Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody

Goto down 
+38
Night Angel
tauria
Lucy86
Laskonka
str8tking
mummy
kattie
Husitka
janka410
SNlois
kaja666
Dzowika4
Soniq
cleo
janicag
Klenotka
lentilka
calla
Faith
Madlen
Mystic
lenkka
Zizi
Anwiel
sisel
CrazyD
bookika
funny
Kristine
Hiro666
nikita
Kaja
Samabel
dion-fortune
Sarinka
Silvia
Weronička
SkreechTina
42 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20
AutorSpráva
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty24.04.11 17:13

LittleDevil: Nechci prozrazovat moc, ale jde o to, že hlavní postava - Poutník se probere v Praze (2010 a 1584), nahý a bez jakýchkoli vzpomínek. V roce 1584 ho najde skupina rytířů a odevede ho na drův Rudolfa II., kde ho představí jako kuriozitu a vládce si ho zamiluje. Ale někdo se ho pořád pokouší zabít a on v sobě oběvuje zvláštní schopnosti.
V současnosti se ho ujme parta mladých lidí, najdou mu práci a ubytují ho u sebe. Během meditací sice vidí kousky své minulosti, ale nic mu nedává smysl. Nakonec se dozví, že tak parta lidí jsou ekoaktivisté (teroristé) a že mají v plánu velkou akci při summitu ropných společností.
No a třetí skutečnost se odehrává hodně vysoko nad zemí, kde na věži jistý Uriel shlíží na město a i přes zákaz komunikuje s lidmi v tom městě.

Tak nějak to je stručně shrnuto, ale bez žádných spoileroidních informací Laughing
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
Anonymný
Anonymný




Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty24.04.11 17:38

Anwiel: noo tak teraz ma to úprimne zaujalo ešte viac diki za nespoileroidne info Smile
Návrat hore Goto down
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty24.04.11 21:39

LittleDevil: Já jsem tou knížko vážně unesená, doporučuji Wink
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
Anonymný
Anonymný




Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty24.04.11 21:55

Anwiel: no asi si ju pridám do "to buy" zoznamu Cool
Návrat hore Goto down
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty24.04.11 22:02

LittleDevil: Taky takový seznam mám, ovšem už je pěkně dlouhý Laughing
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
Anonymný
Anonymný




Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty24.04.11 22:09

Anwiel: no tak aj ten môj je pekne dlhý a keď už splaším jednu dve knihy z neho, že super dve preč tak mi pribudne aspoň 5 nových takže som tam kde som bola Laughing Laughing
Návrat hore Goto down
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty24.04.11 22:45

LittleDevil: Já si ty knížky z toho seznamu nejdříve seženu v knihovně a pak si kupuji ty, co opravdu stojí za to, protože už takhle jsem zavalená knihama. A navíc já jsem takový magor, že jsem schopná jednu knížku přečíst třeba třikrát za rok Laughing Ale právě se mi stane, že si jdu půjčit knihu, zaujmou mě ještě dvě, tři a šup s nima na seznam Koupit Cool
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
Anonymný
Anonymný




Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty26.04.11 16:57

Anwi: no tak mne sa ešte nestalo, že by som oľutovala nejakú knihu, čo som si kúpila Smile teda musím si zaklopať na drevo hádam sa ani nestane Laughing ale tak tiež mám knihy, ktoré som si požičala a teda už čítala a chcem ich mať aj vo svojej zbierke Very Happy no tak ak je to dobrá knižka prečo si ju neprečítať znova Smile
Návrat hore Goto down
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty26.04.11 21:42

LD: Mně už párkrát ano, ale to bylo vždycky, když jsem si byla kupovat učebnice a chtěla jsem k tomu ještě něco "normálního", tak jsem si vzala knížku, co mě zaujala, ale pak jsem zjistila, že je to vlastně blbost Laughing
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
FooFighterkaSN
Crossroads demon
Crossroads demon
FooFighterkaSN


Počet príspevkov : 314
Age : 31
Registration date : 11.05.2010

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty04.05.11 13:51

Ja som teraz dostala knihu od SN Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 261136 na zlepsenie mojej angličtiny Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 261136 tak som zvedava ako mi to pojde Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 141695
Návrat hore Goto down
Anwiel
Winchester
Winchester
Anwiel


Počet príspevkov : 4325
Age : 35
Bydlisko : Praha
Nálada : smíšená
Registration date : 09.04.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty20.07.11 22:51

Eidži Jošikawa - Musaši
Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 P7200010q.th

Teď jsem si domů přinesla tuhle úchvatnou knihu. Má skoro 1000 stran!! Už se na ní moc moc těším. Už mám doma jednu knihu od tohoto autora a to Taiko, které má "jen" 750 stran Laughing
Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 P7200001.th
Návrat hore Goto down
http://www.anwiel.blog.cz
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty25.09.11 12:50

no takže v lete som mala síce iba minimum času na čítanie, ale za to som sa ho snažila plne využiť Laughing

Pokračujem v čítaní tvorby Paula Coelha a vyšrktnúť zo zonamu si môžem The Witch of Portobello, The Devil and Miss Prym (tieto som čítala v angline) a Víťaz je sám (v slovenčine). Začínam ho považovať za ozaj veľmi schopného spisovateľa. Predtým mi jeho knihy prišli dosť podobné... je pravda, že každá sa síce venovala niečomu inému, ale celkové podanie príbehu bolo podané rovnakým spôsobom. Prvá príjemná zmena prišla s Čarodejnicou z Portobella. Táto kniha je písaná formou vyjadrení jednotlivých ľudí, ktorí danú čarodejnicu poznali. Fascinuje ma toto spracovanie a celkový námet knihy a otázky, ktoré nám autor predostrel ma dostali. Ďalšia príjemná zmena prišla s jeho novinkou Víťaz je sám, ktorú by som prirovnala k thrilleru. Malo to v sebe oveľa viac napätia a akcie ako jeho predošlé knihy, navyše to zase bolo písané z rôznych uhlov pohľadu. Pomaly, ale isto si ma tento autor získava viac a viac.

Prečítala som aj pokračovanie Pádu od Lauren Kateovej s názvom Súženie. A hmm.... čo ja viem.... dúfala som, že sa to viac rozbehne. Nejako ma tá kniha nenadchla, ale tak je to pekný mystický príbeh a aj takéto "odreagovačky" občas padnú vhod.

Vyšlo aj pokračovanie Piesní serafov s názvom Čas lásky a zla od Anne Rice. Opäť hodnotím jej tvorbu pozitívne, ale asi omrknem anglickú verziu, lebo v tej slovenskej som mala pocit, že sa tam príliš často opakujú isté slová a celkovo sa mi to zdalo trocha slabé na ňu... ale tak možno je to len tým prekladom... resp. opakovanie slov v anj nie je až takou štylistickou chybou ako v sj.... ale je tiež možné, že autorka stráca šťavu... ak budem mať čas, tak skúsim pozrieť ako to je v originál verzii. No dej je inak zaujímavý. Ozaj ma to oslovilo.

Prečítala som aj Hypnotizéra od Larsa Keplera a veľmi sa mi táto kniha páčila. Ani neviem či by som povedala, že je to detektívka alebo thriller... bolo to ozaj napívané, stále ťa niečo šokovalo, niečo sa zmenilo, skrátka príbeh sa neustále vyvíjal a ty si do posledného momentu nevedela, čo ako dopadne. fakt som pri čítaní mala nervy v ťahu Laughing

Keďže sú úpiri mmt in aj Meg Cabotová si povedala, že to využije a napísala Nenásytná. Nuž čakala som niečo na štýl twilightu ale meg ma veľmi pekný štýl humoru a tá knižka mi ozaj dobre padla Laughing tiež je taká skôr na odreagovanie, nič nejako prevratné to nie je, no tématiku upírov zvládla dobre. Páčili sa mi hlavní hrdinovia aj príbeh bol celkom napínavý, takže ja to hodnotím pozitívne.

Neodolala som a ako správny geek som si kúpila aj Harryho Pottera Filmové čary Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 934194 tá kniha nemá chybu. Po grafickej stránke som v živote nič lepšie nevidela. Ozaj to neskutočne spracovali a tie rekvizity, ktoré tam dali... to je proste čerešnička na torte. Priala by som si, aby takto bol spravený John Winchester´s Journal... lebo fakt mi padla sánka po otvorení tej knihy Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 806497 veľmi pekné.

Potom som ešte čítala troška psíčkarskej literatúri, keď teraz máme toho psíka, ale to je tak asi všetko. Bohužiaľ som viac nestihla Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 71416 a teraz ako začal semester a musím písať bakalárku, tak asi celkovo na čítanie čas zase nebude Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 579569
Návrat hore Goto down
bohdy
Winchester
Winchester
bohdy


Počet príspevkov : 1570
Age : 38
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty25.09.11 13:14

Dionka: O četbě mi ani nemluv!!! Já, fanynka knih, teď studuju maximálně tak literaturu k bakalářce Rolling Eyes Už se nemůžu dočkat, až se po škole vrhnu na všechny ty knihy, co mám v plánu přečíst Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 232827

Jinak, Paula Coelha zbožňuji, jak už jsem avizovala dříve, ale je pravda, že mi také některé knihy příjdou tak říkajíc na stejné brdo Laughing Tím nechci říct, že by to bylo špatně. Vždy si udržují špičkovou kvalitu. Ale jak uvádíš, jeho poslední román Vítěz je sám... po přečtení jsem jenom řekla... WOW 702 Vážně perfektní kniha, na rozdíl od předešlých v ní byla i pořádná dávka napětí, což u tohoto autora není zas až tak obvyklé. Takže se již nemohu dočkat další knihy Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 170639
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty25.09.11 17:05

bohdy: no ja si idem akurát preštudovať rešerše a niečo dať dokopy, lebo si chcem dohodnúť stretko so školiteľkou, tak nech tam neprídem na prázdno...

ako ja mám doma ešte kopec kníh, ktoré chcem prečítať a kopec ich mám vyhliadnutých... hlavne by som chcela popracovať na čítaní beletrie a skrátka aj trocha vážnejšej literatúry, ale na to popri škole nemám náladu a na cestách sa na to tiež neviem sústrediť...

paulo je... proste paulo. stále som si nie celkom našla cestu k všetkému, čo si myslím, že sa knihami snaží povedať, ale v zásade ho uznávam. páči sa mi ako píše a ozaj sa nad niektorými pasážami musím aj zamýšľať, takže už sa neviem dočkať ďalších vecičiek, ktoré budem od neho čítať 703

Návrat hore Goto down
Hiro666
Crossroads demon
Crossroads demon
Hiro666


Počet príspevkov : 562
Age : 36
Bydlisko : Michalovce
Nálada : good
Registration date : 28.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty10.11.11 14:39

Jack Ketchum- Po sezoně.

kód:
http://www.legie.info/kniha/13120-jack-ketchum-po-sezone

Mne sa tento horror paci. Sice ma pomalsi zaciatok. No ked skupina kanibalov zautoci tak je to velmi napinave. Tento roman nie o tom ako kanibal sa rozhodne zabit svoje obet a na dalsej strane je kanibal syty. Tu si "vyhutname" zabitie , varenie ludskeho masa, vytrhnutie jazyka , ci znasilnenie jednej zeny .
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 20 Empty

Návrat hore Goto down
 
Kniha - kamarátka do pohody i nepohody
Návrat hore 
Strana 20 z 20Choď na stránku : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Ostatné :: Off topic :: Čo nás baví-
Prejdi na: