Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Faith

Goto down 
+11
Ewis
Soniq
calla
Kacena222
sonca12
Madlen
wiktoriano
Mason
Mystic
Faith
dion-fortune
15 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Faith   Faith Empty06.08.08 23:15

Upozornenie: Poviedka vychádza z niekoľkých spoilerov známych o prvej epizóde štvrtej série, no sú to len útržky údajov prenesených do deja.
Obsah: Dej poviedky sa odohráva tri mesiace po strhujúcom finále tretej série, kde sa Sam musí vyrovnať s faktom, že nie všetko má svoje vysvetlenie a občas ani viera nie je dosť. Dean je von z pekla, no je pripravený akceptovať to, ako sa z neho dostal? Navyše sa na scéne objaví ich starý nepriateľ a bratia sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve. No získajú aj nového spojenca, ktorý im pomôže porozumieť nezrozumiteľnému. Čo všetko musia zažiť a čím všetkým musia prejsť až si obaja uvedomia ako dôležitá je ich bratská láska a súdržnosť? Podarí sa im prekonať jednu z najťažších prekážok v ich živote alebo toto bude ich koniec? Ow a spomenula som, že Sam už viac nebude jediný so špeciálnymi schopnosťami?

Faith


"Faith is the substance of things hoped for, the evidence of things not seen. Blessed are those who have not seen and yet believe."


Deň čo deň sa prebúdzame do sveta plného záhad a tajomstiev, malých i veľkých prekvapení, do sveta našich želaní. Sledujeme západ slnka, cítime vietor vo vlasoch, počujeme štebot vtákov. No my sa nezastavíme, aby sme si vychutnali krásu týchto javov. Ponáhľame sa ďalej, neuvedomujúc si, že smerujeme odnikadiaľ nikam. Kedysi dávno ľudia videli zázraky vo všetkom, čo nevedeli vysvetliť. Dnes nám veda ponúka vysvetlenie takmer na všetko a veci strácajú svoje čaro. Už sa nekonajú plavby na koniec sveta, blesk nám už dávno nenaháňa strach a dúha už viac neskrýva poklad na svojom konci. Dnes veríme len v to, čo môžme vidieť na vlastné oči, zabúdajúc, že sme už vekom oslepli. Nie je pravda, že sa zázraky nedejú, len my ich hľadáme na nesprávnych miestach. Mladý človek, ktorý dá prednosť štúdiu pred drogami či slobodná mamička, ktorá ma dve práce a aj tak si nájde čas, ísť na futbalový zápas svojho syna, to je zázrak. Až konečne pochopíme, čo znamená slovo viera a rozhodneme sa prebrať z tej nočnej mory zvanej život súčasnosti, tak uvidíme zázraky všade okolo. A možno po prvýkrát naozaj porozumieme slepcovi, ktorý povedal „Ja vidím.“...

Prológ

“Letting him die would be the same as killing him.”


Sam ležal na posteli a zamyslene hľadel na strop. Boli to už tri mesiace odkedy videl ako pekelný pes trhá deanovo telo a ťahá ho do pekla. Napriek všetkej jeho snahe, ho nedokázal zachrániť. Keď si uvedomil, že je odolný voči Lilithinej moci, preklial sám seba. Mal poslúchnuť Rubi a naučiť sa ovládať svoje schopnosti. Všetko mohlo byť inak ak by nebol taký hlúpy a zbabelý. Myslel, že brata zachráni ak sa bude venovať výskumu, že v nejakej knihe sa určite nájde riešenie. Nemal byť tak naivný. Lovci sa už po celé storočia snažili nájsť spôsob ako zlomiť dohodu s démonom. Ako mohol veriť, že práve on ho nájde? Nemal hľadať tam, kde všetci ostatní. Mal skúsiť preskúmať doposiaľ neznáme teritórium. Veď koľko ľudí má špeciálne schopnosti a ešte aj roky skúsenosti s nadprirodzenými javmi? No zlyhal. Po všetkých tých sľuboch, ktorými Deana ubezpečoval, že on nedovolí, aby šiel do pekla, nedokázal spraviť nič iné, len sa pozerať na to, ako zomiera. Sam stále upieral svoj pohľad na strop. Všimol si, že sú na ňom rôzne škvrny. Nechcel už viac myslieť na to, čo sa stalo a tak ich začal rátať. 14. Toľko ich bolo. Sam si povzdychol a rozhliadol sa po izbe hľadajúc niečo, čo by zamestnalo jeho myseľ. Potreboval ostať hore. Nechcel zaspať. Až príliš sa bál toho, čo by mohol uvidieť vo svojich snoch. Navyše ak by zaspal, možno by sa prebudil a zistil, že posledných 32 hodín nebolo skutočných, že sa mu to všetko len snívalo. Srdce mu stislo v hrudi a on vstal. Potichu ako myška prešiel k vedľajšej posteli a ubezpečil sa, že jeho brat je ešte stále tu. Keď videl jeho pravidelne dvíhajúcu sa hruď, vydýchol si. Práve, keď sa chcel vrátiť späť do svojej postele, tak sa deanov dych zrýchlil a začal sa hádzať na posteli. Sam k nemu okamžite pribehol a potriasol ním. Dean sa zobudil a vystrašene pozrel na Sammyho. Ten sa len slabo usmial a brata objal. Šokujúco sa Dean neodtiahol, ale objatie opätoval. V bratovom náručí sa Dean ukľudnil pomerne rýchlo, no Sam ešte nechcel, aby tá chvíľa pominula. Vďaka blízkosti ich tiel mohol cítiť ako Deanovo srdce prudko bije a ten pocit bol tak upokojujúci, že Sam sa nebál zavrieť oči a zaspať. Dean si uvedomil, že Sam ho potrebuje mať na blízku tak veľmi ako on jeho, ak nie viac. Preto sa na posteli posunul a urobil tak miesto pre brata. Obaja sa ponorili do ríše snov spoločne. Možno to znie šialene či smiešne, že si dvaja dospelí chlapi ľahli spolu do postele, no potom všetkom čím si prešli sa im nemôžme čudovať. Obaja našli miesto, kde sa cítili bezpečne, kde ich viac netrápili nočné mory, kde si mohli konečne pokojne odpočinúť… Jeden vedľa druhého, tak ako keď boli malí, nerušene spali. Okrem rádia, ktoré takmer nepočuteľne hralo, bolo v celej miestnosti ticho. Pieseň Boba Dylana oboch bratov vyprevádzala, keď opúšťali tento svet a odchádzali na miesta im zatiaľ neznáme.

Mama, take this badge off of me
I can't use it anymore.
It's gettin' dark, too dark for me to see
I feel like I'm knockin' on heaven's door.

Knock, knock, knockin' on heaven's door
Knock, knock, knockin' on heaven's door
Knock, knock, knockin' on heaven's door
Knock, knock, knockin' on heaven's door

...


Naposledy upravil dion-fortune dňa 07.08.08 13:53, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore Goto down
Faith
Winchester
Winchester
Faith


Počet príspevkov : 1897
Age : 33
Bydlisko : Mars
Registration date : 23.02.2008

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty06.08.08 23:27

hrozne som sa lakla, ked som videla ten nazov affraid velmi zaujimave teda Faith 312566
sa mi paci ten uvod. zaujimavo a pravdivo je to tam a ten prolog... mas pravdu, znelo to sialene az smiesne,ked som si predstavovala,ako oni dvaja vedla seba lezia, no zaroven ma taka myslienka upokojovala. ze su spolu a som rada, ze sa Dean neodtiahol... velmi pekne si to napisala. som zvedava, o com bude teda tato poviedka,pretoze zaciatok ma velmi zaujal...lebo teda z obsahu viem,o com bude a znie to fakt ze WOW. ale tak este si pockam,ci bude nejake trapenicko Faith 284389 Faith 104346
Návrat hore Goto down
http://kristenstewart.sk
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty06.08.08 23:33

no si raz zartovala, ze chces byt v mojej poviedke, tak tu to mas Laughing Laughing Laughing Laughing no a som velmi rada, ze sa paci Faith 170639 ono toto bude opat nieco dlhodobe podobne ako secrets a awakening, takze mate sa na co tesit a pravdepodobne aj nejake to mucenicko 603 ale to si este nie som ista....

no a ta scena s nimi v posteli, proste sa mi to tam hodilo ono je to trocha divne -trocha viac divne, ale tak obaja sa strasne boja jeden o druheho a takto mozu kludne odpocivat, kedze citia pritomnost toho druheho. ale vsak ono ich to prejde 601 601 601
Návrat hore Goto down
Faith
Winchester
Winchester
Faith


Počet príspevkov : 1897
Age : 33
Bydlisko : Mars
Registration date : 23.02.2008

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty06.08.08 23:39

hej,spominam si na to, ale ako hlavny nazov, to je cest Very Happy Very Happy Very Happy
no secrets & awakening priam zboznujem, takze u mna mas podporu jasnu. som si ista, ze tato poviedka bude rovnako dobra, ako ostatne,lebo ty jednoducho nevies pisat zle Wink
hej, je, ale mas pravdu. taka chvilocka, ked su si tak nesmierne blizko a ked je Dean von z pekla nezaskodi. a pripada mi to strasne mile a az dojemne, ze konecne nejaky prejav citu a lasky, co u nich nie je zvykom Wink
Návrat hore Goto down
http://kristenstewart.sk
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty07.08.08 10:20

dakujem krasne 603 no a ono bude este par hugov a ked sa vratim k tomu, co sa vlastne stalo pred tymi 32 hodinami a mozno opisem aj to, cim si presiel dean a Sam pocas tych troch mesiacov, tak pochopite, ze to bolo uplne normalne, ze spali v jednej posteli 703
Návrat hore Goto down
Mystic
Pocestný duch
Pocestný duch
Mystic


Počet príspevkov : 148
Age : 34
Bydlisko : Senica
Registration date : 24.07.2008

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty07.08.08 11:07

Shocked začína to nadmieru pekne, to sa musí uznať. Mne ani tak neprišla ta idea bratov spolu v posteli smiešna alebo divná pokým si to tam nespomenula, ale to je asi vec osobného názoru. Inak dosť ma prekvapila knocking on heaven´s door na konci, lebo mi akurát vyhrávala, keď som to čítala... zaujímavá náhoda Very Happy
čo sa týka čitateľnosti, tak tá je veľmi dobrá, len by som trošku viac odstavcov robila, lebo inak sa v tom človek trošku stráca. Ale zase na druhú stranu máš talent zaujať, tak sa človek k tomu dokáže prikovať, že sa nestratí.
Teším sa na pokračovanie:D
Návrat hore Goto down
http://www.mysterygirl.xf.cz
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty07.08.08 12:35

dakujem a neboj odseky budu, len v tomto zaciatku som ich nechcela mat. pracuje sa pilne na prvej kapitole, takze dnes ju tu budete mat a som zvedava, co na to teda poviete Faith 999804 bude to moj pohlad na udalosti z posledneho dielu a dost mi to dava zabrat 603 ale uz aspon mam odseky Laughing tak snad to bude prehliadnejsie Very Happy
Návrat hore Goto down
Mason
Winchester
Winchester
Mason


Počet príspevkov : 1363
Age : 41
Nálada : Mnohem lepší
Registration date : 14.05.2008

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty07.08.08 12:41

No. Doufám, že je to vš myšleno v obraze bratrské lásky a ne jinak:) Jsem zvedavý co bude dál, jen by to chtělo víc dialogu Very Happy
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty07.08.08 13:18

preboha len to nie, ja som tvrdy odporca wincestu. a dialogy budu trocha neskor, teraz to bude skor o opisoch ich pocitov, ale rozhodne budu aj dlhe rozhovory. mnohe aj s novou postavou, ktora sa nam coskoro predstavi a v prave jej rozhovor s deanom bude jednym z klucovych pre tuto poviedku. a dakujem za podporu mason Faith 891817

edit: no a teraz vás všetkých prosím, aby ste si pozreli toto video

Supernatural : Send Me An Angel

kód:
http://www.youtube.com/watch?v=XxdT7xOQM7E
ciastocne ma inspirovalo pri pisani tejto casti a tu piesen som mala pustenu pocas celeho pisania. please enjoy first chapter Faith 103511

ps: POV-point of view, cize z akeho pohladu je to pisane


Naposledy upravil dion-fortune dňa 07.08.08 13:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty07.08.08 13:51

Chapter 1- In the absence of miracles


“If you gonna have faith, you can’t just have it when the miracles happen, you have to have it, when they don’t.”


Pred troma mesiacmi, New Harmony, Indiana, polnoc, Dean POV


Práve som skončil rozprávať, keď ručička prešla dvanástkou a môj čas vypršal. Miestnosťou sa niesol zvuk odbijajúcich hodín a s každým úderom mi zovrelo srdce v hrudi. Nedokázal som odtrhnúť pohľad od starožitnosti oznamujúcej môj koniec. V tých posledných sekundách sa mi zrútil svet.

Viete ako sa hovorí, že tvárou tvár smrti sa vám pred očami premietne celý život? Nuž je to pravda. Aj ja som mal možnosť vrátiť sa v spomienkach do minulosti plnej bolesti, no i nehy a lásky.

Posledný večer, kedy som s mamou dával Sammymu dobrú noc a cítil sa bezpečne v otcovom náručí a potom neskôr videl ako môj domov horí v plameňoch, ktoré si vzali osobu darujúcu mi život. Keď som sa ráno prebúdzal v kolíske vedľa brata, lebo len tam som dokázal pokojne zaspať. Keď som s otcom trénoval strieľanie a trafil všetky z fliaš. Keď som Sammymu povedal pravdu o tom, čo robíme. Keď som dostal amulet, ktorý som si už nikdy nedal dole. Keď som Sama odviezol na autobusovú stanicu a dal mu zbohom na celé dva roky. Keď otec zmizol a ja som sa vrátil pre brata. Keď sme ho potom našli, len aby sme ho mohli už navždy stratiť. Keď mi Sammy zomieral v náruči. Keď som ho mohol vidieť opäť na nohách a po veľmi dlhej dobe ho tuho objal...

Každý úsmev, ktorý sa objavil na bratovej tvári, každá slza, ktorú vyronil. Tváre ľudí, ktorých som zachránil, i tých, ku ktorým som prišiel neskoro. To všetko som mal živo pred očami. Otcove slová pred smrťou, keď mi povedal, ako hrdý je, mi zneli v ušiach. Samové slová o tom, že už od detstva chcel byť ako ja im robili ozvenu a ja som tam len bezmocne čakal na tú chvíľu, keď hodiny odbijú poslednýkrát.

Pozrel som na brata stojaceho predo mnou a jeho oči plné sĺz ma prosili o pomoc. Vedel som, ako veľmi trpí, ako zmätený je a hoci som sa v tej chvíli chcel zrútiť, ostal som preňho silný. Potlačil som vlastnú bolesť do úzadia a len na prázdno preglgol, pripravujúc sa na to, čo príde. Bratovi som venoval posledný smutný úsmev, snažiac sa ho upokojiť. Rozmýšľal som, či mám ešte niečo povedať, keď sa ozvala Rubi. No nestihol som si ani poriadne uvedomiť, čo vravela, keď som ho začul. To zavitie pekelného psa mi na malý moment ohlušilo všetky zmysly, no ja som sa stále snažil svoj strach maskovať. Ostatní ho však nepočuli a tak som ich varoval. Brat sa ma spýtal, kde sa tá príšera nachádza a ja som len pozrel k stoličke, pri ktorej na mňa cerila svoje ostré zuby. Všetci sme začali utekať ako sa na mňa vrhol. Zúfalo sme sa snažili získať ešte trocha času, no všetko už bolo marné.

Príliš neskoro som si uvedomil, že Lilith posadla rubino telo a tak sme sa ocitli v rukách nepriateľa. Zaplavila ma hrôza z toho, že to môže znamenať aj smrť pre brata. Pohľad na Lilith, ako ho bozkáva ma vydesil viac, než čokoľvek iné. Sarkazmus ma však neopustil a tak som sa pokúsil odpútať jej pozornosť od brata, čo sa mi v podstate podarilo. Ibaže to znamenalo, že vpustila dnu svoje domáce zvieratko. Vydesene som pozrel na Sammyho ako sa dvere otvorili a potom zacítil už len tesáky pekelného psa, ktoré ma ťahali so sebou tam dole.

V mysli sa mi vynoril text pesničky Send me an angel od Scorpions a ja som pokorne prijal svoj osud. Vedel som, že ma nič pekné nečaká, no tá pomalá melódia ma upokojovala a jej slová mi dodávali nádej.

The wise man said just walk this way
To the dawn of the light
The wind will blow into your face
As the years pass you by
Hear this voice from deep inside
Its the call of your heart
Close your eyes and your will find
The passage out of the dark

Jeden múdry muž mi povedal, choď touto cestou
tam kde začína svetlo
vietor ti bude viať do tváre
Ako ubiehajú roky
počúvaš hlas z hĺbky
Je to volanie tvojho srdca
Zavri oči a potom nájdeš
cestu von z tmy

Here I am
Will you send me an angel
Here I am
In the land of the morning star

Ja som tu
a ty mi zošleš anjela
a ja som tu
v krajine ranných hiezd

The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns

Jeden múdry muž mi povedal, nájdi si svoje miesto
V oku búrky
hľadaj ruže pozdĺž cesty
len dávaj pozor na tŕne

Here I am
Will you send me an angel
Here I am
In the land of the morning star

Ja som tu
a ty mi zošleš anjela
a ja som tu
v krajine ranných hiezd

The wise man said just raise your hand
And reach out for the spell
Find the door to the promised land
Just believe in yourself
Hear this voice from deep inside
Its the call of your heart
Close your eyes and your will find
The way out of the dark

eden múdry muž mi povedal, tak zdvihni hlavu
a pokús sa kúzliť
Nájdi dvere do krajiny nádeje
Iba si musíš veriť
Počúvaj hlas z tvojho vnútra
Je to volanie tvojho srdca
Zavri oči a potom nájdeš
cestu von z tmy

Here I am
Will you send me an angel
Here I am
In the land of the morning star
Here I am
Will you send me an angel
Here I am
In the land of the morning star

Ja som tu
a ty mi zošleš anjela
a ja som tu
v krajine ranných hviezd
Ja som tu
a ty mi zošleš anjela
a ja som tu
v krajine ranných hviezd


Dnes tu so mnou nebol žiaden anjel, žiadna vyššia moc, ktorá by ma zachránila. Dnes sa nestane žiaden zázrak. No aj keď som cítil ako strácam dych, ako moje srdce prestáva tĺcť, aj vtedy som sa nechával unášať tónmi piesne, lebo len ona a Sam mi dodávali silu sa nezlomiť. Až keď som sa ocitol na tom mieste zvanom peklo, som podľahol panike. Bol som tam sám, zavesený na retaziach, ktoré sa bolestivo zabárali do môjho tela. Nikto nemohol počuť môj krik, nikto mi už nemohol pomôcť. To čoho som sa najviac bál sa vyplnilo. Ostal som opustený, ticho trpieť...
Návrat hore Goto down
Mystic
Pocestný duch
Pocestný duch
Mystic


Počet príspevkov : 148
Age : 34
Bydlisko : Senica
Registration date : 24.07.2008

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty07.08.08 14:06

Shocked Shocked Shocked nadherne, krasne, uzasne a skvele I love you deanove spomienky na detstvo a minulost, hlavne to ako spal so sammym v koliske ma uplne dostali. a hlavne to rozprávanie v prvej osobe tomu dava taky nadych skutocnosti, co som v poviedkach uz dlho nezazila Faith 103511 a ze som od nich poriadne zavisla... precitala som to jednym dychom, zapracovali na mne zimomriavky a teraz nemam slov na dostatocne dobry komentar... ze by som bola v nebi?
Faith 103511 Faith 103511 Faith 103511
Návrat hore Goto down
http://www.mysterygirl.xf.cz
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty07.08.08 14:25

heh dakujem velmi pekne Faith 92299 Faith 92299 Faith 92299 som ohromne rada, ze ta poviedka zaujala Faith 49896 Faith 49896 Faith 49896 Faith 49896 a coskoro sa mozte tesit na pokracko Faith 284389
Návrat hore Goto down
wiktoriano
Winchester
Winchester
wiktoriano


Počet príspevkov : 2781
Age : 35
Bydlisko : No niekde
Nálada : Nemám na nič čas čo je zaujímavé kedže celé dni nič nerobim...
Registration date : 05.04.2008

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty07.08.08 15:56

je to krásne 702 už zase si ma dojala, ten začiatok ako aj táto druhá časť, vieš krásne opísať pocity Faith 335560 jednoducho nemám slov
Návrat hore Goto down
http://sashanovely.blog.cz/
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty07.08.08 20:09

jeeej dakujem wiktoriano Faith 92299 Faith 92299 Faith 92299 velmi ma tesi, ze sa ti poviedka paci Faith 258431 Faith 258431 Faith 258431
Návrat hore Goto down
Faith
Winchester
Winchester
Faith


Počet príspevkov : 1897
Age : 33
Bydlisko : Mars
Registration date : 23.02.2008

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty08.08.08 7:19

ty si trafila moju oblubenu piesen... Very Happy velmi sa mi paci nazov, aj ten zaciatok a potom... potom som sa uz ani nepohla,len som citala a do oci sa mi valili slzy. ako napisala Mystic, to pisanie v prvej osobe tomu dodalo pocit skutocnosti. Velmi pekne si to napisala...tie spomienky. Ja som sa nikdy nezamyslala nad tym, ako to asi prezival Dean, co teraz nechapem,preco. Ale tvoje pokracko mi to nejak tak ozrejmilo a myslim, ze presne nad tym premyslal aj Dean. bolo to smutne a krasne zaroven. Boze, Dion, dalsia krasna poviedka. Idem do prace so slzami v ociach, mas ma na svedomi. 603 ale fakt nadhera, sklanam sa pred tebou Faith 104346
Návrat hore Goto down
http://kristenstewart.sk
Mason
Winchester
Winchester
Mason


Počet príspevkov : 1363
Age : 41
Nálada : Mnohem lepší
Registration date : 14.05.2008

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty08.08.08 8:53

No. vypadá to zajimave. Sice je tam na me málo dialogu, ale veřím, že se to lepší a Deanovi vzpomonky jsou pekné, jen doufám, že mu je nikdo nesebere:)
Jen mi tam trošku vadí, že často používáš slovo ked som.
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty08.08.08 11:05

Faith: dakujeeeem 603 603 603 to vies, Sama som vybavila v inej poviedke a nechcela som pisat dvakrat o tom istom a tak som to spravila z deanovho pohladu tentokrat Very Happy

mason: to ked som tam bolo pouzivane zamerne v tom jednom odstavci, no a v najnovsej casti uz bude aj dialog 703 ja vacsinou pisem poviedky, kde je dialogov viac, ale tuto sa mi doteraz nehodili. no neboj, urcite ich este bude dost 601
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty08.08.08 13:25

Chapter 2- Gone


„There was a hundred times I could have said it, millions of perfect moments I let go, because I thought he would be there forever, but now, there will never be the chance.“


Pred dvoma mesiacmi, Cincinnati, Ohio, poludnie

Sam sedel v jednom z najlepších lokálnych fast foodov. Habanero bolo preslávene svojimi burritos a on si pozorne prezeral ich širokú ponuku ako sa približoval k objednávaciemu pultu. Nakoniec zvolil burrito Mad Max, čo bola opekaná ryba s pinto fazuľou, ryžou a zeleninou. Keďže kuchyňa bola situovaná hneď za objednávacím pultom mal možnosť sledovať ako sa jeho jedlo pripravuje. Po chvíli už sedel pri jednom zo stolov a vychutnával si obed. Vtom si k nemu prisadlo mladé dievča. Mohla mať okolo 25 rokov, ale v jej očiach sa nachádzalo priveľa bolesti na niekoho tak mladého. Slabo sa naňho usmiala a predstavila sa.
„Ahoj. Ja som Faith, Faith Lancasterová.“
„Sam, Sam Winchester.“ Prívetivo jej odpovedal Sam, no neusmial sa.
„Ja viem. Ellen mi o tebe povedala.“ Sam na ňu prekvapene pozrel.
„Ellen Harvellová?“
„Áno, ona. Vraj jej volal Bobby. Bojí sa o teba a nechce, aby si bol sám. Povedal, že môžeš spraviť nejakú hlúposť a potrebuješ, aby na teba niekto dal pozor.“ Sam cítil ako v ňom rastie hnev.
„Ó vážne? A čo s tým máš ty? Hádam mi neposlali na pomoc nejakú školáčku.“ Myslel, že ju tým vyprovokuje, no dievča sa len naďalej smutne usmievalo.
„Vlastne som sa ponúkla sama, že prídem. Vieš prešla som niečím podobným a rozumiem ti viac ako ktokoľvek iný.“ Sam sa na ňu pozornejšie pozrel.
„Vážne?“
„Pozri, aj ja som stratila blízku osobu. Viem, že si teraz vyčítaš, že si ho nezachránil, že si sa mal snažiť viac. Ľutuješ koľko si mu toho nepovedal a myslíš si, že je strašne nefér, že už tu nie je, že si nezaslúži horieť v pekle, potom všetkom, čo vykonal.“ Sam bol šokovaný. Faith dokázala presne opísať ako sa cítil.
„Koho... Koho si stratila ty?“ opatrne sa spýtal.
„No kde začať, však? Oboch rodičov som stratila pri autonehode, keď som bola ešte malá. Vyrastala som so starou mamou, no aj tá sa pred pár rokmi pobrala na druhý svet. Najviac ma však asi zasiahla smrť muža, ktorého som milovala. Nikdy som sa mu nezverila, čo cítim a dodnes ma to trápi. Asi som čakala na tú správnu chvíľu, ale keď som videla ako ho trafila guľka a on padá mŕtvy na zem, uvedomila som si, že som všetky správne chvíle premrhala. Bolo pre mňa nesmierne ťažké zmieriť sa s tým, no nejakým zázrakom sa mi to podarilo. Nebudem ti klamať, Sam. Tá bolesť nezmizne. Viem, že ľudia vravia,čas zahojí všetky rany, no nie je to pravda. Bolesť zo zrady, z oklamania ... také sa rokmi vytratia. No bolesť zo straty milovanej osoby je večná. Len sa s ňou naučíš žiť.“ Sam prikývol a otvoril sa jej. Ani sám nevedel prečo. Možno to bolo kvôli tým láskavým očiam, prívetivému hlasu alebo možno preto, že sa jednoducho o tom potreboval porozprávať.
„ Ja len... cítim sa tak prázdny. Akoby som sa už nikdy nemal smiať. Odrazu nič nedáva zmysel, ja som mu nikdy nepovedal ako veľa pre mňa znamená. Neznášal tie Hallmark momenty ako ich on volal, no aj tak si myslím, že som mu mal povedať... ja...“ Faith mu len podporujúco stisla ruku. Niekoľko minút tam ticho sedeli a potom sa pobrali do motela.

This world will never be
What I expected
And if I don't belong
Who would have guessed it
I will not leave alone
Everything that I own
To make you feel like it's not too late
It's never too late

Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's never too late

No one will ever see
This side reflected
And if there's something wrong
Who would have guessed it
And I have left alone
Everything that I own
To make you feel like
It's not too late
It's never too late

Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's never too late

The world we knew
Won't come back
The time we've lost
Can't get back
The life we had
Won't be ours again

This world will never be
What I expected
And if I don't belong

Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's never too late
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's never too late (It's never too late)
It's not too late
It's never too late


Sam bol príliš zlomený, príliš stratený. Nebol pripravený čeliť svetu sám a tak s ním jeho nová kamarátka ostala po celý mesiac. No dni pomaly ubiehali a on sa zmieroval s tým, čo sa stalo. Až nastal čas rozlúčky. Vymenili si telefónne čísla a sľúbili si, že ostanú v kontakte. Sam bol však novým človekom. Strata brata ho veľmi zmenila, no ako sa hovorí, čo ťa nezabije, to ťa posilní...


pozn.a.:
Habanero je skutočne fast food v Cincinneti
kód:
http://cincinnati.citysearch.com/profile/11346512/cincinnati_oh/habanero.html
a naozaj ponúkajú Mad Max.

Pinto fazuľa je typická pre Ameriku a severozápadné Mexiko. Pridáva sa do burritos,chili, taco bells... je slaboružová s červenými škvrnami a veľmi chutná.

Text pochádza z piesne Never too late od Three Days Grace
kód:
http://www.youtube.com/watch?v=iQH668_eGzU
Návrat hore Goto down
wiktoriano
Winchester
Winchester
wiktoriano


Počet príspevkov : 2781
Age : 35
Bydlisko : No niekde
Nálada : Nemám na nič čas čo je zaujímavé kedže celé dni nič nerobim...
Registration date : 05.04.2008

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty08.08.08 21:22

zase je to pekná časť, ty vieš vzdy tak pekne písať smutné veci, nemáš s toho depku ked to tak píšeš? lebo ja sa teraz pokúsam napísať niečo smutná a úplne mám s toho depku, inak je to pekná poviedka a to je zaujímavé ako raz Faiht spomenula že chce byť v tvojej poviedke a hned si ju tam dala
Návrat hore Goto down
http://sashanovely.blog.cz/
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty08.08.08 22:04

no tak ja depky nemam, asi sila zvyku Laughing Laughing Laughing mna to bavi pisat take smutne, neviem preco... no a ja som vtedy povedala, ze pokial mate nejake prosby, tak ja som im otvorena 603 aj obe sestry som si uz do poviedok dala, takze pokial mate nieco, co by ste tam radi mali, staci dat vediet 703
Návrat hore Goto down
Faith
Winchester
Winchester
Faith


Počet príspevkov : 1897
Age : 33
Bydlisko : Mars
Registration date : 23.02.2008

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty09.08.08 6:59

Dion plni zelania, to je velmi pekne a som tym nadsena Very Happy Very Happy Very Happy
k pokracku- mne sa hrozitansky pacia tie uvody, ktore mas v anglictine. Ale nenormalne. A vzdy si ich citam aj viackrat Wink No a potom ma dostane to pod tym... ach, zasa raz ma to dojalo. Wiktoriano ma pravdu, ze vies nadherne opisat take smutne veci, take depresivne. A je zaujimave, ako si to opisala, ze tam sedel Sam a prisla k nemu faith a ze mu aspon troska pomohla. A este jedna vec ma napadla... Ked sa Sam "otvoril" a zacal rozpravat, a to prve bolo hned, ze "citim sa taky prazdny" tak to ma fakt dostalo. Pretoze presne takto ja opisujem ludi, ktori nieco stratia. aj ja som sa tak kedysi, po niecom opisovala. A tak mi to este viac priblizilo ten celkovy opis... No proste nadherne pokracko Dion, uz sa tesim na dalsie Faith 104346
Návrat hore Goto down
http://kristenstewart.sk
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty09.08.08 10:43

no tie citatiky mam doma vypisane z roznych prilezitosti, ale vacsina pochadza z inych sn poviedok, len boli pouzite v inom zmysle. o polke uz ani neviem, z akej poviedky alebo vobec odkial su Laughing ale aj mne sa velmi pacili, ked som si ich precitala a inspiruju ma pri pisani, tak ich davam do uvodu Very Happy som velmi rada, ze sa ti pacia lebo aj mne Laughing Laughing Laughing no a ja myslim, ze pridavne meno prazdny dokonale vystihuje tych, ktori stratili milovane osoby a som ohromne rada, ze aj ty si myslis nieco podobne.

a dakujem krasne za mily koment Faith 891817 Faith 891817 Faith 891817
Návrat hore Goto down
Mason
Winchester
Winchester
Mason


Počet príspevkov : 1363
Age : 41
Nálada : Mnohem lepší
Registration date : 14.05.2008

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty11.08.08 10:10

Konečne nějaké dialohy i když trochu depresivníSmile Jsem asi jeden z mála, co píši dlouhé části Cool
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty11.08.08 11:19

mrkni na moju poviedku secrets&awakening a definuje dlhe casti Laughing Laughing Laughing ale tak tu budu aj dhsie casti, len tieto si to az tak velmi nevyzadovali. ale pomaly sa vraciame spat do pritomnosti a to sa uz zacne poviedka na plno. 703
Návrat hore Goto down
Faith
Winchester
Winchester
Faith


Počet príspevkov : 1897
Age : 33
Bydlisko : Mars
Registration date : 23.02.2008

Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty12.08.08 9:40

no ale, Dion Faith 449740 pozeram, ze posledne pokracko bolo 8.8. a dnes je 12.8. ja som konecne skoncila v praci, pridem si na internet, skocim sem, ze si precitam dalsie skvele pokracko a ono nikde affraid dufam, ze vecer uz bude Wink
Návrat hore Goto down
http://kristenstewart.sk
Sponsored content





Faith Empty
OdoslaťPredmet: Re: Faith   Faith Empty

Návrat hore Goto down
 
Faith
Návrat hore 
Strana 1 z 5Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» 01x12 Faith

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Rozpísané poviedky-
Prejdi na: