Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  StránkaStránka  Prihlásenie  

 

 As The World Falls Down

Goto down 
+8
astík
Panthera
Ver
janča
bohdy
Nemix
Terrik
Padme
12 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4
AutorSpráva
Nemix
Winchester
Winchester
Nemix


Počet príspevkov : 1137
Age : 39
Bydlisko : Praha
Nálada : ...s TFW jde všechno líp...
Registration date : 04.02.2010

As The World Falls Down - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: As The World Falls Down   As The World Falls Down - Stránka 4 Empty30.08.14 22:14

Docela dlouho jsem váhala s přečtením poslední části. Měla jsem od autorky tak trochu zaspoilerováno a upřímně jsem se toho dost bála. Pak ovšem Padmé dala povídku ke stažení, a to bylo přesně pro mě. Stáhla jsem si jí a udělala jsem si čas na to, si jí celou přečíst. A než se začnu rozepisovat, tak mám vzkaz pro všechny čtenáře. Pokud se vám tato povídka líbila po částech, přečtěte si jí najednou. Nebudete litovat, a možná v tom objevíte mnohem víc, než při čtení jednotlivých kapitol. Stejně tak, jak se to podařilo mé osobě.

Jméno Justice - ano, mám to jméno ráda a mám tušení, že jsem ho chtěla i jednou do své povídky použít, nakonec ale zvítězilo jíné. Takže Padmé, už i tímto máš za mě pozitivní body Very Happy

Vůbec nevím, jak začít pořádně hodnotit a napsat ti nějaký komentář. Během čtení jsem si dělala různé poznámky, že ti musím to a to pochválit, ale obávám se, že to jednou budeme muset probrat osobně, jinak totiž napíšu mé plky stejně dlouhé, jako je sama povídka. Tak budu stručnější.

Justice je mladá slečna, ve které se (aspoň dle mého názoru) našla téměř každá slečna. Je to v podstatě rebelka už od první zmínky, která miluje filmy a seriály, dělá voodoo panenky a řeže si copy, čte tajně scifi a píše eseje na téma "andělé jsou gayové" a má vtip. Vývoj její postavy se ti, Padmé, podařil, až s neuvěřitelným smyslem pro detail, dokonale popsat. Já žasnu, jak jsem se dokázala vcítit do této postavy a nebylo to násilné. Líbí se mi její počáteční názor na Deana, a jak i ona pochopí, že ne vše je takové, jak se na první pohled zdá. Co mi přišlo veselé, to byla její žárlivost na kluky W. (Sam jako přicmrndávač - to je dokonalé).

Koho musím vyzdvihnou je postava Castiela - je vidět, žes tu dobu, kdy se tvá povídka odehrává, fakt pořádně nastudovala. Protože máš tak zmáknutý vývoj charakteru Castiela, jak jsem to četla zatím  pouze v nějakých povídkách od Maky. Občas jsem měla pocit, že vidíš i to, o čem já nemám vůbec páru.

Scéna, která potěšila - byla to flashbacková scéna Bobby a Joy. Miluju vzpomínkové scény i v seriálu. Ale toto bylo tak mistrovsky popsáno, že to snad bylo lepší, i než veškeré podobné flashback scény v seriálu. A navíc jen ta zmínka o tom, že i kluci W. měli neštovice. To mě bavilo, protože se najednou zase o kousek stali lidštějšími.

V povídce využíváš napětí (já si div nekousala nehty, a to jsem to četla podruhé), které ale naprosto úžasně dokážeš rozbít humorem tobě vlastním. A nejsou to odstavce, ani věty - tobě stačí slovo a já se začala hlasitě smát. Bravo!

O tom, jak úžasně jsi propojila tvou fikci a seriálovou fikci, o tom jsem už psala - to je geniální.

Líbí se mi, že ač není povídka slashová, tak je neustále zmiňována ta tenká hranice mezi Deanem a Castielem, a je to dle mého popsáno tak, že ni neslashař proti tomu nemůže mít žádnou námitku, tak to prostě v seriálu je.

Padmé, bála ses toho, co řeknu na závěrečnou kapitolu. A víš co, kdyby podobnou myšlenku vepsal do své povídky někdo jiný, tak budu asi opravu zklamaná, že to je jeden z těch trapných konců. Ale víš co, to nemůžu napsat tady, použila jsi vše tak, jak mělo být použito. Mně se to líbí. Do děje to sedí perfektně. Prostě vše bylo řečeno a uděláno tak, jak mělo být.

Co napsat závěrem. Já doufám, že toto není konec příběhu Justice Singerové, že jí ještě jednou potkám. Hned prolog mi dává naději, že toto nebude konec. Nesmí být. Podařilo se ti vytvořit úžasnou postavu a byla by škoda jí zahodit.

Padmé, s klidným srdcem ti můžu říct, že lepší SPN povídku jsem nečetla. Jsi úžasná spisovatelka a máš v mé osobě obrovskou fanynku.

Díky!!!

PS: Abych jenom nechválila. Tak ano, ani po druhém přečtení jsem nepřišla na chuť té předposlední "citové" kapitole. Ta se ale lehce vytrácí ve stínu celé této úžasné povídky.
Návrat hore Goto down
Padme
Crossroads demon
Crossroads demon
Padme


Počet príspevkov : 500
Bydlisko : Ďolíček
Nálada : wookijská
Registration date : 14.11.2011

As The World Falls Down - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: As The World Falls Down   As The World Falls Down - Stránka 4 Empty30.08.14 22:38

Nemix, nevím, jak Ti poděkovat za reakci, jsem poctěna a hlavně dojata, OTP na krajíčku. Pro autora je největší odměna, když si někdo dílo užije tak, jak si představuje a dosáhne toho, čeho si přeje - tady to bylo určitě i to napětí a vývoj té postavy samotné a její vztahy k ostatním.
A jsem ráda, že "prošla" i závěrečná kapitola. As The World Falls Down - Stránka 4 258431
Já vlastně nevím, co ti mám ke komentu napsat, takže ti ještě jednou moc děkuji. A jelikož mi to psaní chybí, tak určitě zase něco napíšu. Nevím, jestli přímo pokračování, nebo úplně něco jiného, ale něco vyplodím určitě. Smile

Návrat hore Goto down
http://www.cswu.cz
 
As The World Falls Down
Návrat hore 
Strana 4 z 4Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» WHEN THE FEATHER FALLS, YOUR WISH WILL COME TRUE
» WHEN THE FEATHER FALLS, YOUR WISH WILL COME TRUE II
» RPG - GF-WORLD
» 11x06 Our Little World

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Rozpísané poviedky-
Prejdi na: