Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 (Pre)žitie od favour

Goto down 
+5
Madlen
Soniq
lenkka
SkreechTina
Zizi
9 posters
AutorSpráva
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty03.11.08 21:34

V rámci môjho nemeckého samovzdelávania som sa rozhodla spojiť príjemné s užitočným a preložiť si jednu kratučkú poviedku. Jej obsah sa mi však páčil natoľko, že som sa rozhodla skontaktovať s autorkou a poprosiť ju o povolenie na zverejnenie, ktoré mi bolo aj udelené. Je to môj prvý preklad, tak dúfam, že som to nejak moc nepokazila Wink Dosť už bolo mojich slov. Prajem príjemný zážitok.


Autor: favour
originálny text si môžete prečítať tu:
kód:
http://www.metallicar.net/forum/thread.php?threadid=1024


(Pre)žitie

Bol by si skutočne odišiel?

Bolo to dramatické gesto, ktorým si mi chcel ukázať, čo môžem stratiť alebo si chcel skutočne odísť?

Ver mi, nemusíš mi nič ukazovať. Ja viem, aké to je bez teba.

Štyri mesiace.

Štyri neúprosne dlhé mesiace, počas ktorých som snáď len na sekundu necítil bolesť zo straty. Počas ktorých boli moje myšlienky ustavične pri tebe. Ako veľmi musíš trpieť. Ako ťa môžem priviesť späť.

Ja viem, nedodržal som svoj sľub. Neodmietol som Ruby. Démona. Neodmietol som svoju démonickú silu.

Ale čo som mal robiť? Ako som mal sám prežiť, keď si mi viac nekryl chrbát?

Všimneme si vždy až keď je neskoro, ako veľmi niekoho potrebujeme. Je to pravda. Každopádne aspoň sčasti. Vedel som už predtým, že bez teba sa budem len potácať. Že môj svet sa otriasol, keď ty, ktorý si ma vždy podporoval, si tu už viac nebol.


Napokon som sa v používaní schopností stal skúseným. A takým som sa nechcel stať. Nevieš o tom, za čo som skutočne šťastný. Ja viem, že by sme nemali mať žiadne tajomstvá, ale niektoré majú svoj účel. Ešte viac by sa ti to nepáčilo. Zlomilo by ti to srdce, keby si skutočne vedel ako málo som sa vyhýbal strate. Nechcel som tak zotrvať, nie keď existovala malá nádej, že sa môžeš vrátiť.

Nechcem viniť ani Ruby. Som za to zodpovedný sám. Sám som chcel ovládať svoje schopnosti. Ty si nemohol vidieť ako Lillith reagovala, keď som sa jej opäť postavil. Strach v jej očiach mi potvrdil, že sa jej môžem vyrovnať.

Mal som už len jedinú myšlienku: Ak ju nájdem a zabijem, bude tvoja duša voľná. Potom sa dohoda prelomí.

Nechápeš, že som to preto všetko musel skúsiť? Že som musel spraviť tento krok?

Nikdy som nebol za zabíjanie ľudí. Chcel som vždy len pomáhať. Posielať démonov späť do pekla a pritom posadnutých zachrániť. Nič viac som nechcel. To mi musíš veriť.

Bol som pri tom dôverčivý? Možno. Ale môže to byť skutočne také zlé? Je to skutočne také nesprávne, keď sa napokon dostaví úspech?

Ja neviem. A tiež neviem ako mám ísť ďalej.

Nechcem ťa stratiť, nie ešte raz. To by som neprežil.

Ale môžem ťa držať?

Môžeš mi opäť veriť, potom čo si sa dozvedel? Potom čo od teba Castiel očakáva? Potom čo si sa v minulosti dozvedel?

Buď úprimný!

Obviňuješ ma? Nebol som to ja, kto zabil starkú a starkého? A mamu? A otca?

Viem, že by si nesúhlasil. Nezáleží na tom, ako sa na mňa hneváš,....ako si sklamaný...ty by si ma nikdy nevinil. Ale ja som to urobil. Ja som ten dôvod, prečo sa to všetko stalo. Prečo bola naša rodina zavraždená. Prečo nemôžeme žiť normálny bezpečný život.

Som to ja

Všetko sa to predsa stalo, pretože ma chcel Žltoočko. Mňa!

Je mi to ľúto, Dean.

Cítim sa tak bezmocne. Neviem, čo mám robiť. Prečo si ma vybral a aké plány so mnou mal. A nechcel som ťa s tým tiež zaťažovať.

Nechcel som vidieť v tvojich očiach, aké som monštrum. Aká príšera! Vždy som chcel byť len sám sebou. Dokončiť rodinnú úlohu. Spomínaš si ešte?

Zachraňovať ľudí, ničiť zlo, ...

Ja nechcem byť to zlo, ktoré musí byť zničené. Chcem jednoducho len Pomáhať a Žiť.

A ešte viac chcem, nech žiješ ty.
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: Re: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty03.11.08 21:51

Tak teda WOW! a klobúk dole autorke príbehu (Pre)žitie od favour 103511 Je to naozaj zaujímavo napísané a aj ten štýl je naozaj dobrý. Krátke, ale povie to o postave dosť. Diki, že si to preložila, Zizi! (Pre)žitie od favour 177401 (Pre)žitie od favour 177401 (Pre)žitie od favour 177401
Návrat hore Goto down
lenkka
Winchester
Winchester
lenkka


Počet príspevkov : 2352
Age : 36
Bydlisko : kdekoľvek s mojim supermanom
Nálada : predsvadobná
Registration date : 06.07.2008

(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: Re: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty04.11.08 19:08

Zizi kludne mozes tej autorke povedat ze ta poviedka je vynikajuca. Moc sa mi to pacilo tie samove city. Ako si vycital z on je navine vsetkemu ze kvoli nemu zabili celu rodinu no OMG! ja som nemohla naozaj krasne (Pre)žitie od favour 104346 Wink
Návrat hore Goto down
Soniq
Winchester
Winchester
Soniq


Počet príspevkov : 2126
Age : 30
Nálada : :)
Registration date : 24.03.2008

(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: Re: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty04.11.08 20:23

Zizi tak to je nádherná (Pre)žitie od favour 430869 (Pre)žitie od favour 214863 som šťastná ,že si sa to rozhodla preložiť úžasne preložené klobúk dole vážne (Pre)žitie od favour 103511 (Pre)žitie od favour 949816 (Pre)žitie od favour 949816 (Pre)žitie od favour 325299 nádherné (Pre)žitie od favour 177401 ten štýl je úžasný a aj tie Samove pocity najviac ma dostalo to ,že on nechce byť to zlo ,ktoré vždy lovili ,že chce len žiť (Pre)žitie od favour 199226 a potom to najlepšie a hlavne chce ,aby žil Dean (Pre)žitie od favour 568939 (Pre)žitie od favour 71416 (Pre)žitie od favour 87642 také krásne neviem čo ďalej povedať lebo slovíčka došli posielam autorke a samozrejme aj tebe Zizi obrovskú poklonu (Pre)žitie od favour 104346 (Pre)žitie od favour 177401 (Pre)žitie od favour 469569 (Pre)žitie od favour 325299 (Pre)žitie od favour 430869 (Pre)žitie od favour 103511
Návrat hore Goto down
Madlen
Winchester
Winchester
Madlen


Počet príspevkov : 2053
Age : 32
Bydlisko : Nový Jičín
Nálada : :)
Registration date : 11.12.2007

(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: Re: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty10.11.08 20:37

To je moc krásně napsaná povídka! (Pre)žitie od favour 103511 Hned při prvních větách mi bylo jasné, na který díl autorka narážela. Opravdu moc krásně všechno napsané (Pre)žitie od favour 949816 Zizi, povedlo se ti to moc pěkně přeložit! (Pre)žitie od favour 103511 (Pre)žitie od favour 103511
Návrat hore Goto down
http://www.podkovickaprostesti.blog.cz
Dzowika4
Crossroads demon
Crossroads demon
Dzowika4


Počet príspevkov : 464
Age : 30
Bydlisko : Martin
Nálada : je mi viac než fajn :D:D:D:D
Registration date : 23.08.2008

(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: Re: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty12.11.08 22:58

mooc krásne to napísala autorka príbehu. strašne pekná poviedka (Pre)žitie od favour 103511 normálne som bola do nej tak začítaná že som nič nevnímala iba si predstavovala tu situaciu ktorá sa tam píše 603
jednoducho povedanéééé KRASNÁÁÁÁ POVIEDKA (Pre)žitie od favour 104346
Návrat hore Goto down
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: Re: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty13.11.08 9:32

702 Dievčatá som rada, že sa vám poviedka páčila a tiež som rada, že som ten preklad nepokazila. 603
autorka favour vám odkazuje, že je šťastná a že vám veľmi ďakuje za prečítanie a tiež za vaše reakcie. 702 (Pre)žitie od favour 177401
Návrat hore Goto down
wiktoriano
Winchester
Winchester
wiktoriano


Počet príspevkov : 2781
Age : 35
Bydlisko : No niekde
Nálada : Nemám na nič čas čo je zaujímavé kedže celé dni nič nerobim...
Registration date : 05.04.2008

(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: Re: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty16.11.08 13:16

nádherná poviedka. 702 autorka má noazaj veľký talent ked vedela takto vystihnúť Samove pocity.
Zizi ty si to preložila naozaj perfektne. až tak že by som si ani nebola všimla že je to prekladané. zdá sa že si v nemčine naozaj macher (Pre)žitie od favour 949816 (Pre)žitie od favour 949816
Návrat hore Goto down
http://sashanovely.blog.cz/
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: Re: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty16.11.08 14:23

wiktoriano: ďakujem veľmi pekne za pochvalu. Macher? no to určite nie som. Výhodou bolo to, že SN poznám, čiže som si to vedela dať do súvislostí a nakoniec som to prešla takzvanou laickou korektúrou - pri tejto poviedke som pochopila, že cudzojazyčné texty sa dajú prekladať len voľne a nie doslova a to bolo dobré zistenie, pretože teraz v textoch nehľadám komplikované vyjadrovanie, ale len hlavnú myšlienku Wink Ja a nemčina proste nie sme až také kamarátky a mňa samú prekvapilo, že som to zvládla preložiť. Takže o tom viac ma teší, že sa vám to páči. 702 702 603
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: Re: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty24.11.08 22:38

Milá krátká povídka. 702
Teda, to je čtení... to vyjádření těch pocitů. Jsem ráda, že jsi se rozhodla pro přeložení, protože popsané je to vážně krásně. (Pre)žitie od favour 199226 (Pre)žitie od favour 177401
Jo, takhle je Samova povaha vyjádřená vážně ... no prostě se mi to hrozně líbí. 702
Návrat hore Goto down
Faith
Winchester
Winchester
Faith


Počet príspevkov : 1897
Age : 33
Bydlisko : Mars
Registration date : 23.02.2008

(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: Re: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty25.11.08 7:13

mne sa tato poviedocka tiez hrozne paci! bolo tam vsetko, co tam malo byt a je to nesmierne krasne, takze klobuk dole autorke (Pre)žitie od favour 103511 a klobuk dole tebe, Zizi, ze si nam to prelozila, vdaka Very Happy
Návrat hore Goto down
http://kristenstewart.sk
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: Re: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty25.11.08 13:45

Samabel, Faith - som veľmi rada, že sa vám poviedka páčila. Proste ma to veľmi teší a keďže som si ju prekladala pre seba, tak proste dať ju sem pre vás už bolo to najmenej. Wink 702 (Pre)žitie od favour 430869
Návrat hore Goto down
Sponsored content





(Pre)žitie od favour Empty
OdoslaťPredmet: Re: (Pre)žitie od favour   (Pre)žitie od favour Empty

Návrat hore Goto down
 
(Pre)žitie od favour
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky :: Zizi-
Prejdi na: