Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 Učíme sa po slovensky a po česky taky;)

Goto down 
+17
SkreechTina
Madlen
LenkaX22
GoreGasm
Soniq
Kristine
sisel
Zizi
Kaja
jana7413
funny
SNlois
Samabel
janka410
Chrystelle
dion-fortune
Sarinka
21 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorSpráva
Lirael
Pocestný duch
Pocestný duch
Lirael


Počet príspevkov : 99
Age : 35
Bydlisko : Jedna bohem i ďáblem zapomenutá vesnička v Jeseníkách
Nálada : Totálně vygumová od učení...
Registration date : 25.10.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 5 Empty19.12.08 23:15

Vplyv je česky vliv, že? Mám nějaké materiály do pedagogiky ve slovenštině a nad tímhle jsem musela chvilku uvažovat Laughing 603
Smysluplnou větu bych asi dohromady nedala, ale nemyslím si, že by byla pravda že vám přestáváme rozumět (víz ty historky o dětech, co odpovídají na otázku ve slovenštině anglicky...).

Jinak se mi hrozně líbí slovenský přízvuk Wink
Návrat hore Goto down
http://rabbits-and-mirrors.blog.cz/
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 5 Empty19.12.08 23:28

Lirael: áno presne tak vplyv = vliv (neviem prečo ale ja by som tam bachla y - viac by sa mi to tam páčilo Very Happy )

Ja mám češtinu rada, najmä to, že niekedy sa proste v slovenčine nedá opísať to čo chcete - niekedy proste na to v slovenčine neexistuje vhodné slovo a čeština ho má, alebo to proste v češtine znie výstižnejšie. Keďže mám korene na západe a Morave, tak ja to tak všelijako kombinujem. Proste češtinu neberiem ako cudzí jazyk a kľudne by som v nej dokázala aj niečo plynule povedať Wink možno s menšími chybičkami v skloňovaní 603 603
Návrat hore Goto down
Lirael
Pocestný duch
Pocestný duch
Lirael


Počet príspevkov : 99
Age : 35
Bydlisko : Jedna bohem i ďáblem zapomenutá vesnička v Jeseníkách
Nálada : Totálně vygumová od učení...
Registration date : 25.10.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 5 Empty19.12.08 23:37

Zizi: Po l bývá jen i (krom příčestí), máme na to pravidlo. Ale jinak je to hezký přístup k pravopisu Laughing (ehm, nechodí jsem náhodou nějaká češtinářka, že ne?Laughing). Taky mám problém brát slovenštinu jako cízí jazyk Wink

Edit: Bože, až teď koukám co jsem tu zas jednou vyplodila za kravinu...


Naposledy upravil Lirael dňa 24.03.09 12:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
http://rabbits-and-mirrors.blog.cz/
Zizi
Winchester
Winchester
Zizi


Počet príspevkov : 4217
Age : 36
Bydlisko : Havaj
Nálada : Everyday is another opportunity to shine :)
Registration date : 05.04.2008

Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 5 Empty19.12.08 23:50

Lirael: no to neviem, ale ak chodí, tak už si určite zvykla a ak nie bude s tým musieť začať. Proste ja takto riešim aj slovenčinu, keď si už fakt neviem rady. Napíšem si to aj s i aj s y a podľa sympatií sa rozhodnem (pri mojom šťastí, vždy presne opačne) Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 5 316745 Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 5 316745
Ale dík za to pravidlo, zasa som o čosi múdrejšia Wink
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Učíme sa po slovensky a po česky taky;)   Učíme sa po slovensky a po česky taky;) - Stránka 5 Empty

Návrat hore Goto down
 
Učíme sa po slovensky a po česky taky;)
Návrat hore 
Strana 5 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Ostatné :: Off topic-
Prejdi na: