Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 04x11 Family Remains

Goto down 
+21
Ellen
Klenotka
Silvia
SkreechTina
Dzowika4
lentilka
Kristine
Weronička
Ettie
Hiro666
Anwiel
Lirael
Fazulina
Zizi
wiktoriano
str8tking
lenkka
Sarinka
janicag
Chrystelle
dion-fortune
25 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorSpráva
lenkka
Winchester
Winchester
lenkka


Počet príspevkov : 2352
Age : 36
Bydlisko : kdekoľvek s mojim supermanom
Nálada : predsvadobná
Registration date : 06.07.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty19.01.09 18:47

Baby hovorite mi z duše. aj podla mna je Sam v uzadi a mna by moc zaujimalo co si o tomto vsetkom mysli. cakalya som ze teraz na konci zacne hovorit Sam. pretože to co sa dozžvedel v minulej casti. Bolo dost aj pre neho. Jeho brat isiel kvoli nemu do pekla a on sa dozvedel že ho tam trhali na kusy tyrali a potom musel tyrat on. Sorry ale vsak Sam sa musel citit strasnme ked mu to hovoril tak preco sa nenatoci zaverecny obkec aj oto m co si mysli Sam?.
Mam Deana strasne rada. ale podla mna je toho uz moc aj pre verne Deangirl
Silvia pripajam sa Kripke rob nieco ! 703 04x11 Family Remains - Stránka 2 71416 04x11 Family Remains - Stránka 2 900747
Návrat hore Goto down
Madlen
Winchester
Winchester
Madlen


Počet príspevkov : 2053
Age : 32
Bydlisko : Nový Jičín
Nálada : :)
Registration date : 11.12.2007

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty20.01.09 18:09

Konečně i já se dostala k této epce! 04x11 Family Remains - Stránka 2 170639 Opravdu mě moc potěšilo, že se objevila i taková "tipická dřívější" SN epka bez andělů a démonů! 04x11 Family Remains - Stránka 2 325299 Skvělý nápad, že nešlo o ducha, jak si bráškové mysleli.
Líbilo se mi, jak Dean ujišťoval tu rodinku, že nemůže překročit kruh ze soli, že uvnitř jsou v naprostém bezpečí a najednou... hups, dívenka ho překročí 04x11 Family Remains - Stránka 2 316745 04x11 Family Remains - Stránka 2 319161 To bylo skvělé!
A to jak Teda zabila a Dean se jim omlouval, že je to jeho chyba, že ho neměl nechat samotného... 04x11 Family Remains - Stránka 2 199226
Parádní strašidelná epka, i když není nej nej, tak se mi moc líbila 04x11 Family Remains - Stránka 2 177401 Konec mě dostal, jak se Dean opět rozpovídal o pekle... 04x11 Family Remains - Stránka 2 71416 04x11 Family Remains - Stránka 2 199226 Jenom by mě zajímalo, co si o Deanových výpovědích myslí Sam, jak se k tomu staví a jestli se bude snažit bráškovi nějak pomoc...?
Návrat hore Goto down
http://www.podkovickaprostesti.blog.cz
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty20.01.09 21:36

lenkka napísal:
Mam Deana strasne rada. ale podla mna je toho uz moc aj pre verne Deangirl

Takže tu je môj názor - Som 100% DeanGirl, takže sa proste vyjadrím z pohľadu osoby, ktorá by mala byť asi rada, že je Dean na obrazovke častejšie ako Sam, ALE...

Všetko bolo v pohode, na začiatku tá scéna v aute bola podľa mňa skvelá, taká bratská. Ako Dean zobudil Sammyho (to sa mi páčilo, to je aj u nás doma také Very Happy ). Chápem aj to, prečo šiel Sam s jedným a Dean pri hľadaní tej dievčiny s druhým tým chlapom - proste potrebovali mať pri sebe skúseného lovca. Ale pravdou je, že odkedy sa Dean vrátil, tak Sama odstrčili. Keď ide o kamikadze vždy je vpredu Dean, keď ide o spomienky - Dean, keď ide o výlevy - Dean. Viete ja toho chlapa fakt milujem, ale on bol proste postava, ktorá vždy city držala na uzde a snažila sa trpieť vo vnútri a proste sem-tam, raz za čas vybuchol a zdôveril sa bratovi. Teraz odkedy sa vrátil je to iné. Ja viem, že bol v pekle, na mieste, ktoré si mnohí ani len nevedia predstaviť a že trpel a musel mučiť nevynných proti svojej vôli, ale zostáva tu otázka - A čo Sam?
Dean mu v tejto epke povedal, že ako on môže vedieť ako vyzerá peklo? (vtedy keď Sam vravel, že to dievča si prešlo peklom). Nepáčilo sa mi ako to Dean povedal a na Samovej tvári to bolo vidieť, že ho trápi, že Dean to berie takto.
Veď preboha Sam stratil všetkých, ktorých miloval a nakoniec aj osobu, ktorá mu bola celý život vzorom, osobu o ktorej si ako dieťa myslel, že je doslova nezničiteľná a táto osoba tu zrazu nebola. Neboj tu nikto, len prázdna diera v jeho srdci. Každý jeden pohľad na Impalu mu musel pripomínať brata, každá jedna spomienka cez deň a každý jeden sen bol pre neho utrpením. Nemohol totiž urobiť vôbec nič, nemohol mu pomôcť a k tomu ešte aj vedel, že tam kde je, je kvôli nemu. Ako s takouto predstavou má človek žiť? Ako má zostať normálny a nezošalieť? Nemal pri sebe nikoho kto by ho pochopil, kto by si pamätal všetko čo spolu s bratom zažili, mal len Bobbyho, ktorý mu iste už len pri pohľade do jeho tváre pripomínal, že matka, Jess, otec a teraz aj Dean zomreli pre neho, aby on mohol žiť a bojovať a on proste nemohol.
Viete tá scéna na konci 4x11 bola fajn, lenže ako som ju videla prvýkrát, tak prvá veta nebolo - Chudáčik Dean, ale - Zasa?
Podľa mňa mal na konci 4x10 pri tom rozhovore na konci povedať Dean Samovi úplne všetko, Sam by si splnil funkciu psychológa a šlo by sa ďalej a na konci 4x11 mal dostať priestor Sam. Viete ja som proste čakala, že keď Dean začal vylievať svoje srdce o tom ako si to mučenie užíva a trpí, že mu to neni ľúto, že Sam proste už stratí nervy a povie mu niečo ako:
Myslíš si, že tie 4 mesiace boli pre mňa prechádzka ružovou záhradou? Že som si robil žúrky s dievčatami a na teba som zabudol? Myslíš, že len ty si trpel? Dean ja som stratil všetko, čo som v živote mal a jediné, čo mi zostalo bola Impala a v nej škatuľa s tvojou hudbou. Proste je mi ľúto, že si trpel, ale uvedom si, že nech ti poviem 1000krát, že to nie je tvoja vina a že si vydržal oveľa dlhšie ako ktokoľvek iný, nech budeme viesť tento rozhovor ešte 1000krát aj tak sa na tom nič nezmení. Čo sa stalo, stalo sa. A nedialo sa to len tebe. Možno som netrpel 40 rokov, ale pre mňa bola každá minúta ako rok. A nevrav mi, že neviem ako vyzerá peklo - pretože pre mňa to peklo skutočne bolo. 04x11 Family Remains - Stránka 2 71416
Potom nejaký ten bratský HUG a Dean hodí Samovi kľúče od Impali, aby ich odviezol niekam preč. 603 603

Ja však stále verím v to, že Eric vie čo robí a že nám vráti ten bratský vzťah, ktorý tu bol kedysi. 603
Návrat hore Goto down
wiktoriano
Winchester
Winchester
wiktoriano


Počet príspevkov : 2781
Age : 35
Bydlisko : No niekde
Nálada : Nemám na nič čas čo je zaujímavé kedže celé dni nič nerobim...
Registration date : 05.04.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty20.01.09 21:52

Zizi to si krásne napísala 702 702 taký koniec by sa mi fakt páčil viac. aj ked možno by to bolo od Sama nie práve najmilšie. chápem že aj Sam v podstate prešiel peklom ale to sa nedá porovnávať zo skutočným peklom kde bol Dean. ved aj ked sa pre Deanovu stratu trápil. on bol aspon živý a zdravý myslím tým že prežíval veľku psychickú bolesť ale aspoň nie aj fyzickú. a Dean to mal oboje dokopy. nech sa hovorí čokoľvek ja si myslím že Dean to mal oveľa ťažšie ako Sam ved 40 rokov a štyri mesiace je veľký rozdiel.
a ešte k tomu vytláčaniu Sama. ja som tiež 100% Dean girl tak som s tým zatiaľ nemala problém som celkom rada že má Dean trochu viac priestoru ved si to vezmime tak že prvé 2 serie boli hlavne o Samovi. o jeho schopnostiach a o tom že žlotoočkovi išlo práve o neho. Dean tam bol len za staršieho brata tak teraz to môže byť chvíľu naopak.
ospravedlnujem sa Sam girl za to čo som napísala ale tak to vidím. a ešte sú tu Samove schopnosti a ten Azezelov veľký plán tak aj na Sammyho ešte určite príde rad.
Návrat hore Goto down
http://sashanovely.blog.cz/
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty20.01.09 21:57

Ja viem, no ako vravím, ja si na Deana nedám dopustiť a ak bude plakať v každej epke, tak budem plakať s ním. A hej nebolo by to zo Samovej strany zrovna taktné, ale sakra zaujímalo by ma, či robil aj niečo iné ako to, čo sme sa dozvedeli v 4x09. 04x11 Family Remains - Stránka 2 999804
Návrat hore Goto down
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty20.01.09 22:44

Jééé, to mě těší, že se najde konečně víc lidí, kteří uznávají, že Sam tam začíná být jako vedlejší postava. Evil or Very Mad Zizi, napsala jsi to fakt krásně 702 a naprosto s tebou souhlasím. Stejně tak i s ostatními, např. Tina, Klenotka, Ellen... Já už se nebudu opakovat, všichni mi mluvili s duše. Bohužel. Sad No už jsem si tak nějak začala zvykat, že to tak teď v SN je, takže jsem od tohoto dílu ani nečekala žádné zázraky a dobře jsem udělala. Takhle mě nic nepřekvapilo. confused

Ale chci se vyjádřit k jedné věci...To jak tady psala wiktoriano, že se nedá srovnávat, co se stalo Deanovi a co Samovi, to je sice pravda, ale na druhou stranu nemůže nikdo tvrdit, že pro Sama by to bylo o tolik snažší než pro Deana! Ano, Dean trpěl jak psychicky, tak fyzicky, ale Sam to má teď o to těžší, že je tomu všemu vystaven jakoby znovu a řekla bych ještě mnohem hůř. Protože on se musel po odchodu Deana vyrovnávat s tím, že všichni zemřeli prakticky jeho vinou, že Dean je teď v pekle jeho vinou....a najednou má bratra zpět a místo toho, aby se z toho těšil, v jednom kuse poslouchá jeho nářky o tom, jak strašné to v tom pekle bylo. Takže teď si to vyčítá určitě ještě mnohem víc, protože má před očima dnem i nocí živoucí důkaz svého selhání....toho, že Deana navzdory svému slibu nedokázal před peklem ochránit. Pokud by se Dean nevrátil, mohl by se s tím možná časem nějak naučit žít, že už jeho bratr není, věděl by sice, že je v pekle, ale nevěděl by detaily, čím tam prochází. Ale teď?! Exclamation Question Jak by bylo vám, kdyby jediný člověk, kterého na světě milujete, vám vyprávěl o tom, co prožil, jak strašné to bylo a že nic na světě to nedokáže změnit nebo to vymazat a tím vám vlastně neustále připomínal, že to všechno se stalo kvůli vám? Že to vaší vinou bude mít už navždy noční můry a vůbec celý život převrácený vzhůru nohama, kvůli tomu, co si prožil? Myslím, že by vám zrovna do zpěvu nebylo. A Sam teď jakoby musel jen nečinně stát a snášet všechny ty Deanovy nářky, aniž by mohl říct COKOLIV. Prostě nic, co by řekl, by nebylo pro Deana dost. To mi tak strašně vadí!!!! 04x11 Family Remains - Stránka 2 80513 Ve třetí sérii si celou dobu Sam vyčítal, že se Dean kvůli němu upsal. Dean se ho snažil přesvědčit, že to byla jeho volba, že je to pro něj jako světlo na konci tunelu. A najednou mám pocit, jakoby nebral na Sama vůbec ohledy, jen čekám, kdy mu rovnou vpálí do obličeje, že nebýt jeho, nikdy by se to všechno nestalo. Nevím, ale na mě celá tahle situace teď tak působí. Prostě si vůbec neuvědomuje, jak nehorázně kruté je to vůči Samovi. Vím, že to chtěl slyšet, byl zvědavý a chtěl Deanovi pomoci s tím břemenem. Ale Dean mu to řekl - přímo ho školoval - ale už nenásleduje žáné uklidnění, ať si to nedává za vinu, že co stalo, stalo se, byla to jeho volba a nelituje toho, že brášku zachránil. Prostě je teď z něj obětní beránek, kterého musejí všichni litovat, protože on si narozdíl od Sama prožil peklo. 04x11 Family Remains - Stránka 2 202744 Teda jak mě tohle vytáčí, to je hrůza. Já nevím, podle mě se jim ten scénář moc nepovedl po této stránce. Vím, že nějak se to tam zakomponovat muselo, chtěli udělat mezi bratry peklo, trochu dusnou atmosféru, ale tohle mi přijde úplně mimo. Prostě to nesedí do SN, jaký ho známe. Jestli se měl jako takhle změnit Dean v pekle, že teď bude vůči Samovi necitlivý, tak to si mohli nechat. protože tohle všechno, co mu teď řekne, už nikdy zpátky nevezme. Takže se logicky jejich vztah už nikdy nemůže změnit na takový, jaký ho známe z dřívějška a jaký jsme ho milovaly. Zatím k tomu tedy nic nesměřuje. Já neříkám, že chci za každou cenu stejný děj jako doposud (tedy myslím ohledně vztahu bratrů), ale tohle mi prostě přijde už moc přehnané...zbytečně tu Deanovu situaci hrotí a Sam pak vedle něj vypadá jako "chudý příbuzný", prostě páté kolo u vozu.

Sorry za slohovku, kdo nechce, ať to nečte. Laughing
Návrat hore Goto down
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty20.01.09 22:57

Chrys krásny sloh a inak mám syndróm starého Deana, takže to tu trošku odľahčím - LOL síce dlhé príspevky, ale aspoň sú duchaplné, môžeme byť na ne hrdé, že tam nie sú len smilíci a povzdychy Laughing Laughing

No presne. Dean prešiel peklom, ale peklo sa dá chápať aj inak. Proste ani jeden to nemal ľahké a to, že Dean sa má na akom ramene vyplakávať a Sam nie je nefér. A ako som napísala, ja viem, že Dean má výčitky, ale tie mal predsa aj keď sa kvôli nemu upísal John a tiež nevyplakával v každej epke. Proste by som chcela nejakú časť, kde by bolo ukázané viac ako len Sam ako je spitý a tacká sa do izby. Nejaké tie slzy a niečo ako keď zomrel on a Dean sedel pri ňom a pýtal sa ho čo má robiť. Niečo. Lebo to, že má Sam svaly ešte neznamená, že musí byť drsňák - a nie je a my to vieme. Proste teraz to drží v sebe on a to to prehodenie charakterov je divné. Proste confused Ja nevravím, že si nerada poplakávam keď Dean vraví ako trpel, len proste asi by som si rada poplakala aj pri Samových slzách 04x11 Family Remains - Stránka 2 71416 Pretože Deanov monológ nepomôže ani jemu a Samovi to len ubližuje. 04x11 Family Remains - Stránka 2 71416
Návrat hore Goto down
wiktoriano
Winchester
Winchester
wiktoriano


Počet príspevkov : 2781
Age : 35
Bydlisko : No niekde
Nálada : Nemám na nič čas čo je zaujímavé kedže celé dni nič nerobim...
Registration date : 05.04.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty20.01.09 23:25

Chrys to bol pekný sloh Very Happy no a musím uznať že v niečom máš pravdu. všetci sa tu teraz staráme len o Deana ľutujeme ho že chudáčik ako sa trápi a o to ako sa cíti Sam sa nikto nezaujíma. tak by to asi nemalo byť. a to že sa Sam musí trápiť že tým Dean prešiel len kvôli nemu je tiež pravda.
no a Zizi s tou výmenou charaktrov si to vystihla. doteraz chcel vždy Sam hovoriť o tom čo ho trápi a Dean to držl v sebe a teraz Dean stále vyplakáva a Sam nič nepovie. to zaujímavý zvrat. som zvedavá ako to bude dalej
Návrat hore Goto down
http://sashanovely.blog.cz/
sisel
Žltočočko
Žltočočko
sisel


Počet príspevkov : 754
Age : 34
Bydlisko : Žilina
Nálada : skúškové obdobie :D
Registration date : 12.03.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty21.01.09 21:54

celkom dobra epka, ale viac by ma potesilo keby to fakt boli duchovia :-) si myslim ze by to bola vacsia sranda...
ale inak zase tam bolo vsetko co sa patri, napatie, strach, ale aj zabava....

ale vrta mi v hlave, ze ako take stvorenia, co cely cas ziliv tme, mohli vediet pisat a rozpravat.... je to trosku divne Suspect
Návrat hore Goto down
Silvia
Winchester
Winchester
Silvia


Počet príspevkov : 1268
Bydlisko : Bardejov
Nálada : FINALLY!!! Adié žltočočko,vitaj Winchester!
Registration date : 30.11.2007

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty21.01.09 22:57

sisel zaujímavý poznatok,najprv ma napadlo,že možno ich matka,ale tá zomrela krátko po pôrode takže nato odpoveď nepoznám,ale myslím,že oni nevedeli rozprávať,len písať,pretože tam vydávali len podivné škreky a výkriky.. confused confused
už celé toto,že Sam za všetko môže ma dosť vytáča a nechcela som z tým začínať,len takú poznámku veľmi sa mi páčilo Chrystelle čo si tu napísala úplne a na 100% s tebou súhlasím.Rozumiem,že tu píšete ako Dean v pekle trpel a to všetko,ale on sám v závere epizody priznal,že si to mučenie duší posledných desať rokov užíval a predsa nemôžete teraz začať aj vy obviňovať Sama zato,že Dean za neho upísal dušu.Veď vtedy sa Sam neprebudil a neprinútil ho,aby tak urobil.Bola to jeho slobodná voľba nie zbraň priložená k hlave.04x11 Family Remains - Stránka 2 999804 Vezmite si Johna čo by sa podľa vás stalo ak by sa vrátil aj on.Tiež by všetko zvalil na Deana?A on bol podľa toho času v pekle oveľa dlhšie.
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty21.01.09 23:37

hmmm. no preletela som zbežne tie vaše slohy a to by som nebola ja, aby som sa neozvala, že? Laughing

takže začnem tým, že pripustím, že máte pravdu. V niečom. No nemôžem povedať, že s vami úplne súhlasím.

Chápem, že pre Sammygirls je táto séria veľkým sklamaním. Nielenže tam je Sama viditeľne menej, ale tiež sa poriadne nevenujú istým veciam, ktoré by ste tam vy- a z časti aj ja- radi videli. No pozrite sa na to takto. Supernatural je televízna show a tv show sa musí riadiť podľa svojich fans. Pokiaľ tak neurobí nebude mať sledovanosť a došla. Či sa nám to páči alebo nie, Dean JE najobľúbenejšou postavou SN. Bolo to tak od začiatku seriálu a pochybujem, že sa to zmení. Hoci ja som tiež jednoznačne deangirl, viete dobre ako veľmi mám Sama rada a tiež ma preto mrzí, že ho v seriály nevidím tak často ako predtým. Chýbajú mi bratské momenty rovnako ako vám a tiež ma štve, že nie je viac dielov, kde by trpel Sam. No keď sa na to pozriem zo stránky tvorcov a televízie, tak to z časti chápem. Proste v Amerike nie sú fans rovnakí ako my, ktorí máme radi oboch bratov a nedáme dopustiť na ich bratský vzťah. Mnoho ľudí v USA SN pozerá len kvôli Deanovi a vôbec by im nevadilo, keby tam Sam nebol. Nevravím, že ja patrím medzi týchto ľudí, no tvorcovia pravdepodobne vedia, že to takto je. Pochopte, že do teraz sa takmer celé SN točilo okolo Sama.... všetko bolo o jeho schopnostiach, o jeho osude... a hoci popri tom nikdy Deana nezanedbávali a obaja bratia boli počas všetkých troch sérií rovnocennými postavami, pre dej samotný Dean až tak dôležitý nebol. oceňujem snahu tvorcov toto zmeniť, no tiež pripúšťam, že to trošken nezvládli. Do tohto dielu mi to nejako výraznejšie nevadilo... Proste som to brala tak, že sa potrebovali venovať novým postavám a vyriešiť čo sa vlastne stalo Deanovi. No je pravda, že v tomto diely nemali absolútne žiadny dôvod strčiť Sama do úzadia a to ma trochu naštvalo.

No SN milujem a jednoducho mu dokážem odpustiť čokoľvek... dúfam, že sa to v budúcnosti zmení a uvidíme viac Sama, no rovnako by som rada videla aj viac Casa, Uriela a v podstate aj Ruby... túžim vedieť viac o ich príbehu, o apocalypse a lilith a o samových schopnostiach... skrátka celá táto koncepcia 4 série je podľa mňa skvelá. Mrzí ma, že to tvorcovia pokazili tým Samom a sklamali toľkých fans... No nevieme, čo sa odohráva v ich hlavách... Možno je to všetko zámer... ktovie? Navyše toho Sam tam zase AŽ tak málo nie je.

Ešte sa vyjadrím k tomu utrpeniu. Samozrejme, že aj Sam trpí, no spomeňme si na Malleus Maleficarum, kedy povedal, že chce byť ako Dean. Dean sa potom, čo urobil ich otec Samovi zdôverils tým ako sa cíti-raz. To isté spravil Sam v epizóde 9 a aj hneď v prvej epizóde sa vyjadril, že by si prial, aby to bol on, kto Deana zachránil. No práve Deanova smrť si myslím, že ho donútila aby svoju "premenu" dovŕšil. Skrátka mne to príde ako by si vymenili charaktery. Dean, ktorý sa vždy snažil svoje pocity maskovať a chrániť tak mladšieho brata o nich začne rozprávať a Sam, ktorý bol vždy ten, čo chcel hovoriť o tom, čo cíti, je ticho. Myslím, že sa to začalo už aj v 3 sérií pomaly meniť. Skrátka Sam prešiel peklom- možno nie takým ako Dean, no to neznamená, že to nebolo peklo aj tak. Deana bol taký, aký bol kvôli tomu, čo prežil v detstve a preto, že musel vždy chrániť Sama. Sam bol vždy ten chránený, ten o ktorého sa všetci starali. samozrejme, že aj on trpel a to poriadne, no v istých momentoch skrátka trpel dean viac... proste si myslím, že sam bol zvyknutý, že sa deanovi môže so všetkým zdôveriť a preto sme predtým vždy videli ako sa cíti... no potom, čo deana stratil tu odrazu nebol nikto, komu by sa mohol "vyplakať na pleci". Aj preto sa podľa mňa uzavrel a naučil sa svoje pocity skrývať. Dean naopak prešiel takým utrpením, že je už toho proste priveľa a nedokáže všetku tú vinu a smútok niesť ďalej sám. Myslím, že si uvedomoval, že svojím rozprávaním Sama zraní aj preto tak dlho vravel, že si nič nepamätá a nechcel Samovi nič povedať. Občas je toho, ale príliš veľa a človek sa musí zdôveriť... tak, ako sa Sam cíti zle pri tom, čo hovorí Dean, tak sa cítil Dean pri tom, čo mu hovoril Sam v 9 epke.... stále je to o tom istom... nemôžeme uprednostňovať iba jedného z bratov a hovoriť o ňom v superlatívoch a robiť z neho jediného mučeníka. Viem, že SN momentálne vyzerá ako show iba o Deanovi, ale ak sa bližšie pozrieme na všetky epizódy zistíme, že Samova dejová línia tam stále je. len nie je tak výrazná ako predtým, čo je síce škoda, ale na svete nemôže mať každý to, čo chce. Tentokrát sme to my, čo nie sme spokojní, na budúce to možno budú američania...

každopádne chcem povedať, že nech už ste dean, sam, john, bobby, cas alebo bohviekohoešte girl, musíte pripustiť, že obaja bratia si toho vytrpeli dosť a konanie oboch bratov má zmysel, ktorým určite nie je ublíženie tomu druhému- i keď to tak nakoniec dopadne.

ospravedlňujem sa za slohovú prácu, ale keď sa rozpíšem, tak to takto vždy dopadne... ja neberiem nikomu jeho názory, ani neútočím na nikoho predošlé príspevky. myslím, že rozumiem tomu, čo ste napísali, aj tomu prečo ste to takto napísali. ako som spomínala v úvode tohto nehorázne dlhého príspevku s väčšinou súhlasím, no chcela som na vec vniesť aj trocha menej zaujatý postoj a proste niečo aj racionálne vysvetliť. nie všetko je vždy také zlé/dobré ako to na prvý pohľad vyzerá Wink

pokiaľ som vás týmto urazila, alebo sa cítite dotknutí, tak sa ospravedlňujem, nebol to môj zámer a vy ste ma pochopili nesprávne. nechcela som uprednostňovať ani jedného z bratov, ale nie som si istá, či sa mi to podarilo 603 každopádne ak toto niekto celé prečítal, tak ma môj obdiv 601
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 36
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty22.01.09 1:04

No veď to, dion, áno, druhá séria bola o Samovi, no Dean takto nikdy nebol vyslovene odstrčený, ale nejde len o to, keď sa na to celkovo pozrieš, tak všade je Dean, promá, fotky...toto Dean nikdy nemal a áno, tiež je pravda, že Dean je obľúbenejšia postava, no ak to takto pôjde ďalej, tak Sam stratí aj tých málo fanúšikov, čo mu ostalo, pretože doposiaľ nemal skoro žiadny priestor, tak ako si má vybudovať nejakú fanúšikovskú základňu??? confused a dať Sama do pozadia len kvôli tomu, že je Dean obľúbenejší, je podľa mňa nehorázne svinstvo, keď raz poviem, že je to seriál o dvoch bratoch, tak to dodržím a navyše, Dean je obľúbený od začiatku, tak prečo tak zrazu taká zmena...a tiež, ak si bude Dean stále vylievať srdce, stratí to svoje čaro a všetkým to pôjde čoskoro na nervy...s tým, že sa zmenil na Deana súhlasím, to je viac než zrejmé, dusí to v sebe, nevie, čo Deanovi na to všetko podať, no aspoň nejaký náznak, pretože tie jeho smutné oči, no neviem veru...veď v 04x04 s prejavením emócii problém nemal...tak nechápem.
Navyše, Kripke jasne povedal, že keďže bola tretia séria skrátená, tak sa Sammyho mytharc prenesie do štvrtej série, zatiaľ po ňom veru niet ani chýru ani slychu a tiež povedal, že od druhej polky sa séria bude zameriavať viac na Sama, tak čakám, no podľa spoilerov sa asi nedočkám.... 04x11 Family Remains - Stránka 2 807248 confused 603
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty22.01.09 7:25

Po prečítaní posledných dlhších príspevkoch už naozaj je jasné, že nie sme len nejakí lacní fanúšikovia, ale berieme SN vážne I love you

Dalo sa čakať, že sa ich charaktery zmenia, presnejšie, že ich prehodia medzi sebou, len jedna chybička tam zostala,,,,,,,,, A to v tom, že pri porovnaní starého Deana a nového SamDeana je tam menší rozdiel v tom, že Sam nechodí viac do akcie, respektíve nie je v tom prvom rade na "odstrel", aby obetoval aj kožu za niekoho.
V porovnaní starého Sama a nového DeaSama je tam ten menší rozdiel v tom, že Dean neštuduje knihy a keď sa hovorilo o citoch, nešlo to tak z ľahka.

Scénka na konci bola pre mňa jednoducho, akoby som sa vrátila k 4x10....teraz si nespomeniem, kto tu presne napísal, že to mohli všetko šupnúť už tam a v tomto konci dať niečo iné, hej súhlasím. Málokedy sa stalo, že SN malo rovnaké konce (nepočítam finálne posedenie pri pifku, bo aj tam sa nakoniec niečo vykľulo na povrch a bolo to iné)

Inak tuto po Deanovej vete, niečo v tom zmysle, že chce zachrániť čo najviac ľudí, ako sa dá, blablabla, tak Sam nepovedal nič, ale keď toto (približne to isté) povedal Sam, keď ho akurát Dean pristihol, ako využíva svoje schopnosti, tak Dean nebol ticho, ale setsakramentsky mu to vyčítal. Možno aj v tomto smere tu bol dojem, že IBA Dean chce zachraňovať a Sam mu len sekunduje v tejto neľahkej úlohe priamo danej od života.

Suma sumárum, je to neľahká úloha a hlavne pre Kripkeho, aby to dotiahol do uspokojivého konca Wink
Návrat hore Goto down
Klenotka
Pocestný duch
Pocestný duch
Klenotka


Počet príspevkov : 61
Age : 41
Registration date : 06.11.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty22.01.09 14:02

Pěkné slohy Very Happy Nejdřív k tomu, že první epizody byly o Samovi - nevím, kdo to tu psal, omlouvám se té dotyčné, ale hledat to už nebudu Very Happy Každopádně ano, byly víc věnované Samovi, ale nikdy se nestalo to, že by Dean byl zatlačen do pozadí. Vždycky tam byli bratři, a u Deana bylo právě super, že to bral s klidem a byl pro Sama takovou tichou oporou. Vznikaly z toho bratrské momenty, oba měli svoje epizody rovnoměrně, a pokud šlo o Samovu story, tak Dean byl víc, než jen pasivním posluchačem.
Jenže tady je to jiné - Sam ani nic neříká, protože tam často ani není! Deanovi ti úžasní andělé vyhrožují, že Sama zabijou a co dělá Dean? Jde a plácá si játra s Castielem, místo se Samem.
Neurazte se, Deangirls, ale já jsem nikdy nebyla na takové typy jako Dean. Je na mě až *moc* hezký, a někoho, kdo balí holky a má auto, no, já nevím, ale to mně nestačí. Proto mám ráda Sama. Dokázal odejít od "rodinného podniku" (z vlastní zkušenosti vím, že to není snadné), víc přemýšlel, zkrátka je to takový přemýšlivější typ. A to, že je Dean oblíbenější, já tomu moc nerozumím, ale budiž...ale odsunout základní osu seriálu, kterou je vztah bratrů, na druhou kolej kvůli tomu, že Dean je údajně oblíbenější? To je blbost. Možná mají takové poznatky od lidí z netu, ale tam chodí jen část fandů. A třeba jenom fanynky Deana jsou prostě hlasitější. To není něco, z čeho by si měli brát příklad a seriál tomu přizpůsobovat.
Ale tady nejde o to, kdo má koho radši - tady jde o to, že ten seriál je o bratrech, o jejich vztahu, jejich problémech. Dean či Sam, oba jsou skvělí, každý je jiný, ale to tam teď prostě NENÍ. Sad
K tomu, že si bratři prohodili role - na to teď snad Kripke nebo kdo odpovídal v jednom rozhovoru, že to tak zamýšleli. A byl upřímně překvapený, že některým fanouškům připadá, že Sam má málo prostoru. Jemu to tak prý nepřipadá, ale ve druhé půlce série by měl dostat víc prostoru. Ale jestli si toho doteď nevšiml, tak nevím, jestli se něco změní.

Sam mohl docela dobře prožívat peklo, jako Dean, jen jný druh. Všechno jste tu vyjmenovali - přišel o všechny, částečně taky jeho vinou, i když mu Dean tvrdil, že to tak není. Je bezmocný, sám...to s člověkem taky zamává. A najednou je Dean zpátky, a mluví o tom, co prožil - sakra, vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se z toho oba psychicky nesložili.

Prostě doufám, že se to rychle změní a že když už v epizodě bude Castiel, tak to nebude samé Castiel/Dean, ale Dean/Sam.

Yay, taky slohovka. Very Happy
Návrat hore Goto down
http://www.sga-project.com/
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty22.01.09 14:24

Klenotka: naozaj krásny sloh 04x11 Family Remains - Stránka 2 312566
Nejdem riešiť kto má prečo koho rád, pretože proste niekomu je sympatickejší Sam inému Dean, ale podstata je, že tento seriál bol o bratoch a ich vzťahu a nie len o jednom z nich a ak to Eric nevidí, že jedného dáva do pozadia, tak to je potom dosť veľký problém. Ak si to nevšimol, tiež neviem ako môže tvrdiť, že v druhej polovici dostane Sam viac priestoru, ale dúfam, že vie o čom hovorí - je to predsa Eric. Človek, ktorý vie prekvapiť Laughing
Ale tiež by som bola radšej keby sa namiesto vzťahu ako píšeš Dean/Cas zamerali viac na ten Dean/Sam a nielen jednostranne a mučednícky, ale obojstranne. Pretože podľa mňa nielen Dean nám musí rozprávať aké to všetko bolo, ale zaujímalo by ma aj to, ako to všetko prežíval Sam. 603 603

PS: "Niekedy pre lásku k jednej osobe, nevidíme, že ubližujeme iným." Som 100% DeanGirl a proste sa snažím vidieť realitu. Veď predsa Sam je tiež hlavná postava a preto si zaslúži viac priestoru ako Cas (nič osobné CasGirls Wink )
Návrat hore Goto down
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty22.01.09 14:36

Hmm, vypadá to zde opět na rekordy v délce slohovek. Laughing Sledujete, jak my se dokážeme kvůli něčemu takovému rozvášnit? Twisted Evil 04x11 Family Remains - Stránka 2 934194

Klenotka napísal:
Deanovi ti úžasní andělé vyhrožují, že Sama zabijou a co dělá Dean? Jde a plácá si játra s Castielem, místo se Samem.
04x11 Family Remains - Stránka 2 316745 Pardon, ale tohle mě fakt dostalo. 04x11 Family Remains - Stránka 2 316745 Klobouk dolů, Klenotka, vystihla jsi to skvěle! 04x11 Family Remains - Stránka 2 319161 Naprosto s tebou souhlasím a to ve všem. Je pravda, že o Samovi byly třeba první série, ale jak jsi správně uvedla, nikdy tam nebyl Dean méně, než Sam!!! Pokaždé byli spolu, všechno řešili spolu...teď tomu tak není a přesně to mi vadí. Klidně ať se všechno točí kolem Deana, ať je vyvolený, ať ho chtějí všichni zabít, ať má schopnosti, prostě cokoliv - jen ať je s ním u toho zase Sam!!! A ne Castiel nebo kdokoliv jiný. Ano, můžou tam být další postavy, jsou tam nevyhnutelně nutné, pro další vývoj, ale proč to nemůžou dělat dál tak, jako to dělali předtím? Když se řešil Žlutoočko a jeho plány se Samem?
Kdysi dion anebo Samabel zmínila díl 2x21, že tam taky Dean byl méně. Jenže to je obrovský rozdíl, alespoň pro mě! Tehdy jsem vůbec neměla pocit, že by tam Deana zanedbávali a to jsem ještě nebyla Sam!girl, takže na tohle to svádět nemůžete. A víte proč se mě ani nenapadlo (dokonce ani teď, kdybyste to nezmínily)? Protože tam sice byl méně, ale celou dobu se snažil najít Sama, bylo to napínavé a srdcervoucí, že Sama někde ztratil a jediné na co myslel, bylo najít ho, živého a zdravého. A to mě na tom díle dostávalo víc, než samotný Sam v tom městečku.
A přesně to mi tady teď chybí. Pokaždé, když je Dean sám bez Sama, dělají si prostě každý to svoje, baví se každý s tím "svým" (Castiel, Ruby) a ani jeden druhému nechybí. Dřív by Dean nenechal Sama jít nikam samotného, raději si oba kryli záda. Teď ho vůbec netrápí, že by se bratrovi mohlo něco stát (přehnaně řečeno, ale snad nebudeme slovíčkařit). Nebo třeba když tehdy Sam použil ty schopnosti, navzdory Deanovu zákazu a Dean ho pak přitom viděl, zajásala jsem, že konečně přijde nějaký pořádný rozhovor na nepříjemné téma, nějaký ten bratrský moment....a ono bác ho. Shocked Dean se místo toho baví v parku s Castielem a Sama nechá v pokoji, kde mu vyhrožuje Uriel. No dovi, dopo. Studenější sprchu jsem snad ani dostat nemohla. A pokud se dobře pamatuji, nakonec tam to použití schopností ani neřešili, prostě jakoby se nic nestalo. 706
Já to beru, že kluci se odcizili, každý si musel projít tím svým, zatímco se neviděli, takže nemůže být všechno stejné jako dřív. Ale mě se to prostě nelíbí. No Už před začátkem této série jsem věděla, že nebudu spokojená. Ale tak nějak jsem doufala, že to bude tak 3, 4 díly a pak se všechno pomalu začne vracet do "normálu" ANEBO že tedy budou mezi nimi třeba nějaké potyčky, hádky, prostě neshody, ale že je prostě budou řešit. A ne, že v jedné epizodě se pohádají, ve druhé se dělá jako by se nic nestalo a v další epizodě zase nějaká "apokalypsa" a pak zase jakoby se nic nedělo. Prostě se mi zdá, jakoby to bylo celé postavené na hlavu. Bratrské momenty nešly jen do ústraní, ale postupně zmizely úplně - zbyly jen "deanovské momenty". Což by mi nevadilo, neříkám, že Deana nesnáším nebo něco, ale prostě to není SN jaký miluju a jaký bych chtěla. No

Jedno je jisté, že je opět krásně vidět, jak se na celou věc dívají odlišně Sam!girls a Dean!girls. Twisted Evil Zastánkyně Deana tyhle problémy tak moc nevidí, protože jim jednoduše, logicky Sam nechybí. My ostatní ale vnímáme Sama mnohem víc, takže tyto nepříjemné změny nás přímo mlátí do očí. 04x11 Family Remains - Stránka 2 202744 Podle mě už se to ani o moc zlepšit nemůže, ne když se příběh takto rozjel a hodlají nechat jejich povahové rysy "přeměněné". To mi prostě nesedí, nechovají se ani jako ten druhý, ani nejsou sami sebou. 04x11 Family Remains - Stránka 2 968235
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty22.01.09 15:21

ach jaj. zase sem musíte tlačiť casa? no nič Rolling Eyes

ja tiež nejdem riešiť, kto ma koho rád, proste každému sa páči niekto iný a bodka. Ja som deangirl a nie je pravda, že by mi tam sam nechýbal. no snažím sa hľadať dôvody pre ktoré to je tak ako to je a neriešiť to viac ako je potrebné. sarinka tu tuším spomínala, že tým ako Sama odstrčili si už nemôže vytvoriť základňu fans. S tým ja nesúhlasím. Myslím, že po troch sériach je už každému jasné, kto je jeho obľúbenec-prípadne si je istý, že sa nevie rozhodnúť- a pochybujem, že sa to zmení. Mňa si napríklad Sam v 4 sérií veľmi získal a mám ho oveľa radšej ako predtým. Viem, že tvorcovia by nemali stavať na dojmoch z internetu a riadiť sa tým, že je to o oboch bratoch, lenže podobne ako kripke aj ja si myslím, že to aj naďalej stále je o dvoch bratoch. pripúšťam, že je tam sama menej, no riešil sa aj on a jeho príbeh.

mrzí ma, že nie ste spokojní- ani ja nie som úplne spokojná, no diely sa mi páčia. možno ak by som bola samgirl pozerala by som sa na to inak, ale nemyslím.... mne sa ten príbeh páči aj to akým smerom sa SN uberá. podľa všetkého má byť aj 5 série, nie? tak možno práve tá bude viac zameraná aj na sama. to, že eric spomínal, že sa viac zamerajú na sama, nuž občas veci nejdú tak ako by sme si priali... skrátka sa to mení vzhľadom na to ako sa príbeh vyvíja a na to, koľko sérií ešte bude.

no bavíme sa tu po každej epizóde o tom istom. ako je tam sama málo, ako tam casa nechceme... už ma to proste unavuje. viem, že v 7 ste ten koniec chceli iný, chceli ste ich rozhovor, no a teraz, keď tam máte rozhovor dean/sam, tak sa vám zase nepáči, že je to takmer také isté ako predtým a proste atď... tak na jednej strane chcete viac bratských momentov a na druhej nie ste spokojní s tými, ktoré tam sú. Ich vzťah sa proste zmenil. Či sa nám to páči alebo nie, tak to je a inak to už nebude. áno mohli by sa viac hádať, keďže si už takí blízki nie sú, ale veď zase nemôžu sa hádať len tak pre hocičo. no a zatiaľ na to zase nejaký extra dôvod nemali. hej hádali sa v 4 a hej mohli sa v 7, ale nebolo by to presne to, na čo ste vy pred chvíľou nadávali a to opakovanie toho istého? Zase by sa predsa riešili samove schopnosti a bolo by to presne to, čo v 4. áno, aj ja by som tam rada ten fight videla, ale tak ja som si zase užila obe tie rozhovory, čo mal dean/sam, teda aj 10 aj 11.

ja som predsa tiež v mojom predošlom príspevku pripustila, že keď tam bol dej viac o samovi, tak tam stále dean bol dostatočne a teraz sa im to isté nedarí spraviť aj s samom, ale tak čo už no... mne úprimne je to síce ľúto, ale viac ma mrzí ako negatívne sa k tomu staviate vy. normálne mi tým celé SN znechucujete 04x11 Family Remains - Stránka 2 71416 ja tento seriál strašne milujem a proste hoci toto nie je po prvýkrát, čo nie som úplne spokojná s dejom som schopná sa cez to preniesť a počkať, čo bude ďalej...stále je tam kopec toho, čo milujem a nech sa už stane čokoľvek ja SN pozerať neprestanem.

chápem, že ste nespokojní, chápem, že na to máte dôvod, no pochopte aj vy mňa. ja to takto proste cítim. som nešťastná z celej tej veci okolo sama, no tiež verím, že to ešte nie je koniec... skrátka Sam sa ešte podľa mňa prejaví. ak nie v tejto sérií, tak v budúcej. možno máte pravdu a pozerám sa na to inak ako vy, pretože som deangirl... no mne Sammy tiež veľmi chýba.

končím, dnes sa mi aj tak nič nedarí a potom ešte prídem sem a prečítam si takéto príspevky.... no 602
Návrat hore Goto down
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty22.01.09 15:48

dion-fortune napísal:
viem, že v 7 ste ten koniec chceli iný, chceli ste ich rozhovor, no a teraz, keď tam máte rozhovor dean/sam, tak sa vám zase nepáči, že je to takmer také isté ako predtým

Jen k tomuto...je to úplně něco jiného, dion. Teď se nám to zdálo "to samé" proto, že šlo zase jen o Deanův "monolog", jeho naříkání. A Sam opět nic. Já miluju jejich hádky a nikdy jsem si neztěžovala, když byly na začátku i na konci téměř každé epizody. Ale byly to prostě "akční" rozhovory, ať už ve smyslu krásné, dojemné, bolestné...Byly to rozhovory, kde každý řekl to svoje. Ale teď víc mluví Dean a Sam jakoby neměl právo říct nic, protože prostě v pekle nebyl a tak Deana nemůže pochopit. Já to beru, ale chci prostě slyšet i něco od Sama - cokoliv! A ne jen jedno chápající slovo, zdrcený pohled. Sice i to miluju, ale prostě jsem byla zvyklá na něco jiného a tak se není čemu divit, že jsem rozladěná. Tenhle můj postoj mi nikdo nemůže vyčítat, stejně jako tobě nemůže nikdo vyčítat, že jsi spokojená. Wink

Je mi líto, že ti tímto SN znechucujeme a věř mi, že se ti nedivím. Já jsem si v minulých letech přečetla dost hnusných věcí o SN (i teď je bohužel nechtěně občas přečtu) a nikdy se mi je nepodařilo z hlavy dostat, prostě mi některé scény zkazily. Tak to asi nepůsobí jen na mě, ale i na tebe.
Ale bohužel s tím ani jedna nic nenaděláme, protože tohle je fórum a na fóru se diskutuje. Když má někdo něco na srdci, prostě to napíše. Že s tím pak někdo nesouhlasí, s tím se musí počítat. Pokud by se tady mohlo psát jen to, co vyhovuje druhým a dobře se to čte, nemělo by fórum smysl. Já ráda zjišťuji názory ostatních, i když se mi třeba nelíbí. O to zajímavější jsou pak diskuse. Pokud mě nebo tebe diskuse začíná otravovat nebo znechucovat, zbývá jen jediné - přestat číst a psát. Proč si kazit náladu? Přece není povinné, zapojit se do každé diskuse. 701 Wink

A já tuhle diskusi neberu jako obhajování svého názoru nebo toho, že SN je teď špatný. To vůbec ne! Já tady prostě jen píšu svůj názor. A nečekám, že mi na to všichni napíšou, že se mnou bezpodmínečně souhlasí. Takže je naprosto v pořádku, že jsi narozdíl od nás spokojená, že tě SN baví jako dřív a jsem za tebe opravdu ráda. Narozdíl ode mne to máš teď mnohem jednodušší. Takže si to nenech ničím znechutit a užívej si SN tak jak je. I love you

Já se tady prostě potřebuji občas vynadávat, aby mi bylo líp. 04x11 Family Remains - Stránka 2 707500 04x11 Family Remains - Stránka 2 934194 601

PS: jak jsi psala o tom, že je SN teď prostě takové, jaké má být, že jejich rozhovory a chování jsou logické a v pořádku, to já beru. Ale teď tady právě řešíme jinou věc a to tu, že se nám některým právě nelíbí, jak to teď je. 603 To je celé. Very Happy
Návrat hore Goto down
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty22.01.09 15:52

dion-fortune napísal:
mne úprimne je to síce ľúto, ale viac ma mrzí ako negatívne sa k tomu staviate vy. normálne mi tým celé SN znechucujete 04x11 Family Remains - Stránka 2 71416 ja tento seriál strašne milujem a proste hoci toto nie je po prvýkrát, čo nie som úplne spokojná s dejom som schopná sa cez to preniesť a počkať, čo bude ďalej...stále je tam kopec toho, čo milujem a nech sa už stane čokoľvek ja SN pozerať neprestanem.

možno máte pravdu a pozerám sa na to inak ako vy, pretože som deangirl... no mne Sammy tiež veľmi chýba.

Takže k prvému odstavcu. Dion nikdy neprestanem pozerať SN nech už do témy o časti napíšem alebo niekto iný, hocičo. Ja týmto seriálom žijem a môžem pripustiť, že mi aj zmenil život. Naučil ma pozerať sa naň z tej strany, že nič nie je také strašné ako to vyzerá a že mnohí ľudia sú na tom horšie. Ja SN milujem a aj keď píšem, že to už nie je to, čo to bolo, tak nevravím, že je to naprd. Dej sa zmenil, tak ako všetko sa mení. Možno by sme si priali, aby SN zostalo aké bolo a ďalšie 2 epizódy sa chalani nahaňali za záhadnými obludami, ale pravdou je, že aj mne sa ten dej páči. Celé 3 série a jasne to bolo povedané v House of holly, keď sa Dean Sama spýtal, či verí na anjelov. Čakala som kedy sa začnú zaujímať, či existuje aj druhá strana. Teda nie len zlo a démoni, ale či existuje aj dobro, alebo či za to dobro majú bojovať obyčajní ľudia - vtedy boli pre mňa anjelmi oni dvaja, ale je pravda, že príchod anjelov do SN všetko zmenil. Ja nevravím, že to zmenil k horšiemu, ale zmenil. Som zvedavá ako sa to všetko vyvinie a na každú epizódu sa teším ako malé dieťa na cukríky a pri sledovaní nedýcham a to je znamenie, že ma nič nepresvedčí o tom, že si ďalšiu epku pozrieť nemám.

Čo sa týka toho druhého odstavca tak:
Nepozerám sa na SN inak preto, že som DeanGirl, písala som, že aj mne tam Sam chýba a viem, že SammyGirl mi to neuveria, ale je to tak. Ale s tým nič neurobím. Je veľa vecí čo by som v SN ešte chcela a viac Sama je jedna z nich, ale v živote nedostaneme vždy to čo chceme a proste si musíme priznať, že Sam je tam menej, ale potom príde iná epizóda a bude tam menej Dean a tieto hádky kto je tam ako dlho sú už bláznivé. Áno Sam tam je proste menej, ale je to tak kvôli deju. (možno to tak znie, ale neprotirečím si - budem šťastná, keď sa dozvieme čosi čo robil a ako to prežíval Sam, rada si pozriem epku v ktorej bude Dean len sekundárna postava, ale dej sa odvíja tak ako sa odvíja.) A nech mi nikto nevraví, že to hovorím preto, že som DeanGirl a že Dean má dosť priestoru - pretože toto je názor, ktorý by som zastávala aj v prípade, keby sme riešili presne opačný problém. A nevravte mi, že ako DeanGirl vás nechápem, pretože ja dobre viem, že vás chápem. (asi to znie vyčítavo, ale ja som fakt kľudná Laughing )
Ja to proste poviem takto - teším sa na piatok, kedy si sadnem pred PC a pozriem si ďalšiu epizódu a nebudem nič riešiť.

PS: dion sorry to s tým Casom je tam len ako príklad. Nikto ho nikam nasilu netlačí, len to tak asi vyznelo 603

Chrys: no jasné, niekde sa musím vyrozprávať z toho čo ťa trápi. Wink To beriem a mne sa toto obhajovanie postáv celkom páči ako každý bojuje za to čo si myslí a ani si neuvedomujeme, že všetci sme na jednej lodi a vlastne chceme to isté, len to píšeme svojím spôsobom Laughing

PS2: tieto príspevky normálne rozvíjajú moje vyjadrovacie schopnosti Laughing Laughing
Návrat hore Goto down
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty22.01.09 16:07

Zizi napísal:
A nevravte mi, že ako DeanGirl vás nechápem, pretože ja dobre viem, že vás chápem.
No to teda nechápeš. 04x11 Family Remains - Stránka 2 43228 04x11 Family Remains - Stránka 2 316745

Zizi napísal:
(asi to znie vyčítavo, ale ja som fakt kľudná Laughing )


Vůbec to neznělo vyčítavě. 04x11 Family Remains - Stránka 2 99937
Návrat hore Goto down
cleo
Winchester
Winchester
cleo


Počet príspevkov : 4946
Bydlisko : Wales
Nálada : upršaná :D
Registration date : 10.05.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty22.01.09 16:09

Nečítala som úplne všetko, lebo sa mi nechce momentálne, Laughing ale vyjadrim sa aspoň k tomu čo som prečítala. Takže ja mám Deana veľmi rada, ALE hrozne mi začína vadiť že Sam je na druhej koľaji. V tejto epizóde si Sam na začiatku pospal kým DEAN hľadal prípad, Sam si postál v stodole kým DEAN bojoval a Sam si vypočul čo má DEAN na srdci...Oka v jednej epke by sa to dalo prežiť, ale toto je 11 epka...Ja niesom ani Deangirl, ani Sammygirl, ani Castielgirl, ale Supernaturalgirl a tak by ma zaujímalo prečo sa to nezačne volať SUPERDEAN? Môžu sa všetci hádať, že to tak nie je, ale Sam je naozaj odstavený..Pozrela som si za sebou 4 sériu a predtým som to tak nebrala, ale teraz sa pýtam - Čo sa stalo? Kde je Sam? Je mi jasné že ich vzťah už nebude taký ako bol predtým, to je samozrejme. Lenže Dean si zažil peklo tak sa všetci zbláznime a budeme o tom počúvať dookola. A Sam si nezažil peklo? Peklo na zemi? Jeho brat je mŕtvy kvôli nemu. Dobre aj Dean si to zažil s otcom. Kvôli nemu zomrel. Lenže s tým rozdielom, že mal Sama pri sebe. Sam ostal sám. A mňa by zaujímalo čo robil. Nezaujíma ma to s kým spával, ako sa opíjal, ale chcem vedieť ako sa cítil. Deanove pocity už poznáme. A znova - Čo Sam? A začalo mi vadiť že je to tam nejaké preanjelované. Castiel bol že super anjel, Uriel že hmmmm anjel a Anna už len že kriste zas anjel?
Spoiler:
Neberem to že im berú priestor, iné postavy tam musia byť, len prečo to nerozdelia spravodlivo. Ja chcem vidieť obidvoch bratov, nie len Sama postávať za Deanom a všetko točiace sa okolo jedného z nich. Dúfam že sa to zmení.
Spoiler:
Návrat hore Goto down
Klenotka
Pocestný duch
Pocestný duch
Klenotka


Počet príspevkov : 61
Age : 41
Registration date : 06.11.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty22.01.09 16:20

Jaj, to se to nějak zvrtlo. Myslím, že dokud o SN diskutujeme, je to dobře, protože ukazuje, že má fanoušky Very Happy A někdy jsou i negativní názory, s tím se člověk musí smířit. Wink
S tím Castielem to byl jen příklad - nic proti němu, nechtěla jsem se tím nikoho dotknout. Mám ho ráda a postava je to dobrá. Jenom mi vadilo, že Samovi tam Uriel vyhrožuje, nebo třeba projdou nějakým negativním zážitkem, a Dean místo za bratrem jde za Castielem, o jehož pohnutkách nic nevíme a kterého sotva zná.
Ale možná se nám tím snaží naznačit, že se oba bráchové odcizili. Ale myslím, že právě tím SN trochu poškozují, protože bratrský vztah byl a je základem. A když má něco základ, tak to nejde jen tak zbourat.

Ty rozhovory - ano, jsou tam, ale není to prostě ono. Dřív se hádali, diskutovali, teď na konci snad už třetí (?) epizody Dean mluví o pekle a Sam přikyvuje.
Ale Erikovi věřím a myslím, že si pro nás chystá překvápko. Osobně vsázím na to, že milí bráškové se na nebe i peklo vykašlou, udělají si to po svém a všem vypálí rybník.Very Happy
Návrat hore Goto down
http://www.sga-project.com/
sisel
Žltočočko
Žltočočko
sisel


Počet príspevkov : 754
Age : 34
Bydlisko : Žilina
Nálada : skúškové obdobie :D
Registration date : 12.03.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty22.01.09 20:45

Silvia napísal:
sisel zaujímavý poznatok,najprv ma napadlo,že možno ich matka,ale tá zomrela krátko po pôrode takže nato odpoveď nepoznám,ale myslím,že oni nevedeli rozprávať,len písať,pretože tam vydávali len podivné škreky a výkriky.. confused confused
no ja si myslim ze asi aj rozpravat vedeli, lebo vediet citat a nevediet rozpravat, mi pride dost nerealne...
ale aj tak, niekto ich to naucit musel, a nevyzeralo to ze by ich otec niecomu naucil...
Návrat hore Goto down
Ellen
Žltočočko
Žltočočko
Ellen


Počet príspevkov : 694
Age : 53
Bydlisko : SR
Nálada : hope never dies...
Registration date : 23.03.2008

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty23.01.09 0:12

Klenotka napísal:
...Ale možná se nám tím snaží naznačit, že se oba bráchové odcizili. Ale myslím, že právě tím SN trochu poškozují, protože bratrský vztah byl a je základem.
Klenotka, trafila si kliniec po hlavičke! 04x11 Family Remains - Stránka 2 949816

Všetka tá nespokojnosť, ktorú ste tu vyjadrili, je zahrnutá v dvoch slovách "bratský vzťah". A ten akoby zomrel spolu s Deanom na konci tretej série.
Môžte namietať, ako bol Sam rád, keď sa Dean vrátil a tak ďalej... Ale ten vzťah už nie je naozaj bratský, všimli ste si to? Sam s Deanom sa objímu a o chvíľu akoby nič, bavia sa ako iba dobrí známy.
Myslím že vaša nespokojnosť pramení zo strachu, že sa to už nezlepší (ja na to ani nechcem pomyslieť). Ja len pevne dúfam, že nech sa už stane čokoľvek, aj keby mali bratia mali stáť proti sebe (aspoň sa to vyvíja týmto smerom, aj keď pomaly), že Kripke si s tým poradí a dá nám nakoniec to, počom najviac túžime. Dvoch bratov, ktorým na tom druhom záleži viac, ako na sebe samých. Howg!
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty05.02.09 0:39

Sláva, sláva.... dneska jsem konečně viděla tuhle epizodu. 04x11 Family Remains - Stránka 2 87642
Tak přiřadila bych jí k takovým těm klasickým. Rozhodně jsem nečekala, že by to byli lidi a ne duchové. Ne, že by mi to vadilo.
Některé okamžiky bych asi trochu více protáhla a přidala pár vět navíc, ale jinak je to slušný SN. Very Happy
(přiznám se, že když se Dean leknul krysy, lekla jsem se taky Laughing doors )
..vlézt do takové díry...brrrr doors
Ok, jdu ještě na jednu epku, nechce se mi spát. 603
Návrat hore Goto down
Sponsored content





04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 04x11 Family Remains   04x11 Family Remains - Stránka 2 Empty

Návrat hore Goto down
 
04x11 Family Remains
Návrat hore 
Strana 2 z 3Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» 04x11 Family Remains
» 04x11 Family Remains
» 05x13 The Song Remains the Same
» 05x13 The Song Remains The Same
» 05x13 The Song Remains the Same

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Epizódy :: Štvrtá séria-
Prejdi na: