Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Menší oznam

Goto down 
+7
Samabel
Chrystelle
SNlois
dion-fortune
Silvia
janka410
Sarinka
11 posters
AutorSpráva
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 36
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Menší oznam   Menší oznam Empty30.12.07 14:35

Mne osobne sa veľmi páčil nápad s prekladaním FF napr. zo stránky fanfiction.net, ako to robila Nicol. Preto sa obraciam na vás, ak by sa niekomu chcelo nejakú preložiť, kľudne sa ozvite. Na tej stránke sú skutočne nádherné poviedky, no strašne dlhé. Ak sa teda niekomu do toho chce, dajte vedieť... Wink Určite to ocenia hlavne ľudia, ktorým angličtina veľa nevraví.
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
janka410
Winchester
Winchester
janka410


Počet príspevkov : 5348
Age : 53
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá
Registration date : 01.12.2007

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty30.12.07 15:04

No já se přimlouvám taky lol! Pokud se někomu do toho chce a bude tak hodnej a přeloží pro nás některé povídky,budu mu vážně moooc vděčná Menší oznam 214863 Menší oznam 214863
Návrat hore Goto down
Silvia
Winchester
Winchester
Silvia


Počet príspevkov : 1268
Bydlisko : Bardejov
Nálada : FINALLY!!! Adié žltočočko,vitaj Winchester!
Registration date : 30.11.2007

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty30.12.07 15:13

K tomuto sa pripájam taktiež ak sa niekto nájde Menší oznam 312566 ja veľmi anglicky neviem a pomocou prekladača to nie je ono.Takže :sunny: Menší oznam 325299
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty30.12.07 20:10

hmm no fajn ale nepotrebujem ba to suhlas autora? ja by som daco take kratsie aj neoficialne prelozila a pod to dala meno ozajstneho autora, ale este mu aj mailovat a pytat si povolenie a tak to je trocha zdlhave nie? no tak a teraz ma caka rusny mesiac v skole, ale tak skor co neskor vam daco prelozim ak chcete Wink len ma potom ti co anglicky viete a citali ste original neukamenujte Very Happy
Návrat hore Goto down
SNlois
Winchester
Winchester
SNlois


Počet príspevkov : 3035
Age : 32
Bydlisko : Jablonec nad Nisou
Nálada : po každe epizodě na Bohnice a tady na foru na prášky na uklidnění...:D
Registration date : 11.12.2007

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty30.12.07 21:08

mě by to bavilo..jenže já anglinu?? ee jako že mi jde víc než german, terou sem měla 6 roků a Eng teprv první rok a jde mí lépe..ale do překladu bych si netroufla..i když bych ekla že jsem v tomto nadpruměrně inteligentí..na mě samozřejmě..a moje osoba učení se přirovnána rovnako k hovádu obecném Menší oznam 316745 Menší oznam 316745
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 36
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty30.12.07 21:48

Neviem, ako to je s tým súhlasom od autora, pretože som si všimla, že napr. na tej ruskej stránke prekladajú poviedky z ff.net ako najatí a myslíte si, že si pýtali povolenie?? Ja si myslím, že stačí meno autora a odkaz na anglickú verziu, či nie?... Menší oznam 999804
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty31.12.07 14:23

Hmm, tak to taky nevím, jak to je s tím souhlasem. Menší oznam 999804 Ale na jiném fóru, kam chodím, překládají také povídky a myslím, že pokaždé je to jen se souhlasem autora... Menší oznam 999804 Nevím, možná by stačilo dát jen ten odkaz a jméno autora.....A na těch stránkách ff.net to třeba někde v pravidlech uvedené není? Wink

Jinak bych byla taky přímo nadšená, kdyby se našlo pár dobrovolníků, kteří by nám povídky překládali. Menší oznam 170639 Menší oznam 258431
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty31.12.07 16:06

Hmmm, tak já bych něco třeba přeložit zkusila....ale nejdřív na to budu muset vzít někde čas Menší oznam 999804
Návrat hore Goto down
Madlen
Winchester
Winchester
Madlen


Počet príspevkov : 2053
Age : 32
Bydlisko : Nový Jičín
Nálada : :)
Registration date : 11.12.2007

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty31.12.07 16:18

Je to skvělý nápad! Jako anglicky umím, ale na překládání bych si netroufla, to by dopadlo Menší oznam 87642
Takže kdo se do toho dáte máte můj obdiv Menší oznam 949816 Menší oznam 312566
Já bych řekla, že povolení autora být musí, páč když si to vezmete z druhý strany, tak vám by se asi moc taky nelíbilo, kdyby jste si někde četli přeloženou vaši povídku a ani byste nevěděli, že se dal někdo do překládání a zveřejňování aniž byste o tom věděli scratch
Návrat hore Goto down
http://www.podkovickaprostesti.blog.cz
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 36
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty31.12.07 17:54

Tiež všetkým obdiv, ktorým sa do toho bude chcieť, pretože mne predsa len stačia tie titulky na prekladanie a teraz navyše nebudem mať veľa času.. Wink Čo týka toho súhlasu, za napísanie autorovi nikto nič nedá a pokiaľ neodpíše, čo sa Nicol vraj stávalo, tak asi nič teda... Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Soniq
Winchester
Winchester
Soniq


Počet príspevkov : 2126
Age : 30
Nálada : :)
Registration date : 24.03.2008

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty01.04.08 16:42

jee to by bolo super keby ste to preložili lebo ja som v ang. začiatočník strašne by ma to potešilo a som zvedava aké poviedky píšu aj angličania Menší oznam 170639
Návrat hore Goto down
Madlen
Winchester
Winchester
Madlen


Počet príspevkov : 2053
Age : 32
Bydlisko : Nový Jičín
Nálada : :)
Registration date : 11.12.2007

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty29.05.08 19:29

Ehm... no tak já vím, že jsem tady dříve psala, že já a překlad to raděj ne... ale to bylo před dlouhou dobou. Nějak mě chytilo čtení ff i v ajině. A tak před časem jsem si řekla, že bych mohla zkusit něco i přeložit a hodit vám to tady... no snad mě moc neukamenujete za můj překlad, páč já nikdy nic podobnýho nedělala... 603 chtěla bych vědět, jak na tom jsem.
Ale myslíte si, že musím mít souhlas autorky a kdybych to tu hodila bez souhlasu, tak z toho nebude nějaký binec? Menší oznam 999804
Návrat hore Goto down
http://www.podkovickaprostesti.blog.cz
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 36
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty29.05.08 21:25

Skús sa radšej najskôr tej autorky spýtať a teším sa... cheers cheers
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Faith
Winchester
Winchester
Faith


Počet príspevkov : 1897
Age : 33
Bydlisko : Mars
Registration date : 23.02.2008

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty08.06.08 14:38

ja len, ze na heroes-site.ic.cz prekladaju tiez poviedky z ff.net a nepytaju si povolenie, daju tam vsak autora Very Happy
inak je to velmi zaujimave, na tu stranku zvyknem chodit a citat si poviedky. ked, tak by som z toho aj nieco prelozila, i ked moja anglictina nie je zasa na super urovni, ale tak da sa Smile
Návrat hore Goto down
http://kristenstewart.sk
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty08.06.08 20:35

Osobne si myslím, že je to skvelý nápad, ktorý však stojí čas ochotných ľudí. Ja osobne som z angliny na úrovni Hi my name is.... takže bohužiaľ asi nepomôžem, aj keď ja vždy hovorím: "Kto vie, možno jedného dňa."

Tiež si myslím, že je slušnosť sa autora spýtať, ale na druhej strane ak sa k prekladu uvedie meno autora, nie je to krádež poviedky, ale pomoc k rozšíreniu k ďalším čitateľom (ak by som písala poviedky a našla nejakú moju s mojim menom ako autorky preloženú do cudzieho jazyka, skôr by ma to potešilo ako naštvalo). Veď to znamená, že ľuďom sa práca autora páči, takže hnevať sa podľa mňa nebudú.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Menší oznam Empty
OdoslaťPredmet: Re: Menší oznam   Menší oznam Empty

Návrat hore Goto down
 
Menší oznam
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction-
Prejdi na: