeho BaddAssSmile, a ešte v tej sexi maske, je úžasný Watchmen - Stránka 2 998745
Návrat hore Goto down
Faith
Winchester
Winchester
Faith


Počet príspevkov : 1897
Age : 33
Bydlisko : Mars
Registration date : 23.02.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty21.07.08 14:24

Tina kedy Jeff nebol uzasny Watchmen - Stránka 2 430869 ja ho zeriem vzdy a vsade lol! a v tej maske s tym usmevom... ej veru, hned by som ho chcela doma 603
Návrat hore Goto down
http://kristenstewart.sk
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty21.07.08 14:29

Tina: sme na tom stejně, dneska sem si ho pouštěla už 5x 603 603 603 603
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty21.07.08 14:37

SkreechTina napísal:
všetko ma tam fascinuje - hudba, Jeff, efekty, Jeff, Jeff....pardon 603

Watchmen - Stránka 2 99937 Watchmen - Stránka 2 99937 Watchmen - Stránka 2 99937 To jsi napsala výstižně, věř mi, že jsem na tom úplně stejně. 603 Už jsem si ho dnes taky pouštěla, i když ne tolikrát, jako ty s Anwiel. Laughing

A čumím jak puk na ty fotky, co jsi sem dala. affraid affraid Watchmen - Stránka 2 214863 Watchmen - Stránka 2 214863 Watchmen - Stránka 2 214863 Já blbec jsem ani nezaregitrovala, že je tam Jeff ještě před tím, než se objeví v tom ohni. Watchmen - Stránka 2 202744 Watchmen - Stránka 2 71174 A teď koukám, že tam fakt je. No a ještě je to i ten, kdo bouchne do té zdi...no já padám. Watchmen - Stránka 2 87642 Přesně tenhle záběr mě hned na poprvé fascinoval, jak urazil kus té zdi.... Shocked Twisted Evil A vůbec jsem nepoznala, že je to Jeff! affraid Tak od teď mám tu scénu ještě raději. Twisted Evil Laughing
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty21.07.08 15:36

Mám pocit, že Jeff aka Comedian je v tom trailery ešte niekde, ale tak nebudem už trápna 603 Inak, tá scéna, kde buchne do tej steny - registrujete, že Jeff je tam len v župane? Watchmen - Stránka 2 284389 Watchmen - Stránka 2 284389
Mám otázku - bude záujem, ak sem hodím menší obsah príbehu podľa komixu? (teda to, na čo by sme sa mohli tešiť?)
Návrat hore Goto down
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty21.07.08 16:17

Jak bych i mohla nevšimnout!!! To nejde přehlídnout!
Jasně, hoď sem obsah. Podle všeho je ale Comedian pěkný zvíře. Zabíjet lidi, znásilňovat...
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
Soniq
Winchester
Winchester
Soniq


Počet príspevkov : 2126
Age : 30
Nálada : :)
Registration date : 24.03.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty21.07.08 17:41

Ty kokso na tích fotkách jak mu to sekne a ten jeho odznak nemá chyby Watchmen - Stránka 2 316745 čo je to za film vlastne máte aj trailer alebo čo??
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty21.07.08 18:10

Soniq: Trailer je na prvej stránke, alebo tuto je vo väčšom rozlíšení:

kód:
http://www.watchmencomicmovie.com/071708-watchmen-movie-trailer-big.php

Oki, cca o dva dni to budem mať prečítané a potom to sem hodím. No Comedian je teda týpek, ani sa nečudujem, že podozrenie zo zabitia padá aj na tých jeho maskovaných kamošov 603
Návrat hore Goto down
Soniq
Winchester
Winchester
Soniq


Počet príspevkov : 2126
Age : 30
Nálada : :)
Registration date : 24.03.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty21.07.08 18:18

Jaj, ja som myslela ,že toto je prvá strana ,ale ten trailer je namakaný som nevedela ,že to je nový film fúha ,ale to musím videt Twisted Evil
Návrat hore Goto down
Faith
Winchester
Winchester
Faith


Počet príspevkov : 1897
Age : 33
Bydlisko : Mars
Registration date : 23.02.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty22.07.08 8:50

troska oneskorene,ale pozrela som si trailer 603
no ty koxo,to je uzasne. ta hudba ma proste dostala. a Jeff. o tom ani netreba pisat,sak tuti fruti,jedna basen, nadhera 702
Tina ja teda zaujem o to budem mat,takze kludne to sem daj Very Happy
Návrat hore Goto down
http://kristenstewart.sk
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty23.07.08 16:14

Už viem, ktorý haj...l zabil nášho Comediana Evil or Very Mad Evil or Very Mad Ježiši, ja to ešte nemám predýchané, no fuj Evil or Very Mad
Celý príbeh, alebo vlastne opisy postáv a kto kde s kým a prečo hodím sem asi cez víkend, skôr nestíham. (pre nedočkavcov potom hodím do spoileru meno vraha aj s názorným obrázkom)
603 Nechcem rýpať, ale tie flashbacky tam asi budú, lebo na Comediana sa od jeho pohrebu len spomína, keď sa o ňom rozpráva a tak 603 A medzi rečou potvrdzujem hrôzostrašnú info - Áno, Jeff ako obyčajne zomrie v tomto filme Watchmen - Stránka 2 71416 ale na druhej strane je večne živý v spomienkach Watchmen - Stránka 2 868694
Návrat hore Goto down
Faith
Winchester
Winchester
Faith


Počet príspevkov : 1897
Age : 33
Bydlisko : Mars
Registration date : 23.02.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty23.07.08 16:19

tak ten spoilerik si s chutou precitam Watchmen - Stránka 2 284389
on umrie????? ako inak, co som mohla cakat. to je take hrozne Watchmen - Stránka 2 80513
Návrat hore Goto down
http://kristenstewart.sk
lenkka
Winchester
Winchester
lenkka


Počet príspevkov : 2352
Age : 35
Bydlisko : kdekoľvek s mojim supermanom
Nálada : predsvadobná
Registration date : 06.07.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty23.07.08 21:20

SkreechTina: Už sa tešim kedy to sem hodiš aby som konečne vedela viacej o našom Comedianovi.
Jeff by si mohol tiež už konečne mohol vybrať viacej filmov kde by prežil. Ja by som bola len rada. 603 603 603
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty27.07.08 15:34

Prinášam vám zatiaľ polovicu komixu Watchmen a.k.a Strážci, na zvyšku sa ešte pracuje (teda číta sa) Watchmen - Stránka 2 868694
Na začiatok by som chcela, aby ste si klikli na obrázok a prečítali si nicky, ktoré som napísala nad hlavy každej z postáv. Nakoľko sú to v komixe ťažké mená, poľské, dlhé, alebo aj také, ktoré ani neviem vysloviť, označila som si ich, aby sa dalo potom aj lepšie orientovať v texte, že kto je kto.
Watchmen - Stránka 2 071808ewcoverbigpu2.th

Ďalšíe postavy, ktoré sú v príbehu:
Moloch - Badass, hlava mafie, kedysi to bol iluzionista, Komediant ho chytil a dali ho do basy, potom z nej vyšiel a trpí nevyliečiteľnou rakovinou
2 vyšetrovatelia - zbytočne písať ďalšie mená, ale majú na starosti rôzne prípady vrážd, v príbehu sa niekedy vyskytnú, ale len aby sa vedelo, sú to stále tí istí vyšetrovatelia Wink
Trafikant a chlapec vedľa stánku - Slúži na utvorenie obrazu toho, čo robí spoločnosť, že je vidieť aj to, ako sa chovajú ľudia v tomto príbehu, zaroveň pomáha v orientácii toho, čo sa práve vo svete deje. Ten chalan vedľa neho si číta komix o pirátoch, ale nechápem, prečo ho tam autor dal No
Teraz pojmy, ktoré sa v texte spomenú:
Minuteman - skupina maskovaných samozvaných hrdinov spoločnosti Wink Niektorí z nich majú neuveriteľnú silu, rozum, rýchlosť, alebo aj brutalitu.
Vzbura v NY - išlo o vzburu policajtov proti Minutemanom
Keenov zákon - zaručoval zrušenie Minutemanov, ich verejné odhalenie a celkové prípadné potrestanie v prípade porušenia tohoto zákona (niektorí minutemani sa samozrejme neodhalili, ale to si domyslíte, že ktorí asi Wink )

Enjoy Watchmen - Stránka 2 886945

Part 1 – Agenti a Supermani s polnocou...

Rok 1985. Príbeh začína vyšetrovaním vraždy Edwarda Blake-a dvoma vyšetrovateľmi, pre ktorých je to len ďalší prípad, nič viac. Podľa rozbitých vecí a neporiadku usudzujú, že sa jednalo o riadny boj, ktorý nakoniec Ed prehral. Z oboch je jasné, že to chcú čo najrýchlejšie uzavrieť, aby náhodou do toho nezačali snoriť Minutemani (teda tí, čo sa neodhalili podľa príkazov Keenovho zákona). Keď odchádzajú preč, z tieňa sa vynorí Maska a z kanála zdvihne zakrvavený žltý „happy face“ odznak. Tajne sa dostane na miesto činu a po prehliadke bytu nájde v skrini skrýš, kde sa ukrýva kostým Komedianta. Podľa starej fotky je Maske jasná jedna vec – Ed bol Komediant a niekto ho zavraždil. Zoznamujeme sa s novou postavou – Sovou. Bol na stretnutí s kamarátom, potom odchádza k sebe domov, kde však zistí, že Maska mu veselo vyjedá konzervu z chladničky. Na stole je položený Komediantov odznak a Maska ho varuje, aby si dával pozor. Pred odchodom mu nezabudne povedať, aby si dal vymeniť zámok Razz Ďalší, s kým sa stretávame je Krasoň. On a Maska sa nemusia, nikdy neboli kamaráti, ale Maska ho aj tak varuje. Odchádza oknom a ocitáme sa na vládnom území, kde sú v špeciálnej izbe ubytované dve ďalšie hlavné postavy príbehu, Čašníčka a Dr. Modrý. Dr. Modrého smrť Komedianta netrápi, zato Čašníčka pri spomienke na jeho meno zúri. Maska ich varuje a odchádza. Prechádza sa uličkami a rekapituluje si správanie všetkých bývalých členov z Minuteman. Všetci ho akoby vysmiali, ale Maska niečo tuší a chce zistiť pravdu, lebo Komediant nie je jediný, kto záhadne prišiel o život. V záverečnej časti sa ocitáme v reštaurácii, kde Čašníčka večeria so Sovou a spomínajú na staré časy. Sova má stále v rukách ten žltý Komediantov odznak. Na konci je táká irónia v jeho slovách v rozhovore s Čašníčkou:
Č: (smejúc sa) Už dávno som sa takto nezasmiala. V poslednej dobe už nie je čomu sa smiať.
S: No a čo by si čakala? Komediant je mŕtvy.
Watchmen - Stránka 2 P11yr6.th Watchmen - Stránka 2 W11cy1.th Watchmen - Stránka 2 P12iy4.th
O1 - Komediant letiaci cez okno
O2 - Komediant minul ranu, určenú pre jeho vraha
O3 - Maska v ďaždi

Part 2 – Priatelia v diaľke

Sme na cintoríne, ale pri každej postave sa v spomienkach ocitáme na inom mieste. Prvá v spomínaní je Čašníčkina mama (tiež patrila k Minutemanom). Od nej sa dozvedáme, že jej tie roky slávy chýbajú a možno si aj domyslieť, že aj Komediant. Jej spomienka na Komedianta je však tá osudná noc, kedy ju zmlátil a znásilnil. Vznikne hádka medzi matkou a dcérou, kde matka jasne vyhráva Razz Druhý v spomínaní je Krasoň. Spomína na poradu, ktorú Minutemani kedysi mali a hlavne na to, ako ich Komediant vysmial a povedal, že v skutočnosti nevedia, čo sa vlastne deje. Hlavne v tejto spomienke je jasné, že Krasoň sa aj vtedy hral moc na múdreho. Rolling Eyes Tretí je Dr. Modrý, ktorý spomína na Komedianta vo Vietname, kde počas hádky zabil tehotnú Vietnamku, ktorá sa s ním hádala a Dr. Modrý bol pri tom. V tejto spomienke je aj zachytený moment, kedy Komediant získa jazvu, pri ktorej vyzerá, že sa neustále škerí, preto začne potom nosiť masku na tvár (takže buďme radi, že Jeff má len to čierne okolo očí, bo v komixe má Komiediant po tomto kuklu ako masku Wink ) Posledný v poradí spomínania je Sova. Spomína na časy, kedy spoločne s Komediantom potlačovali vzburu v meste NY. Tu sa človek stretáva s Komediantovou filozofiou na svet a ľudí v ňom. Spomínanie na cintoríne končí tým, ako Sova hodí s poslednými farárovými slovami na truhlu Eda jeho už vyčistený odznak.
Na cintoríne však bola postava, ktorá až keď príde domov a vyrúti sa na neho Maska, zisťujeme, že to je dávny nepriateľ Komedianta, Moloch. Maska ho svojim brutálnym spôsobom spovedá, či niečo nevie o vražde Komedianta a že prečo bol na jeho pohrebe. Zisťujeme, že týždeň pred smrťou ho Komediant navštívil, bol opitý a niečo si pre seba hovoril a nakoniec sa rozplakal, lebo sa v niečom veľmi sklamal. Ani Maska ani Moloch netušia, čo to malo znamenať, a tak Maska odchádza, nechajúc Molocha nažive. Vnikne na cintorín, kde vzdá hold Komediantovi a na konci povie jeden „vtip“:
M: Raz som počul vtip. Príde skľúčený muž za doktorom a hovorí mu, že svet mu pripadá tvrdý a krutý. Zdôverí sa mu, že si pripadá osamelý v hroznom svete, kde nikto neviem, čo ho čaká. Lekár mu poradí – Liečba je jednoduchá. V meste vystupuje veselý klaun Pagliacci, choďte sa pozrieť na jeho vystúpenie, to by vás mohlo postaviť na nohy. Muž sa však rozplače a povie – Ale pán doktor, Pagliacci som ja....
Watchmen - Stránka 2 071808ewsallyblakebigot3.th Watchmen - Stránka 2 071808ewcomedianbigqv5.th Watchmen - Stránka 2 P21fx5.th
Watchmen - Stránka 2 P22mb1.th Watchmen - Stránka 2 P23vt4.th
O1: Spomienka Čašníčkinej mamy
O2: Spomienka Dr. Modrého (tá zakrvavená jazva na líci Watchmen - Stránka 2 998745 )
O3: Spomienka Sovy (Komediant je tak hore, viacej napravo a drží tú pušku na pleci)
O4: Maska vypočúva Molocha u neho v byte
O5: Pohreb Komedianta

Part 3 – Sudca všetkých zemí

V tomto pokračovaní príbehu sme u trafikanta, čo o všetkom vie, lebo predsa číta noviny Razz Počas príbehu je rozhovor prerušovaný výňatkami z jedného komixu, ktorý si tam číta mladý chalan pri stánku (bohužiaľ mi ušla pointa toho komixu Watchmen - Stránka 2 377283 čo číta). Ocitáme sa vo vládnej izbe Dr. Modrého a Čašníčky, ktorí sa hádajú a Čašníčka mu vlastne povie, že rozumie fungovaniu mechaniky a iných vecí, ale nerozumie človeku. Tak isto sa zoznamujeme s 1. manželkou Dr. Modrého, ktorá poskytuje interwiev do novín a hovorí, aký Dr. Modrý v skutočnosti je. Čašníčka uteká ku Sove a vyplače sa mu na pleci. Keď sa prechádzajú nočnými ulicami, napadne ich banda lupičov, ale pre nich je to len ako rozcvička, keď sú všetci lupiči na zemi, obaja sa zadychčane na seba s úsmevom pozrú. Medzitým má Dr. Modrý vystúpenie v jednej talkshow, kde ho ale vykoľají otázka ohľade jeho 1. ženy a v záchvate zúrivosti sa odteleportuje na vládnu základňu. Všetko sa okolo neho zvrhne, keď sa rozkríkne, že každý, kto pracoval s Dr. Modrým, zomiera na rakovinu a ešte keď mu vláda pripíše na dvere do izby, že Pozor, radiácia, tak to Dr. Modrého tak naštve, že sa teleportuje na Mars. Čašníčka sa po bitke s lupičmi rozlúči so Sovou, mysliac si, že sa udobrí s Dr. Modrým, ale šok prichádza, keď ju nepustia do izby a vlastne ju aj vyhodia. (Nie je Dr. Modrý, nemá tam čo robiť ani ona - argument vládneho generála Wink ) Scénu naruší Maska, ktorá spiacej Sove hodí noviny na posteľ a len tak povie, že ďalší z Minutemanov je z kola von. Vraciame sa k trafikantovi, ktorému doviezli čerstvé noviny a ktorý už len šokovane stojí a číta titulky – Rusi vpadli do Afganistanu. Na to je menší záber na prezidenta, kde sa musí rozhodnúť, či zaútočia, kedy a ako (moc sa do toho nevyznám, o čom bola reč, ale v jednoduchosti, Amerike hrozí nebezpečenstvo). Sme u Dr. Modrého na Marse a vidíme, ako v rukách drží starú foto, kde je on ešte normálny (nemodrý) so svojou 1. ženou Jane.
Watchmen - Stránka 2 112607backlot01bigng5.th Watchmen - Stránka 2 P32tv2.th
O1: Spomínaný trafikant a chlapec u stánku
O2: Je to scéna z tej hádky medzi Dr. Modrým a Čašníčkou
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty27.07.08 15:36

Part 4 – Hodinár

Táto celá časť je venovaná Dr. Modrému a jeho životu pred a po tom nešťastí, čo sa z neho stal Dr. Modrý. To jeho rozprávanie je však na prvý krát ťažko pochopiteľné, nakoľko má človek pocit, že stojíte na mieste a prešľapujete pár krokov dozadu a pár krokov dopredu nv jednom momente. Viem, určite to znie divne, ale pre predstavu – Dr. Modrý je na Marse a rozjíma sa nad fotkou, ktorú drží v ruke. Hovorí napríklad, že na Marse za 12 sekúnd bude padať dážď meteorov, ale zároveň hovorí, že pred 20 minútami opravoval hodiny v rodinnom sídle svojho otca keď mal 20 rokov. Takže, celý jeho jednoduchý príbeh spočíva v tom, ako chcel byť hodinárom, avšak po správach o Hirošime ho otec donúti vyštudovať fyziku. Samozrejme sa mu to podarí a dostane rôzne ocenenia, stretne sa s Jane, ktorej sľúbil opraviť hodinky, ktoré sa jej rozbili. Vyspia sa spolu a na druhý deň, keď sa Jane pýta na tie hodinky. Dr. Modrý si len zbehne po plášť, kde vo vrecku má tie opravené hodinky, avšak zabudol, že vbehol do komory na rozklad častíc. Keď všetci vedia, že tam zostal uväznený, a všetci vedia, že na 100% tam zomrie je tam scéna, kde Jane odchádza z miestnosti, lebo sa nemôže na to pozerať. Nastane výbuch a telo Dr. Modrého sa v tej komore rozplynulo. Konal sa pohreb, ale o pár týždňov na to sa po chodbách budovy prechádza nervová sústava s očami. Pár zamestnancov si myslí, že tam straší, ale to len Dr. Modrý získava naspäť svoje telo. Nakoniec sa teda z neho stane Dr. Modrý, nájde Jane a začnú znova spolu chodiť, ale aj tak to medzi nimi nie je 2x rúžové. Dr. Modrý je využívaný vládou a nasadzujú ho napríklad do vojny vo Vietname. Medzi jeho schopnosti patrí aj predpovedanie budúcnosti, zistí sa to hlavne pri tom, keď povedal, že vedel, že JFKennedy zomrie, načo sa ho Jane opýtala, že prečo tomu nezabránil. Neodpovedal. Hádky medzi nimi sa vyostrujú, lebo Dr. Modrý starne pomalšie ako Jane. Keď je už Jane naozaj moc stará, začne si Dr. Modrý s ešte len 15 ročnou Čašníčkou. Jane nakoniec od neho odíde a keď má Čašníčka 20, nasťahujú sa spolu do nejakého bytu a žijú tam spolu. Celkovo pocit z tohto Dr. Modrého je, že zanevrel na ľudstvo, alebo lepšie povedané, už nerozumie ľuďom, lebo zabudol, aké to je byť človekom. Trčí si na tom Marse, šťastný jak blcha, z piesku vďaka svojim schopnostiam si vystavia nejaký podivný dom a pozerá sa na dážď meteorov, o ktorom sa už zmienil na začiatku príbehu. Na konci je pekný citát od A. Einsteina:
Uvoľnenie atómovej energie zmenilo všetko, až na náš spôsob chovania....Riešenie tohto problému spočíva v srdci ľudstva. Keby som to bol vedel, radšej by som skončil ako hodinár.
Watchmen - Stránka 2 P41gr7.th Watchmen - Stránka 2 P42yc4.th Watchmen - Stránka 2 P43qm0.th
Watchmen - Stránka 2 P44ca3.th Watchmen - Stránka 2 P45ua6.th
O1: Komora na rozklad častíc a Jon (budúci Dr. Modrý) v nej
O2: Rozklad jeho tela
O3: Scéna, kedy chodí iba nervová sústava po chodbách Razz
O4: Zjavenie kompletného Dr. Modrého v budove (to je po tých pár dňoch, odkedy pobehoval len ako sústava)
O5: Dr. Modrý je nasadený vo Vietname (aj s Komediantom, poznámka na okraj)

Part 5 – Strašná súmernosť

Sme v dome Molocha. Zobudí sa a pobehuje po dome so zbraňou, lebo sa mu zazdalo, že niekoho počul. Nemýlil sa, keď na neho spoza chladničky vybehne Maska. Znova ho svojským spôsobom vypočúva, lebo Maska má teóriu, ktorú si vyvodil z Komediantových slov, z príbehu, ktorý mu Moloch predtým vyrozprával. Avšak Moloch nič nového nevie, tak ho znova nechá žiť. Výpisky z denníka Masky, kde uvažuje nad zvyšnými Komediantovými slovami a komentuje mesto NY. Stretávame sa tu aj dvoma vyšetrovateľmi, ktorí tentokrát sú pri prípade, kedy otec zo strachu pred 3. svetovou zabil celú rodinu a nakoniec aj seba. Nasleduje scéna s Krasoňom. Rozpráva sa so svojou sekretárkou o tom, ako nemá nepriateľov a jeho mladá sekretárka má také reči, že je jasné, že sa teší životu, ktorý má. Jej život ale veľmi rýchlo zhasne, keď ich zrazu napadne ozbrojený muž, zabije ju, chce zabiť aj Krasoňa, pobijú sa a atentátnik nakoniec zomiera, lebo zhltol kapsulu s jedom, takže Krasoň nevie, kto ho chcel zničiť. Tieto udalosti, plus s článkami o tom, ako sa chovať počas atómového výbuchu sú vo všetkých novinách a my sa zase stretávame s trafikantom a jeho kamarátom, čo si číta pokračovanie pirátskeho komixu (už znova Rolling Eyes ) Príbeh narušia aj Sova a Čašníčkou, kde sa Sova ponúkne, že Čašníčku ubytuje u seba, lebo po tom, čo ju vyhodili, nemá kde bývať a za matkou ísť nechce. Sova sa podľa chovania a aj kresby správa čudne, ale prečo, to zatiaľ nik nevie. Prísľub nejakej poriadnej akcie je v scéne, kedy niekto zavolá našim dvom vyšetrovateľom a dá im tichý bonz na Masku. Zatiaľ ničnetušiaca Maska si prečíta odkaz od Molocha, že má za ním ihneď prísť. Po ceste k nemu domov zabije jedného násilníka, ktorý chcel okradnúť a znásilniť nejakú ženu. Komentuje to slovami: Niekedy je noc ku mne štedrá....Keď príde za Molochom, zistí, že je už dávno mŕtvy a keď sa do toho ozve aj polícia, dôjde mu, že to bola pasca. Komando sa vrúti dovnútra, strhne sa boj, kde Maska zraní 4 mužov a podarí sa mu pomocou ohňa a spreja zneškodniť aj ostatných. Pri úniku výskokom z okna však padne do rúk dvom vyšetrovateľom, ktorí dostali ten anonymný typ. Maske strhli nazúrení policajti masku a prvý krát sa vlastne zoznamujeme s človekom, ktorý je pod ňou
Watchmen - Stránka 2 P51gh9.th Watchmen - Stránka 2 030608rorschachswatbigij9.th
O1: Atentátový útok na Krasoňa
O2: Maska sa hrá so zápalkami Razz

Part 6 – Priepasť sa tiež pozerá

Celá táto časť je venovaná Maske, alebo v civile človeku nazývaným Kovacsom. Je v base a zaoberá sa ním psychoanalytik Dr. Long. Má nejakú utkvelú predstavu, že ho z toho jeho stavu dokáže vyliečiť (vraj má Kovacs iba stav hlbokej depresie, inak je to dobrý človek Razz ). V nasledujúcich riadkoch budem písať jeho pravé meno, až potom budem písať jeho prezývku, neskôr pochopíte prečo Wink Dr. Long sa snaží dopátrať, že kedy sa u neho prejavila Maska. Dr. Long je inak optimista, ale to sa čoskoro zmení. Dozvedáme sa, že Kovacs bol nechcené dieťa a jeho matka bola prostitútka, ktorá ho len týrala. Po incidente, kde malý Kovacs napadol starších chlapcov (ktorý ho šikanovali, poznámka na okraj) tak, že jedného oslepil a druhého dohrýzol až do kosti, ho presunuli do nápravného ústavu. Aj keď to bol neskutočne tichý chalan, mal vynikajúce známky a prosperoval. Keď sa dozvedel, že mu niekto zabil matku, vraj povedal len – Skvelé. Keď mal 18, išiel z ústavu pracovať do textilnej spoločnosti, kde sa zoznámil so špeciálnou bielou látkou, ktorá mení na sebe čierne fľaky ako lávová lampa a nikdy sa nespoja do jedného celku. Dozvedáme sa, že žena, ktorá túto látku vrátila s tým, že sa jej nepáčila, zavraždili, a to tak, že sa jej nikto nesnažil ani pomôcť, dokonca sa susedia aj prizerali. Vtedy sa Kovacs rozhodol hrať na hrdinu. Dr. Long si myslí, že už vtedy sa z Kovacsa stala Maska, ale to nie je pravda. Scéna vo väzení. Nikto Kovacsa nemá rad, veď kto aj hej, keď polovicu z nich tam poslal on sám. V jedálni sa strhne bitka a Kovacs je poslaný na samotku. Kovacs je inteligent, vie, že Dr. Long sa o neho zaujíma iba preto, lebo je to slávny väzeň, ktorého ak uzdraví, získa prestíž uznávaného doktora. Tak s ním začne hrať hru, pri ktorej sa z optimistického Dr. Longa stáva pomaly uzlíček nervov. Prezradí mu, že aj keď pobehoval v maske, nebola z neho Maska, len sa na ňu hral. Prečo? Lebo vinníkov nechával nažive. Spomenie Komedianta, lebo ho už v tom čase obdivoval. Nebol to človek, čo sa na niekoho hrá s maskou na tvári, on BOL Komediant. Nasleduje posledné sedenie. Kovacs si po x-tý krát pozerá atramentové machule na papieri. Dr. Long vyzerá mierne na nervy, hltá prášky, pohádal sa so ženou a teraz sedel s človekom, ktorý mu mal konečne prezradiť tajomstvo zrodu Masky. Pri jednej tejto machuli hovorí, že mu pripomína rozseknutú hlavu psa. Keď sa Dr. Long pýta, že kto to urobil, Maska povie – Ja. Ako Kovacs mal prípad uneseného dievčatka, za ktoré pýtali výkupné, ale márne, rodičia boli chudobní ako kostolné myši. Kovacs im sľúbil, že ju nájde a vráti im ju živú a zdravú. Rozhodol sa radikálne zasiahnuť a zničil 14 ľudí, dokým sa dopracoval k 15-temu človeku, ktorý mu povedal, čo potreboval. Prišiel za súmraku na miesto, kde sa na dvore bili dvaja psy o kosť. Vlámal sa do domu a po prvej prehliadke je jasné, že dievčatko je už mŕtve, lebo našiel len jej spálené oblečenie v kachliach. Potom vidíme, ako ide do kuchyne a berie si sekáčik na mäso. Kovacs opisuje, ako s prvým seknutím začala prvýkrát dýchať aj Maska. Neskoro večer prichádza domov chlap, a zisťuje, že niečo nie je v poriadku, lebo ho neprišli privítať jeho štvornohý miláčikovia. Keď si všimne vylámaný zámok a vojde dovnútra, zrazí ho k zemi prvá mŕtvola psa. Chlap začne vrieskať a v tom ho k zemi tlačí už druhý mŕtvy pes. Potom nasleduje scéna, ako ho Maska bez slov spúta, zatiaľ čo chlap sa dušuje, že on nič s tým dievčatkom nemá (pričom mučiace nástroje v kuchyni hovoria čosi iné) a potom pred neho hodí pílku. Chlap nechápe, čo sa deje, keď zrazu kde sa vzal, tu sa vzal kanister s benzínom v rukách Masky. Chlap sa priznáva, že dievčatko zabil, naporcioval a nejaké kusy mäsa potom hodil psom. Maska po celý ten čas je ticho a nakoniec sa pozerá na „ohníček“ ktorý rozpútal škrtnutím zápalky. Kovacs skončí rozprávanie, vedú ho na samotku a môžeme vidieť, ako si Dr. Long zúfalo skladá hlavu do dlaní. Keď príde domov, má návštevu, ktorá sa ho pýta na „toho slávneho väzňa“ a „pošahanca“ a pod., pýtajú sa ho, že aké trafené historky mu povedal, načo im Dr. Long povie stručne príbeh o dievčatku. Návšteva náhle odíde, manželka od neho odíde a Dr. Long zostane sám, pozerajúc sa na atramentovú škvrnu. Tu je tá zmena toho doktora, lebo toto si pre seba hovorí – Chcem v tom vidieť rozkvitnutý strom a kvety, ale nemôžem. Vidím v tom mŕtvolu prejdenej mačky, ktorú zvnútra zožierajú červy, ktoré sa v snahe dostať von, hmýria nechutne pod kožou....

Obrázky k tejto part som nenašla, takže skutočnú tvár masky spoznate až na plátne Razz

Toto je teda len polovica príbehu, určite sem hodím aj zvyšok, ale neviem kedy Wink ale budem sa snažiť Wink
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Watchmen - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Watchmen   Watchmen - Stránka 2 Empty

Návrat hore Goto down
 
Watchmen
Návrat hore 
Strana 2 z 6Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Herci :: Jeffrey Dean Morgan-
Prejdi na: