Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Učíme sa po slovensky a po česky taky;)

Goto down 
+17
SkreechTina
Madlen
LenkaX22
GoreGasm
Soniq
Kristine
sisel
Zizi
Kaja
jana7413
funny
SNlois
Samabel
janka410
Chrystelle
dion-fortune
Sarinka
21 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
Madlen
Winchester
Winchester
Madlen


Počet príspevkov : 2053
Age : 32
Bydlisko : Nový Jičín
Nálada : :)
Registration date : 11.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty06.05.08 21:00

Já jsem poslední dobou zjistila, co tu čtu ty vaše slovenský povídky a přispěkvy, že mi začíná dělat v češtině docela problém určit, kde se píše "z" a kde "s" ve slově. Rolling Eyes Vy to máte všechno skoro naopak jako my a já v tom začínám mít guláš!! lol! lol! lol!
Návrat hore Goto down
http://www.podkovickaprostesti.blog.cz
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty06.05.08 21:04

Lol.. Laughing ja už tiež hádžem české výrazy.. Very Happy No u nás platí ohľadom s a z pravidlo. S používame vtedy, keď je to šiesty pád - inštrumentál a dá sa na to spýtať "s kým, s čím" napr. s tebou a z, keď je to druhý pád - genitív a dá sa na to spýtať " z koho, z čoho" napr. zo Slovenska. Dúfam, že som to dobre napísala.. Laughing Neviem, ako je to u vás, takže..
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Madlen
Winchester
Winchester
Madlen


Počet príspevkov : 2053
Age : 32
Bydlisko : Nový Jičín
Nálada : :)
Registration date : 11.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty06.05.08 21:11

Sarinka - tak to je u nás stejné. Ale mě se to hlavně plete ve slovech jako je zkusit, zklamání, zpěv a tak lol! lol! Dříve jsem s tím neměla nikdy nějak moc problémy. Když to píšu v povídkách nebo v příspěvcích tady, tak se nad tím mo nepozastavuju, přece si porozumíme i tak. Very Happy Wink Ale jen češtinářka nebude chápat Laughing
Návrat hore Goto down
http://www.podkovickaprostesti.blog.cz
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty06.05.08 21:14

Tak jej povedz, nech sa nečuduje, že ty hovoríš českoslovenčinou.. Laughing Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 284389
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Madlen
Winchester
Winchester
Madlen


Počet príspevkov : 2053
Age : 32
Bydlisko : Nový Jičín
Nálada : :)
Registration date : 11.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty06.05.08 21:29

Jasně! Ať žije českoslovenština cheers cheers Hip hip hurá!! Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 316745 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 316745 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 284389
Návrat hore Goto down
http://www.podkovickaprostesti.blog.cz
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty06.05.08 22:02

Madlen, vidím, že máme úplně stejný problém. Laughing Jen já mám tu výhodu, že mně může češtinářka políbit šos. Laughing
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty06.05.08 22:35

Mne tiež, pretože mám slovenčinára.. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 316745 btw, nedávno bol náš profesor "Ježiš" (on tak vážne vyzerá.. Laughing) v slovenskom rozhlase, trepal niečo o básničkách a literatúre..niekde v polovici som preladila, bo som skoro zaspala.. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 316745
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty07.05.08 0:00

Milujem češtinu, hlavne čo sa týka nadávok a podobných oslovení, ako to tu napísala Chrys:
citácia :
Jen já mám tu výhodu, že mně může češtinářka políbit šos.
Už sa na zemi rehocem, až to nie je pekné Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 99937 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 99937 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 99937 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 99937
Sarinka: Ja som nedokázala ani nášho filozofa "Cesiho" alias prof. Cesnaka počúvať v relácii "Pod Lampou"
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty07.05.08 0:33

Nač sa oni tam hrabú, keď je to len.. Sleep Laughing
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty07.05.08 1:21

Sarinka: To nik netuší, ale pôvodne to mala sledovať celá škola, lebo zavolali tam jeho ako filozofa a ešte jedného profáka, čo nás učil etiku a téma bola niečo o existencii Boha Rolling Eyes


Naposledy upravil SkreechTina dňa 07.05.08 23:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty07.05.08 18:15

Ježiš, tak to by som okamžite vypla.. Laughing
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty29.06.08 12:38

Dnes ma zabil jeden český výraz a vôbec neviem, kam ho mám zaradiť. Pozerala so "receptár prima nápadov" a keď tam išli kuchtiť niečo dobré, povedali, že základom je " jáhel " alebo " jáhlové vločky " .... Suspect Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 769418 Môže mi niekto povedať, čo to je Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 999804 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 999804
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty29.06.08 12:41

Tady máš vysvětlení
Oloupané obilky prosa, Panicum miliaceum. Používají se k přípravě různých pokrmů a jako krmivo pro exotické ptactvo.

- prostě obilovina Wink
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty29.06.08 12:45

Samabel: Patrí ti moja Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 103511 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 103511 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 103511
Len ešte jedna otázočka: to je normálne u vás dostať? Bo v Ba som sa s tým nikde nestretla Suspect
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty29.06.08 12:53

Já osobně jsem to snad nikdy nejedla Laughing , ale co vím, tak je to normálně k dostání. Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 999804 ... vím, že se taky dělají jáhlové knedlíky a někdo z toho vaří celkem často... no, my doma ne Laughing
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty07.07.08 14:54

Nastal mi mierny deficit v jazyku, bo chcem niečo napísať po slovensky, ale píšem to furt po česky Razz Už som skoro ako malý, ktorý keď nevie niečo poslovensky, hovorí češtinou Wink
Mám velice vážnu otázku: Slovné spojenie "do klína" sa ako povie v slovenčine? Suspect
Ďakujem každému za odpoveď Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 103511
Návrat hore Goto down
nikita
Crossroads demon
Crossroads demon
nikita


Počet príspevkov : 313
Age : 38
Bydlisko : za zrkadlom
Nálada : need more coffee!!!
Registration date : 08.03.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty07.07.08 17:37

no tak Tini teda skúsim ti odpovedať ja, nie som istá, či myslíš to čo myslím ja... "do klína"="do lona"... teda hádam dobre myslím...
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty07.07.08 17:49

nikita: Áááááno, presne toto som myslela, hneď to lepšie znie Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 170639 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 170639 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 170639 Patrí ti moja nehynúca poklona Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 104346 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 104346 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 104346 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 104346
Návrat hore Goto down
nikita
Crossroads demon
Crossroads demon
nikita


Počet príspevkov : 313
Age : 38
Bydlisko : za zrkadlom
Nálada : need more coffee!!!
Registration date : 08.03.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty07.07.08 22:38

vôbec nemáš zač, ja vždy rada pomôžem Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 103511
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty30.07.08 18:27

Baby, je mi to mierne trápne písať, ale mohli by ste mi holky z CZ napísať názvy kalendárnych mesiacov aj s poradovým číslom? Ja teraz ani za svet neveim nájsť PM, kde mi to už Chrys raz písala Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 202744 PLS, help me Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 260605 Diki moc Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 868694
Návrat hore Goto down
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty30.07.08 18:35

1. leden, 2. únor, 3. březen, 4. duben, 5. květen, 6. červen, 7. červenec, 8. srpen, 9. září, 10. říjen, 11. listopad, 12. prosinec. Myslelas to takhle??
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
Chrystelle
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Chrystelle


Počet príspevkov : 10688
Age : 47
Bydlisko : Morava
Nálada : Skvělá!
Registration date : 01.12.2007

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty30.07.08 19:31

Tina Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 316745 , to myslíš tu PM, o které jsi říkala, že si musíš hned uložit do budoucna? Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 316745
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty30.07.08 19:32

Anwiel, si moja záchrana, presne tak som to myslela Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 104346 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 104346 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 104346
Chrys: Presne tú, len ani medzi uloženými ju nemám, ja už neviem, kde som ju schovala Razz
Návrat hore Goto down
Kaja
Winchester
Winchester
Kaja


Počet príspevkov : 1232
Registration date : 07.01.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: ..............   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty30.07.08 21:51

To je sranda aj mne robia občas problem viem len jeden mesiac na 100% a to ten v ktorom som narodená takže sranda, ine si už musim hovoriť zaradom a niejako to poskladať, Laughing
Návrat hore Goto down
Faith
Winchester
Winchester
Faith


Počet príspevkov : 1897
Age : 33
Bydlisko : Mars
Registration date : 23.02.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty30.07.08 22:42

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 316745 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 316745 musela som sa nasmiat Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 316745 mne tie mesiace tiez vzdy robili aj robia problemy. s istotou viem len marec a maj, ostatne len tak nahmatkovo.ale inak sa mi cestina neskutocne paci a na meete som sa jej nevedela nabazit Laughing
Návrat hore Goto down
http://kristenstewart.sk
Sponsored content





Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 4 Empty

Návrat hore Goto down
 
Učíme sa po slovensky a po česky taky;)
Návrat hore 
Strana 4 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Ostatné :: Off topic-
Prejdi na: