Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody

Goto down 
+38
Night Angel
tauria
Lucy86
Laskonka
str8tking
mummy
kattie
Husitka
janka410
SNlois
kaja666
Dzowika4
Soniq
cleo
janicag
Klenotka
lentilka
calla
Faith
Madlen
Mystic
lenkka
Zizi
Anwiel
sisel
CrazyD
bookika
funny
Kristine
Hiro666
nikita
Kaja
Samabel
dion-fortune
Sarinka
Silvia
Weronička
SkreechTina
42 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next
AutorSpráva
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty20.03.08 21:09

O knihe sa vraví, že je to priateľ človeka.....A presne tak sa to hovorí aj o psovi I love you Tieto 2 elementy vždy "bojovali" o priazeň človeka, ale v dnešnej dobe jednoznačne vyhráva - PES Razz Prečo Question Uvediem jednoduchý príklad:
Keby ste videli niekoho v parku venčiť psa, ako sa s ním mazná, robí ťuťuli-muťuli, pousmejete sa a v prípade pekného majiteľa by ste si v mysli vymenili miesto s tým psom. Keby ste ale videli niekoho "venčiť" knihu, napr. od Dostojevského, ako ju bozkáva na titulnú stranu a hladká ju, no....utekali by ste asi čo najrýchlejšie preč.
Ale aby sme knihu neposielali do večných lovíšť, uvediem jeden Murphyho zákon:

" Knihy sú medicínou ducha. Preto pozor na predávkovanie a zlý výber medicíny! "

A ako je to s vašim vzťahom ku knihám? Ste zažraný knihomoľ alebo je kniha pre vás ako krucifix pre Satana Question Pochváľte te sa Razz

Ja osobne som akýsi požierač kníh. Keby som mohla, celú miestnosť by som prerobila len na knižnicu a pestovala si ju ako Kleopatra XD Samozrejme že v tej mojej mám všetky HP knihy, ako v slovenčine tak aj originály, trilógiu od ruského autora Lukjaněnka Sergeja o Hliadkach, J.R. Tolkienove knihy, len 3 No najviac mám od J. Lyndseyovej, autorky "červených a ružových" románov, slušnú zbierku Love story od čísla 180 po 256 Razz a takto by som vedela ešte dlho pokračovať, ale radšej končím.
Tento topic slúži aj na vaše názory a postrehy na knihu, ktorú práve čítate/dočítali ste/budete čítať, poprípade vedenie horlivej diskusie o knihe. I love you


Naposledy upravil SkreechTina dňa 21.03.08 2:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Weronička
Winchester
Winchester
Weronička


Počet príspevkov : 2213
Age : 32
Bydlisko : momentálne ani sama netuším...
Nálada : VON Z VODY!
Registration date : 11.02.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty20.03.08 22:05

Takze aj niesom az taky knihomol...ale tak precitala som co si pamatam Ernest Hemingway-Starec a more......a inac nic z takych obycajnych knih....ale tak pamatam si este ze ked som chodila na zakladku tak som si z kniznice poziciavala nejake detektivky mozno aj nejake romanticke ale inac nic....A potom prisla moja mania HP....a to som precitala vsetky casti dokonca ako jedine knihy co su moje su iba HP 1-7....Takze to je asi taka moja malicicka zbierka..... 603 Smile
Návrat hore Goto down
Silvia
Winchester
Winchester
Silvia


Počet príspevkov : 1268
Bydlisko : Bardejov
Nálada : FINALLY!!! Adié žltočočko,vitaj Winchester!
Registration date : 30.11.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty21.03.08 0:46

SkreechTina ty tiež čítaš knihy od J.Lyndsejovej??? Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 284389 affraid 703 mama tieto knihy začala kupovať asi pred štyrmi rokmi nemáme ich síce veľa asi tak 10-12 ja romány nemám veľmi rada,ale tieto sa dajú čítať :shame: :shame: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 284389 603 HP aj Pán prsteňou tiež Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 284389 pár dielov Anny zo zeleného domu a z nich moja najobľúbenejšia Annina dcéra Rilla, Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 312566 kedysi som tiež rada čítala Pollyannu,ai...
Návrat hore Goto down
Sarinka
Diabolský admin
Diabolský admin
Sarinka


Počet príspevkov : 7654
Age : 35
Bydlisko : Cardiff, UK
Nálada : Sherlocked
Registration date : 29.11.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty21.03.08 1:26

Priznám sa, knihy veľmi nečítam, aj by som rada, ale nejako nie je čas..naposledy som čítala HP 7 a tohtomesačné číslo EVY.. Laughing Ale veľmi sa mi páčil LOTR, aj HP, veď komu nie, však...tiež Kvety v podkroví od Virginie Andrewsovej o matke, čo sa pokúsila otráviť svoje deti arzénom, určite si prečítam všetky tie diely, aj keď som si na wikipedii prečítala, ako to skončí..viac kníh ma asi teraz nenapadne, no z klasiky sa mi veľmi páčia Čenkove deti...
Návrat hore Goto down
http://sarinka.tumblr.com/
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty21.03.08 15:21

tak ja knihy mam velmi velmi rada Very Happy

kniznicu sice nemam velmi plnu, najdu sa v nej len HP knihy vsetky, taktiez Artemis Fowl, Eragon, Eldest, Supernaturalist-nic so sn ako serialom..., vsetko od Dana Browna, Meg Cabottovej a este zopar dievcenskych romanov a encyklopedii....

avsak precitala som ovela viac knih... Napr. vsetko od Jiriho Kulhanka... tiez som citala pomerne vela Shakespearovych hier, Starec a more samozrejme tiez, mne sa pacila Jana Eyrova, precitala som aj Otcovia a deti od Turgeneva, Ed McBain ma podla mna skvele detektivky a aj od Agathy Christy som par knih precitala- aspon sa mi tak mari. Ked som bola mladsia tak si pametam, ze som citala Troch Patracov a potom este medzi nami dievcatami... to som precitala ozaj tony knih a detto plati o edicii Harlequin. tieto dievcenske romany boli kedysi mojou velkou vasnou... Steelovej knihy mam tiez zopar precitanych.

Citala som aj Zlaty Kompas a ostane pokracka...
Lotr ma uprimne ako kniha velmi nezaujal, ale Hobit sa mi pacil...
Zvladla som aj Chram matky bozej v Parizi od Huga, aj ked tie opisy chramu ma tam niekedy ozaj nudili...
Citala som aj Akty X knihy a tie boli clekom fajn.
Dalej Stormbreaker bol zaujimavy

no a atd...
Návrat hore Goto down
Samabel
Pekelný moderátor
Pekelný moderátor
Samabel


Počet príspevkov : 10070
Age : 34
Bydlisko : Praha
Nálada : Travel and explore!!!
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty21.03.08 15:38

já mám ke knihám vřelý vztah..... jsou období, kdy přečtu všechno zajímavé, co mi přijde pod ruku...pak zase chvíle, kdy třeba za půl roku na knížku neáhnu pokud nemusím, ale čtení se vůbec nebráním....když je to aspoň trochu snesitelné ke čtení, tak se do toho pustím Very Happy

jinak Potterovky mám taky poctivě přečtené...poslední teda zatím jen v angličtině, ale dojde i na češtinu
Pán Prstenů mě teda taky nějak nezaujal...přečetla jsem 1 a půl knížky...ale Hobit, se mi líbil
Mám ráda jefferyho Deavera- Tanečník-to je úplně super knížka, a četla jsem ještě pár dalších
Dick Frances- tak od toho mám přečtený skoro všechny knížky...zbývá mi už jen asi 5 posledních a ty nikde nemůžu sehnat...
Robert Ludlum- ty jeho politické thrillery, to je taky něco pro mě.... skvělá je Bourneova totožnost....a pak Mozaika Parcifal- ta mě úplně nadchla...
Eragona mám taky poctivě přečteného.... pak třeba ještě Davida Eddingse
a
a z klasiky - Quo Vadis - začátek byl úmorný, ale pak jsem tu knížku nedala z ruky lol! ... farma zvířat od Orwella-to je taky dobrá věc

Johannes Mario Simmel - Jen vítr to ví - to skončilo tak nečekaně a bylo to tak smutný, že jsem se slzám neubránila
Robin Cook - od toho jsem taky četla hromadu nížek akorát ty jeho poslední už mě nebaví .... Toxin - pozor na stravování se hamburgery.... Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 666500 to bylo taky dost drsné a epilog - no brrrr
Zaříkávač koní-zapůsobilo to na mě mnohem víc než film
četla jsem i nějaké historické romády - třeba Armada, pak něco z doby Napoleona

no můj rejstřík je celkem široký, jak vidíte lol!
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty21.03.08 16:09

affraid Wow, pekne ste sa rozpísali Razz

Silvia: Kukam, ze mam spriaznenu dusu ohlade J. Lyndseyoej I love you Mam ju rada aj kvoli tomu, ze hlavne hrdinky nie su ziadne cintlavky a vedia nakopat svojej polovicke zadok Razz A este krasne opisuje prostredie/obdobie.....

Sarinka:
citácia :
naposledy som čítala HP 7 a tohtomesačné číslo EVY..
Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 99937 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 99937 Tak teda, zavidm, k EVE som sa este nedostala

Vidim, ze vas bavi aj klasika, ja iba poskromne poznamenam, ze ked som docitala V. Huga a o den na to som odpovedala z romantizmu, miesto 10 min sme sa s ucitelkou zakecali na slusnych 30 a preberali Zvonara Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 316745 Peter Holka ma zaujal na ZS, ked som od neho citala stare dielo (asi sa to volalo Narkoman Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 999804 ) ale po case, co som sledovala jeho dielka, sa mi bohuzial znechutil Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 404917 Co si este cerstvo pamatam je U. Eco-Meno ruze, no to bola paradicka. som nehorazny detailista a este ked je taky autor, idem sa zblaznit a do dielka sa dokazem hned zazrat Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 868694 A MILUJEM E. A. Poe-a Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 258431 Po jeho basnicke Havran si doslova zobral moju literarnu dusicku a hned som si zaobstarala aspon zbierku jeho dielok.
Na Zlaty Kompas som uz nabrusena, od vianoc mam aj ostatne pokracka, yay, sa tesim XD
Pristihal som sa, ze niektorych autorov, co ste tu uviedli, nepoznam, ale v buducnosti si ich urcite zozeniem.

Nemozem nespomenut jednu skvelu parodiu na HP! Bacha! Su dve, jedna je od ceskeho autora, druha od britskeho. Moj sebecky nazor je ze parodia s nazvom " Barry Trottel a zbytocne pokracovanie " je aj zbytocne citat. Toto dielko obsahuje nasilny a suchy humor a vobec mi to nepripada ako zdrava parodia na HP. Narozdiel od toho, dielka od P. M. Jolina - 1. Harry Trottel a kamen MUdr. Tse, 2. Harry Trottel a ta jemna tenata, 3. Harry Trottel a my deti ze stanice Kaiserchrocht a este posledne 4. Harry Trottel a posel Talibanu. Okrem tejto poslednej 4 mam vsetky a teda, skoro som od smiechu neprezila uz tu jednotku. Vedeli by ste si predtavit Harryho ako dobre ziveneho chlapca, ktory svojimi schopnostami terorizuje strycka a tetu a Dudley Donkey sa snazi spachat sebevrazdu pascou na mysi? Skoda, ze do SVK uz neexportuju pokracka tohoto krasneho dielka, kde meno je vlastne pseudonim ceskej skvelej autorky.
Návrat hore Goto down
Kaja
Winchester
Winchester
Kaja


Počet príspevkov : 1232
Registration date : 07.01.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: ..............   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty23.03.08 23:43

Veľmi pekna téma. Wink

Ja nepatrím ku Knihomoľom ja rada čítam ale najradšej časopisy,proste nie som zavislá ale strašne veľa časopisov prečítam cez týždeň. Smile

Knihy a ja,raz mám s nimi dobre vzťahy raz zle vzťahy.Podľa toho o aku knihu ide.Veľmi rada mám Encyklopedie,pretože si tam nemusím prečítať všetko.Taktiež mám rada knihy v ktore su napr.o niekom alebo o niečom čo mám rada.Teda autobiograficke alebo biograficke knihy alebo rada si prečítam aj o niejakej obľubenej krajine,umelcovi.Rada čítam záhadne knihy,podívne prihody alebo aj detektivky -) Ale samozrejme musia ma upútať a kedže ja som veľmi náročna je to ťažké. Laughing Prečítala som všetky diely HP plus niejake HP knihy navyše nap. O Metlobale --) Ked už poriadne tak poriadne.Posledny diel ma až tak veľmi neoslnil.Mám rada aj psychologicke knihy ktore rozoberaju vlastností človeka a ine somarinky.Takže rada si prečítam aj Knihy venovane astrologii a horoskopom 601 .Oporúčam knihu ktoru som cez Vianoce čítala - Dana Browna - Anjeli a démoni - nahodou som to našla doma , a príjemne ma prkevapila aj zaujala táto kniha.Ale na daľšie knihy od neho som sa už neodhodlala Wink .

Ale teraz čítam knihu proste niečo neuveritelne : Nepamätám ako sa volá
,lebo sedím teraz tu Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 99937 ma to dva diely a je to Všetko od Nadprirodzených veciach vo svete Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 21835 Takže som v druhej knihe ktoru keby ste čítali a videli niektore ilustrácie tak by vás až zmrazilo. Laughing Ale ja zbožnujem taketo strašidelne veci.Je to aj dosť na spôsob SN takže napriklad prvá kniha sa zaobera skôr takými inými veciami : UFO -) všetky príbehy zozbierane od ludí, publikacie v novinách ,rozhovory z ludmi ktorí to videli atd.V prvej knihe su rôzne veci napriklad tajomne malby na stených ,v poliach.A ine záhadne deje ale už si nepamätám .

A druhá kniha teda II. Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 949816 ta je bomba venuje sa hlavne duchom.
šamanstvo,woodoo,prekliatia ludí,telepatia,domoví duchovia,rozne čary,predpovede ludí ktorí predpovedali rôzne katastrofy,potom rôzne príhody ludí na ktorých začali padať žaby z neba,mloky a divne predmety.
Telepatia medzi ludmi a Hlavne ide o ZAHADNE PRIHODY : neverili by ste koľko je tam toho popísane hlavne rôzne príbehy ktore sa stali ale nielen tie historicke ale hlavne aj take zo súčastnosti ludia ktorí ich naozaj videli,maju rozne spomienky alebo je to aj odfotografovane Normálne jedna fotka zobrazuje Ducha pri oltári normálne až teraz mám strach affraid keby ste to videli.Mám take zvláštne nutkanie sa obzerať za mňa a rozne ine veci ktore som predtým nemala ked som nezačla túto knihu čítať.Väčšina príbehov su hlavne z USA ,a potom Anglicko ,neverili by ste kolko toho tam toho je proste su tam aj rozne štatistiky proste Všetko možne ale že je USA až taka prekliata som vedela ale no proste je až veľmi.Fúha ešte ma čakaju veľa strán v tej knihe proste užas. Smile
Návrat hore Goto down
nikita
Crossroads demon
Crossroads demon
nikita


Počet príspevkov : 313
Age : 38
Bydlisko : za zrkadlom
Nálada : need more coffee!!!
Registration date : 08.03.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty24.03.08 0:51

no tak ja som mala ku knihám dosť vlažný vzťah a od základky a strednej skôr nevraživý ako vrelý. to bolo hlavne kvôli tomu, že ma nútili čítať to, čo ma po prvej stránke znechutilo a to z hocijakého dôvodu. hlavne to bol čitateľský denník, ktorý musel byť zaplnený do konca škol.roku zoznamom, čo sme dostali na začiatku. a na strednej obdobne. čítala som Ľuda Ondrejova a jeho Africký zápisník, potom niečo (už si nespomínam ako sa to presne volalo a kto to napísal) o Štúrovej láske Adele Ostrolúckej, Janu Eyrovú alebo od existencionalistov Mor (zabudla som autora) a doslova som skoro rozkusala vankúš a slová mi šli tak ťažko čítať, lebo z donútenia u mňa nič dobré nevzíde.
až teraz som sa nejak dopracovala k tomu, že tie knihy nie sú až take hrozné a stáva sa zo mňa absolútny knihomoľ, ale ešte v norme. začala som E.A. Poeom a jeho zbierkou, kde sú aj poviedky aj básne. z jeho Havrana fakt nemôžem, je to jednoducho nááááááádhera a tie poviedky no nemám slov. čítať som to začala na strednej ale ako prišla matura tak som to odložila do poličky a vrátila som sa k tomu potom, od začiatku - na osvieženie pamäte. ale zas som ju musela z neznámeho dôvodu odložiť. ale poslušne čaká na tej polici.
prečítala som dve knihy z prostredia islamských krajín a ich obyvateľov, či skôr obyvateliek, je to písané hlavnými predstaviteľkami, je to zo skutočného sveta. je to však dosť drastické a aj mne silnejšej náture to trochu robilo problém, lebo je to, prvá Upálená zaživa, o upálení - však podľa názvu a druhá, Zmrzačená, o ženskej obriezke. takže dosť sila.
no a potom už niečo lepšie John Irving a jeho Pravidlá muštárne na mňa silno zapôsobili, ešte viac ako film, ktorý je skrátený. kniha je viac obšírna a zobrazuje dlhší časoví úsek. z tejto knihy som potom robila aj seminárku, tak som ju zhltla skoro na jeden šup.
teraz som sa pustila do Süskinda: Parfum, príbeh vraha - vynikajúce dielko. a v mojej knižnici čaká aj A.Golden: Gejša, všetkých 5 kníh od Matkina, páčili sa mi jeho/jej články v českej Elle, má taký triezvy pohľad na svet (podľa mňa) a aj Hvorecký, taktiež Filanová Wewerka.
aj brat si kúpil seriu 5 kníh od Douglasa Adamsa: Stopárov sprievodca po galaxii + ďalšie 4 časti. tam som si prečítala predhovor a tiekli mi slzy od smiechu, čo som nemohla prestať jednoduhco funny books, tak sa na ne teším.
a samozrejme sa môj zoznam knihy-ktoré-veľmi-veľmi-chcem stále rozširuje. kamoška mi požičala Mika Waltariho Plavovlásku a známy odporučil Bukovského. tak budem mať čo robiť.

no na čítanie mi vychádza čas len v škole cez prestávky medzi jednotlivými hodinami, mávam tak hodinu (45 minút) prestávku, tak si sedím na chodbe s hlavou v knihe... a poviem vám je to super
Návrat hore Goto down
Hiro666
Crossroads demon
Crossroads demon
Hiro666


Počet príspevkov : 562
Age : 36
Bydlisko : Michalovce
Nálada : good
Registration date : 28.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty24.03.08 11:16

Takze ja som cital taketo knihy. Pan Prstenov, Hobit, Silmarion, Nedokoncene pribehy,
Dalej som Precital vsetkych Potterov,
Vsetko od Dan Browna
Vela knih som precital od . S.Kinga
Potom trilogiu o Hliadkach od Lukjaněnka Sergeja
Potom Sagu Zaklinac a Husitsku trilogiu od Sapkowskeho
Ked som bol mladsi kopu knih od J.Verne
A samozrejme vela dalsi knih, lebo ja strasne rad citam
Návrat hore Goto down
Kristine
Winchester
Winchester
Kristine


Počet príspevkov : 1538
Age : 34
Bydlisko : Považská Bystrica
Nálada : always great :)
Registration date : 05.01.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty24.03.08 18:25

hmmm...zaujímaná téma.....
no ja o sebe stále tvrdím že som knižný maniak...čítam asi všetky žánre..
Harry Potter je jasný... Laughing všetkých 7 kníh a niektoré aj viackrát.... 603
ja zas musím povedať že mne sa viac páčili knihy LOTR...filmy neboli zlé, ale mne sa skoro vždy páči viac kniha ako film...ja jedno či to skôr prečítam alebo vidím..na knihách sa mi páči to že si všetko môžem predstaviť tak ako chcem ja....
no ale ďalej...mám rada všetko od Dana Browna a tiež Ludlum je perfektný...od neho som prečítala toho strašne veľa...
kedže môj otec je takisto knižný maniak (ja mu nesiaham ani po členky) tak máme doma slušnú zásobu kníh....väčšinou sú to detektívky, takže mám zvládnuté knihy od Eda McBaina, Chandlera a pod...
tiež mám veľmi rada knihy od Christiana Jacqa...vždy som mala rada mytológiu takže jeho knihy sú niečo pre mňa....
mojou asi najoblúbenejšou knihou je Egypťan Sinuhe od Mika Waltariho...to je úžasná kniha o živote...
teraz ma napadlo...výnimka potvrdzuje pravidlo...čítala som knihu Forrest Gump a musím povedať že film sa mi páčil viac... Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 999804
mám prečítané aj také klasiky ako Traja mušketieri (všetky časti ), Winnetou Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 316745 ,Tarzan, Kniha džunglí a pod... 603 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 316745 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 316745 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 316745
takmer som zabudla na Krstného otca...to je podľa mňa tiež veľmi dobrá kniha...
no to by zatial aj stačilo...jednoducho čítam takpovediac čo mi príde pod ruku...
Návrat hore Goto down
Hiro666
Crossroads demon
Crossroads demon
Hiro666


Počet príspevkov : 562
Age : 36
Bydlisko : Michalovce
Nálada : good
Registration date : 28.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty24.03.08 18:32

Aj ja som cital knihu Forrest Gump, aj podla mna je film ovela lepsi
Krstného otca som precital asi 5-krat
Návrat hore Goto down
funny
Pocestný duch
Pocestný duch
funny


Počet príspevkov : 98
Registration date : 05.02.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty27.03.08 7:22

jéj knihová téma. jo ja milujem knihy, keby som mohla čítala by som vkuse niečo. ale nedá sa 601
vyrastala som na tuhej romantike ako je Krásna Cathrine od Juliett Benzoni či na Gričskej čarodejnici od Marii Jurič Zagorky. Inak nepohrdnem skoro ničím resp. čitateľným veciam 601

Naposledy som narazila na Leslie L. Lawrenca,píše zaujímavé veci, napr. Kláštor hrôzy, Pasca v Himalájach, Posledný tanec boha Šivu, Privolávači smrti I, II .... ale teraz som ostala paf že ja vlastne čítam maďarského spisovateľa ktorý je poangličtený affraid affraid affraid affraid 601 inak mám rada všetkých ľudí každej farby a viery lol!

no a ešte sa mi páči Barbara Woodová a napr. knihy Posledná šamanka, Domina, Na rozhraní života, Kameň osudu....

a jasné klasika ako King, Cook, Tolkien atď.

a ešte osobitne musím dať chlievik na moje hocijaké historické knihy, najviac sa vyžívam v biografiách panovníkov, panovníčiek atď. ak to niekto pozná, vychádza to vždy v takých hnedých obaloch vždy od iného spisovateľa. a tu mám tiež favorita....Máriu Teréziu, Ľudovíta IX a ešte Milenky francúzkych kráľov od Helgy Thomovej.

a ešte sa musím pochváliť pred pár rokmi som zvládla aj Schinderov zoznam od Thomasa Keneallyho

a ešte aby som nezabudla....náš skvelý Jožo Nižnanský a od neho úplne všetko čo sa dalo 601 a Alexandre Dumas samozrejme, Maurice Druon atď....

proste som bývala a aj teraz som taký malý knihomoľko lol!
Návrat hore Goto down
bookika
Winchester
Winchester
bookika


Počet príspevkov : 1748
Age : 31
Bydlisko : Košice
Registration date : 05.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty27.03.08 9:05

ja som v poslednej dobe (vlastne cez velku noc) citala Chram matky bozej , pretoze mi to trebalo ako povinne citanie, ale bola som dost prekvapena. Kniha je to dobra, aj ked do polky som ani netusila ze sa top nebude tocit okolo Gringoira..... tie opisne kapitoly som preskakovala, leob som na nich nemala cas a musim prezrait ze som tak trosku dost podvadzala, pretoze ked som uz bola v takej 3/4 knihy tak mi nedalo a precitala som si posledne dve minikapitoly Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 572728 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 99937 ale zaver bol krasny 702

no a samozrejme mam doma zbierku tolkiena, jeho knihy zboznujem - pise takym krasnym stylom 702 a je to aj putave ked sa clovek prehryzie cez prve styri kapitoly LOTRa . Harry Potter? Mam vsetky aj ked 7 premna velke sklamanie 706

a moja sesternica ma neuveritelnu zasobu Love Story, myslim ze od cisla 50 ma vsetky a ona je pre mna akasi kniznica cez prazdniny ked sa nudim a taka knizocka mi trva tak 2a pol hodinky.

ALe naozaj najradsej mam encyklopedie, tie by som vedela citat vecne 702 702 mam ich doma asi 13 703 ved to poznate... Riders Digest ci ako sa to vola Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 99937
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/chicazd
nikita
Crossroads demon
Crossroads demon
nikita


Počet príspevkov : 313
Age : 38
Bydlisko : za zrkadlom
Nálada : need more coffee!!!
Registration date : 08.03.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty27.03.08 18:45

ešte musím dodať, že na vrchole mojej knihovej hitparády je len jedná jediná kniha na ktorú podľa nič nemá a ani sa jej nikdy nič nevyrovná...

je to knižka, ktorú môžete čítať tisíc krát a vždy v nej nájdete niečo nové, knižka, ktorá má toľko citátov, že ju môžeme považovať celú za citát, je v nej toľko právd... a tak no jednoducho ja na ňu nedám dopustiť... a je to Antoine de Saint-Exupéry: Le Petit prince teda MALÝ PRINC

a tiež sa musím priznať, že som absolútne fascinovaná a hypnotizovaná baladami. no Havran od Poea, Žltá ľalia od Botta, Zakliata panna vo Váhu a divný Janko od Kráľa....... ja z nich prosto nemôžem Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869

a teraz som čítala aj Balady a romance od Mickiewicza a aj tie žeriem I love you I love you I love you I love you I love you I love you

no a king je Karel Jaromír Erben a jeho Kytice (Vodník je božíííííííí) 702 702 702 702 702 702 702 702
Návrat hore Goto down
Hiro666
Crossroads demon
Crossroads demon
Hiro666


Počet príspevkov : 562
Age : 36
Bydlisko : Michalovce
Nálada : good
Registration date : 28.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty15.05.08 22:55

Naposledy som precital
Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Th_45587_l43523_122_707lo

A som velmi spokojny



*Prosím, dávej obrázky na forum pouze ve zmenšeninách. Díky, Chrystelle
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty17.05.08 17:31

no ja rada citam knihy study Wink ... minule som doma uplne nahodne narazila na zbierku poviedok a basni od E. A. Poea a ta ma priam dostala Laughing fakt dobre poviedky a Havran ... chcela som precitat aj LOTR ale dostala som sa iba po prvu knihu 603 ... aj Dan Brown ma dobre knihy ajked neviem ci sa to da posudit z dvoch knih ktore som precitala ale pacili sa mi Cool este som citala (a zasa citam 603 ) Draculu ... noo myslim ze to staci nebudem tu predsa menovat celu moju policku s knihami Laughing Laughing
Návrat hore Goto down
CrazyD
Žltočočko
Žltočočko
CrazyD


Počet príspevkov : 995
Age : 33
Bydlisko : Gelnica
Nálada : Konecne mam DVD-cko..:D:D:D
Registration date : 19.04.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty17.05.08 19:01

ja tiez rada citam...ale nemam na to tolko casu....rada by som mala viacej...
Návrat hore Goto down
sisel
Žltočočko
Žltočočko
sisel


Počet príspevkov : 754
Age : 34
Bydlisko : Žilina
Nálada : skúškové obdobie :D
Registration date : 12.03.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty17.05.08 19:30

ja rad citam knihy... pamatam casy ked som cital Slávnu päťku, to som precital za jeden den jeden diel, strasne som na to fical...
teraz uz na citanie nemam cas. citam uz iba poznamky v zosite a prispevky na fore lol!
Návrat hore Goto down
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty17.05.08 19:51

Já taky strašně ráda čtu! Nejrači mam asi knížky od Kulhánka a Tolkiena. Když to de, tak nejrači čtu knížky v angličtině. Zrovna teď čtu Sběratele polibků od Jamese Pattersona a svůj sešit z ekonomie.
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty01.07.08 14:57

Anwiel: ano ano ano! kulhanek! toho milujem Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 430869 mam od neho precitanych vladcov strachu, cele cesty krve, cely divoci a zly, cely nocny klub a aj stroncium Very Happy asi sa mi najviac pacili vladci strachu a nocny klub Very Happy ale vsetky jeho knihy su super. aj poviedku som tusim jednu citala od neho Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 999804 heh ale podla mna je to naj sci-fi autor Wink

no ale ja som posledne precitala nieco totalne netypicke pre mna, a sice pravdivy pribeh- bez dcery som neodisla. fakt odporucam. bola som prekvapena ako super to je napisane, s takou ironiu, ze som sa aj nasmiala aj sa nam viac priblizi africka kena a pod. takze fakt tato kniha stoji za to Wink

a pokial mate mladsich surodencov- taky prvy stupen zakladky-tak odporucam kroniku rodiny spiderwickovcov Wink fakt sa to da citat a jedna z postav sa vola jared Very Happy
Návrat hore Goto down
SkreechTina
Winchester
Winchester
SkreechTina


Počet príspevkov : 2962
Age : 36
Bydlisko : Bratislava-Dúbravka
Nálada : dovolenková
Registration date : 27.01.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty16.07.08 17:16

Božinku, ja sa musím pochváliť Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 170639 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 170639 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 170639 Prečítala som si knížku od Cecelie Ahernovej - P.S. Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 891817

No, lepšie by bolo napísať, že som tú knihu žrala od prvej po poslednú stránku 705 705 Je to naozaj príbeh, ktorý vás aj rozosmeje a rozosmutní počas čítania. Prežívala som spolu s Holly otváranie každej obálky, niekedy som jej závidela jej dokonalé kamarátky a manželstvo, ktoré mala 603 Bolo to pekné, sledovať aj príbehy okolitých postáv, ako sa vyrovnávajú s Gerryho smrťou a stále mierne posmrkávam nad scénou, kde Gerry píše Holly poslednú obálku a čo všetko pri tom cíti, no to už sa moja citlivá stránka predrala na povrch a musela som ísť do izby, aby som mohla vyroniť slzu nad týmto naozaj krásnym príbehom, napísaným samotným životom, takým, aký je. Páčil sa mi štýl, v akom bola kniha napísaná, no čo viac dodať, paráda a som naozaj rada, že som si túto knížku kúpila. Wink
Návrat hore Goto down
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty08.08.08 11:47

Ja sa už pár mesiacov snažím dočítať v mobile Odkaz dračích jazdcov 2: Eldest. Je to pokračovanie Eragona a ten sa mi moc páčil, lenže v poslednej dobe na to vôbec nemám čas a keďže je to v mobile tak ma to až tak neláka.

SkreechTina: P. S. Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 891817 práve čítam. Som už kdesi za polovicou. Keď sa vrátili z dovolenky a boli na tej večery kde Denise a Tom oznámili, že sa chcú vziať. Je to skvelá knižka. Ma dosť prekvapuje, že sa to na ten film podobá len veľmi zhruba ale tak filmy také bývajú. Aspoň neviem, čo sa stane a teším sa na každú stránku Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 258431 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 258431 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 177401 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody 177401
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty08.08.08 12:54

zizi: ja mam eldesta doma a bolo to super. co nevidiet by uz mal byt aj brisinger, cize treti diel. povodne to mal byt tusim empire, ale nakoniec sa to bude volat podla toho zaklinadla na ohen. uz sa neviem dockat, bo dvojka skoncila dost napinavo Very Happy
Návrat hore Goto down
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty08.08.08 13:57

dion: Tak ja to teda nevzdám a nájdem si čas to dočítať. Ja rada napínavé príbehy Smile. Brisinger - to ma trošku prekvapila tá zmena názvu, ale to vôbec nevadí, už sa neviem dočkať bounce bounce 702 702
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody Empty

Návrat hore Goto down
 
Kniha - kamarátka do pohody i nepohody
Návrat hore 
Strana 1 z 20Choď na stránku : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Ostatné :: Off topic :: Čo nás baví-
Prejdi na: