Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 ZAPADAJÍCÍ SLUNCE

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

ZAPADAJÍCÍ SLUNCE Empty
OdoslaťPredmet: ZAPADAJÍCÍ SLUNCE   ZAPADAJÍCÍ SLUNCE Empty08.10.10 8:19

Krátká povídka v zásadě o ničem, figuruje v ní Castiel, Dean a západ slunce... když jsem jela v jeden slunečný podvečer autobusem, pozorujíc tváře lidí okolo sebe, zahalené v matné červeni dopadajících slunečních paprsků, napadlo mě tohle... krátké, nedokonalé, přeslazené a romantické - jako západy slunce Smile

Mírný slash

ZAPADAJÍCÍ SLUNCE

Západy slunce bývají nejkrásnější v období podzimu, slunce kontrastuje s temně modrou oblohou – budovy, stromy a osoby obarví do ruda. Když jej Dean našel, paprsky klesajícího slunce dopadaly na Castielovu tvář. Anděl stál na střeše budovy, v níž se naházel jejich motelový pokoj, s rukama svěšenýma podél těla a tváří napjatou soustředěním, jakoby viděl, či slyšel něco, co je smrtelníkům vidět a slyšet zapovězeno.
Dean se podrbal za krkem. Stáli tiše bok po boku několik minut, ticho prolomil Castiel.
„Víš, že se andělé zrodili spolu s prvními slunečními paprsky? Bůh však posléze došel k názoru, že je třeba počet jeho vojáků zvětšit,“ odmlčel se. „Proto probudil další anděly, o slunce západu – oni se však báli a otáleli s příchodem, neboť nadcházející temnota je zaskočila. Tito andělé, vycházející hvězdy, jsou předurčeni padnout, nebo hůře, vzbouřit se. Věděl jsi to?“
Nevěděl, věděl ale, že sluneční paprsky Castielovi neuvěřitelně sluší – jeho tvář a kabát nabyly temně rudé barvy a jeho tmavě modré oči, lesknoucí se odstíny zlata, odrážejíc slunce, zářily.
„Těmihle pohádkami strašíte anděly v plenkách? Bubáci v Nebi – zítra zamrzne Peklo.“
„Bubáci nejsou,“ přivřel oči, přemýšlejíc, „pokoušíš se žertovat, správně?“
„Neúspěšně,“ odmlčel se. „Proč přemýšlíš nad hloupostmi? Neměl bys tu stát, pozorovat zapadající slunce a cítit se na nic.“
„Myslel jsem si, že západy slunce jsou oblíbené – romantické.“
„Neměl by ses dívat na druh filmů, na které se dívá Sam,“ Usmál se a odmlčel. „Jsou romantické, když ale stojíš na střeše pozorujíc západ slunce sám, aktivní kolemjdoucí zavolá záchrannou službu – já vím, že neskočíš, on ne,“ Objal ho, opírajíc hruď o jeho záda a bradu o rameno. „Pojď dovnitř, už se tím netrap,“ zašeptal.
„Přesto,“ odvětil Castiel, vymanil se z jeho objetí a otočil tváří k lovci, „bych rád věděl, ačkoli mi nepřísluší se ptát, jsem anděl vycházejícího nebo zapadajícího slunce?“
„Jsi vytrvalý,“ usmívajíc se, zavrtěl hlavou. Mé malé hloupé dítě. Políbil jej: „Ty nejsi ani hvězdný ani sluneční anděl, jsi Castiel, můj anděl strážný.“
„Přesto,“ zamumlal -
„Pšt,“ přerušil jej, „jen stůj, nehýbej se.“
„Proč?“ zeptal se ostražitě.
„Protože,“ řekl Dean, pozorujíc Castielovu třpytící se pokožku a oči i hořící plameny v nich, „záříš.“
Návrat hore Goto down
Ellen
Žltočočko
Žltočočko
Ellen


Počet príspevkov : 694
Age : 53
Bydlisko : SR
Nálada : hope never dies...
Registration date : 23.03.2008

ZAPADAJÍCÍ SLUNCE Empty
OdoslaťPredmet: Re: ZAPADAJÍCÍ SLUNCE   ZAPADAJÍCÍ SLUNCE Empty10.10.10 5:37

Veľmi pekná poviedka, vôbec nie presladená, až mi bolo ľúto, že tak skoro skončila. Cool A ten úžasný nápad s anjelmi vychádzajúceho a zapadajúceho slnka. Veľmi originálne. ZAPADAJÍCÍ SLUNCE 312566 Aj ja by som chcela vedieť, ktorým z nich Castiel je. Very Happy
Moja poklona za túto poviedku.
ZAPADAJÍCÍ SLUNCE 104346
Návrat hore Goto down
Maky
Žltočočko
Žltočočko



Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

ZAPADAJÍCÍ SLUNCE Empty
OdoslaťPredmet: Re: ZAPADAJÍCÍ SLUNCE   ZAPADAJÍCÍ SLUNCE Empty11.10.10 0:12

Ellen: Děkuji Smile Bála jsem se, že píšu povídky sama pro sebe, komentář mě potěší a motivuje... jsem moc ráda, že se Ti povídka líbila a děkuji za komentář. Nejsem schopná dokopat se k tomu napsat delší povídku a když už, nedokončím ji - mám jich rozepsaných několik, v případě téhle povídky jsem se ale rozhodla ji za každou cenu dopsat! Tady je...

Já myslím, že Castiel je... on je zkrátka Deanův anděl Smile

Děkuji!
Návrat hore Goto down
Ellen
Žltočočko
Žltočočko
Ellen


Počet príspevkov : 694
Age : 53
Bydlisko : SR
Nálada : hope never dies...
Registration date : 23.03.2008

ZAPADAJÍCÍ SLUNCE Empty
OdoslaťPredmet: Re: ZAPADAJÍCÍ SLUNCE   ZAPADAJÍCÍ SLUNCE Empty11.10.10 0:35

Maky napísal:
Já myslím, že Castiel je... on je zkrátka Deanův anděl Smile
Úplne s tebou súhlasím Wink
Návrat hore Goto down
Sponsored content





ZAPADAJÍCÍ SLUNCE Empty
OdoslaťPredmet: Re: ZAPADAJÍCÍ SLUNCE   ZAPADAJÍCÍ SLUNCE Empty

Návrat hore Goto down
 
ZAPADAJÍCÍ SLUNCE
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky :: Maky-
Prejdi na: