Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Sam nie je anjel!

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 36
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Sam nie je anjel! Empty
OdoslaťPredmet: Sam nie je anjel!   Sam nie je anjel! Empty30.11.07 19:09

Aspoň nie v takom slova zmysle, ako sme si mohli myslieť. Erick Kripke povedal, že v SN anjelov predstavujú lovci, cez ktorých Boh vykonáva svoju prácu, sú teda Božími "anjelmi". Anjeli ako takí (s krídlami, svätožiarou a pod.) sú podľa Erica a scenáristov abstraktné javy. Sam teda nie je anjel, ktorý bol zoslaný Bohom a obdarený silou, aby bojoval na strane dobra. Zlo tu predstavujú démoni, ktorí naopak abstraktnými javmi nie sú. Snáď ste to pochopili, pretože aj ja v tom mám trocha bordel. Very Happy Len by ma zaujímalo, či pre Erica a scenáristov je aj Boh abstraktný, pretože v epizóde 03x04 riešili Lucifera, ktorý vraj skutočne existuje..som z toho magor ... Suspect Čiže podľa mňa tie Samove schopnosti nemali nič s dobrom a boli len na to, aby mohol viesť démonov a tak, škoda, ten anjel by bol tiež veľmi zaujímavý. Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Sam nie je anjel! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sam nie je anjel!   Sam nie je anjel! Empty01.12.07 2:21

hmm zaujimave ten komentar, to som nevedela, ale tak mozno sa este s niecim takym ako anjel stretneme (mozno ho zoslu zachranit Deana :face: ) no tak, ale Sammy aj tak vyzera ako anjel, takze co viac mozme chciet? Sam nie je anjel! 886945 no tak trochu som nepochopila o com chcete tocit v tejto sekcii? o tom kto je Sammy alebo o anjeloch alebo o com? Lebo v tom mam zase ja nie celkom jasno scratch
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 36
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Sam nie je anjel! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sam nie je anjel!   Sam nie je anjel! Empty01.12.07 13:50

Aj ja som z toho trocha mimo. V podstate ide o to, že Eric a scenáristi nikdy priamo žiadneho anjela neukážu. Existujú len tak, že v nich veríme. A v SN sú anjelmi v prenesenom význame lovci. Radšej prikladám originál toho textu, ja to poriadne neviem vysvetliť. Wink

citácia :
"We have a firm belief in the cosmology of this show that evil, in terms of demons, etc, is very tangible and real and out there. Angels and supernatural forces of good are much more elusive. But in my opinion — and the opinion of the writers — if God is out there, he isn't sending angels to fight the battles; he's working through a very human, sweaty, outgunned and overwhelmed group of hunters. For us, these are the angels. I think the point that's very important to us to make is that the forces of good work through humans who are flawed and imperfect and trying to make the right decisions. And that's the way God works. So we try to present that."
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Sam nie je anjel! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sam nie je anjel!   Sam nie je anjel! Empty01.12.07 19:12

Taky jsem to četla před pár dny ... nevím jak vy, ale já pokládám za dobrou volbu, že se rozhodli ukázat nám trochu toho EVIL WORLD a nemíchají to s vílami krotřenkami apod. ale ve finále z tho podle mě může vylézt cokoliv.... prostě, co se jim bude hodit, to nám do těch dílů šoupnou ... každopádně.....Sammy je anděl už jen tím, že se snží zachránit Deana ...
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Sam nie je anjel! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sam nie je anjel!   Sam nie je anjel! Empty02.12.07 20:29

ja suhlasim s tym, ze idea je fakt uzasna. vykreslit anjelov ako smrtelnikov, ktori sa mylia a musia sa vyrovnavat s vlastnymi problemmi a pocitmi...no uzasne a navyse ked vyzeraju ako dean a sam ... a to co robia....ako sa dean obetoval pre sama a ako sa sam teraz snazi zachranit deana ... no ano su nasi anjli strazni
Návrat hore Goto down
CrazyD
Žltočočko
Žltočočko
CrazyD


Počet príspevkov : 995
Age : 33
Bydlisko : Gelnica
Nálada : Konecne mam DVD-cko..:D:D:D
Registration date : 19.04.2008

Sam nie je anjel! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sam nie je anjel!   Sam nie je anjel! Empty23.05.08 22:46

dion-fortune no co ine povedat nez to ze s tebou suhlasim...krajsie sa to uz ani neda povedat... Sam nie je anjel! 103511
Návrat hore Goto down
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

Sam nie je anjel! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sam nie je anjel!   Sam nie je anjel! Empty09.08.08 13:42

Je zaujímavé zamyslieť sa nad dobrom a zlom alebo anjelmi a démonmi ak chcete. Vždy keď sledujem SN, tak ma napadá, že no super svet je plný tých čiernookých podliakov a kde je tá nádej. To malé svetielko na konci tunela, ktoré tak túžime v tej temnote zahliadnuť. A potom sa na obrazovke zjavia Sam a Dean a hneď je tá temnota preč. Dion bude mať asi pravdu, oni sú naši anjeli strážni 603
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Sam nie je anjel! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sam nie je anjel!   Sam nie je anjel! Empty

Návrat hore Goto down
 
Sam nie je anjel!
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» JARED - archiv 2
» Sam Winchester

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Spoilery-
Prejdi na: