Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Učíme sa po slovensky a po česky taky;)

Goto down 
+17
SkreechTina
Madlen
LenkaX22
GoreGasm
Soniq
Kristine
sisel
Zizi
Kaja
jana7413
funny
SNlois
Samabel
janka410
Chrystelle
dion-fortune
Sarinka
21 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 1:34

Jannka ma dnes inšpirovala na založenie tohto topicu. Táto téma je na mnohých fórach pomerne populárna, tak smelo do toho... Very Happy V podstate ide o to, že Slováci budu hovoriť po česky a naši susedia po slovensky...Tiež sa tu môžete na čokoľvek spýtať, čo sa vám v tom druhom jazyku zdá nejasné, príp. sa podeliť o vaše skúsenosti, povedať, čo sa vám na danom jazykú páči a čo nie, či dať niekomu lekcie slovenčiny či čestiny. V poslednej dobe sa hovorí, že už si tak dobre nerozumieme a sú medzi našimi jazykmi pomyselné "barikády", poďme ich zbúrať. Very Happy Tak jedem, lidi... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 284389
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 5:29

wow, ceski sem nemluvila hodne dlouho a mimo tohohlej webu sem s timhle jazykem neprisla do kontaktu moc dlouhou dobou takze mi prosim prominte kdyz se spletu. mne by zajimneli mnesice jak se reknou protoze te mi delaji potize porad. dekuji Very Happy mimochodem ja si nemyslim ze by tady byli velki barieri medzi nasi jazyki, prave naopak. Very Happy
Návrat hore Goto down
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 46
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 8:40

Jaj, tak ono nestačí, že sa učím po anglicky a chodím na ruské forum, eště aj slovenštinu budem oprašovať. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745

No já bych potřebovala nastudovat slovenštinu úplně od základů, protože gramatika mi moc neříká. Laughing Laughing Mluvit po slovensky mi nedělá moc problém, protože mám na Slovensku obrovské množství rodiny a jako malá jsem tam jezdívala na prázdniny. A navíc mamky druhý(současný) manžel je Slovák. Laughing Proto když někoho slyším nebo vidím psát po slovensky, tak se mi hned plete slovenština na jazyk. Rolling Eyes Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 Horší je to s psaním.....tam si fakt vůbec nejsem jistá, protože máte jiná pravidla pravopisu a navíc ty různé "značky" nad nezvyklými písmeny.... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 284389 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 Potřebovala bych slovenskou klávesnici. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 999804 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745

df - leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec. Wink
Návrat hore Goto down
janka410
Winchester
Winchester
janka410


Počet príspevkov : 5348
Age : 53
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 13:25

Hovoriť po slovensky - problém affraid Neviem pisať po slovensky :shame: gramatika mi vela nehovori- sorry :shame:
Zo školy som už velmi dlho a zabudla som to Rolling Eyes

No myslím si,že si tady asi užijeme hodně srandy- co myslíte holky? Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 284389 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 14:17

Jéžiš, tak to nevím,jestli je dobrý nápad tohle po mně chtít... rozumím v pohodě, ale psát to affraid
Když si vzpomenu jakou legraci měli třeba mé slovenské kamarádky na slovo houska Laughing juj, to bude něco
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 14:43

Housenka? To je roztomilé... Very Happy Ja aj viem písať po česky, len neovládam vašu gramatiku, napr. my máme vždy v slovesách na konci "i", no vy "y", tomu nerozumiem. Tiež neviem, ako napr. v prídavných menách píšete mäkké či tvrdé "y". U nás to je tak, že v prídavných menách píšeme "y" v jednotnom čísle napr. on je pekný a mäkké v množnom napr. oni sú pekní. Inak sa tiež musím podeliť s jednou príhodou. My sme mali stužkovú v Prahe a to vám poviem, bola sranda. Ako sme tak šli po tej ulici ako je Václavské námestie, tak okrem angličtiny, nemčiny, japončiny a neviem čoho ešte, sme skoro čestinu nepočuli, a keď hej, tak vždy len že: "ty vole", "ty krávo"...bolo to strašne zábavné a najroztomilejšie bolo, keď sa nám predavači prihovorili po slovensky alebo namiesto "děkuji" povedali "ďakujem"... Wink Tiež mám problém s vašimi mesiacmi...viem, že květen je máj, leden - január a prosinec - december a je to asi tak všetko, v ostatných mám bordel... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 14:57

Ne housenka... houska je druh pečiva..jako rohlík nebo tak... kamarádky si z toho slova dělaly legraci.... pořád si myslely, že mluvím o mláděti zvířete a ne o jídle. Rolling Eyes Laughing
Pokud chceš lekci v i/y , tak mi se píše v pokud mluvíš v jednotné čísle a my pokud v množném.... vy v jednotném nejde tak jen s y.
Uznávám, že čeština není zrovna jednoduchý jazyk, ale vždycky si říkám.... buď ráda, že se nemusíš učit nějakou tu čínskou hatmatilku... a taky - když zvládneš češtinu, tak musíš zvládnout i angličtinu! Very Happy
Ale někdy je to boj lol!
A kamarádky asi nejvíc nechápaly, že skloňujeme jména.
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 15:18

Jejda, hej, som si to slovo zle prečítala, houska je po našom žemľa, nie? Tie mená som si tiež všimla, napr. keď Dean kričí Sam, vy tam dáte Same... Wink To s tým i/y v my a mi, máme rovnako a vy s mäkkým i tiež nepoužívame, takže to máme rovnaké, inak aj písanie čiarok máme rovnaké... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 312566
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 15:23

Jsme přecijen ti sousedé... ono zas až tolik odlišností nemá.
jj, houska=žemle Wink SamE, DeanE, JohnE Cool Smile jo, to E tam prostě je. Very Happy
Návrat hore Goto down
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 46
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 15:31

No, je pravda, že zrovna to naše skloňování jmen se mi moc nelíbí. Rolling Eyes V tom seriálu mi to dost vadí, protože se mi líbí, když na sebe volají "Dean", "Sam" apod. :sunny: Prostě tohle se mi na angličtině moc líbí. A vy na Slovensku to vlastně máte taky tak. Wink

Jinak, mě dost fascinuje tahle "stříška" nad "o" - najskôr. Laughing Nějak už si nepamatuji, ako sa to vlastně volá. :oops: Laughing A když už jsme u toho, taky si nejsem jistá, jestli vůbec píšete to "ě", jako jsem třeba napsala ve slově "vlastně". Shocked No jak říkám, mám v tom dost guláš. Ale věřím, že s vaší vydatnou pomocí, se my Češi brzy dostaneme do obrazu. Cool Laughing
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 15:45

Strieška nad o... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 99937 ..to je zlaté... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 170639 myslíš ô? Ja ani neviem, ako sa tá "strieška" volá, ak to má nejaký názov..ale pri vyslovovaní musíš našpúliť pusu.. :o Nie, nepoužívame ě, ani ř...len také divné veci ako ä,ô či ŕ... Smile
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 46
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 15:52

Jo, já vím, jak se to vyslovuje, to je právě můj největší problém na netu. Ústně bych se domluvila, dokonce už i možná anglicky, ale běda to napsat... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745
No a jak se tak dívám, na ty vaše "divné veci", tak bych opravdu potřebovala nějakou speciální klávesnici, ne? Shocked Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 No fakt nevím, jak bych dostala třeba nad "a" ty dvě tečky a o té stříšce neznámého původu ani nemluvím.... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 999804 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 16:02

Tak si budem predstavovať, že to hovoríš.. Very Happy My to máme automaticky v klávesnici, možno by si sa k tým naším podivným veciam dostala, keby si si prepla klávesnicu na slovenskú, ak ti to teda ide. Ja s ě a ř nemám problém, pretože je vlastne e a r s mäkčeňom.. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 312566 Ďalší príspevok sa pokúsim napísať v češtine, ale bude tam snáď tona chýb... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745


Naposledy upravil dňa 19.12.07 16:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 16:22

ajen do toho už se těším, jak si zahraju na paní učitelku Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 284389 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 16:59

Ale když já nevím, co napsat... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 To je ale ironie, já studuji pedagogiku, i když se sama jako učitelka vúbec (nevím, jak mám dát to vaše "u" s kroužkem Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 ) neumím představit. Jemonže já studuji slovenštinu a čestina mi dělá veliké problémy. Tak co, kolik chyb jsem udělala... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 284389 Nevím, kdy mám používat ě, tak jsem se doufám strefila.. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 99937
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 17:10

i když se sama, a lepší by asi bylo vyjádřit to jako si sebe sama jako učitelku, ale to už rýpu do detailů Cool
jinak náhodou dobrý Very Happy tleskám Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 949816 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 312566 myslím, že já se zatím o slovenštinu pokoušet nebudu :bom:
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 17:19

Ten príspevok som si asi päťkrát editovala, pretože som zistila, že tam mám vopchanú slovenčinu... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 Ale daj niečo, aj ja si chcem vyskúšať, aké je to byť učiteľkou skôr, než pôjdem na ostro.. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 99937
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 46
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 21:43

Nooo, veru slušný príspevok. Laughing Možno by nebolo zlé, kebysme občas napísaly daký ten príspevok po slovensky, alebo vy v češtine a navzájom si je opravovaly. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 Ja bysom celkom rada videla, koľko nasekám chýb. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 A už mám prvý problém, bo som za nič na svetě nemohla dostať tú čiarku "nad" l (koľko) Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 Mne to niejde (- dalšie slovo, v ktorom mám guláš, či ako sa to u vás hovorí Laughing ) ani v angličtine. Laughing
Ozaj bysom potrebovala tú klávesnicu, ktorú samozrejme nemám, niejde mi to prepnúť. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 202744 A vy naozaj vobec (sem patrí asi tá strieška, čo? Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 ) nepoužívate krúžok nad "u"? Shocked Ma to celkom pletie. :oops: Rolling Eyes Laughing
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 21:47

no ja tenhle problem s tyma divnema znakama nemam protoze ja mam jenom anglickou klavesnici takze si vsechno musite domyslet-coz ma pochopitelne mnohe vyhody protoze mne nemuzete kritizovat za ty specialny e nebo r Very Happy

no a ta strieska nad o sa tusim vola vokan, ale nie som si ista so slovencinou som dlho nic nerobila-myslim gramatikou Very Happy
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 21:52

Janni super... Wink Napíšem sem ti sem nejaké tie naše písmenká a potom ich môžeš kopírovať z môjho príspevku: ô, ä, ľ, ĺ a nejaké veľké Ľ
Tak ja sa teraz zahrám na učiteľku.. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 949816
1. opravovaly - sloveso sa vždy píše s mäkkým "i", neviem, ako je to u vás, no u nás je za každých podmienok v slovese mäkké.
2. bysom - by som
3. svetě- svete
4. kebysme - keby sme
5. niejde - nejde
Inak super, žiadne závažné gramatické chyby... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 312566 Kto si chce ešte overiť svoje jazykové zdatnosti.. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 949816 U s krúžkom nepoužívame a netuším, ako sa to píše, jedine, keby som ho okopírovala z nejakého vášho príspevku.. Wink
dion-fortune: máš pravdu, je to vokáň, bože to som ale lama a to si hovorím študentka slovenčiny... :shame:
kód:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Vok%C3%A1%C5%88


Naposledy upravil dňa 19.12.07 21:55, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
janka410
Winchester
Winchester
janka410


Počet príspevkov : 5348
Age : 53
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 21:54

Som mrtva smiechy (to se asi tak nepíše,co?) Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 99937 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 99937 Toto bude naozaj super - keby ma videla a toto čitala moja suseda,ktorá je zo Slovenska Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 87642
No aj ja mam veľký problem ako pisať všetky ty striešky a ktovie čo eště Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 999804
Návrat hore Goto down
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 46
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 22:04

Díky za opravu! Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 258431 Jsem zase o něco chytřejší. Teď si to jen zapamatovat. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745
Jo tak to Y máte jednodušší, u nás se rozlišuje ženský rod atd. Viděly jsme psa (jako my ženské) a Viděli jsme psa (jako my všichni nebo muži) atd. atd.... Já to věděla, že to máte jinak, ale nebyla jsem si jistá. Kebysme, to jsem si taky myslela, že to bude zvlášť, ale to já sekám i v češtině dohromady, protože u nás je to strašně složité, kdy dohromady, kdy kdybychom atd, takže si to vědomě zjednodušuji. :shame: Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745 Navíc se mnou to budete mít o to těžší, že jsem z Moravy a i když nemluvím přímo hanácky, tak určité znaky hanáčtiny zde jsou. "Tož tak" a podobně... lol! Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745

Díky za ty znaky, už jsem si je uložila, teď jen přijít na kloub tomu, kdy a kam je správně hodit... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 999804 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 316745
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 22:07

Hmmm, vážně dobré pokusy holky Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 949816 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 949816 dneska nemám náladu, ale brzy se teda také pokusím něco přihodit a zhanobit slovenský jazyk lol!
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 22:17

Samabel: by si sa čudovala, koľko Slovákov nevie slovesnkú gramatiku a ani sa nepokúša sa ju naučiť. Nedávne sme v škole písali diktát a profesor u jednej spolužiačky uviedol cca 35 chýb, vraj prestal v polovici rátať... Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 99937
Janna: to s tými slovesami máte teda ťažšie, ešte riešiť, aký to je rod. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) 87642 Ja mám rodinu na Záhorí a tam sa rozpráva strašne tvrdo a miestami sa záhoráčtina veľmi podobá čestine.. Very Happy
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty19.12.07 22:30

ja se moc nad ceskou gramatikou nezamyslim, ono mi to vzdycky tak nejak jede samo- ale jsem si ista ze i se spoustou chyb. ja vsak cetla hodne knih v cestine a take muj neoblibenejsi spisovatel je jiri kulhanke takze mam s tymhle jazykem bohate skusenosti, ale nikdy jsem neprojevila zajem o gramatickou cast, takze mi to jde ztuha-hlavne psani. ja sem taky pekne dlouho nepsala gramaticky spravne ani slovenstinu ne to jeste cestinou. ale no tahle tema je pekne zajimava a docela mne to tu bavi Wink
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) Empty

Návrat hore Goto down
 
Učíme sa po slovensky a po česky taky;)
Návrat hore 
Strana 1 z 5Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Ostatné :: Off topic-
Prejdi na: