Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody

Goto down 
+38
Night Angel
tauria
Lucy86
Laskonka
str8tking
mummy
kattie
Husitka
janka410
SNlois
kaja666
Dzowika4
Soniq
cleo
janicag
Klenotka
lentilka
calla
Faith
Madlen
Mystic
lenkka
Zizi
Anwiel
sisel
CrazyD
bookika
funny
Kristine
Hiro666
nikita
Kaja
Samabel
dion-fortune
Sarinka
Silvia
Weronička
SkreechTina
42 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next
AutorSpráva
Night Angel
Žltočočko
Žltočočko
Night Angel


Počet príspevkov : 627
Age : 30
Bydlisko : Praha
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty24.09.09 21:14

Nevíte, kde bych mohla sehnat online knížky "Saga Prokletých"? Dneska jsem to našla v letáku z knihkupectví a nechce se mi to kupovat, protože by se mi to nemuselo líbit...
Návrat hore Goto down
http://night-angel.ic.cz/
sisel
Žltočočko
Žltočočko
sisel


Počet príspevkov : 754
Age : 34
Bydlisko : Žilina
Nálada : skúškové obdobie :D
Registration date : 12.03.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.10.09 15:02

priatelka mi kupila na moje narodeniny Dexter v temnotách...
je to treti diel, uz sa neviem dockat ako to zacnem citat Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 258431
Návrat hore Goto down
Hiro666
Crossroads demon
Crossroads demon
Hiro666


Počet príspevkov : 562
Age : 36
Bydlisko : Michalovce
Nálada : good
Registration date : 28.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.10.09 16:19

A na martinus .sk ma vyst 11.11.2009 -4 diel o Dexterovi.

kód:
http://www.martinus.sk/?uItem=71576
Návrat hore Goto down
sisel
Žltočočko
Žltočočko
sisel


Počet príspevkov : 754
Age : 34
Bydlisko : Žilina
Nálada : skúškové obdobie :D
Registration date : 12.03.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty24.10.09 9:56

tak ked som spominal ze mi priatelka kupila na narodky dextera,tak to nebolo vsetko... videli sme sa totiz az vcera, a musim povedat ze to bolo velmi mile prekvapenie, ked mi dala do ruky aj 4. diel dextera po anglicky...
Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 258431
ja ju milujem Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 430869
Návrat hore Goto down
Hiro666
Crossroads demon
Crossroads demon
Hiro666


Počet príspevkov : 562
Age : 36
Bydlisko : Michalovce
Nálada : good
Registration date : 28.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty25.10.09 13:11

Ludia potrebujem poradit . Cital uz niekto knihu Žihadlá od Guillermo del Toro a Chuck Hogan ?

kód:
http://www.martinus.sk/?uItem=73691
Je to dobra kniha oplati sa kupit ?
Návrat hore Goto down
12NicolAlysska
Lovec v plienkach
Lovec v plienkach
12NicolAlysska


Počet príspevkov : 176
Age : 30
Bydlisko : Morava 4ever
Nálada : Když je SPN tak to jde:):)
Registration date : 13.10.2008

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty15.11.09 18:58

PLS nečetl tady někdo Vampýrskou akademii a její dalščí díly? A nebo neví aspoň jak to dopadne? Se zvědavostí ukoušu 603 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 92299 Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 92299
Návrat hore Goto down
Night Angel
Žltočočko
Žltočočko
Night Angel


Počet príspevkov : 627
Age : 30
Bydlisko : Praha
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 11:42

Mám velmi velmi důležitou otázku, která bude po odpovědi následována další...

Je tady někdo fanoušek Twilightu???
Návrat hore Goto down
http://night-angel.ic.cz/
Fay
Diabolský admin
Diabolský admin
Fay


Počet príspevkov : 2327
Age : 36
Bydlisko : psychiatrické oddelenie NR - izba č.16
Nálada : *tudududú tudútúúúú*
Registration date : 03.03.2009

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 11:46

Knihy áno, filmy ne
Návrat hore Goto down
http://supernaturalcon.j2fans.cz/
Night Angel
Žltočočko
Žltočočko
Night Angel


Počet príspevkov : 627
Age : 30
Bydlisko : Praha
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 12:20

Já jsem četla první díl a viděla film a nedokážu pochopit, proč je to tak populární. Je to všude! Víc jak Harry Potter v době jeho největšího rozmachu... Co je na tom tak skvělýho, že to má tolik fanynek? Já, ať se na to dívám z jakéhokoli úhlu, jsem nenašla nic, čím by to bylo vyjímečnější než HP... V čem to je?
Návrat hore Goto down
http://night-angel.ic.cz/
Fay
Diabolský admin
Diabolský admin
Fay


Počet príspevkov : 2327
Age : 36
Bydlisko : psychiatrické oddelenie NR - izba č.16
Nálada : *tudududú tudútúúúú*
Registration date : 03.03.2009

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 12:47

Pravdepodobne bude rozdiel v tom, že v Twilighte ide o romantický príbeh, pričom v HP išlo tak povediac o "česť" a pravdu atď..
Fanúškovské založenie je myslím úplne jasné - a o čom sníva mladé dievča? Nájsť svojho "princa". Čo HP neponúka, ale Twilight áno .. Musíš si prečítať aj ostatné knihy, dáva to iný celkový dojem (ako sú kvôli sebe ochotný spraviť čokoľvek, bla bla), ale myslím si, že Twilight je skôr ako rozprávka, pričom Harry Potter nesie úplne iný subtext..
Návrat hore Goto down
http://supernaturalcon.j2fans.cz/
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 12:48

mne sa knihy twilight páčili podstatne viac ako HP Rolling Eyes skrátka každému sa páči niečo iné.... harry je super and all, ale posledný diel bol aspoň pre mňa dosť sklamaním a odvtedy ma to už nejako nebere confused twilight film sa mi najprv páčil, potom už nie a teraz ho ozaj vôbec nemusím, ale knihy mám stále veľmi rada Wink
Návrat hore Goto down
Night Angel
Žltočočko
Žltočočko
Night Angel


Počet príspevkov : 627
Age : 30
Bydlisko : Praha
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 13:12

Mě taky poslední HP zklamal, ten sladký konec si mohla odpustit, ale když se podívám na Twilight z toho co vím, tj přečtený první díl a nucený poslech kámošky, která o tom básnila hodně dlouho, tak to není nic novýho... Mě právě zajímají konkrétní věci, které se vám na tom líbí. Já vím, že je to individuální názor, ale to je přesně to, co bych chtěla vědět...
Návrat hore Goto down
http://night-angel.ic.cz/
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 13:15

mne sa na tom páči jediná vec a to edward ako upír a to je asi tak vše Laughing romantiku nemusím, bellu už vôbec nie, vlci sú fajn, ale žily mi netrhajú, ale eddie ako knižná postava a celkovo rodina cullenovcov to je to, čo mne sa na twilighte páčilo, pretože ja totálne zbožňujem vampires 702
Návrat hore Goto down
Fay
Diabolský admin
Diabolský admin
Fay


Počet príspevkov : 2327
Age : 36
Bydlisko : psychiatrické oddelenie NR - izba č.16
Nálada : *tudududú tudútúúúú*
Registration date : 03.03.2009

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 13:28

v knihe boli Cullenovci super.. ja ani neviem, prečo som to tak zhltla jak som to zhltla (o filme ani nehovorím, na tom som bola 3x v kine a pritom je uuplne zlýý.. ale čo, v stredu idem na dvojku.. Very Happy )

Mne sa tiež osobne viac páči HP a posledná kniha ma sklamala oveľa menej, ako ma sklamala posledná kniha Twilightu, takže toľko..

Čo sa mi na tom tak páči? pravepodobne to bude tá "romantika".. Keď si nečítala ostatné knihy, tak ti to tu nebudem spoilerovať, na jednotke to bolo také to "oťukávanie sa" Belly a Edwarda. Bella je HROZNÁ, ale zbožnujem Alice Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 430869
Návrat hore Goto down
http://supernaturalcon.j2fans.cz/
Night Angel
Žltočočko
Žltočočko
Night Angel


Počet príspevkov : 627
Age : 30
Bydlisko : Praha
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 13:43

Klidně spoilerovat můžeš, protože já už jsem o tom slyšela dost...

Takže pokud to dobře chápu, tak se vám na tom nejvíc líbí ti Vampíři?

Já na ten film pujdu taky, protože mi příjde to zpracování jako skvělá komedie, ale nejsem ochotna za to moc utrácet, tak jsem ráda, že v palace cinemas bude týden za 50,- pro všechny na cokoli...
Návrat hore Goto down
http://night-angel.ic.cz/
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 13:48

mne áno Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 934194 ja som ich mala rada už predtým z iných diel a podobne... hold blade, underworld z filmov, jirí kulhánek a jeho vládci strachu, vampire chronicles a ich filmové spracovanie.... proste vampires 4ever drool aspoň u mňa...
Návrat hore Goto down
Night Angel
Žltočočko
Žltočočko
Night Angel


Počet príspevkov : 627
Age : 30
Bydlisko : Praha
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 13:52

Tj, já mám taky ráda upíry a i vlkodlaky (miluju Luciana) - všechny ty filmy + Buffy, a už právě proto, mi to přijde nějaký zvláštní. Chápu, že třpytící upír mezi lidma je trochu podezřelej, ale na druhou stranu, to hoření na světle mi chybí, protože v tom je jakýsi trest, který u třpytících se upírů nevidím Sad

ale díky, tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala vědět. Že existuje i někdo, kdo to nemá rád jen kvůli Belle a Cedrikovi (i když, v týhle roli mi nijak nevadil...)
Návrat hore Goto down
http://night-angel.ic.cz/
Fay
Diabolský admin
Diabolský admin
Fay


Počet príspevkov : 2327
Age : 36
Bydlisko : psychiatrické oddelenie NR - izba č.16
Nálada : *tudududú tudútúúúú*
Registration date : 03.03.2009

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 13:54

ja teda filmy fakt nemusím.. a diamantový upír - ROFL.. čo mám najradšej na Twilighte?? paródie.. Very Happy
Návrat hore Goto down
http://supernaturalcon.j2fans.cz/
Night Angel
Žltočočko
Žltočočko
Night Angel


Počet príspevkov : 627
Age : 30
Bydlisko : Praha
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 14:01

Na Twilight je hrozně moc parodí a někdy nvm, která je největší. Jestli to, co najdete na YT nebo to, co pouštěj do kin... Ale musím říct, že je zajímavý sedět v jedný lavici s osobou, která je do Twilightu zažraná a má ráda i filmy (i herce) a neustále jí říkat, že ten film je prdel a ne triler/horor
Návrat hore Goto down
http://night-angel.ic.cz/
Fay
Diabolský admin
Diabolský admin
Fay


Počet príspevkov : 2327
Age : 36
Bydlisko : psychiatrické oddelenie NR - izba č.16
Nálada : *tudududú tudútúúúú*
Registration date : 03.03.2009

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 14:02

a film s českým dabingom je naozaj brutálny.. zvládla som asi prvých 40 min a musela som odísť.. Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 316745
Návrat hore Goto down
http://supernaturalcon.j2fans.cz/
Night Angel
Žltočočko
Žltočočko
Night Angel


Počet príspevkov : 627
Age : 30
Bydlisko : Praha
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty22.11.09 14:12

Já právě přemýšlím, jestli to bude větší prdel s českým dabingem nebo originálem... Jediný kino v Praze, které pouští filmové hity bez dabingu patří k Palace Cinemas, takže si můžu vybrat dabing nebo originál a i tak to bude jen za 50 Kč...
Návrat hore Goto down
http://night-angel.ic.cz/
Hiro666
Crossroads demon
Crossroads demon
Hiro666


Počet príspevkov : 562
Age : 36
Bydlisko : Michalovce
Nálada : good
Registration date : 28.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty14.01.10 15:33

Dnes z martinus.sk
prisiel titul Drood od Dan Simmons
kód:
http://www.martinus.sk/?uItem=73395
Od tohto autora mam aj doma titul Terror
kód:
http://www.martinus.sk/?uItem=43021
Silne odporucam skvela kniha
A dalej od tohto autora planujem tento rok si kupit este dve knihy (teda pokial vydu tento rok )

Kantos Hyperionu
kód:
http://www.laser-books.cz/scifi_plan.html

Carrion Comfort
kód:
http://www.laser-books.cz/noir_plan.html
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty19.05.10 20:43

ja som si nedávno v Prahe kúpila 2 knížky a to Stopy Krve a Cena krve od Tanyi Huffovej. Obe knihy sú súčasťou Krevních pout. Sú to knihy, ktoré slúžili ako predloha k natočeniu seriálu Blood Ties, ktorý sa mne osobne dosť páčil Twisted Evil knihy však boli ešte lepšie Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 430869 prvý diel je akoby prvou epizódou seriálu, ale podanie sa mi páči viac knižné Wink a druhý diel je o niečom, s čím sme sa v seriály nestretli. Ja som obe knihy doslova zhĺtla. veľmi sa mi páčili 702 skrátka mám slabosť pre upírov 603 takže pokiaľ sa vám pozdáva príbeh o upírovi- spisovateľovi, ktorý rieši prípady so svojou kamarátkou- súkromnou detektívkou, tak sú tieto tituly správnou voľbou Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 934194
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty02.06.10 13:19

Pre všetkých ktorý obľubujú upírov by som odporúčala knihy série Blue Bloods od Melissi de la Cruz. Je to vážne zaujímavé čítanie. a spája tam padlých anjelov s upírmi Smile bohužial zatial sú tieto knihy iba v angličtine ani v slovenčine ani v češtine som ich nikde nenašla Sad
Návrat hore Goto down
dion-fortune
Winchester
Winchester
dion-fortune


Počet príspevkov : 12342
Age : 33
Bydlisko : saphire ocean :)
Nálada : k-popovská :D
Registration date : 01.12.2007

Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty02.07.10 13:30

odkedy mi začali prázdniny, tak som prečítala pár titulov, ktoré podľa mňa stoja za zmienku 603

Všechno je definitivní od Stephena Kinga. Táto kniha je súborom jeho poviedok. Konkrétne v nej môžete nájsť 14 kratších príbehov z pera tohto úžasného spisovateľa. Musím povedať, že každá poviedka v tejto zbierke bola zaujímavá, mnohé mali ozaj originálny príbeh a hlavne sa mi veľmi páčil štýl písania. Stephen má ozaj jedinečný štýl, ktorým opisuje dej Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 430869 Do popredia by som uviedla pár poviedok, ktoré ma zaujali o trošku viac ako ostatné. Vše, co miluješ, ztráti se v dáli. Všechno je definitivní. L.T. a jeho teorie domácích zvírat. Ten pocit, co popsat se dá jen temi francouzskymi slovy. Jízda na strele. - toto sú poviedky, ktoré ma najviac zaujali avšak opakujem, že každý jedna v tejto zbierke stojí za prečítanie. Ja som ich zvykla čítať ráno pri kávičke. Vždy keď som sa ráno zobudila, spravila som si kávu a šla sa von na terasu uvelebiť do kresielka s knižkou v ruke. Bolo to ozaj nádherné naštartovanie dňa Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 430869 Niektoré z poviedok majú v sebe nadprirodzený prvok, ale zďaleka nie všetky. Takmer v každej som cítila akúsi myšlienku či posolstvo, ktoré sa autor snažil zdeliť ostatným a niekoľkrát sa mi stalo, že som sa nad poviedkou zamýšľala aj celý deň. Niektoré kúsky z tejto zbierky boli aj sfilmované, konkrétne ide o poviedku 1408, ktorá sa stala predlohou známeho hororu. Ozaj vrelo odporúčam prečítať Wink

Jane Eyre od Charlotte Bronteovej. Po tejto knihe som siahla asi pred 6 rokmi počas veľkonočných prázdniných a veľmi ma zaujala. Odvtedy som ale nemala šancu sa k nej vrátiť a prečítať si ju znovu. Až donedávna. Jeden známy mi poslal zoznam odporúčanej literatúry v angličtine na skúšky, ktoré absolvujem v auguste s cieľom získať istý certifikát a na zozname bola aj táto kniha. V media clube som našla naozajstný skvost výberu štyroch románov z pera sestier Bronteových. Konkrétne ide o Jane Eyre, Wuthering Heights, Agnes Grey a The Professor. Zatiaľ som teda prečítala iba Janu Eyrovú a musím povedať, že som si čítanie v originále vychutnala rovnako, ak nie viac ako čítanie v slovenskom preklade. Trvalo mi síce kým som si zvykla na štýl, akým to bolo napísané a z počiatku som mala aj značné problémy s porozumením, pretože je to napísané ozaj pomerne zložitou angličtinou, ale stálo to za to. Príbeh je jedným z najkrajších aké som kedy čítala. Od začiatku do konca som ho hltala jedným dychom. Autorka vie veľmi pekne opisovať dej a prostredie, v ktorom sa to všetko odohráva. Ocenila som aj vetné štruktúry, ktoré používala a teda formálnu stránku knihy, ktorá je na vysokej úrovni. Myslím, že táto kniha stojí za prečítanie, ale v angličtine ju čítať odporúčam len tým, ktorých level je na veľmi vysokej úrovni. Ja som už čítala pomerne dosť kníh v angličtine, ale toto je rozhodne to najťažšie, čo som v aj čítala. 603 každopádne odporúčam siahnuť aspoň po slovenskom preklade Wink

Mapa mojich snov od Reif Larsena. Túto knihu ešte nemám dočítanú, som zhruba v polovici, ale nedá mi o nej nenapísať už teraz. Vyhliadla som si ju vďaka recenzii na facebooku v skupine Milujem knihy!, kde boli na ňu veľmi pozitívne ohlasy. Objednala som si ju teda z martinusu a včera mi prišla. Okamžite som ju začala čítať a ostala som ozaj šokovaná. Nič originálnejšie som v živote nečítala. Je veľa kníh, ktoré majú ozaj jedinečný príbeh či štýl napísania, ale nič sa nemôže porovnať s touto knihou. Dokonca aj Stephen King sa vyjadril, že táto kniha je poklad a ja s ním nemôžem viac súhlasiť. Príbeh je o 12 ročnom chlapcovi, ktorý žije na farme v Montane a má ozaj svojrázne vnímanie sveta. Príbeh samotný je veľmi zaujímavý, autorov štýl je originálny, no čo túto knihu robí jedinečnou sú poznámky na okraji a mapy či obrázky, ktoré vás sprevádzajú celým príbehom. Tento prvok vizualizácie dodáva tejto knihe čaro, ktoré žiadna iná kniha nemá. Nejde totiž len o geografické či historické mapy, s ktorými sa bežne stretávame aj my, ale hlavný hrdina tejto knihy, chlapec T.S. Spivet kreslí v mapách všetko. Dokonca aj ľudské činnosti, ako napríklad šúpanie kukuričných klasov. Laughing Názov knihy však nie je náhodný, prostredníctvom obrázkov, ale hlavne máp sa autor snaží zobraziť aj trajektórie pocitov, ľudských vlastností či iných prvkov, ktorých zmapovanie by nás vôbec nenapadlo. Táto kniha ponúka intelektuálne čítanie odľahčené úprimným pohľadom 12ročného chlapca na svet. Veľakrát som sa pri čítaní aj zasmiala, no odporúčam vám túto knihu hlavne preto, že niet strany, ktorá by ma neudivila a nenechala doslova stáť s otvorenými ústami. Shocked Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 430869

Návrat hore Goto down
Sponsored content





Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kniha - kamarátka do pohody i nepohody   Kniha - kamarátka do pohody i nepohody - Stránka 18 Empty

Návrat hore Goto down
 
Kniha - kamarátka do pohody i nepohody
Návrat hore 
Strana 18 z 20Choď na stránku : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Ostatné :: Off topic :: Čo nás baví-
Prejdi na: