Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 10x23 Brother's Keeper

Goto down 
+5
Sarinka
djdodo
Y0G1
Nemix
Padme
9 posters
AutorSpráva
Padme
Crossroads demon
Crossroads demon
Padme


Počet príspevkov : 500
Bydlisko : Ďolíček
Nálada : wookijská
Registration date : 14.11.2011

10x23 Brother's Keeper Empty
OdoslaťPredmet: 10x23 Brother's Keeper   10x23 Brother's Keeper Empty21.05.15 13:15

Nebudu příliš spoilerovat, užijte si to tak, jak se na finále patří, za sebe ale říkám, že poněkud zklamání, za mě druhé nejslabší finále (po finále, kdy Castiel vcucnul purgatory a prohlásil se Bohem)

Neříkám, že to byla tragédie, nebo že by se mi to vůbec nelíbilo, ale bylo to takové.... WTF...WTF.. co se to děje a co se stalo...

Celkově se to dost podobalo finále osmičky, tzn. děsně emotivní diskuze mezi bratry, kdy učůráváte děsem a dojetím (Sam´s puppy eyes!!! squeee), tady byl navíc WTF moment. V osmé sérii začali z nebe padat andělé a vizuálně to byla dost nadupaná scéna, tady se taky něco děje, ale je to takové.. nemá to ty koule, byť teda asi teď budou mít práci na dalších pět sérií. lol!

V závěrečném verdiktu nejsem po tomto finále tak šíleně natěšená na další sérii, probuzení DeanMona z loňského finále to do prdele nijak nenakopalo.

Pocity k celé této sérii mám značně ambivalentní. DeanMon, velice slibná linka byla utnutá příliš brzo, nudné byly linky Castiela a Hannah, pak přišla nudná linka s Claire. Rowena mě štvala na začátku, teď díkybohu za ní, začala mě bavit. Smrti Charlie nelituju, měla svůj smysl, ale je mi jasný, že se s ní ještě potkáme.

A znovu říkám, že Jared v této sérii velmi, ale velmi dobře hrál. Haters gonna hate, myslete si, co chcete. 10x23 Brother's Keeper 198137


Návrat hore Goto down
http://www.cswu.cz
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

10x23 Brother's Keeper Empty
OdoslaťPredmet: Re: 10x23 Brother's Keeper   10x23 Brother's Keeper Empty21.05.15 18:07

Musím se připojit k Padmé a poděkovat jí za super koment, protože bych se pod něj s chutí podepsala.

Taky nechci spoilerovat - slovo, které by vyjádřilo mé pocity je: zklamání. Minulý díl vše tak krásně rozjel, že mohlo být epesní finále. Místo toho byly opět srdceryvné scény, zvratů bylo jak komárů u jezera - WTF na každém kroku. Nevím, co si o tom myslet. V každém případě mě to ani nenabudilo na další sérii a je mi jedno, co z toho bude, co bude s každou postavou. Fandím Roweně, to je jediné, co mi zvedlo náladu. Prostě ne - nebyl to můj šálek čaje.

Tato série mě bavila - super byl Deanmon, super byla Rowena, Cole mě bavil, a nesmím zapomenout na výkony Jareda. Já jsem nikdy nebyla příznivec jeho herectví a Sam mě vyloženě rozčiloval, ale poslední díly byly zahrány tak skvěle z jeho strany, že jsem se stala i jeho fanynkou.

Hodnocení dílu: 50%

Hodnocení série: 70% - bohužel tomu dost negativně pomohla Hannah, Castiel a finální epizoda, jinak by mé hodnocení bylo úplně jinde.
Návrat hore Goto down
Y0G1
Lovec v plienkach
Lovec v plienkach



Počet príspevkov : 170
Registration date : 17.09.2011

10x23 Brother's Keeper Empty
OdoslaťPredmet: Re: 10x23 Brother's Keeper   10x23 Brother's Keeper Empty21.05.15 18:59

Pravdepodobne budem jediny komu sa finale velmi ale velmi pacilo a neviem sa dockat co bude dalej. Smile
Návrat hore Goto down
djdodo
Pocestný duch
Pocestný duch



Počet príspevkov : 44
Registration date : 12.09.2009

10x23 Brother's Keeper Empty
OdoslaťPredmet: Re: 10x23 Brother's Keeper   10x23 Brother's Keeper Empty21.05.15 19:53

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Asi takto som vyzeral poslednych cca 5min.

Ja budem spojlerovat kedze j to pokec o epke

len ma napada otazka kedze zabil Dean Smrtku nie je to predsa pruser?
Vsak terz nemoze nikto zomriet, alebo sa mylim?

Pevne ale dufam ze Castiel nedokonci to v com to strihli to by uz bolo moc WTF Smile

Celkovo je to riadne zamotane.

Moje hodnotenie finalu 90% koli WTF momentom

PS: poslednu sec. finalu 9-ky to neprekonalo ;-)
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 36
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

10x23 Brother's Keeper Empty
OdoslaťPredmet: Re: 10x23 Brother's Keeper   10x23 Brother's Keeper Empty22.05.15 15:51

Finále mi prišlo rozpačité až vlažné. Celú dobu som čakala, kedy príde ten moment, o ktorom herci hovorili, že si vydýchneme a potom niekto zomrie. Osobne som si nevydýchla a už vôbec mi Smrť neprišla ako postava, ktorá je nejako mimoriadne obľúbená medzi fanúšikmi. Záver s Temnotou bol mierne zrecyklovaný koniec ôsmej série, bohužiaľ, už to nemalo taký afekt ako padanie anjelov, ktoré bolo fakt že wau. Celú scénu so Smrťou som nejako nepobrala. Doviedol tam Dean Sama naozaj s tým, že ho chcel zabiť a potom si to rozmysl, keď Sam vytiahol tie fotky? Alebo to mal v pláne celú dobu a ak hej, tak prečo preboha Smrť vôbec volal a zabíjal? Čítala som na tumbleri oveľa zaujímavejšie teórie o konci a tak trochu ma mrzí, že ani jedna z nich napokon nebola pravda. Hovorilo sa, že Dean Sama zabije, na jednu stranu som rada, že k tomu nedošlo, lebo by to asi podkopalo celý základ seriálu, na ktorom je postavený, ale na stranu druhú, to by fakt fanúšikom vytreli zrak. Už teraz sa všade rieši, že Sam a Dean sa na sebe stali až choro závislí a Sam vedome ohrozil celé ľudstvo a vôbec ho to netankovalo. Fakt neviem, čo si o tom celom myslieť, prišlo mi to celé ako veľa rečí a skutek utek, uvidíme, ako si s tým poradia. A aby som bola férová, Jared sa v tej epizóde vytiahol, oproti minulej určite. Pre mňa jednoznačne vedie finále prvej série a hneď za ním je tretia séria s Deanom zmasakrovaným pekelným psom.
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Ellen
Žltočočko
Žltočočko
Ellen


Počet príspevkov : 694
Age : 53
Bydlisko : SR
Nálada : hope never dies...
Registration date : 23.03.2008

10x23 Brother's Keeper Empty
OdoslaťPredmet: Re: 10x23 Brother's Keeper   10x23 Brother's Keeper Empty25.05.15 13:56

Aby som pravdu povedala, som trochu zmätená, podobne ako Sarinka. Tiež mi nie je jasné, čo mal Dean v pláne, keď tam zavolal Sama. Chcel ho naozaj zabiť a omylom zabil Smrť? Lebo ten výraz Deanovej tváre, keď zaťal kosou do Smrti vyzeral akoby bol sám šokovaný z toho, že trafil Smrť. No potom sa správal akoby nič, akoby to tak mal naplánované. A čo tým vlastne získal, že zabil Smrť? Proste nechápem. confused Len tak na okraj, Smrť zomrela príliš obyčajne, len sa rozsypala ako upír zasiahnutý kolíkom. Na takú dôležitú postavu som čakala niečo viac efektné.

Z tej akože srdcervúcej scény medzi bratmi som bola tiež rozpačitá. Dean dal pár hákov Samovi do hlavy a Sam zrazu zmäkne a čaká na smrť ako pokorný baránok? Ja neviem...

Ale samotné finále sa mi páčilo. Tá temnota, ktorá zahalila auto s bratmi.affraid Som fakt zvedavá, čo z toho vzíde. Nemám rada, keď skončia v tom najnapínavejšom okamihu, teraz sa neviem dočkať čo je to vlastne tá temnota. Question

Návrat hore Goto down
renca
Nevinná obeť
Nevinná obeť
renca


Počet príspevkov : 14
Bydlisko : Veľké Leváre
Nálada : Sam Winchester deserves better
Registration date : 27.03.2015

10x23 Brother's Keeper Empty
OdoslaťPredmet: Re: 10x23 Brother's Keeper   10x23 Brother's Keeper Empty25.05.15 15:44

Podľa mňa, Dean zavolal Sama pretože ho chcel zabiť. Ale potom ako sa mu Sam vzdal, ukázal mu tie fotky a kvôli tomu, čo mu povedal, si to Dean rozmyslel a nechcel ho zabiť. Ale keďže mu Smrť povedala, že keď nezabije Sama on urobí to zaňho, tak ju bol viac menej nútený zabiť. To je môj názor. Smile

A čo sa týka finále celkovo, mne sa veľmi páčilo a neviem sa dočkať, kedy začne 11 séria.
Návrat hore Goto down
luciakanky
Pocestný duch
Pocestný duch
luciakanky


Počet príspevkov : 67
Age : 35
Bydlisko : Badín
Nálada : bazinga
Registration date : 25.09.2010

10x23 Brother's Keeper Empty
OdoslaťPredmet: Re: 10x23 Brother's Keeper   10x23 Brother's Keeper Empty25.05.15 16:06

Na úvod musím pochváliť Jareda, v tejto epizóde sa mi miestami páčil viac ako Jensen, takže Jared nie je až taký mizerný herec ako sa tvári Very Happy

Čakala som od finále viac, predchádzajúce dve tri epizódy a vyjadrenia hercov ma navnadili a čakala som niečo iné, ak smrť Smrti mala byť tá šokujúca chvíľa tak neviem...Nápad s Temnotou vyzerá dobre a sľubuje kopec práce a možno sa dočkáme aj Lucifera Smile Ale Dean mi po odstránení znamenia prišiel dáky čudný, zmätený. A dáko som neverila tomu, že Dean Sama zabije, aj keď na druhej strane by to bol riadny zvrat Very Happy Celé tá scénka so smrťou bola dáka čudná, občas mi pripadala ako keby mali scenáristi úplne iný plán, ale na poslednú chvíľu boli nútení ho zmeniť.
Nástup Temnoty dosť pripomínal pád anjelov, ale nástup temnoty bol o niečo slabší, pri páde anjelov som mala zimomriavky a bola to doteraz najdokonalejšia scéna seriálu. Toto bolo také odfláknuté, pár bleskov, pár jám a veľké čierne tornádo Very Happy A odkedy som videla finále sa neviem zbaviť pocitu, že sa zopakuje prelom 4/5 série kedy boli Sam a Dean pri vypustení Lucifera a zrazu sa ocitli v lietadle, očakávam niečo podobné aj teraz. A podobné riešenie čakám aj do situácia Crowley Cass, Crowely nezomrie, keďže bola vypustená temnota tak Cass bude dákou vyššou mocou odvolaný Very Happy

Zarobené na minimálne jedenástu sériu máme kvalitne, očakávam, že Dean Samovi pár krát vyhodí na oči, že toto je jeho neporiadok ( ak to prežijú tornádo Very Happy ), Rowena to podľa mňa tiež rozbalí a myslím, že s Crowleym budú mať pár "príjemných rodinných okamihov " Very Happy a predpokladám, že aj smrť Smrti bude mať následky a dopad na svet. Už len dáko prežiť nekonečné leto Very Happy
Návrat hore Goto down
http://www.hudbovica.blog.sk/
sisel
Žltočočko
Žltočočko
sisel


Počet príspevkov : 754
Age : 34
Bydlisko : Žilina
Nálada : skúškové obdobie :D
Registration date : 12.03.2008

10x23 Brother's Keeper Empty
OdoslaťPredmet: Re: 10x23 Brother's Keeper   10x23 Brother's Keeper Empty27.05.15 12:37

celá epka ubehla tak nejak vlažne mám pocit. nebudem komentovať to čo už bolo okomentované, lebo s tým súhlasím, takže len jedna taká slabšia teória odo mňa: Pán Smrť vravel, že Temnotu porazil Boh spolu s archanjelmi. Tých už veľa nezostalo, mám dojem, že už len Michael a Lucifer v klietke. Takže ak budú chcieť poraziť Temnotu, buď sa na scéne objaví Boh(nepravdepodobné), alebo Sam a Dean budú hľadať spôsob, ako znova otvoriť klietku a vypustiť Lucifera a Michaela, aby im pomohli/poradili ako poraziť Temnotu. Čo sa týka ich úteku z Temnoty, v ktorej sa na konci bratia ocitli, vidím to na dve možnosti: buď ich odtiaľ zas vykopne Najvyšší, alebo to bude niečo podobné ako keď leviatani (roz)pustili Castiela - proste sa Temnota rozplynie a bratom sa nič nestane.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





10x23 Brother's Keeper Empty
OdoslaťPredmet: Re: 10x23 Brother's Keeper   10x23 Brother's Keeper Empty

Návrat hore Goto down
 
10x23 Brother's Keeper
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» 10x23 Brother's Keeper
» Dean & Sam as brothers - pozor SPOILERY!

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Epizódy :: Desiata séria-
Prejdi na: