Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Jídlo, recepty a všechno okolo

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Jídlo, recepty a všechno okolo Empty
OdoslaťPredmet: Jídlo, recepty a všechno okolo   Jídlo, recepty a všechno okolo Empty21.02.09 22:51

Tak, prostě sem neodolala a musela založit tohle téma!!! 603
A rovnou přikládam můj oblíbený recept:

Špagetová bábovka


Ingredience:
1 balíček špaget,
75 g másla,
1 větší cibule,
100 g anglické slaniny,
200 g šunkového salámu,
5 velkých žampionů,
2 papriky(zelenou a červenou),
3 rajčata,
2 stroužky česneku,
sůl,
pepř,
oregano,
4 vejce,
tuk na vymazání bábovkové formy,
strouhanka na vysypání formy

Příprava:
Špagety uvařte v hrnci ve slané vodě. Na pánvi rozpusťte máslo, osmahněte pokrájenou cibuli, přidejte pokrájené ostatní ingredience, koření, strouhaný sýr. Formu vymažte tukem, vysypte strouhankou a naplňte připravenou směsí. V předem vyhřáté troubě pečte asi 10 minut při 200°C, potom zalijte rozšlehanými vejci a dopečte dozlatova.

Doporučená příloha: zeleninový salát, sterilovaná červená řepa, kysané zelí, kyselé okurky

Tohle jídlo mi moc chutná a taky se dá udělat ve verzi pro vegetariány (takže pro mě). Stačí jenom vynechat maso... A co se týče ingrediencí, tak to je jenom tak nějak, já tam toho dam vždycky víc... 603

Jídlo, recepty a všechno okolo Pen04100219
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
str8tking
Winchester
Winchester
str8tking


Počet príspevkov : 2698
Age : 33
Bydlisko : Dunajská Streda
Nálada : Som doma :D:D konečne
Registration date : 21.10.2008

Jídlo, recepty a všechno okolo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Jídlo, recepty a všechno okolo   Jídlo, recepty a všechno okolo Empty21.02.09 23:34

Bože to akože fakt? Shocked Shocked . Tak toto je téma premňa. Takže od zajtra tu budú racepty a na meete si to pripravíme spoločne. lol! lol!
Návrat hore Goto down
lentilka
Winchester
Winchester
lentilka


Počet príspevkov : 2175
Age : 44
Registration date : 15.04.2008

Jídlo, recepty a všechno okolo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Jídlo, recepty a všechno okolo   Jídlo, recepty a všechno okolo Empty23.02.09 22:00

Čokoládový koláč

Suroviny
5 vajec, 180 g masla
180 g práškového cukru
2 vanilínové cukry, kakao 150 g rozpustenej čokolády nastrúhaná citrónová kôra 300 g polohrubej múky
50 g pomletých mandlí
1 kypriaci prášok,
1 až 1,2 dl ovocnej šťavy vykôstkované
sterilizované čerešne
Na potretie
čerešňový lekvár
2,5 dl vyšľahanej smotany nastrúhaná citrónová kôra

Pracovný postup
Maslo vymiešame s práškovým a vanilínovým cukrom. Pridáme žĺtky a spolu znova pomiešame. Do toho dáme rozpustenú čokoládu, kakao, nastrúhanú citrónovú kôru, ovocnú šťavu, múku zmiešanú s kypriacim práškom a pomleté mandle. Zľahka vmiešame tuhý sneh z bielkov, čerešne a opäť premiešame. Cesto dáme na vymastený a múkou vysypaný plech a pečieme vo vyhriatej rúre. Po vychladnutí ho potrieme lekvárom, ozdobíme šľahačkou a nastrúhanou čokoládou.


Jídlo, recepty a všechno okolo 934194 Jídlo, recepty a všechno okolo 934194 Jídlo, recepty a všechno okolo 934194 Jídlo, recepty a všechno okolo 934194


Naposledy upravil lentilka dňa 23.02.09 22:25, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore Goto down
Marion0889
Lovec v plienkach
Lovec v plienkach
Marion0889


Počet príspevkov : 157
Bydlisko : no kde? u Jareda v jeho postýlce...hi, hi
Nálada : jsem jak v začarovaném kruhu...
Registration date : 09.03.2009

Jídlo, recepty a všechno okolo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Jídlo, recepty a všechno okolo   Jídlo, recepty a všechno okolo Empty12.03.09 3:41

Buchta z cukety

suroviny:
25 dkg jemně nastrouhané cukety
25 dkg práškového cukru
25 dkg výběrové (polohrubé) mouky
1 prášek do pečiva
2 vejce
2 lžíce oleje

postup:
Do mísy dáme nastrouhanou cuketu, vajíčka, olej a cukr-zamícháme. Do mouky dáme prášek do pečiva a přidáme do mísy s cuketou. Vše zamícháme a dáme na vymazaný plech do předehřáté trouby a pečené do růžova.
Po vychladnutí pocukrujeme nebo potřeme polevou z čolády nebo potřeme citrónovou polevu.


A něco co si nemůžu kvůli názvu odpustit. Jídlo, recepty a všechno okolo 316745 (Jen doufám, že i pití spadá do tohoto topicu/tématu) 603

Bloody Mary

(na 1 porci)
suroviny:

4 cl vodky
1 dl džusu z rajčat
1 cl citronové šťávy
špetku tabaska, soli a pepře
1/2 lžičky worcesterské omáčky (pozměnit pár písmenek a co vám z toho nevznikne, že?) Jídlo, recepty a všechno okolo 316745
na ozdobu celerovou nať a tenký plátek citrónu

postup:
Do vysoké sklenice nalijeme nejprve vodku a vychlazený tomatový džus. Zastříkneme citr. šťávou a podle chuti přidáme špetku soli, pepře, malé množství tabaska a worcesterské omáčky. Nakonec sklenici ozdobíme celerovou natí a plátkem citronu.
Návrat hore Goto down
Night Angel
Žltočočko
Žltočočko
Night Angel


Počet príspevkov : 627
Age : 30
Bydlisko : Praha
Registration date : 01.12.2007

Jídlo, recepty a všechno okolo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Jídlo, recepty a všechno okolo   Jídlo, recepty a všechno okolo Empty13.09.09 14:51

dneska mi mamka dala za úkol najít něco s rybíma filetama a já hledala... našla jsem tohle a bylo to vynikajcí
kód:
http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JNQMLMFPH&id_kategorie=JNLNCPQ5
obrázek vypadá úplně jinak, než to, co jsme měli my (naše vypadalo líp Wink mám i fotku, ale nechce se mi to teď nahrávat). Stejnak to sem ještě přepíšu jak jsme to udělali my (skoro žádná změna, ale fakt to vypadalo úplě jinak - bylo to takové červenější, skoro jak pizza to vypadalo)...

Ingredience:
rybí filety, 1 pórek (my jsme použily takovou tu mladou cibulku), 2 mrkve, sůl, grilovací koření, 2 vejce, trochu mléka, 100 g plátkového nastrouhaného sýra, papriková vegeta (normální podravka s paprikou z Maďarska)

Postup:
Nejdříve krátce osmahneme na pánvi rybí filety. Potom filety přendáme do mírně vymaštěného pekáčku, osolíme (soli je dost v tom koření), posypeme grilovacím kořením, na to dáme pórek/cibulku nakrájený na kolečka, mrkev také nakrájenou na slabá kolečka a dáme zapéct. Zapečené polijeme vejci, které jsme rozšlehali s trochou mléka a solí. Navrch posypeme sýrem a paprikovou vegetou. Dopečeme a podáváme s brambory - my jsme je nakrájely a pekly v troubě na papíře.
Návrat hore Goto down
http://night-angel.ic.cz/
Sponsored content





Jídlo, recepty a všechno okolo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Jídlo, recepty a všechno okolo   Jídlo, recepty a všechno okolo Empty

Návrat hore Goto down
 
Jídlo, recepty a všechno okolo
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Ostatné :: Off topic :: Čo nás baví-
Prejdi na: