Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Metus Tenebrae

Goto down 
+20
Violet
Pa001
SNAdeline
Kristine
milleniumfalcon
bookika
Anwiel
Soniq
nikita
Ettie
SkreechTina
SNlois
LenkaX22
janka410
Chrystelle
Sarinka
Madlen
dion-fortune
Blanka
Samabel
24 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorSpráva
SNlois
Winchester
Winchester
SNlois


Počet príspevkov : 3035
Age : 32
Bydlisko : Jablonec nad Nisou
Nálada : po každe epizodě na Bohnice a tady na foru na prášky na uklidnění...:D
Registration date : 11.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty03.02.08 13:11

no tak to je lolezní pech lol! lol! lol! hej tak ale ono se to stává i těm nejlepším Metus Tenebrae - Stránka 2 572728 Metus Tenebrae - Stránka 2 316745 Metus Tenebrae - Stránka 2 316745 Metus Tenebrae - Stránka 2 316745 Metus Tenebrae - Stránka 2 316745
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty03.02.08 15:26

teda ale jak já byla otrávená, že mě internet zklamal....hlavně vyhledávač.....a pak zjistíš, že ćelou dobu to blbě píšeš ty.....no a ...já se normálně neudržela a místo vzteku jsem se pak začala řehtat na celý kolo..... no a nebo bylo zajímavý, když jsem hledala obrázek obětního nože.....našla jsem asi dva nebo tři a když jsem to zkoušela hledat po půl roce pro jiný účel, tak na mě vybaflo takových nožů asi 50.....no a hlavně, že když jsem to pořebovala víc, skoro nic se mi nechtělo zobrazit...... naštěstí teď tam dávám hlavně fotky brášků, tak těch je dost lol!
..... jinak po horách snad začnu zase pracovat pořádně na pokračování, tak jsem zvědavá, co všechno ze mě nakonec vyleze Shocked lol! lol!
Návrat hore Goto down
Madlen
Winchester
Winchester
Madlen


Počet príspevkov : 2053
Age : 32
Bydlisko : Nový Jičín
Nálada : :)
Registration date : 11.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty01.03.08 19:16

Nedá mi to nezeptat se Very Happy Jakpak si na tom s pokračováním a kdy tak asi bude?? Já už se nemůžu dočkat Very Happy
Návrat hore Goto down
http://www.podkovickaprostesti.blog.cz
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty01.03.08 20:56

tak zeptat se můžeš Very Happy lol!
během týdně další část dokončím...mám prázdniny, tak budu mít konečně čas pořádně si k tomu sednout..... nějak je to ve škole hektické Rolling Eyes
každopádně....pár dnů a máte ho tady lol! 603 603 603
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty01.03.08 20:58

Metus Tenebrae - Stránka 2 49896 Metus Tenebrae - Stránka 2 49896 Metus Tenebrae - Stránka 2 49896 Metus Tenebrae - Stránka 2 49896 Metus Tenebrae - Stránka 2 49896 jeee ja uz sa tak tesim Metus Tenebrae - Stránka 2 258431 Metus Tenebrae - Stránka 2 258431 Metus Tenebrae - Stránka 2 258431 woohoo uz aby to tu bolo bounce
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty03.03.08 19:35

tak... můžu prohlásit, že další část jsem nanečisto dopsala lol!

takže zbývá naházet jí do compu, vyřešit jeden malý zádrhel, ale to bude hračka a pak už jen s napětím očekávat vaše reakce, až vám to sem hodím Metus Tenebrae - Stránka 2 676501 Metus Tenebrae - Stránka 2 676501 Metus Tenebrae - Stránka 2 676501

ale teda musím říct....... už jsem si přichystala provizorní hrobeček, kdyby mě tam někdo chtěl poslat 603 603 603 ... já vám řeknu...pocity jaké jsem měla při psaní téhle kapitoly.....jejda, to radši ani nechtějte vědět 603

a aby byli nějaké dobré zprávy.... můžete se těšit na to, že v téhle části bude její většina věnovaná Samovi Very Happy
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty03.03.08 19:39

jeeee to uz sa teda tesim Metus Tenebrae - Stránka 2 325299 Metus Tenebrae - Stránka 2 325299 Metus Tenebrae - Stránka 2 325299 dufam, ze nam to sem coskoro hodis Metus Tenebrae - Stránka 2 170639
Návrat hore Goto down
janka410
Winchester
Winchester
janka410


Počet príspevkov : 5348
Age : 53
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty03.03.08 19:40

Jo Samovi Twisted Evil tak je jasný,že jako první budu zase reagovat,že? Metus Tenebrae - Stránka 2 261136
Tak jasnačka že mám radost,že to bude hlavně o něm Metus Tenebrae - Stránka 2 177401 Metus Tenebrae - Stránka 2 170639 ale teda zase na druhou stranu to co jsi napsala už jsem si přichystala provizorní hrobeček, kdyby mě tam někdo chtěl poslat ... já vám řeknu...pocity jaké jsem měla při psaní téhle kapitoly.....jejda, to radši ani nechtějte vědět Shocked sem teda fakt zvědavá a chci se zeptat- mám se snad něčeho obávat? doors affraid
Teda já nevím,že mě ted dáváte tak zabrat s těma vašima povídkama Metus Tenebrae - Stránka 2 629176

EDIT: skoro první- dion mě předběhla Twisted Evil
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty03.03.08 20:32

no tak já doufám, že nějaká z vašich očekávání splním a že se bude i tahle kapitolka líbit 603

původně jsem tohle nechtěla dělat, ale nakonec se nás zeptám přímo ... chcete tam trochu latiny nebo ne?
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty03.03.08 20:33

ale tak viem, ze ti to robi problemy, takze ak to nenajdes tak ako to chces, tak tak ta latina vobec nemusi byt, ale ja ju mam v poviedkach rada, takze ak to uz mas hotove, tak kludne to tam daj Wink
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty03.03.08 21:44

no asi takhle...já ty slova za sebou už poskládaný mám ....je jasný, že gramaticky je to dalece vzdálené podobě, jak by to mělo skutečně vypadat, ale ty slova za sebou poskládaná mám ....
...no ale právě se nějak nemůžu rozhodnout, jestli to k té povídce přiložit nebo ne.. je to sice krátký úryveček, ale stejně Metus Tenebrae - Stránka 2 999804 Metus Tenebrae - Stránka 2 999804 Metus Tenebrae - Stránka 2 999804
Návrat hore Goto down
Madlen
Winchester
Winchester
Madlen


Počet príspevkov : 2053
Age : 32
Bydlisko : Nový Jičín
Nálada : :)
Registration date : 11.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty03.03.08 21:57

Mě se latina v textu taky líbí, takže bych byla i docela pro. Ale samozřejmě záleží na tobě, že Very Happy
Na další část se mooc těším!! Metus Tenebrae - Stránka 2 170639 Metus Tenebrae - Stránka 2 170639
Návrat hore Goto down
http://www.podkovickaprostesti.blog.cz
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty06.03.08 19:27

tak jsem konečně poskládala dohromady obrázky

ještě jedna drobná věc a bude úplně finálně hotovo ....teda, tahle část....jinak ještě nekončím 603

... možná, že to sem stihnu hodit ještě dneska... ale nevím 603
Návrat hore Goto down
janka410
Winchester
Winchester
janka410


Počet príspevkov : 5348
Age : 53
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty06.03.08 19:30

Jééééééééééééé, já se už tááááááááák těšííím Metus Tenebrae - Stránka 2 170639 Metus Tenebrae - Stránka 2 170639 Metus Tenebrae - Stránka 2 170639 Metus Tenebrae - Stránka 2 325299 Metus Tenebrae - Stránka 2 325299 Metus Tenebrae - Stránka 2 325299
Návrat hore Goto down
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty06.03.08 20:03

affraid Tak honeeeeeeeeeem, já už se nemůžu dočkat! Metus Tenebrae - Stránka 2 258431 Metus Tenebrae - Stránka 2 258431 Metus Tenebrae - Stránka 2 260605 Metus Tenebrae - Stránka 2 260605 602 602
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty06.03.08 20:46

prosim prosim prosim hod to sem uz dnes vies aka som z toho na nervy uz beztak? Metus Tenebrae - Stránka 2 260605 Metus Tenebrae - Stránka 2 260605 Metus Tenebrae - Stránka 2 260605
Návrat hore Goto down
Madlen
Winchester
Winchester
Madlen


Počet príspevkov : 2053
Age : 32
Bydlisko : Nový Jičín
Nálada : :)
Registration date : 11.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty06.03.08 20:48

Já se taky přimlouvám aby to už bylo dneska Metus Tenebrae - Stránka 2 260605 Metus Tenebrae - Stránka 2 260605
Návrat hore Goto down
http://www.podkovickaprostesti.blog.cz
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty06.03.08 22:56

fajne....chtěli jste to..... tak tady to máte lol!
konečně mám (snad) všechno v cajku a tak mým úžasným kamarádkám musím zase dopřát, co jsem sesmolila a vytořila dále 603

no radši se nebudu rozepisovat...jsem spíš zvědavá na vás.... jsem ráda za každý koment a jsem zvědavá co z vás vyleze tentokrát.... 603

no a na závěr snad nebudu zmiňovat nic kolem povídky a přeju hezký večer lol!


METUS TENEBRAE
-tma s sebou přináší strach-

8.část



Čtyři svíce obdařeny životem ozařovaly temnotu jasným oranžovým plamenem. Čtyři svíce byly předzvěstí zániku, neštěstí a utrpení. Odrazy plamenů tančily ďábelský tanec na stěnách a vykreslovaly obraz děsivé budoucnosti. Čtyři svíce shlížely na postavu uvězněnou mezi nimi. Čtyři svíce, které vyčkávaly, až se k nim bude moci připojit pátá … .

* * * *

Sam ze zad shodil těžký batoh a obezřetně si prohlédl výjev před sebou. Kolem místa, které označoval nenápadný suchý pařez byla půda zčernalá, jakoby spálená. Nerostly na ní žádné stromy, všechny se prokleté zemi vyhýbaly a pouze několik seschlých platanů, které nedokázaly ukrýt své kořeny před jedovatou zeminou, zuboženě sklánělo své větve k pahýlu mezi nimi a vytvářely majestátní ponurý náhrobek.

Mladý lovec v zamyšlení přivřel oči a potom se začal věnovat obřadu. Musel přečíst jinou část rituálu, protože nyní neměl žádný totem, žádné vyobrazení pokoření se bohům, které by mohl spálit. Potřeboval účinnější magická slova, aby vyrovnala nedostačující fyzickou oběť. Kolem černého kruhu vyryl žlábek a vysypal ho solí. Sebral sedm tlustých klacků a na každý z nich nakreslil křídou tři zářezy. Vyndal z batohu knihu a otevřel ji. Sebral ze země první označený klacek a dal se do čtení. Po dokončení věty hodil kus dřeva do kruhu tak, aby se dotýkal pařezu stojícího v jeho středu. Stejně postupoval i s ostatními. Nakonec vstoupil na černou zem, polil pařez s klacky benzínem, posypal je myrtou a zapálil je.

Když se ujistil, že od plamenů nechytne zdravá část lesa, hbitým pohybem batoh sebral a pokračoval ve vyčerpávající cestě.

„Zbývají už jen dva. Doufám, že ti tím pomůžu, Deane. Vydrž.“

Vyhledal pěšinu a pevným rozhodným krokem vyrazil k místu, kde byl brutálně zabit druhý medvěd.

* * * *

Hezký muž vyčerpaně sklonil hlavu ke straně a zavřel oči. Neodvažoval se déle dívat do zářících plamenů. Stěží si vybavil chlad, který v místnosti panoval, když ještě žádná svíce nehořela. Ledové dýky zabodávající se do jeho zad těsně přiléhajících k masivnímu kameni zmizely. Košili mu zmáčel pot. Byl lapen v ohnivé pasti a s každou další zapálenou svící se nesnesitelná horkost zvyšovala. Uslyšel hlasité zasyčení. Neměl sílu otočit hlavu, aby zjistil, co jej způsobilo. Ani nemusel, stejný zvuk slyšel už pětkrát, byl vyražen v jeho paměti. Okamžitě pocítil, jak se teplota v místnosti opět o něco zvýšila.

V marném pokusu pohnul rukama. Řetězy varovně zarachotily, aby ho přesvědčily, že se nenachází ve snu, ale musí čelit děsivé skutečnosti.

Přese všechno vyčerpání však věděl, že se nevzdá. Bude bojovat až do konce.

Ze zamyšlení ho vytrhl jedovatý hlas. „Nemáš žízeň?“

Lovec se na démona bez zájmu podíval.

„Když už o tom mluvíš, myslím, že bych se spíš do něčeho zakousnul. Nic netrumfne dvojitém cheesburger s hranolkama a cibulí navíc.“ odpověděl Dean zadumaně a na slovo zakousnul použil zvláštní důraz.

„Promiň, momentálně máš k dispozici pouze nápojový lístek.“

„A kruci.“ zamumlal Dean zabručeně. „O tom, že si ti, kteří jdou na smrt mohou vybrat poslední jídlo jsi asi neslyšel, co? Že mě to překvapuje. Už dávno mě mělo přestat šokovat, že máš pravěké způsoby.“

„Chlapče, kdybych měl pravěké způsoby, už pěkných pár hodin bych si pochutnával na tvém syrovém mase a posunkovou řečí zpíval oslavný tanec hulahula kolem ohně.

„Oj, myslím, že jsem rád, že takové způsoby nemáš. Syrové maso, dobře, v jeho pojídání aspoň nějaký náznak civilizace vidím, ale hulahula v tvém podání? …uf … to není nic pro citlivé povahy.“

„Náhodou, jako kulturní představení by byl takový tanec divácky velice zajímavý. A kdybych ještě k tanci přidal hraní na píšťaly vyrobené s tvých ohlodaných kostí, jejda, jak ty by vesele vyhrávaly.“

Deanovi se udělalo špatně.

„Fajn. Konec, necháme toho.“

„Podívejme se.“ Zašklebil se démon. „Dean Winchester se vzdává. Kam se poděly ostré peprné poznámky. Že by chlapečkovi docházel dech?

„Ne. Jen tě chci přinutit, abych nechal těch keců a konečně mi přinesl ten cheesburger.“

„Promiň, jak jsem řekl, není možná.“

„Dean si olízl popraskané rty a ztěžka polkl. Bože, jak velkou měl žízeň. Zoufale se potřeboval napít. Horkost doléhající na něj, byla až příliš velká.

„Skvělý.“ Vykřikl v duchu. „Vysušený Winchester. Zbývá už jen preparace a vystavení v nějaké muzeu. Jaká to honosná a čestná smrt hodná lovce.“

Přivřel oči, aby zahnal závrať.

„Proč plácám takový nesmysli? Seber se, Deane, přemýšlej.“

Žlutooká postava se usadila na podstavci poslední nezapálené svíce, se zálibou si prohlížela mladého muže a potom prohlásila: „Napiješ se.“

„Dík za péči, nemám žízeň.“

„To nebyla otázka, ale rozkaz.“ odpověděl démon a zdánlivě odnikud vytáhl pohár naplněný nevábně vypadající tmavou tekutinou.“

Než byl Dean schopen vyslovit jakoukoli další poznámku, věznitel stál vedle něj a násilím mu otevřel ústa, do kterých začal lít nápoj neznámého složení.

Dean se pokoušel odvrátit hlavu a bránil se polknuti. Po chvíli marného boje ho jeho tělo zradilo a on byl přinucen spolknout hořce chutnající obsah číše. Odevzdaně zavřel oči a čekal, co se stane.

Nestalo se nic.

Démon na lovce shlížel s pobavením. „Neboj, neotrávil jsem tě. Potřebuji, abys mi ještě chvilku vydržel čerstvý. Napil ses jen obyčejné vody s trochou sice nelákavých, ale neškodných přísad.“

Dean napjal svaly a plný rozhořčení vztáhl ruce k bestii, co nejvíce to šlo. Pohyb rukou byl brzy zastaven řetězy.

„Jdi do hajzlu.“

„Ale, nejsi trochu přecitlivělý? Byl to jen malý žertík.“

Winchester položil ruce zpět na hladký rozpálený kámen a zprudka vydechl.

„Jestli Samovi nedojde, co představovalo sedmou oběť, tak je vážně po mě. Jestli jí vyvolá … Proč jen jsme na tuhle záhadu nevyřešili dřív?!“

Najednou se ozvala hromová rána a země se otřásla.

Dean tiše zaklel a snažil se ze všech sil namluvit si, že nemá strach z událostí, které měli přijít.

Démon ho chytil za ramena, naklonil se k němu zašeptal mu do ucha. „Cítíš to? Přichází smrt.“

* * * *

Sam rozsvítil baterku a opatrně začal šplhat na velký kámen nacházející se před ním. Ve dne by nebylo nijak obtížné vylézt nahoru, ale bez světla se jakýkoliv pokus o výstup rovnal sebevraždě. Povrch kamene byl vlhký a Samovi se špatně hledala místa, kde by se mohl nohama zapřít. Když se mu konečně podařilo přehoupnout se nahoru, svalil se na záda a přerývaně oddechoval.

Byl na místě. Podle jeho výpočtů měl poslední obětní místo tvořit kámen, kus skály, na který právě vylezl.

Okamžitě si uvědomil, že sedmé zaříkání bude jedno z nejtěžších, jaké kdy v životě prováděl. Navíc nemohl vyrýt do země kruh, protože se nepotýkal s půdou, ale s tvrdým podkladem, což značně omezovalo použití soli. Nemohl si dovolit, aby se solný kruh během rituálu nějak poškodil.

„Ono to nikdy nemůže jít lehce.“ povzdechl si. Divím se, že jsem si ještě pořád nezvykl.“

Asi půl hodiny mu trvala příprava, než se mohl pustit do finálního předčítání latinského textu a zakončit tak jeden z úkolů, u kterých si předsevzal, že je splní. Další úkol představovalo hledání bratra.

Chtěl přečíst první řádku, ale nemohl ze sebe vydat ani hlásku. Měl strach, že ho jeho vlastní hlas zradí, a že selže. Nebyl si vůbec jistý, zda-li někde neudělal chybu. Každý omyl mohl mít katastrofální následky.

Po krátkém zaváhání knihu zaklapl a posadil se na kus kamene, který byl obrostlý mechem. Složil hlavu do dlaní. Znovu si přemítal každou informaci na kterou s bratrem přišli a pokoušel se zjistit možné souvislosti.

Kdybys tu byl se mnou. Ta tvoje dubová palice občas dokáže vyplodit podnětné nápady. Škoda, že se tak podceňuješ. Kdyby ti otec nevtloukl do hlavy péči o otravného mladšího brášku a lovení, určitě bys o škole nepřemýšlel jako o nutném zlu obyčejného života.

Vzpomínám si, že večer předtím, než jsem měl jít poprvé do školy, jsem pozamykal veškeré dveře v motelovém pokoji, abyste se nemohli dostat dovnitř a nařídit mi, že do školy musím. Zamknul jsem se v koupelně a doufal, že do příštího rána jsem před školou v bezpečí a pak tam nebudu muset jít nikdy.

„Ale to bych nejspíš musel žít v jiné rodině, že?“
zasmál se Sam v duchu.

Ani ne za dvě minuty jste měli všechny dveře poodemykané šperhákem a ty jsi začal bušit na dveře koupelny. Myslel jsem, že chceš, abych ty dveře odemknul a vylezl ven. Myslel jsem si, že mi vyčtete s tátou, že nemáte náladu na moje žerty a dodáte obvyklé řeči o tom, že Winchesterové nejsou srabi. Ale pak jsem zaslechl tu hádku. Táta na tebe řval, ať mu ustoupíš z cesty.

---
„Nech ho být, zajdu za ním sám, tati. Promluvím s ním sám.“

„Ne. Je už dost starý, aby si uvědomil, že dětinské chování se v naší rodině netoleruje. Nemůžeme si nic takového dovolit.“

„Vždyť je mu šest. Nemůžeš čekat, že bude obtížné nebo nejasné situace řešit stejně jako ty.“

„Ty jsi s tím očividně problém neměl.“

„Víš, že Sammy není jako já.“

„Právě. A tím, že mu takový druh slabostí budu tolerovat, bude pro něj těžké vypořádat se se světem venku.“

„Pane, ten svět na něj počká. Vím, jak moc se ho snažíš ochraňovat, ale škola je přece jiný druh hrozby. Potřebuje slyšet jiná slova, než jaká mu chceš nabídnout ty, otče. Můžeš jednou nechat zvládnutí situace na mně?“ prosil malý Dean pisklavým hláskem. „Už teď se bojí tam jít a ty chceš, aby měl ze školních démonů panickou hrůzu ještě dřív, než vůbec vkročí na školní pozemek. Nemůžeš ho mít pořád připoutaného na neviditelném vodítku.“

„Jak se … .“

Pamatuji se, jak jsem seděl na podlaze a záda měl opřená o dveře. Nevěděl jsem co dělat. Tátův křik byl tak hlasitý, ale tvůj hlas zněl pořád stejně pevně a rozhodně. Bylo ti deset a mě se přes ty zavřené dveře zdálo, jako by ti bylo aspoň třicet. Pak jsem slyšel ránu.

„Jak se opovažuješ říkat něco takového!“ zahřměl John. „Myslel jsem, že jsme si už vyjasnili priority a pravidla.“

Chvíli bylo ticho. Slyšel jsem zašustění kabátu, slova, kterým jsem nerozuměl, a prásknutí dveřmi. Potom kroky blížící se ke koupelně a váhavé zaklepání.

Byl jsem tak vystrašený, že mi bylo jedno, co mi táta řekne, hlavně když nebude křičet na tebe. Odemknul jsem dveře a opřel se o kliku.

Stál jsi přímo přede mnou, pravou tvář celou zarudlou od políčku, který ti táta uštědřil. Usmál ses, skousnul sis ret a stočil hlavu ke straně. Nechtěl jsi, abych viděl, co ti udělal.

„Ještě pořád se ti nechce do školy?“

A já se jenom rozeběhl a pokusil se tě obejmout.

„Hola, žádné holčičí momenty. Víš, že na mě neplatí.“

„Slibuju, že ze školy nebudu mít strach. Půjdu tam a ukážu jim, jak velcí jsou Winchesterové machři.“

„Přesně tak, Sammy.“ zasmál ses a měkce dodal: „Teď si mazej připravit věci do školy.“


Tolikrát ses za mě postavil a schytal rány, které byly určeny mně. Bylo ti jedno, že se připravuješ o dětství. Kdyby nebylo tebe, asi bych se nikdy na školu tak neupoutal. Byl jsi důvod, proč jsem se rozhodl jít na vysokou a odejít z domova. Mrzí mě, že jsi mé počínání chápal tak, že odcházím i od tebe, a že mi na tobě nezáleží, ale nevěděl jsem, co jiného dělat, abych si vybojoval svobodu a odpoutal se od lovení.

Měl jsem ti bez ohledu na tátu zavolat a vysvětlit ti důvody mého rozhodnutí někde mimo jeho dosah.


Sam se najednou rozesmál. „Bože, my jsme vážně banda tvrdohlavých mezků. Táta byl z nás tří jednoznačně největší. Z fleku nás strčil do kapsy.“
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty06.03.08 22:58

Náhle se zamračil a znovu otevřel knihu. „Pořád si nejsem jistý, jestli poslední oběť představoval medvěd, ale nemám na vybranou. Vlastně doopravdy nepotřebuji vědět, jaké zvíře bylo zabito, ale boj s neznámým nepřítelem je vždycky těžší. Ovšem tenhle obřad by měl zajistit, aby to nebohé zvíře přestalo být poutáno s Metus Tenebrae a rituál se zrušil.

Sam se postavil na nohy a dal se do předčítání.

„Hoc vita phantasma exhibeo in iter requies et absolvero eam catena quos est prohibet recurro in localisatio ubi dominot sincerus omnipotentis universum earum spiritus ….“

Před vyslovením posledního slova textu cvakl zapalovačem a zapálil inuitský ochranný symbol, který vytvořil z borovicových větviček a umístil do středu kruhu, namalovaného na kameni křídou.

„… peractio.“

Nemohl si pomoci a napůl úst ještě dodal. „Amen.“

Poodstoupil a vyčkával, až se objeví znamení, které mu potvrdí, že zrušení rituálu bylo úspěšné.

Nemusel čekat dlouho. Celou oblohu kromě měsíce zčistajasna zakryly mraky a vzduch během okamžiku ztěžknul a zhoustnul. Po teplé vlně se mohutnost proudění vzduchu začala zvětšovat a prudce se ochladilo.

Sam si zapnul mikinu až ke krku, přitáhl si ruce k tělu a zamračil se. Něco bylo špatně.

„Ne, takhle by to nemělo probíhat, bouře a ochlazení jsou jedny z hlavních znamení vyvolávání duchů, ale já jsem přeci vyvolávací rituál nepoužil. Co se děje?“

Přikrčil se a snažil se srovnat si myšlenky, zjistit, co mohl udělat špatně, ale ať svůj postup při provedení obřadu posuzoval z jakékoliv strany, nemohl si vybavit žádnou věc, kterou by nepozorností mohl provést nesprávně.

Vzteky kopl do chomáče hustého mech rostoucího na zemi a zadrkotal zuby. Vichr profukoval jeho oblečením a na zapnuté zipy a utěsněné rukávy nebral vůbec žádné ohledy.

Do kruhu před ním udeřil blesk. Ozvalo se zachrastění a sprška ohořelých zbytků dřeva proletěla vzduchem a nesená větrem se rozptýlila do okolí. Několik drobných úlomků dopadlo na Samovo tělo, odrazilo se a pokračovalo na cestě neznámem. Mladý lovec vytáhl zpoza pasu pistoli. Zem pod jeho nohama se zatřásla a ze středu kruhu začalo vystupovat nazelenalé světlo. Zelená se brzy změnila na rudou, která se začala formovat do tvaru postavy.

Sam chvíli fascinovaně přihlížel, ale když si uvědomil, s čím má tu čest se setkat a vlna poznání projela jeho pamětí, mel co dělat, aby neztuhl na místě.

„To ne. Nic z tohohle není pravda. Nemohl jsem přece být … . Jak jsem mohl být tak hloupý?!“ Jak to, že se mi nedošlo, že všechno souvisí se vším. Přechytračil nás … přechytračil mě.“

Lovec sledoval průhlednou postavu, která se k němu pomalu přibližovala. Její dlouhé vlasy jako by si větru nevšímaly a zůstávaly nehybně viset splývající kolem těla. Vrásčitý muž si upravil medvědí kůži zakrývající mu hruď a pravou rukou uchopil talisman visící na jeho krku.

„Proč jsem před začátkem obřadu vyloučil možnost, že bych mohl zaříkat ducha člověka? Odemknul jsem zámek a vypustil bestii. Z toho, co bývalo neškodným přízrakem jsem vytvořil nebezpečnou stvůru. Co démon započal, já jsem dokončil. Dokonalý plán. Bez lidské pomoci by hodného ducha odpočívajícího věčným spánkem nikdy nemohl ovládat způsobem, jakým bude moci nyní. Cesty nebe a pekla se překřížily nejhorším možným způsobem a já zlu pomohl získat převahu.“

„Co s tím vším jen může mít společného Dean?“


Postava se stále přibližovala a donutila Sama udělat několik kroků vzad. Vytěsnil z hlavy všechny své dosavadní myšlenky a soustředil se jen na jedinou věc.

„Musím vymyslet, jak z toho ven a zachránit ho. Musí existovat způsob, vždycky existuje. Přijdu na něj.“

Ozvalo se zachrčení a Sam sebou nervózně škubl. Přízrak pootevřel bezkrevná ústa a zašeptal neznámá slova do větru. Přikročil k muži před sebou a uchopil ho za paži.

„Samuel. Odpusť mi, Samuel.“

Při duchově dotyku lovcem proběhla elektrická vlna, která ochromila jeho smysly. Vyškubl se z bolestivého sevření a mimoděk ustoupil. Poslední krok udělal do prázdna.

Před očima se mu zatmělo. Snažil se nabýt ztracenou rovnováhu, ale druhou nohou zavadil o kořen divoce rostoucího keře a váha horní poloviny těla ho nemilosrdně táhla do propasti pod ním. Duchapřítomně vymrštil obě ruce a poslepu tápal po nějakém záchytném bodu, po možnosti záchrany, avšak jeho třesoucí se prsty uchopily pouze hrstku bezedné tmy. Chtěl vykřiknout, ale hlas se mu zadrhl v hrdle. Odevzdaně zavel oči a připravoval se na nevyhnutelný náraz.

* * * *

Přízrak s posmutnělým výrazem a slzou stékající mu po bezbarvém obličeji sledoval scénu před sebou.

„Odpusť mi, Samuel. Odpusť mi hříchy, které budou spáchány na tvém bratrovi.“

Tři blesky udeřily do kruhu a rozštíply tvrdý povrch, na kterém by naznačen. Postava nešťastného šamana zmizela.

* * * *

Tři světelné záblesky ozářily místnost s plápolajícími ohni.

Démon donutil Deana, aby mu pohlédl do očí a sladce zanotoval: „Už není způsob, jak uniknout. Mladý Einstein si zřejmě dvě a dvě dohromady nedal, protože právě dokončil poslední součást rituálu. Jestli je tohle to nejlepší, čeho jsou Winchesterové schopni, můžu říct jen – Ach, jak jen mi mohlo trvat tak dlouho, než jsem se vám dostal na kobylku? Vždyť převézt vás bylo až ostudně jednoduché. Asi víc štěstí než rozumu, že, Deane? Dříve bych si troufal věřit, že přesně tato slova pasují na tebe, ale už si nejsem tak jistý. Myslím, že malý Sammy ukázal, že je z absolutně stejného těsta.“

Dean se na něj nenávistně podíval, plivl mu do tváře a ucedil skrze zaťaté zuby: „Nech Sama na pokoji. Neopovažuj se brát jeho jméno do té tvojí démonické držky.“

„Bojovník a ochránce až do konce. Ó, jak hodno obdivu.“ zatrylkoval démon a přiložil si ukazováček k ústům. Teď buď, prosím, ticho, tenhle moment by si chtěl vychutnat.“

„Winchester nakrčil podezřívavě obočí. „Jaký moment?“

„Sleduj.“

Dean pozoroval, jak se zdánlivě z ničeho začíná vedle podstavce, na kterém ležel rýsovat postava ohraničená zeleným a následně červeným světlem. Okamžitě ji poznal.

Postava člověka, který zemřel v roce 1897. Datum, které s bratrem vyloučili, protože si mysleli, že nehledají lidskou bytost, ale medvěda.

Tak jednoduché. Náčelník přece vládl určitou mírou magie a tu mohl získat právě díky medvědům. S každým zabitým zvířetem se jeho magická moc zvyšovala a dávala mu možnost plně porozumět chodu přírody. Svým způsobem byl vlastně víc zvířaty, která nechal obětovat, než člověkem.

Démon přistoupil k přízraku starého muže a zeptal se: Co se stalo s lovcem?“

Šaman neodpověděl a místo toho sklopil pohled k zemi.

„Ano!“ zařval žlutooký věznitel vítězoslavně. Otočil se k Deanovi, který se strachem v očích sledoval jednání obou mužů, a nahodil výraz předstíraného smutku.

„Jak se zdá, je na světě zase o jednoho Winchestera méně.“

V tu chvíli se hráz pocitů, které se v Deanovi mlely, protrhla a vedrala se ven. Lovec sebou začal házet jako šílený a zoufale se snažil uvolnit ruce ze řetězů. Bolest v noze byla zapomenuta. Nenávist k bestii nacházející se před ním mu dodávala nadlidskou sílu a kroužky řetězů zanaříkaly, jak se kov natahoval a kroutil. Nahromaděná energie zaútočila na pouta ještě jednou, ale i přes nezměrné vynaložené úsilí nedokázala okovy přetrhnout.

Dean zmučeně vykřikl: „Ty stvůro, zkurvysyne!“

Ještě jednou napnul tělo a snažil se nevnímat bodání v pravé noze. Nakonec položil hlavu na hladký kámen a přesto, že se bránil, z jeho očí vytryskly slzy zármutku.

Na démonově tváři se objevil výraz nefalšované radosti. „Ano. Přesně tohle je moment, který jsem si chtěl vychutnat.“


---

Poznámka autora:
Po delší úvaze jsem se rozhodla, že do povídky přeci jen přidám kousek latinského textu. Soustředila jsem se pouze na význam slov, nikoli přesnou gramatickou podobu, jak by měla latinská věta skutečně vypadat.

Překlad: Tento život přízraku přivádím na cestu odpočinku a zprošťuji ho pout, která mu brání vrátit se na místo, kde vládne pravý všemohoucí světa duchů.
Dokonáno.


Naposledy upravil Samabel dňa 07.03.08 14:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Madlen
Winchester
Winchester
Madlen


Počet príspevkov : 2053
Age : 32
Bydlisko : Nový Jičín
Nálada : :)
Registration date : 11.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty06.03.08 23:29

Samabel skvělé! Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Na to si opravdu stálo za to počkat! Já se tak hrozně těším na další díl. Jejda, to skončilo tak napínavě... chudák Sammy a i Dean! Metus Tenebrae - Stránka 2 71416
Vážně úžasná povídka, všechna čest! Metus Tenebrae - Stránka 2 949816 Metus Tenebrae - Stránka 2 949816 Metus Tenebrae - Stránka 2 312566
Návrat hore Goto down
http://www.podkovickaprostesti.blog.cz
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty07.03.08 3:00

Mna asi trafi jeden z tych mnohych infarktov, co som zazila, ked som si presitala vsetky tvoje casti.... 602 602 602 Teda co ty stvaras tym bratom je na nervy, mam ich tak naonute ze ta na kolenach prosim a Metus Tenebrae - Stránka 2 260605 Metus Tenebrae - Stránka 2 260605 Metus Tenebrae - Stránka 2 260605 Metus Tenebrae - Stránka 2 260605 za dalsi diel, pokracko, odsek alebo aj malu vetu, len nech je to co najskor.... Metus Tenebrae - Stránka 2 868694 no jo, som strasna citatlka, ale jednoducho ta tvoja poviedka mam chytila! :shame:
Návrat hore Goto down
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty07.03.08 6:23

affraid affraid affraid 602 602 602 602 602 602 602 Metus Tenebrae - Stránka 2 202744 Metus Tenebrae - Stránka 2 202744 Metus Tenebrae - Stránka 2 202744 Metus Tenebrae - Stránka 2 202744 Metus Tenebrae - Stránka 2 43228 Metus Tenebrae - Stránka 2 487389 Metus Tenebrae - Stránka 2 332617
Tak teď jsi udělala něco, co jsi neměla. Poštvala sis proti sobě Winchcestera... Metus Tenebrae - Stránka 2 812801 Metus Tenebrae - Stránka 2 873139 Metus Tenebrae - Stránka 2 107729
Heeej, tak tohle teda ne, to si dělaš prdel nebo co??????? affraid Okamžitě napiš další část, ale okamžitě!! A chci vidět Sama živého a zdravého nebo bude zle! A to jsem ti chtěla poděkovat za úžasný flashback! Takovýho, nic nebude! Metus Tenebrae - Stránka 2 449740 Metus Tenebrae - Stránka 2 449740 Metus Tenebrae - Stránka 2 900747 Metus Tenebrae - Stránka 2 261136 Metus Tenebrae - Stránka 2 49896 Metus Tenebrae - Stránka 2 49896 Metus Tenebrae - Stránka 2 49896 Metus Tenebrae - Stránka 2 49896
Jako... ty mi povídej něco o infarktech v mé povídce. Metus Tenebrae - Stránka 2 11674 Metus Tenebrae - Stránka 2 873139

No nic, tak jsem se vyzuřila... Metus Tenebrae - Stránka 2 49896 ....Fakt úžasný, Samabel, hrozně se mi to líbilo. Máš to napsané opravdu krásně. Nemám slov.... Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 430869 Metus Tenebrae - Stránka 2 430869 Metus Tenebrae - Stránka 2 949816 Metus Tenebrae - Stránka 2 312566 Metus Tenebrae - Stránka 2 170639
Ale ten Sammy.... Metus Tenebrae - Stránka 2 80513 Metus Tenebrae - Stránka 2 80513 Metus Tenebrae - Stránka 2 568939 Metus Tenebrae - Stránka 2 568939 Metus Tenebrae - Stránka 2 568939 Metus Tenebrae - Stránka 2 87642 Metus Tenebrae - Stránka 2 87642 Metus Tenebrae - Stránka 2 87642 Kvůli tomu vstanu v 6 hodin ráno???!!! Metus Tenebrae - Stránka 2 44266 Metus Tenebrae - Stránka 2 199226 Metus Tenebrae - Stránka 2 199226 Metus Tenebrae - Stránka 2 49896 No nic, jdu si uvařit ale hooodně silné kafe...
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty07.03.08 8:28

Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 akoze co mozem povedat, presne ako to mam rada Metus Tenebrae - Stránka 2 430869 Metus Tenebrae - Stránka 2 430869 Metus Tenebrae - Stránka 2 430869 Metus Tenebrae - Stránka 2 430869 Metus Tenebrae - Stránka 2 430869 ale sammy???? to co??? preboha, dufam, ze nie je ozaj....no ved vies....este sa to bojim aj vyslovit, ale ozaj nadherne pokracko Metus Tenebrae - Stránka 2 312566 Metus Tenebrae - Stránka 2 312566 Metus Tenebrae - Stránka 2 312566 Metus Tenebrae - Stránka 2 312566
Návrat hore Goto down
janka410
Winchester
Winchester
janka410


Počet príspevkov : 5348
Age : 53
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá
Registration date : 01.12.2007

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty07.03.08 8:51

Samabel affraid affraid affraid okamžitě se vrať a naprav co jsi způsobila,jasný Metus Tenebrae - Stránka 2 873139 Metus Tenebrae - Stránka 2 873139 Metus Tenebrae - Stránka 2 873139 Co si jako myslíš, ty mě klidně zabiješ Sammyho? Metus Tenebrae - Stránka 2 677692 Metus Tenebrae - Stránka 2 677692 Tak to teda ne,okamžitě ho chci zpět živého Metus Tenebrae - Stránka 2 873139 Metus Tenebrae - Stránka 2 873139 Tak a je ti jasný,že válka začala,jo? Já tě varovala a jak pozoruju, zcela zbytečně Metus Tenebrae - Stránka 2 707500 Ale teda to co jsi udělala překročilo všechny hranice Metus Tenebrae - Stránka 2 449740 Metus Tenebrae - Stránka 2 449740 Metus Tenebrae - Stránka 2 707500 Metus Tenebrae - Stránka 2 707500
A jak koukám, Jannka je opravdu se mnou a tak máš proti sobě dva Winchestery a to se máš na co těšit Metus Tenebrae - Stránka 2 43228 Metus Tenebrae - Stránka 2 487389 Metus Tenebrae - Stránka 2 487389 Metus Tenebrae - Stránka 2 812801 Metus Tenebrae - Stránka 2 812801 Hned po ránu a mám zkaženej celej den Metus Tenebrae - Stránka 2 512176 Metus Tenebrae - Stránka 2 44266

btw- je to moc pěkný,jako vždycky Metus Tenebrae - Stránka 2 312566 Metus Tenebrae - Stránka 2 949816 A ten flashback Metus Tenebrae - Stránka 2 430869 Metus Tenebrae - Stránka 2 430869 to tak miljuju když se Dean zastává malého Sammyho Metus Tenebrae - Stránka 2 430869 Metus Tenebrae - Stránka 2 430869 to bylo tak nádherný Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Metus Tenebrae - Stránka 2 214863 Ale s tím Sammym- to jsi neměla dělat Metus Tenebrae - Stránka 2 568939 Metus Tenebrae - Stránka 2 568939 Metus Tenebrae - Stránka 2 568939 Metus Tenebrae - Stránka 2 199226 Metus Tenebrae - Stránka 2 199226 Metus Tenebrae - Stránka 2 364896
Požaduju okamžitou nápravu Metus Tenebrae - Stránka 2 873139 Metus Tenebrae - Stránka 2 873139 Metus Tenebrae - Stránka 2 873139 Metus Tenebrae - Stránka 2 629176 Metus Tenebrae - Stránka 2 629176 Metus Tenebrae - Stránka 2 629176
Návrat hore Goto down
Ettie
Winchester
Winchester
Ettie


Počet príspevkov : 1500
Age : 34
Bydlisko : in the arms of the angel
Nálada : falling out of a perfect dream coming out of the blue..
Registration date : 13.01.2008

Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty07.03.08 9:36

aaaaaaaaaaale...on to urcite prezil...dako Wink
nemyslite na najhorsie...
a super poviedka Metus Tenebrae - Stránka 2 214863
Návrat hore Goto down
http://modrestuhy.blog.cz/
Sponsored content





Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Metus Tenebrae   Metus Tenebrae - Stránka 2 Empty

Návrat hore Goto down
 
Metus Tenebrae
Návrat hore 
Strana 2 z 10Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky :: Samabel-
Prejdi na: