Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Hledání odvahy

Goto down 
+6
lenkka
shelby
Madlen
wiktoriano
SkreechTina
Samabel
10 posters
AutorSpráva
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty15.11.08 17:19

Nevím, jestli se tohle dá brát jako povídka, ale dávám vám to sem. Potřebovala jsem si trochu uspořádat myšlenky a taky se vypsat z věcí, které jsem měla potřebu vyjádřit a týkaly se Deana. Tohle je vlastně takový záznam Deanových myšlenek. Nenabídnu vám žádné přesnější časové určení, kam bych tohle jeho přemítání chtěla zasadit. Týká se ale delší doby, kdy se musí potýkat s tíhou všech možných věcí od doby, kdy se dostal z pekla. Doufám, že se bude líbit.


Hledání odvahy



Zpět mezi živými. Ve světě chaosu, napětí, trápení a neštěstí. Ve světě plném života a naděje. Tolik se liší od pekla. Místa, kde city nemají místo a všechno lidské pozvolna umírá. Prázdný prostor plný bolesti. Žhavé. Tupé. Tepající. Neuchopitelné. Požírá zevnitř a nelze se jí zbavit, ani ji utišit. Je nemožné zapomenout. Nic jí nedokáže zmenšit. Jak se s ní mám vyrovnat, když se mi naskytla příležitost žít dál?

Sam nic netuší. Doufám, že ještě dlouho nebude. Nejsem připraven. Nevím, jestli někdy budu. Cožpak mu můžu život ztížit ještě víc? Mám právo zasvětit ho do světa, kde ožívají noční můry. Jsou jich stovky, tisíce možná miliony a všechny útočí na svou oběť naráz. Nelze se před nimi schovat. Ne v pekle. Propasti, která se lidskou bytost snaží přesvědčit o tom, že je zvíře. Nemyslící hladové raněné zvíře. Nevím, jak dlouho vydržím stát bez svěšených ramen. Bez třesu. Vzpomínky jsou příliš živé. Příliš prožité. Nezvládám je. Tolik vzpomínek a tak málo odvahy.

Ne. Nemám odvahu. Přišel jsem o ni tam dole, kde mi bylo dáno najevo, že nemá smysl utíkat. Alespoň mám přetvářku. Jedinou užitečnou vlastnost, která mi zbyla a kterou se můžu bránit. Sam by se mnou nesouhlasil. I přes všechno, co jsem udělal, přes všechny mé prohry, ve mně vidí hrdinu a já se proto cítím ještě víc mizerně.

Poslední dobou nacházím útěchu v lahvi Whisky. Ne v alkoholu. Jen ve Whisky. Z počátku jsem si myslel, že mi pomůže zapomenout. Bláhovost. Pokud se napiju, vzpomínky jsou ještě jasnější. Zarývají se pod kůži jako rozpálené jehly, ale já se stejně napiju, protože nesnesu výraz, který má můj mladší bratr ve tváři, když mě pozoruje. On mne vidí. Dokáže se mi pohledem dostat až tam, kde to bolí nejvíc a tím mě zabíjí. Každý den. Chvíle, kdy se mu budu muset svěřit, se blíží. Jestli budu dál mlčet, stáhnu Sama s sebou. Jenomže mi chybí odvaha. Jak ji získat zpět? Bolest je příliš veliká. Černá díra už ve mně zůstane navždy. Ponesu si ji v sobě do doby, kdy opět zemřu, a není způsob, jak ji vyplnit. Musím začít od začátku, od vratkých dětských krůčků, a najít uvnitř sebe jiné místo, kde bude moje odvaha mít šanci vyrůst. Andělé mě vytáhli z pekla a já se jim musím odvděčit, ať jsou jejich záměry jakékoliv.

Otisk dlaně, který dotyk anděla zanechal, mi překvapivě nepůsobí bolest. Spíš chladí a uklidňuje. Přináší mi útěchu. Snaží se mi připomenout, že po všem, čím jsem si musel projít, jsem stále člověkem, že jsem já. Pokaždé, když na své ocejchované rameno pohlédnu, cítím se, jako by ze mě část břímě opadla a na chvíli zase dokážu myslet jasně.

Zvláštní, nikdy bych si nepomyslel, že něco jako nebe může skutečně existovat. Jsem zmatený. Není to tak, že bych věřil. Nechystám se stát pravidelným návštěvníkem kostela, abych tam vzdával bohu hold a děkoval mu za záchranu. Ne, důležité totiž je, že já vím. Oni tam někde jsou a jsou skuteční. Mocní a přesto zranitelní. Objevili se odnikud a vysvobodili mne, aby mě zatáhli do své hry. Vytvořili si nového pěšáka pro svoji válku s démony. Kdyby peklo nebylo tak hrozné, zřejmě bych je nenáviděl za to, že mě nenechali nepokoji. Nemám snad právo, zkusit žít aspoň jednou podle svého? Abych zjistil, jaké to je být pánem svého osudu? Neobětoval jsem snad dost? Tolik otázek ohledně důvodu, proč si vybrali zrovna mě a žádná odpověď. Jsem člověk z masa a kostí. Jak jim můžu pomoct odvrátit apokalypsu?

Měl bych se dát do kupy. Opilostí nikomu nepomůžu. Ani jim, ani sobě, ani Samovi. Měl bych se stydět pokaždé, když tu zatracenou láhev otevřu, ale necítím nic. Jen černou pulzující díru. Jednou vysvobození přijde. Nějaký čas to potrvá, ale chvíle pravdy se blíží. Konec lhaní do očí a přetvářek. Naučím se, jak se vzpomínkami žít. Přijdu na to, co je odvaha. Kdysi jsem ji přece měl. Nebo ne?


Naposledy upravil Samabel dňa 15.11.08 20:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty15.11.08 17:30

Hledání odvahy 214863 Hledání odvahy 214863 Krása. Pekne opísané a páčil sa mi aj štýl, akým si to podala. Naozaj pekná práca a som happy, že si ju sem dala. Chudák Dean má čo robiť, aby chce (ak sa to vôbec bude niekedy dať) zabudnúť aspoň na polovicu tých vecí, čo tam "dole" zažíval.
Diki moc za túto poviedku Hledání odvahy 177401 Hledání odvahy 177401
Návrat hore Goto down
wiktoriano
Winchester
Winchester
wiktoriano


Počet príspevkov : 2781
Age : 35
Bydlisko : No niekde
Nálada : Nemám na nič čas čo je zaujímavé kedže celé dni nič nerobim...
Registration date : 05.04.2008

Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty15.11.08 17:54

krásna poviedka. 702 práve takéto si vždy rada prečítam.
tie Deanove pocity si úžasne opísala. až mi ho je ľúto. chudáčik Hledání odvahy 460216
výborná práca 704 704
Návrat hore Goto down
http://sashanovely.blog.cz/
Madlen
Winchester
Winchester
Madlen


Počet príspevkov : 2053
Age : 32
Bydlisko : Nový Jičín
Nálada : :)
Registration date : 11.12.2007

Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty15.11.08 19:31

Samabel, krásné to je! Hledání odvahy 103511 Hledání odvahy 103511 Miluju povídky, která je založená hlavně na pocitech Hledání odvahy 430869 Tato se ti povedla úžasně napsat Hledání odvahy 949816 Hledání odvahy 949816 Strach Deana z toho, že bude muset říct o tom Samovi... Jsem ráda, žes měla takovou aktuální situaci a skvěle si to všechno vystihla Hledání odvahy 312566 Hledání odvahy 312566
Návrat hore Goto down
http://www.podkovickaprostesti.blog.cz
shelby
Pocestný duch
Pocestný duch
shelby


Počet príspevkov : 94
Age : 33
Bydlisko : Skalica
Registration date : 07.11.2008

Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty15.11.08 19:43

Samabel, to bola taká nádhera 702 Hledání odvahy 103511 Hledání odvahy 103511
Zbožňujem opis pocitov a ty si to tak krásne vyjadrila, vážne niektoré máte taký talent a ty patríš medzi nich Hledání odvahy 177401 Hledání odvahy 214863 704
Dúfam, že sa od Teba ešte niečoho takého dočkáme Hledání odvahy 177401 Hledání odvahy 430869
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty15.11.08 20:15

Obrovské díky holky Hledání odvahy 469569 Hledání odvahy 177401
Jsem v sedmém nebi. Jsem ohromně ráda, že se vám líbí styl, jakým jsem to napsala Hledání odvahy 170639
Když se vám tyhle pocitové záležitosti tak líbí, zkusím je zakomponovat o něco víc ještě do své rozepsané povídky.
Možná, když teď čtu vaše reakce... možná bych zkusila ve stejném duchu napsat ještě o pocitech Sama z doby, kdy byl Dean v pekle. Hledání odvahy 999804
Lúbim vás. Hledání odvahy 177401
Návrat hore Goto down
lenkka
Winchester
Winchester
lenkka


Počet príspevkov : 2352
Age : 36
Bydlisko : kdekoľvek s mojim supermanom
Nálada : predsvadobná
Registration date : 06.07.2008

Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty15.11.08 20:23

Samabel krasna poviedka moc sa mi pacil styl akym tobolo napisane som rada ze si si tymto usporiadala mylsienky a ze my sme sa nachvilu premiestnili do Deanovej hlavy Wink 603 . Naozaj pekna poviedocka Hledání odvahy 214863 Moc sa tesim na dalsie Wink
Návrat hore Goto down
lentilka
Winchester
Winchester
lentilka


Počet príspevkov : 2175
Age : 44
Registration date : 15.04.2008

Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty15.11.08 20:25

Tak to je krásne opísaná bolest affraid (ak sa to dá tak povedat), to sa ti naozaj podarilo donho vcítit Hledání odvahy 430869 chudáčik 701

skvelá práca Hledání odvahy 949816 Hledání odvahy 949816
Návrat hore Goto down
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty15.11.08 20:40

Samabel: nádherná poviedka plná citov - to ma vie vždy odrovnať. Práve dnes som si kládla tú istú otázku ako Dean v tvojej poviedke - Prečo práve Dean, obyčajný človek z mäsa a kostí, má zachrániť svet a odvrátiť apokalypsu? Som veľmi rada, že je späť z pekla, veď tú postavu milujem, ale proste aj mňa by zaujímalo, čo od neho vlastne anjeli očakávajú. Chudáčik ako sa snaží ubrániť Sama od toho aby sa dozvedel, čo vlastne všetko v pekle zažil.
Jednoducho nádherne napísané Hledání odvahy 430869 Hledání odvahy 104346 Hledání odvahy 177401 Hledání odvahy 177401
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty15.11.08 21:05

lenkka, lentilka a Zizi - velké díky i vám 702
Deanova hlava je plná roztodivných a nejrůznějších věcí, tak tohle je moje představa některých z nich... asi těch momentálně nejdůležitějších.
Zizi: Ano, myslím, že otázka...Proč právě Dean -je opravdu velice důležitá. Myslím, že jeho samotného hlodá asi nejvíc.
Návrat hore Goto down
astík
Crossroads demon
Crossroads demon
astík


Počet príspevkov : 491
Bydlisko : Praha
Nálada : with spn awesome
Registration date : 19.01.2012

Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty30.01.12 10:07

Samabel: N Hledání odvahy 103511 Á Hledání odvahy 103511 D Hledání odvahy 103511 H Hledání odvahy 103511 E Hledání odvahy 103511 R Hledání odvahy 103511 A Hledání odvahy 103511
Návrat hore Goto down
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty07.04.12 22:29

Samabel: Tak tohle je opravdu překrásné Hledání odvahy 430869 Myslím, že tyto pocity opravdu Dean zažíval a ty jsi je perfektně popsala. Jako bys to nepsala ty, ale samotný Dean Hledání odvahy 284389 I když ten by své pocity rozhodně neřekl nahlas. Vždy v sobě vše dusí. A to pití mu bohužel zůstalo Rolling Eyes Takže ještě jednou velké díky Hledání odvahy 177401
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Hledání odvahy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hledání odvahy   Hledání odvahy Empty

Návrat hore Goto down
 
Hledání odvahy
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky :: Samabel-
Prejdi na: