Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Nevera

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Nevera Empty
OdoslaťPredmet: Nevera   Nevera Empty02.06.10 22:34

Nevera

Ako dlho sme už boli spolu? Päť, šesť, naozaj je to už sedem mesiacov? Čas akoby zastal v deň, keď sme sa dali dokopy. Bolo to v polovici semptembra, keď sme sedeli na jednej z mnohých letných teráz a popíjali Mojito. Vedela som, že ma miluje. Viac ako hocikto iný. Možno preto som sa rozhodla mu dať šancu. Možno som sa len bála, že už ma nikto nebude milovať tak veľmi ako on. A tak sa to stalo. Odrazu som už nebola ja a on, už sme boli my. Myslela som, že sa po čase na neho dokážem pozerať tak, ako sa pozerá on na mňa. No nič sa nezmenilo. Nezáležalo na tom koľko dní, týždňov či mesiacov ubehlo. Moje srdce sa nerozbúchalo, keď som ho zahliadla, pri bozku som sa nechvela vzrušením a v noci som nezaspávala s myšlienkami na neho.

Zožieralo ma to. Ten pocit, že mu klamem vždy, keď vravím ako ho milujem. Tak veľmi som si priala, aby to bola pravda. Tak veľmi som túžila po tom, aby on bol ten pravý. No rozum srdcu nerozkáže. A tak som predstierala a presviedčala sa, že cítim to, čo vravím. Myslím, že som na malú chvíľu dokázala oklamať aj samu seba. No potom sa to stalo. Prišiel ON...

Nepamätám si presne, čo sa v ten večer udialo. Len viem, že odrazu sme boli polonahí v posteli a moje telo reagovalo na každý jeho dotyk. Chcel to. Cítila som to. A ja som to chcela tiež. No nemohla som zabudnúť na toho, kto ma čakal doma. Trpezlivo a odovzdane. Niektoré veci sa nemenia.

A tak som sa odtiahla. Zastavila to. Odolala som. No nedokázala som odísť. Ostala som ležať vedľa neho, srdce v krku. Aj on mal priateľku. Vravel, že ju nemiluje, no ja som mu neverila. Stále mu celkom neverím. No vtedy na tom nezáležalo. Pretože on dokázal vo mne prebudiť všety pocity, ktoré som si vsugerovávala, že citím k inému. Možno za to mohol alkohol. A možno sa len snažím nájsť ospravedlnenie. Nebola som opitá, vedela som, čo robím. A hoci som to zastavila včas, viem, že som zradila jediného muža, ktorému na mne ozaj záležalo.

Nedokázala som sa na neho viac pozrieť. Nie bez toho, aby som sa nenávidela ešte viac. Tak som sa mu vyhýbala. Snažila sa odialiť to, čo som vedela, že ma neminie. Vycítil, že niečo nie je v poriadku. Zahnal ma do kúta a ja som už viac nedokázala klamať. Nepovedala som mu celú pravdu. Viem, že by ho to príliš bolelo. Myslím, že stačí, že som mu zlomila srdce. Nemusí vedieť, že za to môže ON... Aspoň sa o tom snažím samu seba presvedčiť...

pozn.a.: je to len taká kratučká poviedka, ktorú som dnes zosmolila, keďže moja múza sa po niekoľkých mesiacoch, kedy zarite mlčala rozhodla prebudiť v tú najmenej vhodnú chvíľu. inšpiroval ma k tomu projekt martinusu, do ktorého som sa s touto poviedkou rozhodla zapojiť.
Návrat hore Goto down
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

Nevera Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nevera   Nevera Empty03.06.10 7:54

páni - to je fakt jak ze života - tak to prostě chodí.... confused skládám poklonu - je to dokonale popsané...

krásná povídka Very Happy
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




Nevera Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nevera   Nevera Empty03.06.10 8:38

krásne napísané ... i ja skladám poklonu Dion Nevera 103511 a tak pravdivé, mnohokrát sa to stane aj v skutočnom živote.
Naozaj skvelo napísané Nevera 949816 Nevera 949816 Nevera 949816
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Nevera Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nevera   Nevera Empty03.06.10 14:05

ďakujem 603 som rada, že sa páčila 603
Návrat hore Goto down
janča
Winchester
Winchester
janča


Počet príspevkov : 1216
Age : 34
Bydlisko : Vysočina
Nálada : docela fajn
Registration date : 29.07.2009

Nevera Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nevera   Nevera Empty03.06.10 19:48

Ano, musím také souhlasit, pěkně napsané, tak to prostě někdy je. Smile
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Nevera Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nevera   Nevera Empty03.06.10 20:26

ďakujem 603
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Nevera Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nevera   Nevera Empty

Návrat hore Goto down
 
Nevera
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Ostatné :: Off topic :: Poviedky-
Prejdi na: